Podkaszarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Podkaszarka to proste w obsłudze urządzenie, które pozwoli szybko skrócić trawę w ogrodzie. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych propozycji, jednak nie każdy sprzęt okazuje się warty uwagi. Postanowiliśmy przeanalizować dostępne na rynku modele i wybrać dla Ciebie najlepsze warianty. Efektem naszych prac jest prezentowany ranking podkaszarek. Pierwsze miejsce w nim zajął sprzęt Makita EBH341U. Jest to kosa spalinowa, która skutecznie poradzi sobie nawet z wysoką trawą. Urządzenie wyposażone jest w mocny silnik, który zapewnia efektywną pracę. Do modelu dołączona jest wygodna uprząż. Została ona zrobiona z odpornych na zniszczenia materiałów. Pas chroni nas przed bólem kręgosłupa i pozytywnie wpływa na komfort w trakcie koszenia. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Umieszczone po bokach miękkie uchwyty są delikatne dla naszych dłoni i nie powodują odparzeń. Gardena SmallCut 300/23 to podkaszarka, która zajęła drugie miejsce w naszym zestawieniu. Jest wyjątkowo lekka, dlatego jej przenoszenie jest proste. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi przygotowanymi przez nas propozycjami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowany model jest bardzo cichy. Dzięki temu hałas nie przeszkadza domownikom. Spora moc (1070 W) pozwala na długą i wydajną pracę. Urządzenie bez trudu przetnie wysoką trawę i grube gałęzie. Wygodne uchwyty gwarantują proste nawigowanie podkaszarką, co przekłada się na komfort pracy.

Wady

W komplecie nie znajdziesz osłony na twarz, dlatego powinieneś ją dokupić. Zapewni Ci to bezpieczeństwo w czasie pracy. Poza tym niektórym konsumentom przeszkadzać może waga urządzenia (7,1 kg).

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt to kosa spalinowa, która polecana jest do pielęgnacji ogrodów, niezależnie od wielkości. Waga modelu to 7,1 kg, dlatego dołączono do niego wygodną uprząż. Dzięki niej ciężar urządzenia jest równomiernie rozłożony, co minimalizuje ryzyko bólu kręgosłupa. Pojemność zbiornika na paliwo to 0,65 l, dlatego podkaszarka emituje mało spalin.

Drugi wybór

Zalety

Narzędzie zostało wykonane z wytrzymałych materiałów, dlatego jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niewielkiej wadze przenoszenie sprzętu nie sprawi Ci problemu. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, by użytkownik mógł kosić trawę w pozycji pionowej, przez co kręgosłup nie zostaje obciążony.

Wady

Według niektórych konsumentów rękojeść produktu nie została dopasowana do dłoni użytkowników. Dlatego po wielogodzinnej pracy na skórze mogą się pojawić odciski.

Podsumowanie

Moc urządzenia to 300 W, dlatego sprawdzi się ono do pielęgnacji małych i średnich ogrodów. Model jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Prosta obsługa sprawia, że z podkaszarki mogą korzystać wszyscy konsumenci niezależnie od wieku i doświadczenia. Żyłka w tym produkcie jest automatycznie wysuwana.

Rozważ też

Zalety

Maszyna ma sporą moc (1,25 kW), więc sprawdzi się ona podczas wielogodzinnej pracy. W głowicy tnącej znajduje się podwójna żyłka, dlatego podkaszarka poradzi sobie nawet z grubymi korzeniami. Rękojeść została wykonana z miękkiego materiału, który nie podrażnia skóry w czasie pracy.

Wady

Urządzenie ma ograniczoną wydajność. Próba koszenia dużej przestrzeni może zakończyć się uszkodzeniem silnika, dlatego podkaszarką powinniśmy kosić tylko średniej wielkości ogrody.

Podsumowanie

Sprzęt waży 8,2 kg, dlatego ma on wygodne szelki. Pozwalają one na równomierne rozłożenie ciężaru, co gwarantuje komfort w czasie pracy. Obsługa podkaszarki jest prosta, więc konsumenci niezależnie od wieku poradzą sobie z używaniem tego produktu.

 

 

Najlepsze podkaszarki w 2024 roku

 

Ranking podkaszarek powstał z myślą o konsumentach, którzy wciąż zastanawiają się, jaki model wybrać. Uzgodniliśmy w nim polecane przez użytkowników sprzęty.

 

Nasze zalecenia

 

Makita EBH341U

 

Makita EBH341U to solidnie wykonany produkt. Mimo stosunkowo wysokiej ceny, jest chętnie wybierany przez konsumentów. Sprzęt ten został wyposażony w 4-suwowy silnik o mocy 1070 W. Stanowi on gwarancję efektywnej pracy. Urządzenie będzie odpowiednie do koszenia nawet bardzo wysokiej trawy.

Prezentowana kosa spalinowa waży 7,1 kg. Do zestawu dołączona jest wygodna uprząż z poduszkami i podwójnymi ramiączkami. Skutecznie chroni ona przed bólem kręgosłupa i sprawia, że koszenie nie jest zbyt męczące. Zbiornik na benzynę ma pojemność 0,65 l. Produkt odznacza się niską emisją spalin. Dzięki temu nie zanieczyszcza bardzo środowiska. Po bokach znajdują się wygodne uchwyty, które ułatwiają manewrowanie sprzętem.

Opinie o podkaszarkach tego producenta są pozytywne. Dotyczy to również modelu Makita EBH341U. Produkt ceniony jest za solidne wykonanie i prostą obsługę. Konsumenci, którzy zdecydowali się na jego zakup podkreślają, że jest on niezwykle oszczędny. Model ten jest wygodny, co pozytywnie wpływa na komfort naszej pracy.

Podkaszarka Makita EBH341U ma moc równą 1,45 KM. Waga produktu to 7,1 kg. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 0,65 l.

 

Zalety

Uprząż: Wiele osób podkreśla, że dołączona do zestawu uprząż jest solidnie wykonana. Nie przeciera się w miejscu łączenia materiałów, co daje pewność, że element ten nie zniszczy się zbyt szybko. Kolejną zaletą są niewielkie poduszki, które zwiększają komfort pracy.

Zbiornik: Z uwagi na to, że zbiornik na paliwo ma stosunkowo duży otwór, wlewanie cieczy jest łatwym zadaniem. Na uwagę zasługuje także szczelne zamknięcie.

Emisja spalin: Jak podaje producent, urządzenie nie emituje zbyt dużo spalin, dlatego jest uznawane za przyjazne środowisku.

Uchwyt: Dobrze wyprofilowany uchwyt sprawia, że manewrowanie sprzętem jest wyjątkowo łatwe. Rączki są zrobione z przyjemnego dla skóry materiału. Tworzywo jest dobrej jakości, co sprawia, że nasze dłonie nie pocą się zbyt intensywnie w trakcie pracy.

Głośność: Choć model ma stosunkowo dużą moc, nie emituje zbyt dużego hałasu.

 

Wady

Waga: Konsumenci wskazują, że produkt jest stosunkowo ciężki (ponad 7 kg), co sprawia, że szybciej się męczymy, a tym samym musimy robić więcej przerw.

 

 

 

 

Gardena SmallCut 300/23

 

Polecanym przez użytkowników produktem jest Gardena SmallCut 300/23. Sprzęt ten przeznaczony jest do drobnych prac ogrodowych związanych z przycinaniem trawy. Podkaszarka wyposażona została w wygodny uchwyt, który ułatwia manewrowanie. Jest odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu dobrze leży w dłoni.

Moc urządzenia jest równa 300 W. Waga modelu jest równa 1,6 kg. Z uwagi na jego lekkość, nie męczy on naszych dłoni, ani kręgosłupa, co chroni nas przed różnymi dolegliwościami. Obudowa sprzętu została zrobiona z odpornych na zarysowania i różnego rodzaju uszkodzenia materiału. Produkt ma automatycznie wysuwane żyłki, które znacznie ułatwiają obsługę.

Z pojawiających się w Internecie opinii wynika, że Gardena SmallCut 300/23 to podkaszarka elektryczna do trawy, w którą warto zainwestować. Jest dostępna w atrakcyjnej cenie, więc wiele osób może pozwolić sobie na jej zakup. Prosta obsługa urządzenia sprawia, że może z niego korzystać nawet osoba, która wcześniej nie używała tego typu sprzętów w swoim ogrodzie.

Gardena SmallCut 300/23 to bardzo dobra podkaszarka do 150 zł. Moc urządzenia wynosi 300 W. Waga produktu to 1,6 kg.

 

Zalety

Budowa: Czytając zamieszczone w Internecie recenzje nietrudno natrafić na komentarze wskazujące, że podkaszarka ma dobrze przemyślaną budowę. Uchwyt jest odpowiednio duży i ma dobrze przemyślany kształt, co zdecydowanie ułatwia manewrowanie sprzętem i wpływa na precyzję pracy.

Kompaktowe wymiary: Model ma kompaktowe wymiary, dlatego nie zajmuje zbyt dużo miejsca w garażu. Co więcej, produkt jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu może z niego swobodnie korzystać także osoba o szczupłej budowie ciała, która nie ma zbyt dużo siły.

Przewód zasilający: Wiele osób podkreśla, że jakość wykonania przewodu zasilającego jest bardzo dobra. Jest to gwarancja nie tylko solidności wykonania, ale również bezpieczeństwa. Użytkownik nie musi się obawiać, że dojdzie do zwarcia.

Silnik: Wydajny silnik o mocy 300 W nie nagrzewa się zbyt szybko, co zmniejsza ryzyko awarii.

 

Wady

Wymiana żyłki: W niektórych opiniach można przeczytać, że wymiana żyłki jest nieco skomplikowana, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły.

 

 

 

 

Stiga SBC 242 D

 

Produktem, który powinien Cię zainteresować jest Stiga SBC 242 D. To kosa spalinowa z 2-suwowym, wytrzymałym silnikiem, który umożliwia nawet wielogodzinną pracę. Jego moc wynosi 1,25 kW. Stanowi to gwarancję efektywności i tego, że będziemy mogli szybko wykonać określone zadania. Zbiornik na benzynę ma pojemność równą 1 l. Waga urządzenia to 8,2 kg.

Głowicę tnącą Tap&Go wyposażono w podwójną żyłkę, która skutecznie radzi sobie z koszeniem nawet bardzo wysokiej trawy. W komplecie otrzymujemy także wygodne szelki, które pozwalają równomiernie rozłożyć ciężar podkaszarki, co zapewnia naszemu ciału wygodę w trakcie pracy. Miękki uchwyt jest delikatny dla dłoni, więc nie musimy się obawiać, że pojawią się na nim bolesne odparzenia.

Konsumenci wydają pochlebne opinie na temat Stiga SBC 242 D. Uważają oni, że system antywibracyjny jest skuteczny, a dołączone do zestawu szelki wytrzymałe i miękkie. Produkt nie ulega awariom i jest łatwy w obsłudze.

Podkaszarka Stiga SBC 242 D ma moc równą 1,7 KM. Produkt waży 8,2 kg. Pojemność zbiornika na paliwo to 1 l.

 

Zalety

System antywibracyjny: W związku z tym, że podkaszarka ma dobrze opracowany system antywibracyjny mamy pewność, że nasze dłonie nie będą się zbyt szybko męczyć. W efekcie możliwe będzie wykaszanie dużej powierzchni trawnika bez konieczności robienia przerw.

Uchwyt: Miękkie, pokryte antypoślizgowym materiałem rączki dają użytkownikowi gwarancję pewnego chwytu. Konsument nie musi się martwić, że podkaszarka wypadnie mu z dłoni w trakcie pracy, co mogłoby nie tylko uszkodzić urządzenie, ale także być niebezpieczne.

Pojemność zbiornika: Duża pojemność zbiornika na paliwo sprawia, że nie trzeba zbyt często uzupełniać płynu, a tym samym przerywać koszenia.

 

Wady

Gaźnik: Pojedyncze osoby wskazują, że jakość wykonania gaźnika nie jest najlepsza, co może być powodem awarii modelu.

 

 

 

 

Bosch 280W

 

Bosch to firma, która dostarcza na rynek wysokiej jakości produktu. Dlatego, jeśli chcesz kupić niezawodne urządzenie, zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Bosch 280W. Na produkt udzielana jest 2-letnia gwarancja. Stanowi ona potwierdzenie solidnego wykonania i tego, że sprzęt nie ulega awariom.

Moc podkaszarki jest równa 280 W. Dzięki temu możemy szybko przyciąć trawę w swoim ogrodzie. Średnica cięcia wynosi 26 cm, zaś prędkość obrotów to ok. 12 500 w ciągu minuty. Waga modelu wynosi 1,8 kg. Jego przenoszenie nie stanowi więc problemu. Urządzenie wyposażone jest w wygodną rączkę. Manewrowanie sprzętem jest komfortowe. Możemy dotrzeć nim nawet w trudno dostępne miejsca.

Bosch 280W to podkaszarka, która powinna znaleźć się w każdym domu. Jej niezawodność i solidność potwierdzają umieszczane przez konsumentów opinie. W recenzjach użytkownicy podkreślają, że sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

Bosch ART 26 SL to podkaszarka elektryczna o mocy 280 W. Waga modelu to ok. 1,8 kg. Prędkość cięcia wynosi 12500 obr./min.

 

Zalety

Obudowa: Wykonana z mocnych tworzyw obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Mamy więc pewność, że podkaszarka jest solidnie zrobiona.

Precyzja: Z racji tego, że urządzenie ma niewielkie wymiary, przy jego użyciu możemy dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Mamy więc możliwość dokładnie skosić ogródek.

Obsługa: Model jest łatwy w obsłudze. Nie trzeba więc poświęcać zbyt dużo czasu na czytanie instrukcji, dzięki czemu można szybko przystąpić do pracy.

 

Wady

Silnik: W niektórych komentarzach można przeczytać, że silnik stosunkowo szybko się nagrzewa, co wymusza na użytkowniku przerwanie pracy.

Głośność: Produkt generuje hałas na poziomie 86 dB. Część osób twierdzi, że przez to koszenie jest uciążliwe.

 

 

 

 

Einhell GE-CT 18 Li Solo

 

Interesuje Cię dobra i tania podkaszarka? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze model Einhell GE-CT 18 Li Solo. Użyte przy produkcji materiały wykazują dużą oporność na zniszczenia. Mocna obudowa skutecznie chroni znajdujący się w środku mechanizm.

Prezentowany wariant to podkaszarka akumulatorowa. Do zestawu dołączony jest akumulator o pojemności 1500 mAh, który po pełnym naładowaniu wystarcza na ok. 40 minut pracy. Sprzęt będzie odpowiedni do podcinania trawy w ogrodzie, a także do żywopłotu. Waga modelu to 2,4 kg. W komplecie otrzymujemy 20 wymiennych ostrzy. Produkt został wyposażony w teleskopową rączkę, która ułatwia dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Opinie na temat Einhell GE-CT 18 Li Solo są pochlebne, dlatego podkaszarka cieszy się tak dużą popularnością wśród konsumentów. Potwierdzają oni to, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i nie niszczy się zbyt szybko. Sprzęt zapewnia odpowiedni komfort w czasie pracy.

Einhell GE-CT 18 Li Solo to podkaszarka elektryczna wyposażona w litowo-jonowy akumulator. Waga modelu to 2,4 kg.

 

Zalety

Regulowana rączka: Użytkownik ma możliwość dostosowania urządzenia do swojego wzrostu. Wszystko za sprawą łatwej w regulacji, teleskopowej rączki. W efekcie można tak ustawić produkt, aby uniknąć konieczności ciągłego schylania.

Akumulator: Jak podaje producent, pełne naładowanie akumulatora wystarcza na ok. 40 minut ciągłej pracy. Jeśli mamy mały ogródek, będziemy mogli w tym czasie wykosić cały trawnik.

 

Wady

Uchwyt: Pewna grupa Internautów twierdzi, że materiał pokrywający uchwyt nie jest przyjemny dla skóry.

Noże: Część użytkowników jest zdania, że wykonane z tworzyw sztucznych noże tnące nie są wytrzymałe i po jakimś czasie tracą swoje właściwości.

 

 

 

 

Jaką podkaszarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bez znaczenia, jak duży jest nasz ogród, powinniśmy zawsze pilnować, by trawnik dobrze się prezentował. Równo i nisko przystrzyżona posesja wygląda schludnie. Do takich czynności, jak usuwanie kępek trawy czy przycinania chwastów obok drzew i płotów służy podkaszarka. Jest to proste w użyciu urządzenie, które gwarantuje szybką pracę w ogrodzie. Dobrze wybrany sprzęt poradzi sobie nawet z wysokimi źdźbłami, a do tego uchroni nas przed niewygodnym schylaniem się. By dobrze wykonać pracę musisz znaleźć właściwy model. Pomoże Ci w tym nasz poradnik, w którym opisaliśmy, jaką podkaszarkę wybrać, aby dobrze się spisała w ogrodzie.

 

 

Rodzaje podkaszarek

Pielęgnowanie ogrodu to dość ciężka i czasochłonna praca. Urządzeniem, które Ci pomoże jest dobrej jakości podkaszarka. Zanim jednak udasz się do sklepu, musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są 2 typy urządzeń: elektryczne i spalinowe. Pierwszy z nich na ogół podłączony jest do gniazdka przy pomocy przewodu. Takie produkty dedykowane są raczej do pielęgnacji mniejszych ogrodów, w których kabel nie będzie ograniczał naszych ruchów. Znajdziemy też urządzenia akumulatorowe działająco bezprzewodowo, jednak mają one ograniczony czas działania na naładowanej baterii. Podkaszarki elektryczne są stosunkowo tanie, z czego wynika ich popularność.

Drugim rodzajem produktów są sprzęty spalinowe, które cechują się dość dużą mocą (ponad 600 W). Tego typu modele zapewniają wydajniejszą pracę, przez co sprawdzają się na dużych terenach. Ich atutem jest brak przewodu, który nie krępuje ruchów i nie ogranicza zasięgu pracy. Ze względu na dużą ilość watów, podkaszarki sprawdzą się w miejscach, gdzie rosną grube chwasty. Wiedz jednak, że ich praca jest dość głośna, co uniemożliwia zbyt długie koszenie.

 

Moc

Produkty elektryczne cechują się mniejszą mocą silnika, więc wartość ta wynosi od 250 W do maksymalnie 600 W. Z tego powodu, takie sprzęty sprawdzą się na niewielkich powierzchniach, gdzie trawa ma średnią długość. Jeśli jednak chcesz użyć podkaszarkę na bardziej zaniedbanym terenie, zainwestuj w maszynę z większą ilością watów. Przykładem takich sprzętów są urządzenia, które mają ponad 800 W. Posiadają one mocny silnik, co przekłada się na wydajną pracę. Do tego, modele o dużej ilości watów, lepiej poradzą sobie z dużym terenem.

 

Silnik w modelach spalinowych

Jeśli zdecydowałeś się na podkaszarkę spalinową, to będziesz musiał wybrać jeden z dwóch typów silników: dwu- lub czterosuwowy. W pierwszym rodzaju do uruchomienia potrzebujesz specjalnej mieszanki benzyny i oleju. Takie maszyny mogą pracować w każdej pozycji. Alternatywą są produkty czterosuwowe, które do pracy potrzebują oleju napędowego. Zaletą urządzeń jest cicha praca oraz niewielka ilość wibracji, co przekłada się na duży komfort pracy.

 

Waga

Przez cały czas pracy, musimy trzymać podkaszarkę w dłoniach, co może być męczące. Z tego powodu, koniecznie sprawdź, ile waży interesujący Cię sprzęt. W zależności od rodzaju maszyny, wartość ta może wynosić od 5 kg do nawet 10 kg. Oznacza to, że długotrwała praca poważnie obciąży nasze nadgarstki i kręgosłup. Dlatego, jeśli maszyna, która Cię interesuje jest dość ciężka, upewnij się czy posiada uprząż. Można do niej przyczepić podkaszarkę, a pasek przewiesić przez ramię, co zapewni znacznie lepsze rozłożenie wagi. Niektórzy producenci umieszczają w uprzęży poduszkę, by urządzenie nie wyrządziło użytkownikowi krzywdy poprzez ocieranie skóry.

 

Cięcie

Najlepsza podkaszarka zapewnia szybką i precyzyjną pracę. Z tego powodu przed zakupem sprawdź, ile wynosi średnica cięcia, gdyż to właśnie ten parametr przekłada się na tempo pracy. Im wartość ta będzie wyższa, tym szybciej uporasz się z chwastami w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że duża średnica zmniejsza mobilność urządzenia, gdyż trudniej jest dostać się w rogi między niektórymi przedmiotami w ogrodzie.

 

 

Rękojeść – jaka podkaszarka jest najlepsza?

Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest rękojeść. Musi być ona dobrze wyprofilowana, by zapewnić użytkownikowi pewny chwyt. Wielu producentów pokrywa ją gumą lub innym materiałem antypoślizgowym, który uniemożliwia wyślizgnięcie się sprzętu.

Koniecznie upewnij się, czy rękojeść w interesującej Cię podkaszarce jest regulowana. Sprawi to, że bez trudu dopasujesz jej długość do swojego wzrostu, więc nie będziesz musiał się garbić podczas koszenia. Nie tylko wpłynie to na Twój komfort pracy, ale również uchroni Cię przed bólami kręgosłupa.

 

Zbiornik paliwa

Każda podkaszarka posiada zbiornik, do którego wlewamy benzynę lub olej napędowy. Od wielkości baku zależy, jak długo pracować może urządzenie. Modele, w których element ten jest niewielki najlepiej sprawdzają się w małych ogrodach. Jeśli jednak użyjemy takiej podkaszarki na dużym terenie będziemy musieli przerwać pracę i ponownie napełnić zbiornik. W zależności od modelu element ten liczy od 0,5 l do nawet 12 l.

Równocześnie urządzenia z dużym bakiem są bardzo ciężkie. Napełnienie sprzętu do pełna, będzie wiązało się z dodatkowym obciążeniem, co może wywołać przemęczenie i silne bóle kręgosłupa.

 

Podkaszarki w dobrych cenach

Koszty zakupu urządzeń są mocno związane z jego mocą i wydajnością pracy. Nowoczesne modele, które są przystosowane do pracy na dużej przestrzeni mogą kosztować od 500 zł do nawet 1000 zł. Mimo wysokiej ceny masz jednak zapewnioną szybką pracę i dużą efektywność w usuwaniu chwastów. Najtańszą opcją są sprzęty akumulatorowe, gdyż dedykowane są do małych ogrodów. Koszty zakupu takich urządzeń wahają się między 150 zł a 350 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ