Ranking 7 najlepszych podkaszarek akumulatorowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Podkaszarka akumulatorowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podkaszarka akumulatorowa to jeden ze sprzętów przydatnych do pielęgnacji ogrodu. Umożliwia ona przycinanie trawy w trudno dostępnych miejscach, cicho pracuje, jest lekka i poręczna. Przed zakupem odpowiedniego urządzenia często zmagamy się z pytaniem, jaki produkt będzie odpowiedni i spełni nasze oczekiwania. Jeśli zastanawiasz się, który z modeli dostępnych na rynku jest najlepszy to podpowiadamy, że według opinii konsumentów jest to Karcher LTR 18-30 Battery Set 1.444-311.0. Dzięki tej lekkiej i poręcznej podkaszarce akumulatorowej szybko skosimy trawę w miejscach niedostępnych dla tradycyjnych kosiarek. Za sprawą niewielkiej wagi i wygodnych uchwytów użytkowanie sprzętu jest łatwe i komfortowe. Przyrząd jest cichy, precyzyjny i można go dopasować do własnych potrzeb. Jeśli jednak ten produkt nie przypadł Ci do gustu polecamy zapoznać się również z podkaszarką akumulatorową Graphite Energy+ 58G030. Przeznaczona jest do przycinania trawy w trudno dostępnych miejscach, na przykład pod meblami ogrodowymi czy wzdłuż ogrodzenia. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

7 najlepszych podkaszarek akumulatorowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking podkaszarek akumulatorowych mający na celu wsparcie w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się lekkie i poręczne modele, które łatwo dotrą do trudno dostępnych miejsc, a ich obsługa nie sprawia żadnych trudności.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Akumulatorowa podkaszarka jest dostarczana użytkownikowi wraz z akumulatorem, którego ładowanie do pełna zajmuje 83 minuty. Regulacje samego sprzętu, jak i sposobu przycinania trawnika sprawiają, że narzędzie jest wygodne do obsługi przez operatora i precyzyjnie przycina trawę w zamierzonych miejscach.

Wady

Część użytkowników wskazuje (zwłaszcza ci o wątlejszej budowie), że dobrze by było, gdyby producent dołączał do akcesorium szelki pełniące funkcję pasa nośnego, które odciążałyby ręce i ramiona operatora podczas pracy.

Podsumowanie

To sprzęt o kompaktowych wymiarach, regulowanym dwuuchwytowym pałąku i automatycznie wysuwaną żyłką w miarę jej zużywania. Narzędzie doskonale sprawdza się przy podkaszaniu trudno dostępnych miejsc, gdzie wymagana jest precyzja by nie uszkodzić sąsiadujących roślin.

Drugi wybór

Zalety

Podkaszarka akumulatorowa jest w stanie bez większego problemu dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Urządzenie jest lekkie i wygodne w użytkowaniu. Uchwyt jest dobrze wyprofilowany i daje pełną kontrolę nad sprzętem.

Wady

W zestawie nie ma akumulatora i ładowarki. Te akcesoria trzeba dokupić samodzielnie, co generuje dodatkowe i stosunkowo wysokie koszty.

Podsumowanie

Szerokość koszenia wynosi 255 mm. Długość rękojeści można regulować w zakresie od 1,1 m do 1,4 m. Prędkość pracy wynosi 9000 obrotów na minutę. Podkaszarka jest sprzedawana w zestawie z nożami zastępczymi. W razie potrzeby można je łatwo wymienić.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy, więc wygodnie się z niego korzysta. Podkaszarkę można łatwo złożyć i przenieść. Wygoda użytkowania jest zagwarantowana przez niską wagę i kompaktową konstrukcję.

Wady

Dołączona do kompletu żyłka mogłaby być lepszej jakości. W zestawie nie ma akumulatora ani ładowarki. Jeśli nie mamy akumulatora z innego sprzętu NAC, musimy dokupić baterię.

Podsumowanie

Maksymalna prędkość pracy sprzętu wynosi 7500 obrotów na minutę. Szerokość koszenia to 30 cm. Sprzęt sprawdza się do koszenia trudno dostępnych miejsc. Korzystając z niego, można precyzyjnie przyciąć m.in. trawę przy chodniku. Podkaszarka ma wygodny, solidnie zrobiony i dobrze wyprofilowany uchwyt.

 

1. Podkaszarka Akumulatorowa Karcher LTR 18-30 Battery Set 1.444-311.0

 

Z prędkością 7800 obrotów na minutę pracuje podkaszarka akumulatorowa Karcher LTR 18-30 Battery Set 1.444-311.0 i oferuje średnicę cięcia 30 cm. Cięcie jest realizowane za pomocą skręcanej żyłki umieszczonej na głowicy. Sprzęt jest dostarczany użytkownikowi wraz z akumulatorem 18 V o pojemności 2,5Ah. Akumulator potrzebuje 83 minuty, aby został w pełni naładowany przez dołączoną do zestawu ładowarkę. Przy dołączonym do zestawu akumulatorze podkaszarka, po naładowaniu go do pełna, porazi sobie z powierzchnią ok. 350 m². Gdy potrzebna jest Ci większa wydajność, wystarczy zmienić akumulator na taki o pojemności 5,0 Ah, wówczas jedno jego naładowanie pozwoli na przycięcie 700 m² areału.

Obok akumulatora na wyposażenie dodatkowe składają się: Spirala, zderzak dystansowy, regulacja kąta, dodatkowy uchwyt oraz obrotowa głowica tnąca. Na precyzję cięcia i wygodę obsługi wpływa wyposażenie sprzętu w oburęczny uchwyt teleskopowy zaopatrzony w regulację wysokości. Ma to na celu ustawienie sprzętu tak, aby operator pracował w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Waga sprzętu bez akcesoriów wynosi 2,5 kg, a jego wymiary to: Długość 1325 mm, szerokość 312 mm, wysokość 315 mm.

Posiadacze ogrodów wiedzą, że do jego prawidłowego utrzymania niezbędny jest zakup podkaszarki ogrodowej. Karcher LTR 18-30 spełnia wszystkie wymogi wygodnego w użyciu sprzętu.

 

Zalety

Kompletność wyposażenia: Podkaszarka akumulatorowa po zakupie jest gotowa do pracy zaraz po wyciagnięciu jej z pudełka. Zawiera kompletne wyposażenie, wraz z dołączonym akumulatorem.

Uchwyt: Teleskopowo wykonany uchwyt, zaopatrzony w dwa miejsca do jego przytrzymywania podczas pracy, pozwalający na regulację wysokości sprawia, że każdy z użytkowników dopasuje wysokość sprzętu do swojego wzrostu i będzie on ergonomiczny w obsłudze.

Trudno dostępne miejsca: Dzięki obrotowej głowicy tnącej, a także dzięki jej regulacji wysokości sprzęt komfortowo przycina trawę wzdłuż ścieżek i tarasów, a także radzi sobie z przycinaniem pod niskimi krzewami i innymi przeszkodami.

Wydajny akumulator: Wydajność pracy przy dołączonym akumulatorze 18 V i 2,5 Ah wynosi około 350 m² na jednym ładowaniu.

Automatyczna regulacja żyłki: Dzięki funkcji automatycznego regulacji długości żyłki tnącej ma ona zawsze odpowiednią długość do prowadzenia prac, a cięcie jest precyzyjne i nie generuje hałasu.

 

Wady

Pas nośny: Jako wadę niektórzy użytkownicy podają brak szelek pełniących funkcję pasa nośnego, który przy większym obrabianym obszarze pomagałby utrzymać podkaszarkę na odpowiedniej wysokości i odciążał ramiona operatora.

 

 

 

 

2. Podkaszarka Akumulatorowa Graphite Energy+ 58G030

 

Podkaszarka akumulatorowa Graphite Energy+ 58G030 to wygodny w obsłudze sprzęt. Z jego użyciem praca nie jest bardzo męcząca. Wpływ na to ma kompaktowa budowa urządzenia. Podkaszarka waży tylko 1,8 kg. Dodatkowo zajmuje ona stosunkowo mało miejsca. Sprzęt współpracuje z akumulatorami 18V Li-Ion.

Szerokość koszenia wynosi 25,5 cm, a maksymalna ilość obrotów na minutę to 9000 rpm. Urządzenie sprawdza się do koszenia wszystkich tych miejsc, do których zwykła kosiarka nie jest w stanie dotrzeć. Podkaszarka pozwala usunąć trawę z narożników, krawędzi czy miejsc wzdłuż murów i ławek. Urządzenie ma solidnie zrobioną i dobrze wyprofilowaną rękojeść.

Opinie, jakie pojawiają się w Internecie na temat tej podkaszarki są z reguły bardzo dobre. Użytkownicy doceniają wysoką jakość wykonania urządzenia i to, że jest ono lekkie. Dzięki temu łatwo się nim manewruje. Długość rękojeści można regulować, co jest sporym atutem.

Graphite Energy+ 58G030 to podkaszarka aluminiowa osiągająca obroty na poziomie 9000 na minutę. Szerokość koszenia wynosi 25,5 cm.

 

Zalety

Dociera w trudno dostępne miejsca: Podkaszarka radzi sobie z przycinaniem trawy nawet w miejscach, do których trudno dotrzeć. Sprzęt jest niezawodny do pielęgnacji trawnika wokół drzew czy przy ścianach budynków.

Lekka konstrukcja: Urządzenie jest wyjątkowo lekkie, bo waży mniej niż 2 kg. Praca z jego użyciem nie jest męcząca. Dodatkową zaletą jest dobrze wyprofilowana rękojeść.

Noże zastępcze: W zestawie znajdują się noże zastępcze. Jeśli elementy te ulegną uszkodzeniu, można je łatwo i bez dodatkowych opłat wymienić.

Możliwość regulacji rękojeści: Sporo osób docenia to, że długość rękojeści można regulować w zakresie od 110 cm do 140 cm i dostosowywać zależnie od potrzeb osoby obsługującej podkaszarkę.

Łatwa obsługa: Sprzęt jest łatwy w obsłudze, dlatego nie trzeba tracić dużo czasu na czytanie instrukcji.

 

Wady

Brak akumulatora w zestawie: Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, ale w zestawie nie ma potrzebnej do pracy baterii. Konsument musi ją dokupić.

 

 

 

 

3. Podkaszarka Akumulatorowa NAC TB40-BL-NG 40V

 

Podkaszarka NAC TB40-BL-NG 40V współpracuje z akumulatorami Li-ion o napięciu 40 V. Sprzęt pochodzi z serii narzędzi ogrodowych, w których występuje ten sam rodzaj zasilania. Jeśli mamy już jakiś sprzęt tego producenta, nie musimy inwestować dodatkowo w akumulator. Szerokość koszenia wynosi 30 cm, a maksymalna prędkość to 7500 obrotów na minutę.

Podkaszarka jest przeznaczona do przycinania trawy i chwastów. Można nią dotrzeć nawet w bardzo trudno dostępne miejsca np. przy ścianach budynków, wokół krawężników czy krzewów. Urządzenie ma regulowaną długość w zakresie od 140 cm do 160 cm, więc można dopasować jego ustawienia do potrzeb. Użytkownik ma też możliwość obrotu kierownicy i wybrania kąta ustawienia głowicy tnącej. Sprzęt waży 3,1 kg.

W większości przypadków recenzje dotyczące tej podkaszarki są bardzo dobre. Urządzenie jest przystępne cenowo i łatwe w obsłudze. Konserwacja podkaszarki nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt ma stosunkowo małe wymiary i niewielką wagę. To gwarantuje komfort użytkowania i brak problemów z przechowywaniem.

Podkaszarka akumulatorowa NAC TB40-BL-NG 40V ma szerokość koszenia równą 30 cm. Prędkość pracy wynosi 7500 obrotów na minutę.

 

Zalety

Możliwość regulacji: Długość kosiarki można regulować w zakresie od 140 cm do 160 cm. Dodatkowo istnieje możliwość obrotu kierownicy do 90 stopni i wybrania kąta ustawienia głowicy tnącej.

Szerokość cięcia: Kosiarka ma szerokość roboczą równą 30 cm. W związku z tym szybciej można uporać się z pracą i idealnie przystrzyc trawnik.

Wygoda użytkowania: Uchwyt jest tak wyprofilowany, aby osoba obsługująca sprzęt miała zapewniony pewny chwyt. Nie ma problemu z manewrowaniem podkaszarką. Dodatkowo jest ona lekka.

Cicha praca: Jak podają użytkownicy, NAC TB40-BL-NG 40V to urządzenie, które nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy. Ponadto jest to sprzęt akumulatorowy, więc nie zatruwa środowiska spalinami.

 

Wady

Jakość żyłki tnącej: Pojawiły się pojedyncze opinie sugerujące, że jakość wykonania żyłki tnącej nie jest najlepsza.

 

 

 

 

4. Akumulatorowa Podkaszarka do Trawy Makita 18V DUR181Z

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć urządzenia Makita Dur181Z. Ta poręczna podkaszarka nadaje się do użycia w ogrodzie, na działce czy na prywatnej posesji. Sprzęt zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym, który jest wydajny i umożliwia długotrwałą i wygodną pracę.

Narzędziem tnącym w urządzeniu jest wysokiej jakości żyłka, której zakres pracy wynosi 26 cm. Wygodne trzymanie i precyzyjne wykonywanie pracy zapewniają nowoczesne uchwyty typu pętla, które można regulować. Użytkowanie urządzenia usprawnia również możliwość ustawienia kąta cięcia w 5 pozycjach.

Podkaszarka jest bardzo lekka, gdyż jej waga wynosi zaledwie 2,9 kg. Jej wymiary to 133 cm x 29,7 cm x 23,5 cm. Całkowite naładowanie akumulatora trwa 120 minut, a sprzęt jest w stanie pracować nieprzerwanie przez 30 minut. W zestawie z przyrządem otrzymujemy także pas barkowy, okulary ochronne oraz zapasową żyłkę. Konsumenci twierdzą, że jest to uniwersalny i niezwykle trwały sprzęt.

Makita DUR181Z to podkaszarka akumulatorowa osiągająca do 7800 obrotów w ciągu minuty. Model waży 3,1 kg.

 

Zalety

Możliwość cięcia trawy przy krawędziach: Producent podkreśla, że przy użyciu tej podkaszarki bez trudu przytniemy trawę przy krawędziach. Osoby, które wykonały test podkaszarek akumulatorowych potwierdzają te informację.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajduje się głowica tnąca, a także okulary ochronne i pas barkowy. Ostatnie z wymienionych akcesoriów okazuje się najbardziej przydatne, bo pozwala skutecznie odciążyć plecy. Pas barkowy zrobiono ze stosunkowo miękkiego materiału, który nie wbija się w skórę.

Wygodne uchwyty: Urządzenie ma dwa dobrze wyprofilowane uchwyty. To sprawia, że manewrowanie nim jest łatwe. Użytkownik może przy tym bez problemu zachować odpowiednią precyzję.

 

Wady

Żyłka: Kupując Makita DUR181Z otrzymujemy w komplecie żyłkę. Część osób przyznaje jednak, że jest ona stosunkowo słaba. Szybko się niszczy, dlatego konieczna jest jej wymiana.

 

 

 

 

5. Black&Decker STC1820PC-QW Akumulatorowa podkaszarka 18V

 

Jeśli szukasz lekkiej i funkcjonalnej podkaszarki akumulatorowej, dzięki której wypielęgnujesz trawnik przed domem lub na działce koniecznie zapoznaj się z modelem Black&Decker Stc1820PC-QW. Urządzenie przycina trawę przy użyciu żyłki o szerokości roboczej 28 cm, która samoczynnie się uzupełnia.

Sprzęt zasilany jest akumulatorem o pojemności 2.0 Ah, którego moc można regulować i dostosować ją do koszonego podłoża. Przyrząd posiada teleskopowe ramię i łatwo regulowaną, drugą rękojeść, dzięki którym jego użytkowanie jest wygodne. Waży on jedynie 2,6 kg, jest bardzo cichy i wydajny. Co więcej, składana osłona chroni rośliny przed ścinkami, a przed przypadkowym uruchomieniem przyrządu zabezpiecza nas wyłącznik bezpieczeństwa.

Urządzenie działa przez 40 minut bez konieczności jego ładowania. Użytkownicy zwracają uwagę, że model Black&Decker Stc1820PC-QW świetnie sprawdza się przy zarośniętych ogrodach, wydajnie pracuje, jest lekki i wygodny w użyciu. Zalety te sprawiają, że jest to chętnie wybierany produkt przez konsumentów.

Podkaszarka akumulatorowa Black&Decker Stc1820PC-QW waży 2,55 kg. Średnica robocza wynosi 28 cm.

 

Zalety

Technologia E-Drive: Urządzenie wyprodukowano przy wykorzystaniu technologii E-Drive. Pozwala ona na wytworzenie wysokiego momentu obrotowego, a w związku z tym możliwe jest koszenie mokrej i przerośniętej trawy bez obaw o zacinanie mechanizmu tnącego.

Komfort użytkowania: Model Black&Decker Stc1820PC-QW zapewnia użytkownikowi komfort pracy. Wszystko dlatego, że istnieje możliwość regulacji długości ramienia.

Żyłka w zestawie: Warto wspomnieć o tym, że w komplecie znajduje się solidnie zrobiona żyłka o długości równej 9 m, która starczy nam na długo.

 

Wady

Głośność pracy: W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że urządzenie generuje zbyt duży hałas i czasami trzeba robić przerwy, aby od niego odpocząć.

Ładowanie akumulatora: Czas ładowania baterii wynosi 5 h. Jeśli wcześniej nie naładujemy akumulatora, możemy mieć problem z wykonaniem pracy w danym dniu.

 

 

 

 

6. Gardena Podkaszarka Akumulatorowa EasyCut Li-18/23R

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Gardena Easycut Li-18/23R. Jest to praktyczna podkaszarka akumulatorowa przeznaczona do koszenia długiej trawy w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie wyposażone jest w akumulator litowo-jonowy, który zapewnia wydajną i niezawodną pracę. Dzięki systemowi noży Rotor-Cut produkt jest dokładny i bardzo cichy.

Użytkowanie sprzętu ułatwia długi uchwyt z komfortową regulacją, która pozwala na indywidualne dopasowanie do wzrostu użytkownika. Podkaszarka daje nam możliwość bocznego ustawienia głowicy tnącej. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy łatwo dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Sprzęt jest w stanie działać około 50 minut na jednym naładowaniu. Jego średnica cięcia wynosi 230 mm.

Czas ładowania całkowicie rozładowanego akumulatora to około 3 godziny. Urządzenie waży 2,4 kg. Opinie konsumentów o podkaszarkach akumulatorowych tego producenta są bardzo pozytywne. Również prezentowany model Gardena Easycut Li-18/23R cieszy się dużą popularnością. Głównie ze względu na cichą pracę i niewielką wagę.

Gardena Easycut Li-18/23R to podkaszarka akumulatorowa, której szerokość robocza wynosi 23 cm. Urządzenie waży 2,4 kg.

 

Zalety

System noży Rotor-Cut: Podkaszarka ma system noży Rotor-Cut, które zapewniają efektywne cięcie. Sprzęt nie zacina się w trakcie pracy, a dodatkowo nie generuje dużego hałasu. Noże nie są podatne na zniekształcenia.

Regulacja: Model wyposażono w długi uchwyt, który można regulować, aby zagwarantować sobie maksymalny komfort pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś wysoki czy niski, użytkowanie tej podkaszarki będzie wygodne.

Wskaźnik poziomu naładowania: Na obudowie znajduje się wskaźnik LED (POWER info), z którego można wyczytać stan naładowania akumulatora. Ułatwia to pracę, bo wiemy, kiedy urządzenie wymaga podpięcia do źródła zasilania.

Komfortowe podkaszanie w trudno dostępnych miejscach: Użytkownik ma możliwość ustawienia głowicy w pozycji bocznej, co z kolei pozwala na przycięcie trawy w trudno dostępnych miejscach.

Osłona zabezpieczająca: Model sprzedawany jest w zestawie z osłoną zabezpieczającą rośliny w trakcie przycinania trawnika. Nie musisz się martwić, że dbając o wygląd trawnika wyrządzisz szkodę zasadzonym kwiatom.

 

Wady

Wydajność baterii: Trzeba przyznać, że długość pracy w stosunku do czasu ładowania baterii nie jest atrakcyjna.

 

 

 

 

7. Podkaszarka Akumulatorowa Einhell GE-CT 18 Li Solo

 

Einhell GE-CT 18 Li Solo to tania i dobra podkaszarka akumulatorowa, która łatwo dotrze w miejsca trudno dostępne dla tradycyjnej kosiarki. Dzięki niewielkiej wadze i poręcznym wymiarom urządzenie jest wygodne w użyciu i świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Przyrząd posiada miękki i wygodny uchwyt oraz długą, teleskopową rączkę, którą można dopasować do wzrostu użytkownika.

Dzięki zawartości 20 ostrzy z tworzywa sztucznego sprzęt kosi precyzyjnie nawet najbardziej gęstą trawę. Zastosowanie akumulatora litowo-jonowego sprawia, że nie potrzebujemy stałego dostępu do sieci energetycznej. Produkt posiada również osłonę dla roślin. Szerokość koszenia tego modelu wynosi 24 cm.

Wyposażony jest on również w głowicę, która obraca się do 90 stopni. Czas ładowania sprzętu wynosi 30-40 minut, a czas jego pracy to około 15 minut. Jest to chętnie wybierany model przez konsumentów, którzy cenią go za funkcjonalność oraz wygodę użycia.

Einhell GE-CT 18 Li Solo to dobra podkaszarka akumulatorowa do 200 zł. Szerokość robocza jest równa 24 cm.

 

Zalety

Uchwyt SoftGrip: Model wyposażono w uchwyt SoftGrip, który jest miękki w dotyku. Dłonie nie ślizgają się po jego powierzchni, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy.

Kompaktowe wymiary: Podkaszarka ma kompaktowe wymiary, więc nawet jeśli mamy mały garaż, znajdziemy odpowiednie dla niej miejsce. Co więcej, korzystanie z niewielkiego sprzętu pozwala łatwo dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

 

Wady

Brak akumulatora i ładowarki: Urządzenie jest sprzedawane bez akumulatora i ładowarki, więc kupujący musi zainwestować także w te akcesoria.

Plastikowe noże: Jakość wykonania plastikowych noży nie jest najlepsza. Ulegają one zniekształceniu, jednak możliwa jest ich szybka wymiana (w zestawie znajduje się 20 noży).

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką podkaszarkę akumulatorową kupić?

 

Porządki w ogrodzie często kojarzą nam się z ciężką i mozolną pracą, na którą musimy poświęcić bardzo dużo czasu. Wyrastające grube chwasty i gęsta trawa przy murze są trudnymi przeciwnikami, dlatego też ich usunięcie zwykle przysparza nam największych problemów. Aby ułatwić sobie życie, konsumenci sięgają po specjalistyczne sprzęty, przeznaczone właśnie do tego typu zadań specjalnych. Jeśli więc szukasz najlepszego rozwiązania rozważ zakup podkaszarki akumulatorowej. Sprzęt jest bezprzewodowy, dzięki czemu nie musisz rozplątywać długich kabli, czy pamiętać o zaopatrzeniu się w zapasy paliwa. Za pomocą urządzenia będziesz mógł skosić nawet bardzo dużą powierzchnię ograniczając się jedynie czasem działania baterii. Pamiętaj jednak, że wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno te o niezwykle efektywnym działaniu, jak i inne – słabej jakości, tanie produkty z wadliwymi podzespołami. Jak więc zdecydować, jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać? Poniżej zamieściliśmy kilka rad, dzięki którym z pewnością podejmiesz właściwą decyzję.

Część tnąca – jaka podkaszarka akumulatorowa jest najlepsza?

Decyzję o wyborze urządzenia powinieneś oprzeć m.in. na tym, w jaką część tnącą został wyposażony dany model. Obecnie najbardziej popularne są żyłki, noże plastikowe i noże metalowe. Mechanizm z żyłką świetnie nadaje się do koszenia cienkich roślin, takich jak trawa czy drobne chwasty. Podstawową zaletą nylonowego włókna jest to, że łatwo możemy je uzupełnić. W momencie, gdy żyłka urwie się lub stępi, w odpowiednie miejsce wsuwamy nową nić i kontynuujemy naszą pracę.

Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać włókno do rodzaju kosiarki. Wszystkie te informacja zapisane są w instrukcji obsługi sprzętu. Tę cechę urządzenia musisz sprawdzić wcześniej, ponieważ od grubości żyłki zależy jej skuteczność. Cienkie nici od 1,2 mm do 2 mm będą idealne dla właścicieli działek, gdzie rosną niewielkie rośliny i trawa. Jeśli jednak na Twoim podwórku pojawiły się duże chwasty zdecyduj się na zakup podkaszarki z żyłką o średnicy od 2,7 mm do 3 mm. Pamiętaj, że stosowanie za cienkich lub za grubych włókien grozi nie tylko problemami w zakładaniu nici, ale również rozpędzona żyłka może wysunąć się z mechanizmu i poważnie Cię skaleczyć. Osobom, które potrzebują mocnej podkaszarki do wycinania suchych gałęzi i grubych łodyg polecamy urządzenia z nożami plastikowymi lub metalowymi.

Twardy i zwarty materiał przecina niemal wszystkie rodzaje roślin, dzięki czemu z łatwością doprowadzimy do porządku nawet bardzo zanieczyszczony ogród. Zaletą noża zrobionego z tworzywa sztucznego jest jego cena oraz łatwość w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć element zwilżoną szmatka i pozostawić do wyschnięcia. Metalowe części są jednak o wiele bardziej wytrzymałe. Pomimo że ich konserwacja jest znacznie bardziej wymagająca, z pewnością będą Ci służyć przez wiele lat. Ponadto, stępione noże bez problemu naostrzymy, co wydłuża możliwości eksploatacyjne urządzenia.

Kształt głowicy

Najlepsza podkaszarka spalinowa to poręczne urządzenie, którym szybko wykosisz nawet bardzo twarde łodygi. Jednak, aby sprzęt działał odpowiednio musi być wyposażony w najlepszej klasy głowicę. W zależności od stopnia zanieczyszczenia ogrodu masz do wyboru końcówki okrągłe i trójkątne.

Głowice okrągłe są bardziej delikatne. Dobrze radzą sobie z miękką trawą czy małymi roślinami. Urządzenie wykonuje płynne obroty, które nie generują nieznośnego hałasu. Taki sprzęt będzie więc dobrym wyborem na niewielką działkę, gdzie praca ogranicza się do podkaszania trawy i wyrywania chwastów.

Głowice trójkątne wykorzystywane są do znacznie trudniejszych prac. Siła, z jaką rozpędzają się umieszczone na rogach noże jest tak duża, że podkaszarka bez trudu zetnie nawet bardzo grube łodygi. Oprócz tego urządzenie jest wyjątkowo dokładne. Możemy więc precyzyjnie wymodelować trawnik, skalniak czy nawet niewielkie krzewy. Pamiętaj jednak, że trójkątna głowica szybciej zużywa żyłkę i tępi noże. Musisz więc przygotować się na częste kontrolowanie części tnącej.

Akumulator

Bardzo ważnym elementem każdej podkaszarki akumulatorowej jest jej bateria. To ona determinuje, czy wykonywane prace przebiegać będą szybko czy może staną się dla nas utrapieniem. Przed zakupem przeczytaj w instrukcji obsługi, jak długo należy ładować sprzęt oraz na jaki czas wystarczy w pełni naładowany akumulator.

W dzisiejszych czasach w podkaszarkach montowane są mocne baterie, które pozwolą Ci na nieprzerwane koszenie przez ok. godzinę. Przy założeniu, że powierzchnia tnąca w danym modelu wynosi ok. 20 cm 2, w ciągu 60 min. będziesz w stanie uporządkować dość spory kawałek podwórka. Oczywiście, wszystko uzależnione jest od Twoich umiejętności i wprawy. Czas ładowania akumulatora działającego nieprzerwanie przez godzinę wynosi ok. 3 h.

 

Podkaszarki akumulatorowe w dobrych cenach

W zależności od marki oraz jakości poszczególnych podzespołów podkaszarki dostępne są w przeróżnych cenach. Unikając najtańszych rozwiązań powinniśmy zwrócić uwagę na urządzenia, których koszt wynosi ok. 200 zł. Są to proste sprzęty o dość dobrej konstrukcji. Jeśli zależy Ci na produkcie najwyższej klasy musisz przygotować się na wydatek nawet 500 zł.

 

 

Gdzie kupić podkaszarkę akumulatorową?

 

Podkaszarka akumulatorowa to sprzęt, który można używać w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy mamy dostęp do prądu czy też nie. To sprawia, że urządzenie cieszy się uznaniem konsumentów i coraz więcej osób zastanawia się nad jego zakupem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej inwestycji w dany produkt warto dowiedzieć się, jaka podkaszarka akumulatorowa jest polecana przez użytkowników, a także gdzie najlepiej ją kupić.

 

Podkaszarka akumulatorowa – gdzie kupić?

Kupując sprzęt trzeba zwrócić uwagę na jego parametry. Porównać moc poszczególnych modeli, jakość ich wykonania i kształt. To wszystko wpływa na komfort użytkowania i efektywność pracy. Niemniej jednak dla kupujących spore znaczenie ma również cena urządzenia. Zazwyczaj chcemy zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, a jednocześnie mieć niezawodny sprzęt. Gdzie kupić podkaszarkę akumulatorową? Znajdziemy ją bez wątpienia w sklepach budowlanych na dziale ogrodowym. Wybór tego typu produktów jest stosunkowo duży, często też możemy otrzymać ciekawe rabaty. Największy wybór podkaszarek akumulatorowych będziemy mieli w sklepach ogrodniczych. Tam też z pewnością trafimy na kompetentną osobę, która w razie wątpliwości wyjaśni nam, jak dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt.

Możemy także zdecydować się na zakup używanej podkaszarki. Jej cena z pewnością będzie mniejsza niż w sklepach, jednak musimy liczyć się z tym, że urządzenie będzie nieco zniszczone. Jeśli kupujemy używany sprzęt przez Internet, zapoznajmy się z opiniami na temat danego sprzedawcy. Możemy także wybrać przesyłkę za pobraniem, co umożliwia zapłatę za produkt po jego otrzymaniu i szybkim sprawdzeniu. Sporo ofert na zakup nowych podkaszarek akumulatorowych znajdziemy w Internecie. Jeśli mamy już wybrany model, wystarczy, że wpiszemy jego nazwę w wyszukiwarkę i od razu wyświetlą nam się propozycje zakupowe.

Gdzie kupić tanią podkaszarkę akumulatorową?

Wielu osobom zależy na tym, aby zakupiony przez nich sprzęt był tani, dlatego też szukają informacji, jak kupić takie urządzenie. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby podjąć decyzję, jaki model kupić. Później jest już łatwiej, bo pozostaje nam tylko szukanie najbardziej atrakcyjnej oferty. Czasami wybór najtańszego sprzętu nie jest dobry, ponieważ niekiedy zdarza się, że tego typu modele są wykonane z nie najlepszych gatunkowo materiałów, a więc wykazują większą podatność na ewentualne awarie. Tanie podkaszarki akumulatorowe można znaleźć w sklepach internetowych. Najlepszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnej wyszukiwarki, w której można sortować produkty względem ich ceny. Przez Internet zdecydowanie łatwiej jest też porównać ceny danej podkaszarki akumulatorowej w wielu sklepach i to w zaledwie kilka minut.

 

Czy zakup przez Internet są bezpieczne?

W związku z rosnącą popularnością zakupów online sporo konsumentów zastanawia się, czy dokonywanie transakcji w ten sposób jest bezpieczne. Zdecydowanie tak, ponieważ kupujący jest chroniony prawem. Może m.in. zwrócić produkt bez podawania przyczyny w określonym czasie. Kupując w sklepie internetowym zyskuje też gwarancję z tytułu rękojmi. Inaczej jest w przypadku dokonywania zakupów u prywatnych sprzedawców np. osób, które przez pewien czasu użytkowały sprzęt i teraz chcą go sprzedać. W takim wypadku występuje większe ryzyko związane z oszustwem (np. wysłanie wadliwego produktu). Możemy jednak zdecydować się na odbiór osobisty i sprawdzić, że oferowane urządzenie jest sprawne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ