Ranking 10 najlepszych rozdrabniaczy gałęzi w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

 

Rozdrabniacz do gałęzi – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Faworyt FRS 65 to spalinowy rozdrabniacz do gałęzi, dzięki któremu łatwiej zadbasz o czystość w swoim ogrodzie. Mimo że sprzęt waży 70 kg, jego przenoszenie nie jest trudne. Wszystko dzięki dobrze wyprofilowanemu uchwytowi, a także płynnie działającym kółkom transportowym. Elementami tnącymi są: nóż rozdrabniacza i zestaw noży bijakowych. 4-suwowy silnik jest wytrzymały i nie przegrzewa się. Inną ciekawą propozycją jest rozdrabniacz do gałęzi Faworyt GTR 2800 wyróżniający się wytrzymałością i praktycznością. Wyposażono go w przezroczysty, plastikowy kosz na ścinki o pojemności 60 l. Za pomocą sprzętu można rozdrobnić gałęzie o średnicy do 44 mm. Wykonany z ABS korpus nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, wzmocniono go dodatkowo metalowym stelażem. To zwiększa stabilność konstrukcji.

10 najlepszych rozdrabniaczy gałęzi. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się ranking rozdrabniaczy do gałęzi, który powstał po dokładnej analizie publikowanych w Internecie opinii. Możesz być pewny, że prezentowane w zestawieniu urządzenia wyróżnia wysoka jakość wykonania, precyzja działania i komfort użytkowania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Rozdrabniacz do gałęzi ma dwa mechanizmy tnące, co przekłada się na większą efektywność pracy. Jest to model spalinowy, dlatego można z niego korzystać także w miejscach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Wady

Konsumenci przyznają, że maszyna dobrze spełnia swoje zadanie, lecz generuje stosunkowo duży hałas, do którego trudno się przyzwyczaić. Donośne dźwięki mogą przeszkadzać domownikom czy sąsiadom.

Podsumowanie

Sprzęt znajdzie zastosowanie podczas prac wykonywanych w ogrodzie, sadzie czy nawet lesie. Maksymalna średnica ciętych gałęzi wynosi 7,6 cm. Kółka transportowe umożliwiają przenoszenie sprzętu bez użycia dużej siły. Rozdrabniacz wyposażono w dwa odrębne otwory.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest zasilany elektrycznie i ma duży otwór wlotowy, więc wkładanie do niego gałęzi jest wygodne. Na komfort użytkowania wpływ ma także automatyczny mechanizm wciągania. Model wyposażono w pojemnik, do którego trafia rozdrobniony materiał.

Wady

W nielicznych recenzjach możemy przeczytać, że frez ma stosunkowo mało zębów. Urządzenie ma także tendencję do zapychania się, co trzeba uwzględnić podczas prac (lepiej wkładać jednocześnie mniej gałęzi).

Podsumowanie

Faworyt GTR 2800 mimo pewnych wad cieszy się sporym zainteresowaniem kupujących. Jest on doceniany za mobilność i łatwą obsługę. Sprzęt można wykorzystać do rozdrabniania gałęzi o średnicy do 4,4 cm. Produkt jest lekki i zajmuje mało miejsca.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, zapewniające ochronę przed awarią w przypadku zakleszczenia się gałęzi. Jeśli pojawi się taka konieczność, noże tnące można bez trudu zdemontować i wymienić. Sprzęt ma w podstawie kółka ułatwiające jego przestawianie.

Wady

Przewód zasilający nie jest bardzo długi, przez co często konieczne jest użycie przedłużacza. Rozwijanie go i zwijanie po skończonej pracy to dla niektórych osób uciążliwe czynności.

Podsumowanie

Rozdrabniacz ma moc 2800 W. Przystosowano go do rozdrabniania gałęzi o średnicy do 45 mm. Sprzęt zapewnia bezpieczną pracę, co wynika z zastosowania blokady samoczynnego bezruchu. Uruchamia się ona, gdy dojdzie do zaniku napięcia.

 

Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy

 

1. Faworyt Rębak rozdrabniacz spalinowy FRS 65

 

Prezentujemy spalinowy rozdrabniacz do gałęzi Faworyt FRS 65 o mocy równej 4800 W zapewniający efektywną pracę. Jest on wyposażony w 4-suwowy silnik OHV o pojemności skokowej 196 cm 3. Sprzęt ma dwa odrębne otwory, a maksymalna średnica gałęzi wynosi 76 mm. Masa urządzenia jest równa 70 kg. Choć rozdrabniacz do gałęzi jest ciężki, manewrowanie nim nie sprawia problemów. 

Ze względu na to, że sprzęt nie wymaga podłączenia do prądu, można z niego korzystać w każdym miejscu. Zaletą rozdrabniacza jest to, że ma on dwa mechanizmy tnące: nóż rozdrabniacza i zestaw noży bijakowych. W efekcie maszyna dobrze radzi sobie z rozdrabnianiem nawet grubszych gałęzi i nie zacina się w trakcie pracy. 

Test rozdrabniaczy do gałęzi wykazał, że jest to niezastąpiony sprzęt do wykonywania prac porządkowych w ogrodzie i sadzie. Model wyposażono w kółka transportowe pozwalające na jego wygodne przesuwanie. 

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi elektryczny

 

2. Faworyt Rozdrabniacz elektryczny do gałęzi GTR 2800

 

Polecamy elektryczny rozdrabniacz do gałęzi Faworyt GTR 2800 umieszczony na solidnym metalowym stelażu, który zapewnia stabilność w trakcie pracy. Aby przenoszenie urządzenia nie było męczące, producent umieścił u jego podstawy kółka. Do wykonania produktu wykorzystano m.in. wytrzymałe tworzywo ABS odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Moc elektrycznego rozdrabniacza do gałęzi wynosi 2800 W. Maksymalna średnica cięcia wynosi 44 mm. Waga urządzenia nie przekracza 20 kg. Model ma 60-litrowy, przezroczysty pojemnik, w którym gromadzi się rozdrobniony materiał. Jego opróżnianie jest proste i szybkie. Gałęzie są rozdrabniane za pomocą walca nożowego (frez), który można regulować w zależności od potrzeb.

Faworyt GTR 2800 okazuje się pomocny w trakcie wykonywania przydomowych porządków. Rozdrobnione gałęzie mogą trafić do kompostu albo zostać wykorzystane jako opał. Większość osób, które zdecydowały się kupić tę maszynę, jest zadowolona z podjętej decyzji. Sprzęt jest wytrzymały i wyróżnia go efektywna praca.

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi frezowy

 

3. Rozdrabniacz do gałęzi 2800W Hecht 6284 XL

 

Jeśli chcesz kupić dobry frezowy rozdrabniacz do gałęzi, model Hecht 6284 XL powinien Cię zainteresować. Jest to urządzenie zasilane sieciowo o mocy równej 2800 W. Silnik ma zabezpieczenie przeciążeniowe, które stanowi skuteczną ochronę przed awarią w przypadku zakleszczenia się materiału. Dodatkowo urządzenie ma blokadę samoczynnego bezruchu w przypadku, gdy dojdzie do zaniku napięcia.

Model jest dostosowany do rozdrabniania gałęzi o średnicy do 45 mm. Mechanizm tnący to dwa noże umieszczone na obrotowej tarczy poruszającej się z prędkością do 2850 obrotów na minutę. Noże można z łatwością zdemontować i w razie potrzeby wymienić. Masa urządzenia wynosi 25 kg, a przy podstawie znajdują się obrotowe kółka umożliwiające łatwe przenoszenie.

Zdaniem użytkowników Hecht 6284 XL to dobry rozdrabniacz do gałęzi, z którym wygodnie się pracuje. Model wyposażono w 60-litrowy pojemnik, do którego trafiają ścinki. Nie musimy więc tracić dużo czasu na sprzątanie po pracy, wystarczy opróżnić zbiornik.

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi Makita

 

4. Makita Elektryczna rozdrabniarka do gałęzi 2500W UD2500

 

Rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500 ma moc równą 2500 W i jest przystosowany do gałęzi, których średnica nie przekracza 45 mm. Pojemność zbiornika na ścinki jest równa 67 l, więc nie trzeba zbyt często go opróżniać. Co więcej, pojemnik ma specjalne wycięcia, które pozwalają łatwo określić stan jego zapełnienia. Urządzenie jest zasilane elektrycznie.

Prezentowany rozdrabniacz do gałęzi ma duże koła z gumowym bieżnikiem, więc można swobodnie przesuwać go nawet po nierównym terenie. Dodatkowo u góry znajduje się dobrze wyprofilowana rączka umożliwiająca pewny chwyt. Model ma aluminiowy korpus odznaczający się trwałością. Mechanizm tnący to mocny frez.

Użytkownik ma zapewnione maksymalne bezpieczeństwo pracy, co stanowi sporą zachętę do inwestycji w ten sprzęt. Rozdrabniarka ma system zapobiegający jej uruchomieniu, gdy zbiornik na ścinki nie jest odpowiednio zamontowany. Ponadto silnik ma zabezpieczenie przed przeciążeniem. To wszystko sprawia, że urządzenie jest cenione przez konsumentów.

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi Bosch

 

5. Rozdrabniarka ogrodowa Bosch AXT 25 TC

 

Opinie o rozdrabniaczach do gałęzi Bosch są pozytywne i nie inaczej jest w przypadku modelu AXT 25 TC, tak chętnie polecanego przez użytkowników. To urządzenie zasilane elektrycznie o mocy równej 2500 W. Grubość ciętych gałęzi nie może przekraczać 45 mm, a przepustowość wynosi do 230 kg/h.

Rozdrabniacz do gałęzi Bosch ma innowacyjny system TURBINE CUT, czyli specjalną obrotową turbinę tnącą składającą się z 8 ostrych i odpowiednio wytrzymałych noży. Dobrze radzą sobie one z rozdrabnianiem zarówno miękkiego, jak i twardszego drewna. Zbiornik o pojemności równej 53 l umożliwia dłuższą pracę bez konieczności robienia przerw. Rozdrobniony materiał trafia do pojemnika, więc nie musimy poświęcać czasu na późniejsze sprzątanie ogrodu.

Według użytkowników sprzęt ma sporo zalet, a wśród nich najważniejszą jest efektywność działania. Duże znaczenie ma również to, że u podstawy zamontowano duże koła ułatwiające przesuwanie rozdrabniarki do gałęzi po każdej nawierzchni. 

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi mrówka

 

6. Hecht Rozdrabniacz spalinowy do gałęzi 6208

 

Hecht 6208 to spalinowy rozdrabniacz do gałęzi dostępny w sieci Mrówka dostosowany do ciężkich prac przydomowych, a także profesjonalnego zastosowania np. w lesie. Za pomocą urządzenia można rozdrabniać gałęzie o średnicy równej nawet 70 mm. Moc sprzętu wynosi 7 KM. 4-suwowy silnik OHV osiąga prędkość do 3600 obrotów na minutę. Jego pojemność to 208 cm3.

Choć maszyna waży 60 kg, jej transportowanie nie powinno być trudne, bo u podstawy znajdują się obrotowe kółka. Rozdrabniacz został odpowiednio wyważony, więc zachowuje stabilność w trakcie pracy. Łatwa obsługa sprzętu sprawia, że poradzi sobie z nią nawet osoba bez żadnego doświadczenia w tym zakresie.

Hecht 6208 to rozdrabniacz do gałęzi odpowiedni dla osób szukających niezawodnego sprzętu, który poradzi sobie nawet z ciężką pracą. Jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników. Twierdzą oni, że wykorzystane do produkcji materiały są odporne na zniekształcenia.

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi Hecht

 

7. Hecht Rozdrabniarka do Gałęzi 626 Silent 2600 W

 

Rozdrabniacz do gałęzi Hecht 626 Silent 2600 W jest zasilany sieciowo. Wyposażono go w silnik o mocy 2600 W, a bieg wsteczny sprawia, że jego obsługa staje się bardziej komfortowa. Model służy do rozdrabniania gałęzi, których średnica nie przekracza 40 mm. Dzięki niemu możemy uporządkować ogród po przycięciu krzewów i drzew.

Urządzenie waży 23,5 kg, a ponieważ ma w podstawie kółka, przeniesienie go w inne miejsce nie stanowi problemu. Rozdrabniacz samoczynnie wciąga gałęzie, za ich cięcie odpowiada frezowy system noży. Podczas pracy nie generuje on dużego hałasu, dlatego nie zakłóci spokoju sąsiadów.

Sprzęt doceniono przede wszystkim za efektywne działanie i solidną konstrukcję. Większość posiadaczy rozdrabniacza uważa, że jego obsługa nie jest skomplikowana i bardzo szybko można się tego nauczyć. Urządzenie stoi stabilnie na ziemi, ma szeroko rozstawione koła oraz praktyczny uchwyt.

 

 

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi Stiga

 

8. Rozdrabniacz Stiga Bio Silent 2500

 

Osoby, którym marzy się solidny rozdrabniacz do gałęzi Stiga, powinny przyjrzeć się modelowi Bio Silent 2500. Jest on zasilany sieciowo, a jego moc wynosi 2500 W. To model przystosowany do rozdrabniania gałęzi o średnicy do 40 mm. Sprzęt pracuje cicho i efektywnie, ma plastikowy pojemnik na ścinki o pojemności 60 litrów.

Rozdrabniacz nie jest duży, więc można wygodnie przechowywać go w garażu razem z innymi sprzętami ogrodowymi. Tnie on gałęzie za pomocą rolkowego systemu z 8 zębami. Urządzenie wygodnie się uruchamia i wyłącza, służące do tego przyciski umieszczono w górnej części obudowy.

Według konsumentów sprzęt bardzo dobrze rozdrabnia gałęzie, po wyjęciu z pojemnika można je wykorzystać jako kompost lub ściółkę pod rośliny. W jego podstawie są dwa kółka o średnicy 4 cm, pozwalające na wygodne doprowadzenie rozdrabniacza na właściwe miejsce. Atutem urządzenia jest też wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz hamulec silnikowy.

 

 

 

 

9. Rozdrabniacz do Gałęzi Ryobi RSH2545B

 

Elektryczny rozdrabniacz do gałęzi Ryobi RSH2545B jest skuteczny i profesjonalny, dzięki niemu łatwo i szybko uporządkujemy nasz ogród z niechcianych, nawet bardzo grubych i długich gałęzi lub liści. Urządzenie jest nowoczesne i cicho pracuje, dzięki czemu miłośnicy prac ogrodowych chętnie po nie sięgają. 

Sprzęt jest wyposażony w silnik o mocy 2500 W. Jego maksymalna średnica cięcia to 45 mm, zbiornik na odpady ma pojemność 40 litrów. Moc akustyczna tego modelu to 106,5 dB. Dzięki niewielkiej wadze 13,4 kg sprzęt można łatwo przenosić, ułatwiają to również kółka transportowe. Obudowę wykonano z solidnej stali nierdzewnej, zapewniającej trwałość na długie lata.

Konsumenci cenią rozdrabniacz również ze względu na bezpieczeństwo – specjalny tłok zapobiega przedostaniu się dłoni operatora w pobliże ostrzy tnących. Użytkownicy potwierdzają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, cicho pracuje i ma pojemny zbiornik na odpady.

 

 

 

 

10. Rozdrabniarka do Gałęzi Bosch AXT 25 TC 0600803300

 

Cicha turbinowa rozdrabniarka to model Bosch AXT 25 TC 0600803300. Moc silnika tej maszyny wynosi 2500 W i z szybkością cięcia 40 obrotów na minutę ma ona zdolność przerobową 230 kg na godzinę. Za pomocą tego modelu można rozdrobnić gałęzi o średnicy 45 mm. System Turbine Cut pozwala na szybką pracę urządzenia niezależnie, czy do leja załadujemy drewno, czy miękkie odpady.

Aby wygodnie ten najlepszy rozdrabniacz do gałęzi przechować ma ona demontowany lej, po zdjęciu którego wysokość rozdrabniarki to zaledwie 67 cm. Komfort pracy zapewnia samoczynne wciąganie materiału do rozdrabniania, a także niska emisja hałasu podczas pracy. Zbiornik na odpady ma pojemność 53 litry i jest tu zainstalowana funkcja bezpieczeństwa, która nie pozwala włączyć urządzenia bez podłączonego zbiornika.

Całkowita waga tego modelu wynosi 30,5 kg. A opinie o rozdrabniarkach do gałęzi Bosch AXT 25 TC 0600803300 mówią o tym, że sprzęt ten jest solidny i radzi sobie z grubymi gałęziami. Dodatkowo jest on wydajny i wart swojej wysokiej ceny.

Elektryczna rozdrabniarka do gałęzi Bosch AXT 25 TC ma moc 2500 W. Produkt waży 30,5 kg, a dołączony do zestawu zbiornik ma pojemność równą 53 l.

 

Zalety

Koła transportowe: Urządzenie wyposażono w kółka transportowe wykonane z mocnego tworzywa. Dzięki tym elementom można przenieść produkt bez pomocy drugiej osoby.

Pojemnik: Urządzenie ma duży pojemnik, dlatego nie ma konieczności zbyt częstego przerywania pracy w celu opróżnienia zbiornika. W efekcie możemy szybciej wykonać zadanie.

Lej: Model ma zdejmowany lej. W związku z tym przechowywanie sprzętu nie jest trudne. Można łatwo zmniejszyć wymiary produktu.

 

Wady

Zacina się: Część osób zauważyło, że urządzenie czasami się zacina, szczególnie jeśli natrafi na twarde gałęzie. Mimo wszystko zdarza się to rzadko.

Hałas: Pewna grupa Internautów uważa, że produkt powinien generować mniejszy hałas. Wtedy praca byłaby bardziej komfortowa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki rozdrabniacz do gałęzi kupić?

 

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy rozdrabniacz do gałęzi, trafiłeś w odpowiednie miejsce. W tym poradniku przeczytasz m.in. o rodzajach dostępnych na rynku urządzeń, dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupów i jak wybrać maszynę dostosowaną do swoich potrzeb.

 

 

Rozdrabniacz do gałęzi – zasilanie

Chcąc wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi, trzeba skupić się przede wszystkim na rodzaju zasilania, od którego zależy komfort pracy, a także możliwości. W sklepach dostępne są dwa rodzaje tego urządzenia, a mianowicie:

* rozdrabniacze elektryczne – wyposażone w kabel zasilający i podłączane do prądu. Zazwyczaj tego typu modele są lekkie i mobilne i często nie generują zbyt dużego hałasu w trakcie pracy,

* rozdrabniacze spalinowe – najczęściej są dostosowane do mielenia nawet grubszych gałęzi, do działania wymagają mieszanki paliwowej,

* rozdrabniacze ciągnikowe – zasilane poprzez pasek klinowy, wykorzystywane w sadach i innym miejscach wymagających maksymalnej efektywności pracy.

Jeśli masz stosunkowo mały ogród i zależy Ci na łatwym do przenoszenia sprzęcie, rozdrabniacz elektryczny będzie dobrym rozwiązaniem. Tego typu modele sprawdzają się w przypadku wykonywania lekkich prac przydomowych. Jeśli jednak oczekujesz od urządzenia większej efektywności i chcesz używać go także w przypadku bardziej wymagających prac, powinieneś zainwestować w spalinowy rozdrabniacz do gałęzi.

 

Element tnący

Niezwykle ważną częścią rozdrabniaczy do gałęzi jest element tnący, który musi być wykonany w taki sposób, aby odznaczać się wytrzymałością. Zależnie od wybranego modelu, elementem tnącym mogą być:

* noże – to najprostsza ze spotykanych konstrukcji, elementy tnące działają na podobnej zasadzie co niszczarka do papieru,

* noże ślimakowe – wyróżnia je duża siła cięcia, jednak nieco mniejsza wydajność, modele z nożami ślimakowymi są dostosowane do wymagającej pracy i cięcia nawet grubszych gałęzi,

* walec zębaty – cechuje go wytrzymałość, precyzja cięcia i odporność na odkształcenia, narzędzia tego typu mają skomplikowaną budowę, więc w przypadku awarii może pojawić się problem z ich samodzielną naprawą,

* turbina – ten system cięcia jest wykorzystywany najczęściej w rozdrabniaczach spalinowych, tego typu urządzenie pobiera dużo mocy, ale wyróżnia je efektywność działania.

Pamiętajmy, że każda rozdrabniarka jest dostosowana do gałęzi o określonej średnicy. Parametr ten jest podany w każdym opisie produktu, więc warto zwrócić na niego uwagę. Najczęściej maksymalna średnica gałęzi wynosi ok. 45 mm.

 

Moc urządzenia

Istotnym parametrem jest moc urządzenia, bo to od niej zależy m.in. efektywność jego pracy. Rozdrabniacze elektryczne mają zazwyczaj moc ok. 2000 W albo więcej, co pozwala na sprawne wykonywanie prac przydomowych. W przypadku modeli spalinowych wartość ta wynosi przeciętnie od 1,2 do 2,8 kW.

 

Materiał wykonania

Jeśli chcemy, aby urządzenie dobrze nam służyło i zbyt szybko się nie zniszczyło, musimy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Do produkcji rozdrabniarek elektrycznych najczęściej wykorzystuje się wytrzymały plastik. Jest to lekki materiał, dzięki czemu waga całkowita sprzętu nie jest zbyt duża. Niemniej jednak plastik może być bardziej podatny na drobne uszkodzenia mechaniczne, a tym intensywne korzystanie z rozdrabniarki może wpłynąć negatywnie na jej wygląd. Za trwalsze uważa się rozdrabniarki do gałęzi wykonane ze stali. Trzeba przyznać, że materiał jest mniej podatny na zniekształcenia, jednak przyczynia się do tego, że sprzęt jest ciężki, a tym samym mniej mobilny.

 

Kosz na odpadki

Zastanawiając się nad tym, jaki rozdrabniacz do gałęzi wybrać, musisz mieć na uwadze nie tylko wspomnianą wcześniej moc czy rodzaj zastosowanych elementów tnących, ale też skupić się na zbiorniku. Jest on przydatny, bo to do niego trafiają rozdrobnione gałęzie, więc nie trzeba zbierać ich z trawnika. Kosz musi być odpowiednio duży (dobrze, jeśli ma powyżej 50 l), bo wtedy nie trzeba będzie co chwilę przerywać pracy w celu jego opróżnienia. Zbiornik powinien być tak wykonany, aby jego odłączanie od podstawy i opróżnianienie nie wymagało użycia dużej siły.

 

 

Waga

Aby korzystanie z rozdrabniacza do gałęzi było komfortowe, sprzęt musi być łatwy w przenoszeniu. W związku z tym bardzo ważne jest to, ile waży wybrany przez nas model. Urządzenia z obudową z plastiku mają przeciętnie masę ok. 20 kg, a dużo cięższe są rozdrabniarki ze stali, ich waga może sięgać ponad 60 kg. Niemniej jednak niezależnie od masy, przenoszenie sprzętu może być wygodne dzięki kółkom transportowym, które znajdują się u podstawy każdej dobrej jakości maszyny. Kółka muszą być na tyle duże i wytrzymałe, aby sprawnie poruszały się także po bardziej wymagającym terenie. Najlepiej, jeśli rozdrabniacz ma dodatkowo dobrze wyprofilowany i odpowiednio duży uchwyt.

 

Bezpieczeństwo pracy

Chyba dla każdego użytkownika duże znaczenie ma bezpieczeństwo pracy, dlatego też popularnością cieszą się sprzęty mające stosowne zabezpieczenia. Jednym z nich jest ochrona przed uruchomieniem, kiedy zbiornik na odpadki nie jest dobrze przymocowany do podstawy. Konsumenci zgodnie twierdzą też, że dobry rozdrabniacz do gałęzi musi mieć także zabezpieczenie przed przeciążeniem. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejsza się ryzyko wystąpienia awarii.

 

Dodatkowe funkcje

Podczas zakupów warto zwracać uwagę na dodatkowe funkcje dostępne w naszym urządzeniu. Dobrze byłoby, gdyby sprzęt miał bieg wsteczny, który przydaje się w momencie, kiedy gałęzie utkną w środku. Dzięki niemu nie trzeba będzie rozkręcać maszyny, co jak wiadomo, zajęłoby dużo czasu i mogło sprawić wiele problemów. Za dobry rozdrabniacz do gałęzi jest uznawany sprzęt z funkcją automatycznego wciągania gałęzi. Wpływa ona zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo pracy.

 

Rozdrabniacze do gałęzi w dobrych cenach

Cena rozdrabniacza do gałęzi zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od rodzaju zasilania. Jeśli wybierzemy niewielki model elektryczny do zastosowania przy lekkich pracach przydomowych, zapłacimy od 300 zł w górę. Jeśli jednak zależy nam na bardziej profesjonalnym sprzęcie przystosowanym do wymagających zadań, lepiej kupić rozdrabniarkę spalinową z mocnym silnikiem. Cena takiego urządzenia rozpoczyna się od ok. 2000 zł. Więcej trzeba też będzie zapłacić za model od znanego producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Jaki rozdrabniacz do gałęzi: frezowy czy nożowy?

To, na który rozdrabniacz się zdecydujemy, zależy od grubości gałęzi, jakie chcemy mleć z jego pomocą. Modele nożowe są przystosowane do lżejszych prac, umożliwiają one rozdrabnianie gałązek o grubości 2, maksymalnie 3 cm. To dobry wybór dla osób mających niewielki ogródek lub działkę, na której rosną głównie małe drzewka i krzewy. Rozdrabniacze frezowe są uznawane za bardziej efektywne. Dzięki nim można zmielić nawet bardzo grube gałęzie. Tego typu sprzęty dobrze sprawdzają się w dużych sadach i gospodarstwach rolnych. Wiele osób przekonuje, że modele frezowe generują mniejszy hałas podczas pracy niż te nożowe.

 

 

P2: Gdzie kupić rozdrabniacz do gałęzi?

Sprzęty takie jak rozdrabniacze do gałęzi możemy bez przeszkód kupić stacjonarnie, w sklepach ogrodniczych i budowlanych. Jednak może się zdarzyć, że trudno nam będzie dokonać wyboru ze względu na ograniczony asortyment czy stosunkowo wysokie ceny. Z tego względu możemy też poszukać rozdrabniacza w sklepach internetowych, gdzie nierzadko jest znacznie więcej urządzeń i to w bardziej atrakcyjnych cenach. Popularnym rozwiązaniem jest porównanie modeli dostępnych w sklepach stacjonarnych, a następnie zamówienie tego odpowiedniego online. To daje nam pewność, że nie otrzymamy urządzenie, które spełnia wszystkie oczekiwania. Poza tym w ten sposób pozbywamy problemu dowiezienia kupionego rozdrabniacza do domu (często sprzęty te mają duże gabaryty).

 

P3: Ile kosztuje rozdrabniacz do gałęzi?

To, ile wydamy na zakup rozdrabniacza, zależy od wielu różnych czynników. W kwestii ceny dużą rolę odgrywa zarówno marka, jak i sposób zasilania czy moc silnika. Za urządzenie przeznaczone do pracy w niewielkim ogrodzie średnio zapłacimy minimum 300 zł. Nie jest to duży wydatek, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rozdrabniacz może znacząco ułatwić dbanie o porządek na posesji. Profesjonalne sprzęty kosztują znacznie więcej, zwykle ponad 2000 zł. Są one znacznie droższe, ale mają mocniejsze silniki, a tym samym są lepiej przystosowane do intensywnej eksploatacji. 

 

P4: Jak działa rozdrabniacz do gałęzi?

Rozdrabniacz do gałęzi ma obudowę, w której znajduje się element tnący. Mogą to być noże (zwykłe lub ślimakowe), turbina lub walec zębaty. Tego typu sprzęty są wyposażone w silnik, którego moc jest określana w koniach mechanicznych lub watach, zależnie od sposobu zasilania. Po włączeniu rozdrabniacza i włożeniu gałęzi do wyznaczonego miejsca w obudowie, element tnący zaczyna ją ciąć na mniejsze fragmenty. Większe urządzenia zazwyczaj są wyposażone w funkcję automatycznego wciągania gałęzi, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Jeśli maszyna ma pojemnik, zrębki będą trafiały bezpośrednio do niego, co pozwala na utrzymanie porządku w miejscu pracy.

 

 

P5: Jak wygląda rozdrabniacz do gałęzi?

Rozdrabniacz do gałęzi to sprzęt, który ma stosunkowo prostą budowę. Podstawą jest obudowa, którą wykonuje się z tworzywa sztucznego, ewentualnie metalu. Wewnątrz niej znajduje się element tnący odpowiadający za rozdrabnianie gałęzi. Zwykle w podstawie tego typu urządzeń są małe kółka, co znacząco ułatwia ich przemieszczanie z miejsca na miejsce. Warto podkreślić, że rozdrabniacze ważą od 20 kg do nawet 60 kg. Przy obudowie znajduje się też rączka pozwalająca na wygodne prowadzenie sprzętu i kosz, do którego trafiają powstające podczas pracy zrębki. Takie urządzenia najczęściej mają stosunkowo duże wymiary, jednak ich obsługa nie jest trudna.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Rozdrabniacz do gałęzi Castorama

 

Rozdrabniacz do gałęzi  MacAllister 629439

 

Dobry i tani rozdrabniacz do gałęzi to sprzęt, który poszukuje wielu konsumentów. Takim modelem bez wątpienia jest MacAllister 629439, który można kupić już za kilkaset złotych. Dokładne wymiary produktu to: wysokość – 88,7 cm i szerokość – 43,1 cm, a jego waga wynosi niecałe 23 kg. Maksymalna moc maszyny wynosi 2500 W.

Rozdrabniacz do gałęzi dostępny w Castorama ma silnik indukcyjny, co jak zapewnia producent, przekłada się na dłuższy czas działania bez awarii. Bezpieczeństwo pracy zapewnia wyłącznik termiczny skutecznie chroniący przed przegrzaniem urządzenia. Maksymalna średnica ciętych gałęzi wynosi 45 mm. Rozdrabniacz przyda się do sprzątania ogrodu po przycięciu krzewów czy pędów roślin.

Konsumentów do zakupu sprzętu zachęca to, że ma on kompaktowe wymiary, więc można nim łatwo manewrować, a co więcej znalezienie odpowiedniego miejsca do jego przechowywania nie jest trudne. Przy podstawie znajdują się koła, które pozwalają na swobodne przenoszenie urządzenia.

 

Rozdrabniacz do gałęzi Viking

 

Rozdrabniacz do gałęzi Viking GE 250 S

 

W tym zestawieniu musiał znaleźć się spalinowy rozdrabniacz do gałęzi Viking, którego moc wynosi 2500 W. Urządzenie waży 25 kg, a jego przenoszenie jest łatwe dzięki dwóm kołom transportowym. Sprzęt jest przystosowany do cięcia gałęzi o średnicy do 35 mm. Wysokość rozdrabniacza jest równa 144 cm.

W modelu zastosowano specjalny mechanizm tnący gwarantujący efektywną pracę. Na tarczy znajdują się dwustronne, ostre noże pozwalające na sprawne rozdrabnianie gałęzi. Ukośny lej wsadowy wykonano w ten sposób, aby wkładanie materiału było proste, a praca bezpieczna. Lej ma osłonę przeciwbryzgową, a dodatkowo tłumi nieprzyjemny hałas.

Sprzęt jest dobrze oceniany przez użytkowników, co pozwala sądzić, że spełnia on ich oczekiwania. Rozdrabniarka do gałęzi działa sprawnie i jest łatwa w obsłudze. Jakość jej wykonania jest bardzo dobra, co zwiększa szansę na długie, bezawaryjne użytkowanie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ