Domki narzędziowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Domek narzędziowy to przydatna budowla, która pomoże Ci w wygodnym magazynowaniu wszystkich, niezbędnych, ogrodowych przedmiotów. Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, zachęcamy Cię do lektury naszego zestawienia. Powstało ono w oparciu o opinie konsumentów. Jako najlepszy produkt Internauci wskazali Wooder MAXI 264×262. Domek został wykonany z elastycznie wyglądającego drewna. Konstrukcja produktu jest bardzo stabilna, więc nie ulegnie zniszczeniu na skutek silnych podmuchów wiatru. Tym, co wyróżnia model jest spora powierzchnia wewnętrzna. Pozwala ona na przechowywanie wielu typów narzędzi, jak również wykonywanie prostych prac manualnych. Cała konstrukcja została wcześniej zaimpregnowana, dlatego drewno jest odporne na mrozy i wilgoć – dobrze się prezentuje przez długi czas. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajdziesz Keter Scala 6x5DD. Użyty materiał jest bardzo wytrzymały i odporny na wodę oraz promieniowanie UV. Domek nie wymaga dodatkowej konserwacji, co znacznie ułatwia dbanie o niego. Duża powierzchnia użytkowa pozwala przechowywać wiele narzędzi, doniczek czy urządzeń, takich jak kosiarka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Konstrukcja została wykonana z wysoko gatunkowego drewna, które zostało zaimpregnowane metodą ciśnieniową. Dzięki temu domek jest odporny na działanie mrozu i wilgoci. W środku produktu znajduje się podłoga, która zapewnia utrzymanie wnętrza w czystości.

Wady

Zanim produkt trafił do sprzedaży drewno nie zostało oczyszczone. W konsekwencji bardzo łatwo jest skaleczyć się o wystające elementy lub znaleźć drzazgę. Poza tym złożenie całej budowli nie jest najprostsze.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany, atrakcyjny domek narzędziowy. Mimo kilku wad popularność tego modelu nie spada. Użyte do produkcji materiały są bardzo wytrzymałe, dlatego konstrukcja jest stabilna. Liczne testy pokazały, że domek dobrze sprawdza się podczas zimy i w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Drugi wybór

Zalety

Tworzywo sztuczne, z którego wykonano budowlę, jest bardzo solidne. Poza tym materiał jest odporny na działanie promieni UV, wilgoć i mróz. W czasie czyszczenia można używać detergentów chemicznych, bo nie zniszczą powierzchni domku. Konstrukcja została wzmocniona metalowymi elementami.

Wady

Jedynym zabezpieczeniem przed włamaniem do domku jest niewielka zasuwka, która jest dość awaryjna. Co więcej, w czasie montażu budowli należy często używać dodatkowych narzędzi. Z kolei sama czynność jest dość czasochłonna.

Podsumowanie

Budowla ma optymalną powierzchnię, co pozwala na przechowywanie dużej ilości sprzętu ogrodowego. Duże okna z pleksi są odporne na stłuczenia, a do tego zapewniają dostęp światła słonecznego do środka domku. Umieszczony nad drzwiami wywietrznik gwarantuje ciągłą cyrkulację powietrza, co eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Rozważ też

Zalety

Domek wykonano z wytrzymałego metalu, który następnie ocynkowano i pokryto powłoką przeciw korozji. Zastosowane śruby są ze stali nierdzewnej, co zapewnia bezpieczeństwo. Dach jest mocny i gruby, w związku z tym chroni całą konstrukcję przed zawaleniem się pod naciskiem śniegu.

Wady

Niestety, zestaw nie obejmuje solidnego zamka, który uchroniłby znajdujące się w domku przedmioty przed kradzieżą. Z powodu niewielkich wymiarów budowli pasjonaci ogrodnictwa mogą nie zmieścić wewnątrz swoich narzędzi.

Podsumowanie

Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów. Następnie cała konstrukcja została wzmocniona śrubami ze stali nierdzewnej. Daje to gwarancję użytkownikowi, że nawet mimo mrozu i silnego wiatru, domek nie zostanie uszkodzony. W budowli znajdują się otwory wentylacyjne, które zapewniają swobodny przepływ powietrza we wnętrzu domku.

 

 

Najlepsze domki narzędziowe w 2024 roku

 

Poniżej znajdziesz krótki ranking domków narzędziowych. Opisaliśmy w nim 5 budowli, które cechują się ładnym designem, trwałą konstrukcja i atrakcyjną ceną.

 

Nasze zalecenia

 

Wooder MAXI 264×262

 

Domek narzędziowy Wooder MAXI 264 x 262 to ładna, drewniana budowla z podłogą. Produkt pozwala na przechowywanie wielu narzędzi i sprzętów ogrodowych w bezpiecznym miejscu. Grube drewno nie dopuszcza do wnętrza zimna i wilgoci, więc znajdujące się w domku przedmioty nie ulegną zniszczeniu. Wymiary modelu to: 2,64 m x 2,62 m.

Dużym atutem produktu jest jego łatwa pielęgnacja. Drewno zostało wcześniej zaimpregnowane, dlatego nie jest podatne na działanie mrozu i wody. Drzwi w budowli są podwójne, co pomaga w wyciąganiu większych przedmiotów. Model ma lekko skośny, dwuspadowy dach, z którego dobrze odprowadzane są deszcz i śnieg. Trzy dużej wielkości okna zapewniają dostęp do światła dziennego, co gwarantuje komfortowe wykonywanie czynności ogrodowych. Zamiast szklanych szyb, w domku znajdziesz tworzywo plexi, które jest odporne na stłuczenia.

Opinie o domkach narzędziowych Wooder są bardzo pozytywne. Produkty tej marki doceniono głównie za ładny design i atrakcyjny stosunek jakości modelu do jego ceny.

 

 

 

 

Keter Scala 6x5DD

 

Prezentujemy domek narzędziowy Keter Scala 6x5DD, który możesz ustawić w swoim ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Budowla służy do bezpiecznego przechowywania sprzętów i narzędzi ogrodowych, jak kosiarka, doniczki, worki z ziemią czy grabie. Produkt swoim wyglądem przypomina konstrukcję drewnianą, jednak zrobiono go z tworzywa sztucznego.

Materiał, z którego wykonano model jest w pełni wodoodporny, a także nie zniszczą go promienie UV. Oznacza to, że mimo upływu lat domek nie blaknie i będzie się dobrze prezentować przez długi czas. Dużym atutem domku jest to, że nie wymaga dodatkowej konserwacji, więc łatwo utrzymać go w czystości. W budowli znajdują się dwuskrzydłowe drzwi, przez które w prosty sposób wniesiesz przedmioty o dużych gabarytach. Wejście zamykane jest na zasuwkę, jednak konsument może dokupić i w łatwy sposób zainstalować kłódkę. Duże okna sprawiają, że do wnętrza dostaje się odpowiednia ilość światła.

Prezentowany model ma wiele pozytywnych recenzji. Osoby, które go zakupiły szczególnie doceniły dużą przestrzeń do pracy, jak i konstrukcję pozwalającą na swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu w domku nie wytwarzają się niemiłe zapachy.

 

 

 

 

Yardmaster Emerald Dark

 

Model Yardmaster Emerald Dark to dobry i tani domek narzędziowy. Mimo niewielkich wymiarów budowla pozwala na uporządkowane przechowywanie sprzętów ogrodowych. Na ścianach znajdują się liczne wieszaki, które umożliwiają zawieszenie przydatnych w czasie pracy przedmiotów. Wymiary produktu to: wysokość – 1,74 m, szerokość – 1,98 m i głębokość – 1,19 m.

W modelu znajdziesz przesuwane drzwi, które zapewniają maksymalny komfort korzystania z domku. Poza tym użytkownik może je dowolnie zablokować tak, by nie zamykały się i przenieść wtedy przedmioty o dużych gabarytach. Zamknięcie domku możliwie jest przy pomocy zasuwki, jednak mamy też możliwość dokupienia kłódki i jej prostego zainstalowania. Użyte do wykonania budowli tworzywo jest odporne na wilgoć, pleśń i promienie UV. Wszystkie metalowe elementy zostały ocynkowane i pokryte powłoką zapobiegającą korozji.

Ten niewielki domek jest odpowiedni do małych ogrodów. Mimo niedużych gabarytów zmieścisz w nim najpotrzebniejsze przyrządy ogrodowe. Konsumenci pochwalili też model za jego atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania.

 

 

 

 

Megiw SOLEO

 

Model Megiw SOLEO to dobrze wykonany, drewniany domek narzędziowy. Swoim wyglądem budowla przypomina prawdziwą, małą chatkę. Wymiary produktu to: szerokość – 2,5 m, głębokość – 1,8 m i wysokość – 2,23 m. We wnętrzu znajduje się stabilna podłoga o całkowitej powierzchni 4,5 m2.

Tym, co wyróżnia model jest dołączony do niego taras lub przybudówka. Daje Ci to więcej przestrzeni, by przechowywać urządzenie ogrodowe. Domek ma średniej wielkości, pojedyncze drzwi z oknem. Z tego powodu we wnętrzu może być zbyt ciemno, dlatego zalecane jest podłączenie elektryczności do budowli. Materiałem, z którego wykonano całą konstrukcję jest drewno świerkowe. Jest ono znane z ładnego koloru i dużej wytrzymałości. Dach jest lekko spadzisty, co pomaga w odprowadzaniu wody i śniegu. Zadaszenie wykonano z papy asfaltowej, która dobrze chroni wnętrze przed zalaniem, a do tego nie uszkodzą jej promienie UV.

Klasyczny design i duża funkcjonalność domku to dwie najczęściej wymieniane zalety tej budowli. Osoby, które kupiły domek, są też zadowolone z dużej powierzchni modelu. Dzięki temu produkt posłuży Ci do przechowywania wielu przedmiotów.

 

 

 

 

Yardmaster 65AEYZ

 

Jeśli poszukujesz domku narzędziowego o dużej powierzchni, to polecamy Yardmaster 65AEYZ. We wnętrzu modelu zmieści się nie tylko kosiarka, donice i drabina, ale również rowery lub motor. Całkowita powierzchnia produktu to 2,77 m2. Dużym atutem jest też nowoczesny design budowli i wykończenia w kolorze antracyt.

Domek ma drzwi przesuwane, które w prosty sposób, bez użycia siły możemy przesuwać, by wyciągnąć przedmioty o dużych gabarytach. Dominującym materiałem, z którego wykonano model, jest metal. Został on ocynkowany i pokryty powłoką zapobiegającą korozji. Dzięki temu domek narzędziowy będzie się dobrze prezentować wiele lat. Dach tej budowli jest spadzisty, dlatego nie będzie na nim gromadziła się woda lub śnieg. W efekcie nie musisz się martwić o przeciążeniu zadaszenia i jego zerwaniu. Montaż produktu jest bardzo prosty, bo przy zakupie otrzymasz czytelną instrukcję obsługi.

Powodem tak dużej popularności tego domku jest duża funkcjonalność. Może on posłużyć nie tylko jako schowek na narzędzie, ale i miejsce, gdzie możesz przechowywać rowery. Konsumenci szczególnie pochwalili stabilną konstrukcję modelu.

 

 

 

 

Jaki domek narzędziowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Domek narzędziowy to niewielka konstrukcja, w której możemy przechowywać narzędzia i sprzęty ogrodowe, a także doniczki, worki z ziemią itp. To bardzo dobre rozwiązanie nie tylko na działce, ale i małej posesji, na której nie ma miejsca na dodatkową szopę. W tym poradniku znajdują się podpowiedzi o tym, jaki domek narzędziowy wybrać. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas wskazówki pozwolą Ci wybrać odpowiedni produkt.

Materiał wykonania

Do niedawna wiele osób ustawiało przy ogrodzie zwykły, blaszany domek. Nie jest to jednak zbyt dobry wybór, ponieważ taka konstrukcja nie jest oporna na korozję ani silne podmuchy wiatru, a ponadto niezbyt estetycznie się prezentuje. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się modele z drewna, które nie tylko są eleganckie, ale również wytrzymałe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy materiał jest właściwie zaimpregnowany. Inaczej będziemy musieli samodzielnie zabezpieczyć drewno, aby domek był odporny na działanie mrozu, wilgoci oraz promieni UV. Co kilka lat warto powtarzać konserwację, aby budowla pięknie się prezentowała.

Domki narzędziowe produkowane są również z tworzywa sztucznego, które jest odporne na pleśń i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Producenci oferują nam też modele metalowe, jednak aby były wytrzymałe muszą być pokryte powłoką antykorozyjną i ochronną warstwą cynku.

 

Wymiary

Najlepszy domek narzędziowy jest na tyle duży, że możemy bez problemu schować wewnątrz wszystkie, niezbędne, ogrodowe sprzęty czy narzędzia. Uważa się, że minimalne wymiary takich budowli to: wysokość – 1,7 m, szerokość – ok. 2 m oraz głębokość – 1,5 m. Im większy kupimy domek, tym bardziej praktyczny może się okazać, gdyż w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych będziemy mogli pracować w środku.

 

Podłoga

Większość domków na narzędzia sprzedawana jest w zestawie z podłogą, dlatego nie musimy samodzielnie układać desek na ziemi. To bardzo duże ułatwienie i możliwość zaoszczędzenia czasu. Powinniśmy jednak sprawdzić, czy podłoga jest wytrzymała oraz łatwa w myciu. Trudności w pozbyciu się zanieczyszczeń mogą spowodować namnażanie się owadów (np. much), a także pojawienie się nieprzyjemnych zapachów. W domku powinno być przede wszystkim czysto, abyśmy mogli przechowywać narzędzia we właściwych warunkach.

 

Okna

Okna w narzędziowni odpowiadają nie tylko za wpuszczanie do środka promieni słonecznych. Bardzo często zamiast zwykłych, szklanych szyb stosuje się tworzywo plexi, ponieważ jest odporne na stłuczenia, a jednocześnie nie zatrzymuje światła z zewnątrz.

 

Drzwi

Jeżeli w zakupionym domku zamierzamy przechowywać sprzęty o dużych gabarytach, wybierzmy model z drzwiami dwu-, a nie jednoskrzydłowymi. Wówczas z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyjściem na zewnątrz z kosiarką czy wertykulatorem. W mniejszych konstrukcjach przeważnie montowane są drzwi przesuwne, które nie zajmują dużo miejsca.

Robiąc zakupy nie zapominajmy o sprawdzeniu zamknięcia drzwi. Standardowo jest to zwykła zasuwka. Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt bezpieczne, zwłaszcza jeśli domek ma stanąć na działce, którą odwiedzamy tylko od czasu do czasu. W takim przypadku najlepiej zamontować dodatkowo mocną kłódkę, aby zapobiec ewentualnemu włamaniu i kradzieży przechowywanych narzędzi.

Dach

Dach konstrukcji może być płaski lub spadzisty. Według większości konsumentów druga opcja jest lepsza, ponieważ nie musimy regularnie odgarniać śniegu z obawy o zawalenie się domku. Niemniej jednak płaski dach ułatwia zagospodarowanie wolnej przestrzeni w środku, gdyż nie ma skosów.

 

Wyposażenie

To, jaki domek narzędziowy jest najlepszy zależy od wyposażenia. Wewnątrz powinny znaleźć się półki o różnej wielkości, na których będziemy mogli odpowiednio ułożyć mniejsze narzędzia. W środku warto zamontować też oświetlenie, które umożliwi nam pracę w narzędziowni po zmroku i w deszczowe dni.

 

Domki narzędziowe w dobrych cenach

Domki na narzędzia kosztują ponad 1000 zł. Im większa jest konstrukcja, tym droższa się okazuje. Na cenę wpływa też materiał wykonania narzędziowni, liczba okien i typ drzwi, a także to, czy w zestawie znajduje się podłoga.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ