Prysznice ogrodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

W upalne dni nie ma nic lepszego niż natrysk chłodnej wody. Zapewnić nam to może prysznic ogrodowy. Wystarczy, że zainstalujemy taki produkt i możemy cieszyć się orzeźwiającym strumieniem. Chcąc pomóc Ci w zakupie sprzętu dokonaliśmy analizy produktów dostępnych na rynku. Z ocen konsumentów wynika, najlepszy prysznic ogrodowy to Gardena 958-30. Swoją popularność zawdzięcza z pewnością łatwemu montażowi. Aby go stabilnie zamontować potrzebujemy jedynie skrawka ziemi lub pusty stojak po parasolu. Prysznic ten wyposażony został w gałkę służącą do sterowania intensywnością strumienia wody. Możemy nią także zatrzymać wodę. Na drugim miejscu znajduje się Flo T-89390. Na tak wysokie miejsce zasłużył swoją lekką konstrukcją. Pozwala nam ona przenieść go w każde miejsce, bez żadnych problemów. Jest to także bardzo stabilny produkt. Zawdzięcza to wbudowanemu trójnogowi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Montaż sprzętu nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy wsadzić rurę w ziemię lub wsadzić ją w stojak do parasola. Przyjemna gałka typu soft touch ułatwia nam dostosowanie przepływu wody. Urządzenie dostępne jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Uważane jest też za wysoce bezawaryjne.

Wady

Prysznic umożliwia nam regulowanie jego wysokości. Nie jest to jednak zbyt proste zadanie. i może się zdarzyć się tak, że urządzenie będzie zbyt nisko ustawione dla osób wysokich

Podsumowanie

Model idealnie nadaje się do postawienia w ogródku. Jego prosty montaż umożliwia nam korzystanie z niego prawie od razu po zakupie. Nie najlepiej ocenia się regulacje sprzętu, ale jeśli uwzględnimy jego cenę oraz wykonanie, jest to bardzo ciekawa propozycja.

Drugi wybór

Zalety

Prysznic wyposażony został w trójnóg. Zapewnia mu to wysoką stabilność i możliwość postawienia w każdym płaskim miejscu. Opisywany produkt ma ciekawy design. Wszystko to dzięki oryginalnym, zielonym elementom. Urządzenie uznawane jest za wydajne.

Wady

Wykonanie z aluminium zapewnia lekkość. Niestety sprawia to też, że sprzęt jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Źle postawiony może się łatwo przewrócić.

Podsumowanie

Ze względu na niewielką wagę model jest bardzo łatwy w transporcie. Możemy często zmieniać jego ustawienie. Pamiętajmy jednak, aby zawsze ustawiać go na płaskiej powierzchni, bo bywa nieco niestabilny.

Rozważ też

Zalety

Do konstrukcji prysznica została dodana bateria. Umożliwia nam ona zmienianie temperatury z ciepłej na zimną, więc urządzenie może nam służyć nie tylko do chłodzenia się w upalne dni, ale też mycia po wykonaniu prac ogrodowych, aby nie zabrudzić łazienki. Produkt ten posiada stosunkowo dużą głowicę.

Wady

Problemem może okazać się design produktu, nie wszystkim osobom się podoba. Jest to także dość droga inwestycja.

Podsumowanie

Sprzęt może nam służyć jako prysznic ogrodowy lub prysznic basenowy. Jego duża głowica daje nam obszerny strumień wody. Model ten nie należy do najtańszych, ale uznawany jest za bardzo solidny.

 

 

Najlepsze prysznice ogrodowe w 2024 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking pryszniców ogrodowych. Umieściliśmy w nim 5 produktów, które według opinii konsumentów wyróżniają się na tle innych sprzętów dostępnych na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Gardena 958-30

 

Gardena 958-30 to prysznic ogrodowy, który zyskał ostatnio sporą popularność. Jednym z powodów jest jego łatwy montaż. Wystarczy, że wbijemy go w ziemię, lub jeżeli wolimy bardziej stabilną opcję, to możemy umieścić go na stojaku po parasolu ogrodowym. Tak prosta instalacja zachęciła wiele osób do nabycia tego modelu.

Niewątpliwym atutem tego produktu jest możliwość regulowania jego wysokości. Pozwala nam to na idealne ustawienie go tak, aby spełniał nasze wszystkie wymagania. Strumień wody wypływający z prysznica jest bardzo delikatny, ale możemy zwiększyć jego intensywność, a to ze względu na fakt, że model ten ma specjalne pokrętło typu soft touch. Używamy go również do odcięcia dopływu wody.

Gardena 958-30 to dobry i tani prysznic ogrodowy stworzony do tego, aby umilał nam upalne dni. Konsumenci szczególnie cenią go za łatwy montaż oraz możliwość regulowania wysokości i intensywności strumienia.

 

 

 

 

Flo T89390

 

Flo T89390 to prysznic ogrodowy, który będzie stabilny w każdym miejscu, jakie mu wybierzemy. Wszystko to dzięki podstawie, która nie pozwoli mu upaść w żadnej sytuacji. Po użytkowaniu prysznica możemy złożyć trójnóg, na którym stoi, więc nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca. Model ten ma regulowaną wysokość – maksymalnie jest to 2,4 m, a minimalnie to 1,6 m, więc łatwo dopasujemy go do naszych indywidualnych potrzeb.

Jeżeli chodzi o konstrukcję opisywanego prysznica ogrodowego, to została ona bardzo estetycznie wykonana. Dzięki zielonym elementom będzie dobrze współgrała z trawnikiem lub innymi roślinami w ogródku. Może więc też służyć, jako stała dekoracja naszego domu. Poza tym jest to bardzo lekki sprzęt. Większość jego elementów została wykonana z aluminium. Możemy więc bardzo łatwo go przenosić.

Opinie o prysznicach ogrodowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Konsumenci szczególnie chwalą sobie stabilny trójnóg oraz jego lekką konstrukcję. Cenią również reprezentacyjny wygląd prysznica.

 

 

 

 

Tres Chrom 012.995.01

 

Tres Chrom 012.995.01 to model, który może nam służyć, jako prysznic ogrodowy oraz prysznic basenowy. W obu przypadkach sprawuje się on bardzo dobrze. Charakteryzuje go klasyczny, chromowy kolor. Dobrze współgra z innymi klasycznymi elementami ogrodu lub basenu. Wysokość całkowita tego prysznica wynosi 112,3 cm.

Do zestawu dołączona została bateria – jest to typ jednouchwytowy. Możemy nią regulować temperaturę wody wydobywającej się z prysznica. Głowica prezentowanego produktu jest okrągła. Jej wielkość wynosi 230 mm. Wiele osób doceniło bardzo łatwą instalację sprzętu. Jeżeli używamy go przy basenie, to zajmie nam to nie więcej niż 5 minut.

Tres Chrom 012.995.01 to jeden z najczęściej wybieranych pryszniców ogrodowych. Konsumenci uważają, że podwójne zastosowanie tego produktu jest bardzo dobrym pomysłem. Uważają również, że prezentuje się bardzo dobrze w ogrodzie, jak i przy basenie.

 

 

 

 

Bisk Standard 6800

 

Bisk Standard 6800 to jeden z najczęściej wybieranych pryszniców ogrodowych. Wszystko dlatego, że posiada on dużo zalet. Przede wszystkim wysokość tego prysznica jest regulowana – najmniejszy poziom, na jaki możemy ustawić to 165 cm, z kolei jego maksymalna wysokość to 220 cm. System regulacji pozwala na dogodne dostosowanie sprzętu do naszych potrzeb.

W połowie prysznica znajduje się włącznik i wyłącznik, więc wyłączanie urządzenia jest bardzo komfortowe. Wystarczy kliknąć na przycisk w dół lub w górę. Główkę przedstawionego modelu możemy regulować. Mamy więc możliwość wyboru takiego kąt padania wody, jaki nam najbardziej odpowiada. Produkt ten jest bardzo stabilny. Wszystko to dzięki specjalnie zaprojektowanemu trójnogowi. Możemy więc postawić go w prawie każde miejsce bez obawy, że się przewróci.

Przedstawiony prysznic ogrodowy zyskał bardzo wiele dobrych opinii. Użytkownicy szczególną uwagę zwrócili na prostotę jego obsługi, a także na jego solidne wykonanie. Cenią sobie również jego stabilność oraz ciekawy design, który z pewnością ubarwi nasz ogród.

 

 

 

 

Black&Decker 2w1 185-225

 

Produkt ten wyróżnia się na tle pozostałych pryszniców ogrodowych opisywanych w naszym zestawieniu. Jest to regulacja strumienia wody. Możemy sami wybrać, czy ma być to strumień, prysznic, mgiełka czy tryb mocny. Taka regulacja pozwala nam na dobranie idealnego trybu pryskania wody w zależności od naszych potrzeb. Wymiary tego prysznica to 40 cm x 29,5 cm x 97, 5 cm.

Maksymalna wysokość urządzenia wynosi 225 cm, a minimalna to 185 cm. Przy jego podstawie znajdziemy trójnóg. Umożliwia nam on postawienie prysznica w ogródku, przy basenie lub w wielu innych miejscach. Zapewnia nam przy tym 100% stabilność. Stojak został wykonany z chromu, a więc jest wysoce odporny na korozję oraz działanie innych czynników zewnętrznych. Jednocześnie pięknie się prezentuje.

Konsumenci szczególnie cenią sobie solidne wykonanie przedstawionego produktu. Zauważyli również ciekawy design, dzięki któremu prysznic nie szpeci ogrodu.

 

 

 

 

Jaki prysznic ogrodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prysznic ogrodowy przez wiele osób uznawany jest za podstawowe wyposażenie ogrodu. Taki sprzęt pozwala nam szybko ochłodzić się w wyjątkowo upalny dzień. Może to być również duża atrakcja dla dzieci. Jak znaleźć właściwy produkt? Tego z pewnością dowiesz się po przeczytaniu naszego poradnika. W umieszczonym poniżej artykule zawarliśmy wiele przydatnych informacji na temat tego, jaki prysznic ogrodowy wybrać. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci on zakup i pozwoli wybrać sprzęt, z którego będziesz w 100% zadowolony.

 

 

Zalety pryszniców ogrodowych

Prysznic ogrodowy, nazywany często natryskiem, może być dodatkową dekoracją ogrodu (zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na oryginalnie wyglądający model). Wbrew pozorom, taki produkt nie jest zbędnym wydatkiem. To wyjątkowo funkcjonalny sprzęt, który pozwala przetrwać najgorętsze tygodnie lata. Montaż prysznica przy domu powoduje, że nie musimy wyjeżdżać nad jezioro czy morze, aby poczuć przyjemny chłód.

Co więcej, tego typu urządzenie pozwala nam zadbać o odpowiednie nawodnienie trawnika i rosnących w ogrodzie roślin czy krzewów. Możemy też z niego korzystać, jak ze zwykłego prysznica. Wystarczy podejść pod natrysk po intensywnym wysiłku i obmyć się wodą, aby pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń zarówno z ciała, jak też z ubrań. Dzięki temu nie pobrudzimy łazienki, a zwłaszcza wanny czy kabiny prysznicowej (których czyszczenie bywa czasochłonne i męczące).

 

Źródło wody

Żeby prysznic ogrodowy mógł prawidłowo działać, należy podłączyć go do wybranego przez siebie źródła wody. Może to być np. znajdujący się na zewnątrz kran. W tym przypadku potrzebny nam będzie dodatkowo wąż, przy pomocy którego podłączymy wodę do natrysku. Wadą takiego rozwiązania jest to, że z prysznica będzie płynąć tylko zimna woda. Jeżeli chcemy podwyższyć jej temperaturę, możemy poprowadzić wąż do piwnicy (przez wywiercony specjalnie w tym celu otwór w murze lub uchylone okno) i tam podłączyć go do kranu, z którego leci też ciepła woda.

Osoby chcące mieć dostęp do bardzo ciepłej wody powinny zdecydować się na prysznic solarny. Na jego kolumnie znajduje się kolektor, który kumuluje energię słoneczną i nią podgrzewa zbiornik z wodą do ok. 60 st. C. Ponieważ taki natrysk jest wyposażony dodatkowo w mieszacz termostatyczny z pewnością nie poparzymy się podczas kąpieli (ten element odpowiada za regulację temperatury).

 

Statyw – jaki prysznic ogrodowy jest najlepszy?

Konstrukcja klasycznego prysznica ogrodowego oparta jest na statywie. Zwykle jest on zakończony nóżkami zapewniającymi mu stabilność. Robiąc zakupy, musimy się upewnić, że wybrany produkt nie będzie przewracać się na trawniku. Inaczej użytkowanie natrysku może być niezwykle niebezpieczne (w szczególności, gdy korzystają z niego dzieci). Dobrze, jeśli statyw prysznica będzie miał regulację wysokości. Udogodnieniem jest również możliwość ustawienia głowicy zarówno w pionowej, jak i poziomej pozycji. To powoduje, że użytkowanie produktu jest bardziej komfortowe.

Jeżeli jednak nie chcemy wbijać statywu w ziemię lub nie mamy możliwości doprowadzenia do natrysku wody z kranu czy piwnicy, możemy zdecydować się na zakup prysznica turystycznego. W zestawie znajduje się zbiornik na wodę, sitko oraz uchwyt służący do zawieszenia na gałęzi czy płocie. Taki model jest wyjątkowo praktyczny, gdyż świetnie sprawdza się on nie tylko w ogrodzie, ale również na kempingu czy biwaku. W takich miejscach dostęp do bieżącej wody jest ograniczony. Produkt turystyczny pozwala nam odświeżyć się zawsze, gdy mamy na to ochotę.

 

Materiał wykonania konstrukcji

Podstawowe elementy konstrukcji prysznica ogrodowego zwykle powstają z aluminium albo tworzyw sztucznych. Wymienione materiały są lekkie, dlatego wykonane z nich natryski nie ważą zbyt dużo i tym samym możemy je z łatwością przenieść w inne miejsce. Nie musimy się jednak martwić, że zakupiony produkt szybko ulegnie uszkodzeniu. Zarówno aluminium, jak i tworzywo sztuczne (pod warunkiem, że jest dobrej jakości), wykazuje odporność na zadrapania i pęknięcia.

 

Regulacja przepływu wody i rodzaju strumienia

Użytkownicy natrysków twierdzą, że najlepszy prysznic ogrodowy powinien mieć regulację przepływu wody i dodatkowo pozwalać na samodzielny dobór rodzaju strumienia. Wtedy sposób działania produktu dostosujemy do swoich potrzeb.

Warto dodać, że wśród dostępnych na rynku modeli możemy natrafić na takie, które są wyposażone nie tylko w głowicę spryskującą z regulacją strumienia, ale też specjalną lancę zraszającą. Montując taką końcówkę, zyskujemy możliwość szybkiego i dokładnego podlania ogrodu. To znacząco ułatwi nam dbanie o rośliny latem.

 

 

Czego potrzebujemy poza prysznicem?

Żeby korzystać z prysznica ogrodowego, musimy zaopatrzyć się także we wspomniany już, odpowiednio długi wąż. Bez tego elementu nie doprowadzimy wody do natrysku. Dodatkowym elementem jest specjalny parawan, który pozwala osłonić się przed sąsiadami czy pozostałymi domownikami. Choć nie jest on niezbędny, to z pewnością przyda się osobom chcącym zachować prywatność.

 

Prysznice ogrodowe w dobrych cenach

Najtańsze prysznice ogrodowe kosztują od 50 zł do 200 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy modele umieszczone na statywie wbijanym w ziemię, jak również te turystyczne. Produkty zasilane energią słoneczną są nieco droższe. Musimy za nie zapłacić od 300 zł do 800 zł. Niektóre natryski kosztują ponad 1000 zł. Tak wysoka cena wynika przede wszystkim z efektownego designu i wykorzystania nowoczesnych technologii (jak np. wyłącznik czasowy).

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ