Opinie o Faworyt GTR 2800

Ostatnio aktualizowane: 08.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Rozdrabniarka ma w podstawie kółka, dlatego wyprowadzanie jej z garażu i przesuwanie z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu. Ma ona 60-litrowy kosz na ścinki, nie trzeba go często opróżniać w czasie pracy. Ponadto test Faworyt GTR 2800 pokazał, że urządzenie efektywnie działa, na co wpływa m.in. solidny silnik o dużej mocy.

 

Najważniejsze wady:

Lepiej nie wkładać do rozdrabniacza dużej ilości gałęzi naraz, ponieważ to może doprowadzić do jego zapchania (ich wyciągnięcie nie zawsze jest proste). Część kupujących twierdzi także, że frez powinien być wyposażony w większą ilość zębów.

 

Werdykt: 9.5/10

Rozdrabniacz do gałęzi ma moc równą 2800 W. Posiadacze małych ogrodów uważają, że to dobre urządzenie, które jest łatwe w obsłudze i do tego zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy. Sprzęt przydaje się do rozdrabniania gałązek, których średnica wynosi maksymalnie 4,4 cm. Ma on kompaktowe wymiary i jest lekki, waży mniej niż 20 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komfort pracy w ogrodzie

Za sprawą rozdrabniarki prace porządkowe w ogrodzie stają się przyjemniejsze i zajmują znacznie mniej czasu. Sprzęt jest wyposażony w duży lej wlotowy, dlatego wkładanie gałęzi nie jest kłopotliwe. W dodatku ma on automatyczny mechanizm wciągania, w efekcie czego nie ma potrzeby korzystania z popychacza. Duże koła ułatwiają przesuwanie urządzenia po nierównym terenie, nie trzeba do tego używać dużej siły. Zmielone przy pomocy rozdrabniacza gałęzie możemy wrzucić do kompostownika i przygotować w ten sposób naturalny, ekologiczny nawóz. Pozytywne opinie o Faworyt GTR 2800 są potwierdzeniem, że sprzęt jest godny uwagi.

Przezroczysty kosz na ścinki

W dolnej części konstrukcji urządzenia znajduje się kosz na ścinki o pojemności 60 l. Opróżnianie go jest bardzo proste, podobnie jak mocowanie do korpusu. Dla wielu osób istotne jest to, że zbiornik został wykonany z przezroczystego tworzywa sztucznego. To oznacza, że widzimy stan napełnienia kosza i nie musimy się zastanawiać, kiedy trzeba wyrzucić nagromadzone ścinki. Ważne jest to, że nie ma potrzeby zgrabiania resztek po zmielonych gałęziach, co często jest męczące i zajmuje dużo czasu. Wystarczy zdemontować zbiornik i wyrzucić fragmenty rozdrobnionego drewna w wyznaczone miejsce, a następnie ponownie go przymocować i schować sprzęt do garażu.

 

Cicho działający silnik

Mimo że silnik ma dużą moc, w czasie pracy nie wytwarza zbyt dużego hałasu. To cicho działający sprzęt, który może być bez przeszkód używany w przydomowym ogródku, sadzie lub na działce. Ponieważ ma on dostatecznie długi przewód zasilający, nie powinniśmy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Rozdrabniacz nie emituje spalin, więc nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Wszystkie te udogodnienia zachęcają do regularnych porządków w ogrodzie. Jednocześnie cena Faworyt GTR 2800 jest atrakcyjna, zakup sprzętu nie powinien nadwyrężyć domowego budżetu.

 

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Korpus urządzenia został wykonany z tworzywa ABS, które jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tym samym rozdrabniacz na długo zachowuje estetyczny wygląd, pod warunkiem, że nie będziemy go narażać na wielogodzinne działanie promieni słonecznych. Konstrukcja jest wzmocniona metalowym stelażem. Gwarantuje on urządzeniu stabilność podczas pracy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ