Ranking 6 najlepszych płotków ogrodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Płotek ogrodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jeżeli chcesz wyznaczyć wewnętrzną część ogrodu, z pewnością potrzebne Ci będą płotki rabatowe Deluxe Plantina PLTGB007, wykonane z metalu. Wymiary pojedynczego elementu wynoszą 45 cm x 43 cm. Wykorzystując model w swoim ogrodzie, zapewnisz nie tylko bardzo oryginalny wygląd, ale także zabezpieczysz rośliny np. przed zwierzętami. Warty polecenia jest także płotek ogrodowy H-20 PAL60X20. Produkt wykonano z wikliny. Wyróżnia się on bardzo solidną oraz starannie opracowaną konstrukcją. Płotek bardzo dobrze komponuje się z roślinami, sprawiając, że aranżacja całego ogrodu nabiera naturalnego oraz rustykalnego klimatu. Każda wymyślona przez nas kompozycja jest oryginalna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Płotek rabatowy spełnia zarówno funkcję ozdobną, jak i ochronną. Każdy z elementów wyposażono w system specjalnych łączeń, który umożliwia tworzenie jednolitego ogrodzenia. Mamy możliwość połączenia ze sobą dowolnej liczby elementów. Bez większego problemu możemy kreować dowolne konstrukcje (koło, kwadrat, łuk).

Wady

Pojedyncze elementy płotu są bardzo lekkie. Podczas złych warunków pogody, w momencie, kiedy nie są solidnie umocowane, łatwo się przewracają.

Podsumowanie

Wymiary produktu wynoszą 45 cm x 43 cm. W sprzedaży dostępny jest on w kolorze zielonym. Model wykonano z wysokiej jakości metalu, odpornego na korozję, oraz działanie niesprzyjających warunków pogodowych.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest bardzo uniwersalny. Może być wykorzystywany w ogrodach o różnym stylu (ogród skalny, japoński, wiejski, nowoczesny, śródziemnomorski). Wykonano go z wielką starannością, Do jego produkcji wykorzystano wiklinę parzoną pierwszego gatunku, dzięki czemu płotek wyróżnia się trwałością wykonania.

Wady

Według niektórych użytkowników, po pewnym czasie płotek traci swój naturalny kolor. Przez co jego wygląd jest nieestetyczny. Dodatkowo słupki płotka po pewnym czasie się luzują i wypadają.

Podsumowanie

Parametry modelu wynoszą: Szerokość - 60 cm, wysokość - 20 cm, długość wyplotu - 20 cm, długość tyczek do wbicia w ziemię - 20 cm. Płotek wykorzystywany jest jako ozdoba w ogrodach oraz na balkonach.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma klasyczny wygląd. Dzięki temu można go z łatwością wkomponować do każdego ogrodu, niezależnie od stylu, w jakim go wykonano. Drewniana konstrukcja jest bardzo wytrzymała oraz stabilna, co sprawia, że płotek jest również wytrzymały i może posłużyć nam przez wiele lat.

Wady

Płotek jest niski, jeśli masz zwierzęta, może nie stanowić wystarczającej ochrony kwiatów czy hodowanych warzyw.

Podsumowanie

Wysokość płotka wynosi 50 cm, a szerokość od 91 do 120 cm. Model w całości pokryto impregnatem powłokotwórczym w kolorze sosny. Producent daje możliwość indywidualnego dopasowania koloru.

 

 

6 najlepszych płotków ogrodowych. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking płotków ogrodowych jest miejscem, w którym znajduje się zestawienie 6 najbardziej popularnych mini ogrodzeń, które dobrze się sprawdzą w każdym ogrodzie. Wszystkie zamieszczone poniżej produkty wyróżniają się niespotykanym wyglądem, różnorodnością oraz techniką wykonania. Mamy nadzieję, że przy pomocy zamieszczonego rankingu z łatwością podejmiesz decyzję zakupową. 

 

Płotki ogrodowe metalowe

 

1. Płotek Rabatowy Deluxe Metalowy, Ogrodowy 45x43cm Plantina PLTGB007

 

Płotki ogrodowe metalowe Plantina PLTGB007 mają wymiary 45 cm x 43 cm. W sprzedaży dostępne są w kolorze zielonym. Każdy z elementów wyposażono w specjalne łączenie, które umożliwia nam stworzenie ogrodzenia z dowolną ilością pojedynczych przęseł. Płotek jest lekki, dlatego z łatwością można go przenosić w różne miejsca.

Konsumenci uważają, że to dobry i tani płotek ogrodowy. Produkt wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Materiałem wykorzystanym do produkcji, jest metal. Grubość drutu, z którego został on wykonany, w miejscu stelaża wynosi 6 mm, a zdobienia – 3 mm. Płotek pełni nie tylko funkcję ochronną (ochrona roślin przed zwierzętami), ale także ozdobną. Charakterystyczne wzory nadadzą każdemu ogrodowi dużego uroku.

Test płotków ogrodowych wykazał, że każdy użytkownik może skomponować dowolną konstrukcję, zarówno stworzyć prosty płotek, zamkniętą rabatkę, jak i łuki, czy też okręgi. Możliwości wykonania ogrodzenia jest bardzo wiele. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. 

 

 

 

 

Małe płotki ogrodowe

 

2. Płotek Ogrodowy, Solidny, Wiklinowy 60cm H-20 PAL60X20

 

Małe płotki ogrodowe H-20 PAL60X20 wykonano z naturalnego materiału, którym jest wiklina. Nadają się one do stosowania na balkonach oraz w ogrodach zaprojektowanych w różnych stylach, np. ogrody skalne, japońskie, wiejskie, nowoczesne, śródziemnomorskie. 

Ozdobne płotki ogrodowe wykonano z wielką starannością o najmniejszy detal. Przy ich produkcji wykorzystano wiklinę parzoną pierwszego gatunku. Sprawia to, że nie musimy się obawiać o ich trwałość. Płotek bardzo dobrze prezentuje się w każdej aranżacji, szczególnie w kompozycjach z zielonymi roślinami. Nadaje on naturalny oraz rustykalny wygląd naszego ogrodu.

Opinie konsumentów o płotkach ogrodowych są bardzo pozytywne. Większa część kupujących uważa, że dzięki zastosowaniu naturalnego materiału, jakim jest wiklina, płotek prezentuje się atrakcyjnie i stanowi bardzo dobry element wyposażenia każdego ogrodu. Dodatkowo producent daje możliwość zakupu modelu w wielu wersjach rozmiarowych, co sprawia, że mamy nieograniczoną możliwość tworzenia dowolnych kompozycji.

 

 

 

 

Płotek ogrodowy wysokość 50 cm

 

3. Plotek Ogrodowy Drewniany Akcogrod 50x100cm

 

Akcogrod to płotek ogrodowy, którego wysokość wynosi 50 cm. Każdy z konsumentów może swobodnie dostosować szerokość modelu do własnych potrzeb. Producent jest w stanie wytworzyć płotki o szerokości od 90 do 120 cm. Dzięki temu nie musimy tracić własnego czasu na wprowadzanie poprawek podczas montażu.

Konsumenci twierdzą, że to dobry płotek ogrodowy. Prezentowany przez nas model jest wytrzymały. Wykonana z drewna konstrukcja jest bardzo trwała. Słupki są dokładnie połączone przy pomocy solidnych gwoździ. Z tego względu użytkownicy nie są zmuszeni do częstej wymiany ogrodzenia znajdującego się w przydomowym ogródku.

Według użytkowników bardzo istotne jest to, że każdy element płotka zabezpieczony został przed zniszczeniem. Jest to możliwe dzięki dwuetapowej konserwacji. Drewno pokryte jest bezbarwnym gruntem oraz impregnatem powłokotwórczym w kolorze sosny. Producent daje także możliwość wyboru oraz dostosowania koloru płotka do własnych preferencji.

 

 

 

 

Płotki ogrodowe plastikowe

 

4. Prosperplast Płotek Ogrodowy Palisada Garden Art 3,7m

 

Palisadę Garden Art 3,7 m wykonano z plastiku. Wysokość całkowita pojedynczego przęsła wynosi 34 cm, a jego szerokość – 62 cm. Długość bolca umożliwiającego wbicie płotka w ziemię wynosi 12 cm. Umożliwia to bardzo stabilne oraz trwałe mocowanie ogrodzenia do podłoża.

W skład zestawu wchodzi 6 elementów (6 przęseł). Szerokość całkowita zestawu wynosi 370 cm.  W sprzedaży dostępny jest on w kolorze brązowym. Wykonano go z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest on odporny na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Według kupujących prezentowany przez nas produkt wyróżnia się swoim wyglądem. Jest on oryginalny. Bardzo dobrze komponuje się z roślinnością w przydomowych ogródkach. Ponadto montaż ogrodzenia jest bardzo łatwy. Wystarczy, że połączymy ze sobą poszczególne elementy (system „klik” pozwala na szybkie oraz sprawne łączenie), a następnie część bolca wbijamy w podłoże. 

 

 

 

 

Płotki ogrodowe PVC

 

5. Polski Płotek Ogrodowy Ozbony Kuty BJ Plastik 2,3m 22cm PVC 

 

Płotki ogrodowe PVC w sprzedaży dostępne są w dużej gamie kolorów: Ceglasty, brązowy, zielony, biały oraz czarny. Pojedynczy zestaw składa się z jednego płotka o długości ok. 2,3 m. Składa się on z 4 elementów. Każdy z osobna liczy 58 cm. Wysokość produktu to 22 cm.

Producent wyposażył płotek ogrodowy PCV w bardzo praktyczne oraz proste łączenie. Ma ono postać zawiasu. Pozwala to na kształtowanie płotu oraz łatwą aranżację. Możemy tworzyć zarówno te bardzo proste, jak i kwadratowe projekty, ale także te, których ustawienie wymaga nieco większego nakładu pracy, np. półokrągłe.

Dzięki wzmocnionej konstrukcji produkt jest bardzo stabilny i dobrze trzyma się w ziemi. Ponadto niski płotek ogrodowy jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Wystarczy od czasu do czasu każde z przęseł przetrzeć wilgotną szmatką. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość mycia przy pomocy myjki ciśnieniowej. Użytkownik nie musi się obawiać ewentualnego zniszczenia produktu.

 

 

 

 

Płotki ogrodowe drewniane

 

6. Plotek Ogrodowy Stonoga, Drewniany Akcogrod 53×80

 

Zastanawiasz się, czy drewniane płotki ogrodowe są dobrą propozycją do Twojego ogrodu? Według większości użytkowników zakup tego produktu sprawi, że Twój ogród nabierze niespotykanego, oryginalnego wyglądu. Będzie on wyglądał bardziej schludnie. Dodatkowo zabezpieczymy nasze rośliny przed zwierzętami.

Producent, aby zabezpieczyć wysoki płotek ogrodowy przed szybkim zniszczeniem, opracował system metalowych sztyftów. Dzięki nim płotek wisi w powietrzu. Nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem. Dodatkowo takie zastosowanie jest bardzo estetyczne, ponieważ nie są widoczne metalowe mocowania, które są stosowane przy montażu do podłoża. 

Według konsumentów model dobrze się sprawdza w przypadku montowania ogrodzeń na nierównych powierzchniach. Stosowany jest także do aranżacji o bardzo nieregularnych kształtach. Każdy element płotka jest konserwowany, początkowo bezbarwnym gruntem, a następnie impregnatem powłokotwórczym w kolorze palisander średni (producent daje też możliwość indywidualnego dostosowania koloru do własnych potrzeb).

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki płotek ogrodowy kupić?

 

Jeżeli posiadasz duży ogród, powinieneś zastanowić się nad zakupem płotka ogrodowego. Element ten nadaje oryginalnego wyglądu każdemu ogrodowi. Powinniśmy dbać nie tylko o wnętrze domu, ale również o aranżację jego otoczenia. Zadbana przestrzeń w znacznym stopniu podnosi standard życia domowników, a także zapewnia im miejsce do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy, czy też szkoły. Z pewnością zastanawiasz się, jaki jest najlepszy płotek ogrodowy? Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego modelu, stworzyliśmy specjalny poradnik. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu nie będziesz miał problemu z wyborem odpowiedniego produktu.

Płotki ogrodowe – do czego służą?

Główną funkcją płotów ogrodowych jest wyznaczanie granic działki. Dodatkowo produkt ten zabezpiecza teren przed osobami oraz zwierzętami, które mogłyby naruszyć prywatną przestrzeń właściciela działki. Płotki ogrodowe, czyli mniejsze wersje tradycyjnych płotów, służą przede wszystkim do aranżacji przestrzeni naszego podwórka. Płotek swoim wyglądem przypomina tradycyjne ogrodzenie, jednak jest o wiele mniejszy. Standardowe wymiary tego produktu wynoszą od 80 do 150 cm długości, natomiast wysokość jest różna i może wynosić od 20 do 100 cm. 

Stosując płotek ogrodowy, jesteśmy w stanie zapewnić optymalną organizację przydomowej przestrzeni naszego ogrodu. Przy pomocy tego produktu z łatwością możemy rozdzielić poszczególne strefy powierzchni ogrodowej. Ponadto stosowanie płotka zabezpieczy przed niekontrolowanym rozrostem różnych gatunków roślin. Odpowiednio dobrany oraz dobrze zamontowany płotek zapobiega przesypywaniu się ziemi. 

 

Funkcja ozdobna

Planując zakup płotka ogrodowego, z całą pewnością zauważysz, że na rynku jest bardzo zróżnicowany asortyment. Najlepszy płotek ogrodowy powinien dobrze komponować się z wyglądem oraz stylem, w którym zaaranżowany jest nasz ogród. Wybierając model, warto zwrócić uwagę nie tylko na dostępne warianty kolorystyczne, ale także na to, czy jest możliwość samodzielnego pomalowania produktu, na wybrany przez nas kolor. Niektóre materiały uniemożliwiają takie czynności, jednak dostępne są także takie modele, które z łatwością możemy pomalować. W momencie, kiedy zdecydujemy się na zmianę koloru naszego płotka, warto zadbać o dobór odpowiedniej farby, najlepiej tej, która nadaje się do użytku zewnętrznego, należy także pamiętać o impregnacji.

 

Rodzaje płotów ogrodowych

Zastanawiasz się, jaki płotek ogrodowy wybrać? Ze względu na przeznaczenie, obecnie na rynku możemy wyróżnić dwa podstawowe typy płotów:

♦ dekoracyjne – przybierają one bardzo różnorodne kształty. Często mają charakterystyczne zdobienia. Modele te są jednak mniej wytrzymałe. Ich konstrukcja składa się głównie z dwóch palików mocujących, umiejscowionych na końcach przęsła. Wykonywane są głównie z plastiku. Płotki dekoracyjne sprawdzają się w sytuacji, kiedy skupiamy się głównie na efekcie końcowym wyglądu naszego ogrodu.

♦  funkcjonalne – zaprojektowane są do spełnienia określonych celów. Wyróżniają się większą trwałością oraz odpornością. Materiałami stosowanymi do ich wykonania jest głównie metal oraz drewno. 

Materiał wykonania

W zależności od przeznaczenia płotki ogrodowe mogą być wykonywane z najróżniejszych materiałów. Najczęściej spotykane są modele wykonane z drewna. Mają one wielu zwolenników wśród osób, które cenią sobie naturalny wygląd. Z łatwością można dopasować je do każdej aranżacji. Dobrze komponują się z zielenią. Charakteryzują się dużą wytrzymałością. W ostatnich latach coraz bardziej popularne są modele wykonane z metalu. Są one nie tylko bardzo trwałe, ale także wyróżniają się dużymi zdobieniami. Wiklinowe płotki stwarzają wiele problemów podczas pielęgnacji. Sprawdzą się bardzo dobrze w ogrodach urządzonych w stylu rustykalnym. Wymagają jednak regularnej impregnacji oraz zabiegów konserwacyjnych. Najbardziej ekonomiczne są produkty wykonane z tworzywa sztucznego. Są wodoodporne. Możemy z łatwością nabyć je w wielu sklepach. Dostępne są w dużej liczbie wariantów kolorystycznych oraz wzorniczych. Najrzadziej spotykane są płotki betonowe. Pełnią one zwykle rolę krawężnika, przyjmującego kształt palisady. Dzięki dużej wytrzymałości stosowane są głównie w klombach, a także okolicy podjazdu lub w najbardziej ruchliwych miejscach.

 

Płotki ogrodowe w dobrych cenach

Ceny płotków ogrodowych nie są wysokie. Na ich zakup może pozwolić sobie każdy z nas. Na cenę wpływa głównie materiał wykonania danego modelu. Najtańsze są płotki metalowe. Ich cena za jedno przęsło o wymiarach 45 cm x 43 cm wynosi ok. 15 zł. Modele wykonane z plastiku kosztują ok. 30 zł (płotek o długości 2,3 m, składający się z 4 elementów o wymiarze 58 cm x 22 cm). W ich przypadku na cenę końcową wpływa głównie bogactwo zdobień. Decydując się na zakup produktów wiklinowych, powinniśmy przygotować się na koszt ok. 25 zł (cena jednego przęsła o wymiarach 60 cm x 20 cm). Najdroższe są płotki drewniane. Użycie naturalnego surowca sprawia, że ich cena może sięgać blisko 70 zł, za jedno przęsło o wymiarach 50 cm x 80 cm.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić płotek ogrodowy?

Jeżeli lubisz samodzielnie wykonywać przedmioty do swojego domu, zamiast kupować gotowy płotek ogrodowy, powinieneś zastanowić się nad jego samodzielnym wykonaniem. Najprościej możemy stworzyć modele drewniane. Do ich wykonania potrzebne nam będą jednakowej wielkości oraz tego samego kształtu sztachetki, długie deski, które posłużą nam jako podstawowa część stelażu oraz gwoździe. Na równym podłożu rozkładamy długie deski, ich rozmiar powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Rozkładamy sztachetki w podobnych odstępach, a następnie każdą z osobna przybijamy gwoździami. 

P2: Jak zamontować płotek ogrodowy?

Zdecydowałeś się na zakup płotka ogrodowego, jednak do końca nie wiesz, w jaki sposób go zamontować? Nie jest to trudny proces i każdy z łatwością powinien sobie z nim poradzić. Po pierwsze, w wybranym miejscu rozłóż płot. Następnie wytycz sznurem traserskim linię płotu. Kolejnym etapem jest połączenie ze sobą pobliskich elementów. Płotki ogrodowe zazwyczaj łączone są na zatrzask, dlatego wykonanie tej czynności nie powinno sprawić większych trudności. Przystępując do montażu, poszczególne bolce przęseł naszego płotu wbijamy w ziemię. Do wykonania tej czynności możemy wykorzystać młotek. Kiedy już wszystko dokładnie wbijemy, nasze ogrodzenie powinno stać stabilnie. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ