Opinie o Bosch AXT 25 TC

Ostatnio aktualizowane: 08.12.22

 

Najważniejsze zalety:

To elektryczny rozdrabniacz o dużej mocy, który szybko radzi sobie z mieleniem gałęzi o grubości 4,5 cm (maksymalnie). Sprzęt nie jest hałaśliwy, a jego obsługa jest bardzo łatwa. Ma on pojemny kosz na ścinki, który nie wymaga częstego opróżniania. Według wielu konsumentów to wygodny w prowadzeniu model.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt jest wyposażony w popychacz umożliwiający bezpieczne dopchnięcie gałęzi do mechanizmu tnącego. Wykonano go ze stosunkowo delikatnego tworzywa, dlatego trzeba uważać, aby obracające się z dużą prędkością noże go nie zniszczyły.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie ma moc równą 2500 W, a jego przepustowość to 230 kg/h. Za sprawą rozdrabniarki można bez zbędnego wysiłku pozbyć się zalegających w ogrodzie gałęzi krzewów, jak i drzew (także iglastych). Według osób publikujących opinie o Bosch AXT 25 TC ważne jest to, że po skończonej pracy nie trzeba zgrabiać ścinek z trawnika.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

System TURBINE CUT

Rozdrabniacz do gałęzi wykorzystuje innowacyjny system TURBINE CUT, który zapewnia mu efektywne działanie. Ma on obrotową turbinę tnącą, która zbudowana jest z ośmiu wytrzymałych i ostrych noży. Obracają się one z dużą prędkością (41 obr./min), co sprawia, że sprzęt z łatwością rozdrabnia zarówno miękkie, jak i twardsze drewno. Co więcej, ryzyko nagłego zablokowania się rozdrabniacza po włożeniu długiej i grubej gałęzi zostało zmniejszone do minimum. Cena Bosch AXT 25 TC nie jest wysoka, ale należy podkreślić, że to model gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie pracy.

 

 

Kompaktowe wymiary

Sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca w garażu, gdyż ma kompaktowe wymiary. To nie tylko ułatwia przechowywanie go, ale także gwarantuje komfort prowadzenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zdejmowany lej załadowczy. Po zdemontowaniu go usuwanie odpadków powstających przy pracy jest mniej kłopotliwe, a ponadto rozdrabniacz możemy umieścić w niewielkim schowku, gdyż jego wysokość jest równa 67 cm.

 

Odizolowany mechanizm tnący

To, co wyróżnia urządzenie to odizolowany mechanizm tnący. Skutecznie zapobiega on niebezpiecznym wypadkom w czasie pracy, do których mogłoby dojść podczas umieszczania gałęzi w leju załadowczym. Na uwagę zasługuje również wbudowany system bezpieczeństwa zbiornika. W sytuacji, gdy nie zamontujemy kosza na odpadki lub zrobimy to w niewłaściwy sposób, rozdrabniarka nie uruchomi się. Skuteczność działania blokady potwierdził test Bosch AXT 25 TC.

 

Wytrzymała konstrukcja

Obudowa jest wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Nie jest ono podatne na przetarcia, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Mamy więc pewność, że wewnętrzne elementy budowy są bardzo dobrze chronione przed usterką (w szczególności silnik). Zielono-czarny korpus na długo zachowuje estetyczny wygląd.

 

Łatwa obsługa

Obsługa rozdrabniarki nie jest skomplikowana. Używanie sprzętu nie będzie trudne nawet dla osób, które do tej pory nie korzystały z tego typu maszyn ogrodniczych. Na czytelnym panelu sterowania znajdują się 3 dobrze oznaczone przyciski, nie powinniśmy mieć wątpliwości, do czego służy każdy z nich. Ponadto urządzenie ma dwie diody LED, które pokazują, w jakim kierunku obraca się mechanizm tnący. Przy pomocy popychacza możemy z łatwością załadować gałęzie przeznaczone do zmielenia. Żeby włączyć rozdrabniacz, wystarczy podłączyć go do prądu i wcisnąć właściwy przycisk.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ