Opinie o Makita UD2500

Ostatnio aktualizowane: 08.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest wyposażony w mocny, 2500 W silnik, który zapewnia efektywną pracę i szybkie rozdrabnianie gałęzi o grubości do 4,5 cm. Publikowane przez kupujących opinie o Makita UD2500 dowodzą, że rozdrabniacz jest wygodny w przechowywaniu. Ma on kompaktowe wymiary, a tym samym nie zajmuje dużo miejsca w garażu.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie ma duży zbiornik na ścinki. Wiele osób uważa, że prawidłowe przymocowanie go do korpusu jest trudne, ponieważ konieczne jest użycie stosunkowo dużej siły. Jeśli kosz nie zostanie zamontowany prawidłowo, rozdrabniacz się nie uruchomi.

 

Werdykt: 9.4/10

Co prawda nie jest to urządzenie pozbawione wad, ale może znacząco ułatwić sprzątanie w ogrodzie. Jak wykazał test Makita UD2500, rozdrabniacz można łatwo przesuwać, również po nierównym terenie. Jest to możliwe za sprawą dużych kół w podstawie z gumowym bieżnikiem. Mechanizmem tnącym odpowiadającym za mielenie gałęzi jest frez obracający się z prędkością 40 obr./min.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Aluminiowy korpus

Materiałem wykonania korpusu jest aluminium. To daje gwarancję, że sprzęt nie zniszczy się zbyt szybko na skutek intensywnej eksploatacji. Obudowa tego typu urządzeń musi być solidna, ponieważ to ona odpowiada za ochronę wewnętrznych części. Jeżeli korpus byłby podatny na uszkodzenia mechaniczne, wówczas silnik stałby się bardziej narażony na awarie. Zastosowanie aluminium sprawia także, że rozdrabniarka nie jest bardzo ciężka (waży niecałe 28 kg).

 

 

Bezpieczeństwo pracy

Używając sprzętu nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Choć cena Makita UD2500 nie jest zbyt wysoka, to rozdrabniacz ma wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Mowa tu nie tylko o ochronie silnika przed przegrzaniem, ale również o specjalnym, automatycznym systemie antyblokującym. Nie będziemy mogli uruchomić urządzenia, jeśli zamontowaliśmy kosz na ścinki w niewłaściwy sposób. Warto dodać, że rozdrabniarka ma dobrze wyprofilowaną rączkę, która zapewnia pewny chwyt i ułatwia prowadzenie.

 

Praktyczny kosz na ścinki

Uważa się, że najlepszy rozdrabniacz do gałęzi jest wyposażony w pojemny kosz na ścinki. W przypadku modelu marki Makita wielkość zbiornika to 67 l. Ponieważ jest on bardzo duży, nie wymaga częstego opróżniania, co mogłoby wydłużyć całkowity czas pracy w ogrodzie. Na powierzchni kosza są wycięcia, dlatego nie musimy się zastanawiać, kiedy należy wyrzucić zebrane ścinki.

 

Sieciowe zasilanie

Ponieważ rozdrabniarka jest zasilana sieciowo, nie generuje bardzo dużego hałasu w czasie pracy, a ponadto nie emituje szkodliwych spalin do środowiska. Sprzęt działa stosunkowo cicho, dlatego nie musimy się martwić, że podczas porządkowania ogródka będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom lub sąsiadom. Istotne jest, że uruchamianie elektrycznego rozdrabniacza nie jest kłopotliwe. Nie musimy sprawdzać poziomu oleju i benzyny (co jest konieczne w przypadku modelu spalinowego), wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i wcisnąć przycisk Start.

 

Solidny mechanizm tnący

Sprzęt rozdrabnia gałęzie przy pomocy frezu palcowego, który osiąga prędkość do 40 obr./min. Mechanizm tnący jest wytrzymały i nie ma ryzyka, że już po kilku użyciach się stępi. Urządzenie pozwala na szybkie zmielenie nawet grubszych gałązek, więc na pewno szybko uda nam się uprzątnąć przydomowy ogród po zimie. Sprzęt przyda się także na działce i w niewielkim sadzie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ