Róże czy tulipany Które kwiaty są popularniejsze

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Kwiaty to jedne z najbardziej popularnych upominków, jakie można wręczyć na praktycznie każdą okazję. Towarzyszą one zarówno przy uroczystościach prywatnych, jak i w trakcie oficjalnych spotkań.

Nie mogą się obejść bez nich urodziny, ważne rocznice czy narodowe święta członka rodziny – Dzień Kobiet, Mamy, Taty czy Dziadków, a nawet dość smutne uroczystości pogrzebowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, nasza kwiaciarnia internetowa – Euroflorist, proponuje szeroki wybór kwiatów, bukietów, a także gotowych lub przygotowanych na indywidualne zamówienie kompozycji. Na naszej stronie znaleźć można różnorodne rodzaje, szeroką gamę barwną oraz nietuzinkowe formy upominków kwiatowych, typu flowerboxy i kosze z kwiatami. Wybór rodzaju kompozycji powinien jednak opierać się na aktualnej okazji oraz upodobaniach obdarowywanej osoby.

 

Kwiatowy klasyk – róże czy tulipany?

Wielu klientów często zastanawia się, jaki rodzaj pęku wybrać. Od lat na rynku królują zarówno róże, jak i tulipany. Które zatem są popularniejsze i dlaczego? Według opinii szerokiego grona ekspertów, zaufanych odbiorców oraz statystyk sprzedaży, śmiało można stwierdzić, że nadal na 1 miejscu na rynku sprzedaży są róże. Jednakże tulipany nie wypadają w tym zestawieniu o wiele gorzej – wszystko za sprawą symboliki oraz oryginalnego wyglądu.

• Róża – nazywana często królową kwiatów. Idealnie sprawdza się przy każdej okazji, szczególnie przy tych, które dotyczą ukochanych osób. Będzie więc doskonałym prezentem na urodziny Żony, Mamy, Babci lub nawet Siostry. Niezależnie od kolorystyki bukiet róż zawsze prezentuje się niesamowicie elegancko i na każdym zrobi wrażenie. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku barwa ma szczególne znaczenie, gdyż czerwień zarezerwowana jest głównie dla osób, które darzone są głębokim uczuciem. Jest to również symbol pożądania oraz namiętności. Równie fantastycznie, a mniej zobowiązująco zaprezentuje się bukiet z białych róż, a oznacza tyle, co czyste uczucie, niewinność oraz szacunek. Pomarańczowy kolor róż to barwa, którą lepiej omijać szerokim łukiem, jeśli zależy nam na relacji z drugą osobą.

• Tulipany – efektowne, a zarazem mniej zobowiązujące niż róże. Tulipany to najczęściej wybierane kwiaty na dzień kobiet. Są pełne uroku i kojarzą się głównie z radosnym okresem rozkwitu, słońca i ciepła. Znakomicie więc umilą każdy dzień Mamie, Babci, koleżance z pracy czy teściowej. Jak powszechnie wiadomo, są fantastycznym symbolem budzącej się do życia wiosny, rozświetlają każdy pochmurny dzień oraz rewelacyjnie ożywiają pomieszczenie. W ich przypadku również ważna jest barwa, gdyż czerwień także jest oznaką wielkiej miłości, różowa oznacza przyjaźń, niebieski zaś wierność.

Róże i tulipany jako kwiaty na każdą okazję

Wybierając kwiaty na stronie Euroflorist, możesz być pewny, że znajdziesz coś dla każdej osoby i na każdą, godną tego okazję. Niezależnie od kompozycji, kwiaty to jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki można podarować kobiecie. Odpowiednio dobrany pod względem gatunkowym i kolorystycznym oraz według upodobań obdarowywanej osoby bukiet, wyjątkowo podkreśli ważny dzień oraz w szczególny sposób uświetni jego symbolikę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ