Ranking 5 najlepszych dmuchaw do liści spalinowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Dmuchawa do liści spalinowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Potrzebujesz spalinowej dmuchawy do liści? Chcesz kupić porządnie wykonany model, ale brakuje Ci czasu na poszukiwania odpowiedniego sprzętu? W takim wypadku zachęcamy Cię do tego, abyś przeczytał nasz ranking. Stworzyliśmy go po przeczytaniu wielu opinii użytkowników, co dało nam wiedzę na temat tego, które z urządzeń najlepiej spełniają oczekiwania konsumentów. Pierwsze miejsce w rankingu należy do spalinowej dmuchawy do liści Stiga SBL 327 V. Sprzęt ma sporą moc, a dodatkowo stosunkowo duży zbiornik na odpady. Gwarantuje to szybką i efektywną pracę. Model ma miękki uchwyt, dzięki któremu utrzymanie urządzenia w dłoniach nie jest zbyt trudne. Użytkownik ma możliwość regulacji siły nadmuchu. Godną uwagi jest również spalinowa dmuchawa Ryobi, za pomocą której uporządkujemy ogród oraz działkę rekreacyjną. Urządzenie wyposażono w nowoczesne technologie silnika, które zmniejszają emisję spalin, dlatego dmuchawa przyczynia się do ochrony środowiska. Praca z urządzeniem nie jest męcząca, ułatwia ją ergonomiczny kształt oraz przepustnica, która umożliwia regulację i kontrolę prędkości.

5 najlepszych dmuchaw do liści spalinowych. Opinie w 2024 roku

 

Aby podwórko i garaż wyglądały schludnie szczególnie po zimie, trzeba je regularnie sprzątać z liści i innych odpadków. Grabienie i zamiatanie jest czasochłonne. Dodatkowo wymaga sporo wysiłku, głównie w przypadku sprzątania większych obszarów. Dlatego też warto zainwestować w dmuchawę do liści. W trakcie zakupów należy zwrócić uwagę na wydajność turbiny, a także na moc sprzętu. Poniższy ranking dmuchaw do liści spalinowych ma na celu przybliżyć Ci najlepsze modele na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dmuchawa jest wyposażona w zaawansowany system sprężyn izolujących, który zapobiega odczuwaniu intensywnych drgań i wibracji w czasie pracy. Sprzęt jest lekki i ma kompaktowe wymiary, w dodatku łatwo się go odpala (bez zbędnego szarpania).

Wady

Niektórzy narzekają na nieprzyjemny zapach spalin emitowanych przez pracujący silnik. Choć nie jest ich zbyt dużo to jednak mogą negatywnie wpływać na komfort użytkowania urządzenia.

Podsumowanie

Produkt idealnie nadaje się do sprzątania posesji czy działki przed zimą. Dmuchawa znacząco redukuje ilość liści poprzez ich mielenie. To niezwykle praktyczny sprzęt. Model ma w komplecie zestaw odkurzający i szelki. Podczas użytkowania urządzenie generuje hałas na poziomie 109 dB.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie swoje zastosowanie znajdzie jesienną porą, kiedy w ogrodzie lub na działce mamy do czynienia ze spadającymi liśćmi. Użycie dwusuwowego silnika zapewnia optymalną moc w stosunku do masy urządzenia. Komfort pracy ze sprzętem zapewnia ergonomiczny kształt oraz odpowiednio rozmieszczone uchwyty.

Wady

Odkurzacz do liści wyposażono w końcówkę do dyszy, którą wykonano ze słabej jakości materiału. Pracując z urządzeniem najlepiej zdjąć element, aby nie marnować czasu.

Podsumowanie

Urządzenie służące do odkurzania liści w ogrodzie bardzo dobrze sprawdzi się również do porządkowania działki rekreacyjnej. Odpowiednia technologia silnika chroni środowisko, ograniczając emisję CE CO oraz HC+Nox.

Rozważ też

Zalety

Model jest na tyle lekki, że z pewnością nie przyczyni się do zbyt szybkiego zmęczenia rąk. Sprzęt można z powodzeniem obsługiwać jedną dłonią. Produkt wyróżnia się cichą pracą, a także niewielką emisją spalin.

Wady

Za wadę dmuchawy uznaje się za słabe zasysanie liści i innych zanieczyszczeń. Konsumenci zauważyli, że sprzęt niezbyt dobrze sprawdza się podczas sprzątania igieł z drzew iglastych.

Podsumowanie

Urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny zapłon. Model ma też pompkę zasysającą paliwo. Z uwagi na to, że w czasie pracy dmuchawa nie wytwarza dużych wibracji, możemy ją użytkować przez długi czas bez potrzeby robienia częstych przerw. Bez rury dmuchawy sprzęt waży jedynie 4,5 kg.

 

1. Kompaktowa Dmuchawa Spalinowa Stiga SBL 327 V

 

Spalinowa dmuchawa do liści Stiga SBL 327 V jest jednym z najlepiej ocenianych urządzeń. Z tego też powodu nie mogło zabraknąć wspomnianego modelu w naszym zestawieniu. Sprzęt ma rozrusznik ręczny z automatycznym zasysaniem (easy start). Dzięki niemu odpalanie silnika nie wymaga używania zbyt dużo siły i nie jest czasochłonne.

Moc dmuchawy wynosi 800 W. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 72 m/s. Pojemność worka na odpady to 55 l. W efekcie nie zapełnia się on zbyt szybko, a użytkownik nie musi co chwilę przerywać pracy, aby opróżnić zbiornik. Model waży 4,8 kg, więc utrzymanie go w dłoniach nie jest zbyt trudne. Produkt wyposażono w miękki uchwyt pozwalający na swobodne manewrowanie urządzeniem.

Pozytywne opinie o Stiga SBL 327 V zachęcającą do zakupu tego modelu. Urządzenie może działać nie tylko jako dmuchawa, ale też odkurzacz. Spotyka się to ze sporym uznaniem ze strony konsumentów. Uznają oni prezentowany sprzęt za bardzo funkcjonalny.

Stiga SBL 327 V to spalinowa dmuchawa do liści o mocy równej 800 W. Pojemność worka na odpady wynosi 55 l. Produkt waży 4,8 kg.

 

Zalety

Miękki uchwyt: Model wyposażono w miękki uchwyt. Pokryty jest on przyjemnym w dotyku materiałem, który nie tylko zapewnia komfort podczas pracy, ale też skutecznie chroni przed wyślizgiwaniem się sprzętu z dłoni.

Dwa tryby pracy: Stiga SBL 327 V może działać zarówno w trybie dmuchawy, jak i odkurzacza. W efekcie można go uznać za uniwersalne urządzenie do pielęgnacji ogrodu.

Mielenie liści: Model ma funkcję mielenia liści, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca w worku. W rezultacie użytkownik nie musi co chwilę opróżniać zbiornika, aby móc swobodnie korzystać ze sprzętu.

Rozrusznik ręczny: Dmuchawa ma rozrusznik ręczny, który pozwala na odpalenie silnika bez konieczności mocnego szarpania linki. Automatyczne ssanie gwarantuje łatwy rozruch.

Niewielkie wibracje: Silnik izolowany jest od obudowy za pomocą solidnie wykonanych sprężyn. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie drgania urządzenia do minimum.

 

Wady

Wykonywanie mieszanki: Przed przystąpieniem do pracy trzeba przygotować mieszankę oleju i benzyny. Wymaga to zachowania odpowiednich proporcji, dlatego może okazać się nieco skomplikowane.

 

 

 

 

2. Spalinowe Dmuchawy i Odkurzacze do Liści Ryobi RBV 26B

 

Spadające liście w ogrodzie w czasie jesieni wyglądają pięknie, jednak ich nadmiar bywa bardzo uciążliwy. Z pomocą przychodzi spalinowa dmuchawa Ryobi, która pomoże uporządkować przestrzeń wokół domu. Bardzo dobrze sprawdzi się również na działce rekreacyjnej, która wymaga uporządkowania przed zimą. Praca z urządzeniem nie jest trudna, w dużym stopniu ułatwia ją ergonomiczny kształt sprzętu oraz optymalnie rozstawione uchwyty.

Prezentowany model odkurzacza do liści wyposażono w wysokiej jakości silnik, który nie tylko odznacza się optymalną mocą wynoszącą 1000 W, ale również jest przyjazny dla środowiska, ponieważ zmniejsza emisję szkodliwych spalin. Prędkość wydmuchu powietrza wynosi 320 km/h, co umożliwia szybkie i bezproblemowe posprzątanie ogrodu. Dla większej funkcjonalności urządzenia producent dodał do zestawu dodatkowe akcesoria: Worek, klucz, a także olej do silnika.

Konsumenci, którzy wybrali do swojego ogrodu spalinową dmuchawę Ryobi, są zadowoleni z dokonanego zakupu. Uważają, iż praca z urządzeniem nie jest męcząca i nie zajmuje dużo czasu.
Spalinowa dmuchawa i odkurzacz do liści Ryobi RBV 26 B ma dwusuwowy silnik o przyjaznej dla środowiska technologii. Prędkość wydmuchu powietrza w urządzeniu wynosi 320 km/h, a przepływ powietrza 12 m3/min.

 

Zalety

Silnik: Urządzenie wyposażono w dwusuwowy silnik o mocy 1000 W, który zapewnia odpowiedni stosunek mocy do ciężaru sprzętu. Technologia silnika przyczynia się do mniejszej emisji spalin, chroniąc w ten sposób środowisko.

Prędkość wydmuchu: Za sprawą wysokiej prędkości wydmuchu, która wynosi aż 320 km/h w bardzo krótkim czasie posprzątamy wszystkie liście znajdujące się w ogrodzie.

Kształt: Dmuchawa sprzętu ma ergonomiczny kształt oraz odpowiednio rozstawione uchwyty, dlatego praca z urządzeniem nie sprawia większego problemu.

Zastosowanie: Odkurzacz przeznaczono nie tylko do sprzątania jesiennych liści w ogrodzie, ale również do uporządkowania rekreacyjnej działki.

Przepustnica: Zastosowanie przepustnicy sterującej umożliwia regulację i utrzymanie prędkości, przez co praca z urządzeniem nie powoduje szybkiego zmęczenia.

 

Wady

Końcówka: Końcówki do dyszy nie wykonano z dobrej jakości materiału. Porządkując ogród, lepiej zdjąć ją, aby nie tracić cennego czasu.

 

 

 

 

3. Dmuchawa do Liści Spalinowa Makita BHX2501

 

Dmuchawa spalinowa Makita Bhx2501 sprawdzi się do zdmuchiwania liści, odciętych gałązek, czy papieru na jeden stos. Typ wykonany jest z myślą o wygodzie użytkowania. Uchwyt jest precyzyjnie wyprofilowany i antypoślizgowy, a na nim znajduje się przycisk pozwalający na kontrolę prędkości pracy. Dodatkowo zbiornik na paliwo również posiada ergonomiczny kształt i służy jako dodatkowa rączka.

Model ten wyposażony został w 4-suwowy silnik, który nie zużywa wiele paliwa. Ponadto jest on przyjazny środowisku, gdyż nie wydziela dużo spalin. Moc tego produktu wynosi 1,1 KM, a jego wydajność to 8,91 m3/min. Pozwala to na szybkie i skuteczne uprzątnięcie ogrodu. Zbiornik na benzynę ma objętość 0,52 l. Dmuchawa waży 4,5 kg, więc można ją obsługiwać jedną ręką.

Makita Bhx2501 wydmuchuje powietrze z prędkością 64,6 m/s. Do zestawu dołączony jest worek i rura, które wykorzystuje się, gdy urządzenie użytkuje się w trybie odkurzania. Konsumenci doceniają ten typ za wysoką jakość wykonania.

Moc spalinowej dmuchawy do liści Makita BHX2501 wynosi 1,1 KM. Prędkość strumienia powietrza to 64,6 m/s. Produkt waży 6 kg.

 

Zalety

Silnik : Urządzenie ma 4-suwowy silnik, który zgodnie z zapewnieniami producenta nie emituje dużo spalin. W związku z tym korzystanie z dmuchawy jest bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska. Silnik nie pobiera też dużo benzyny i nie jest zbyt hałaśliwy.

Uchwyt: Model ma odpowiednio zbudowany uchwyt. Jest on dobrze wyprofilowany, co gwarantuje pewny chwyt. Na rączce znajduje się specjalnie wydzielone miejsce na kciuk, jak i przycisk do regulacji prędkości urządzenia.

Uruchamianie: Dzięki elektronicznemu zapłonowi uruchamianie urządzenia jest proste i nie wymaga użycia siły. Użytkownik może w zaledwie kilka sekund przystąpić do pracy z użyciem dmuchawy.

 

Wady

Worek: Część osób uważa, że jakość wykonania białego worka na odpady nie jest najlepsza. Istnieje ryzyko, że po pewnym czasie na jego powierzchni pojawią się przetarcia.

 

 

 

 

4. Spalinowe Dmuchawy i Odkurzacze do Liści Hecht 9254

 

Ranking prezentuje nowoczesne urządzenie 2w1, zasilane dwusuwowym silnikiem o mocy 1000 W. Bez problemu odkurzacz do liści marki Hecht możemy zamienić w dmuchawę, która w szybki sposób uprzątnie zalegające liście w jeden kąt ogrodu. Praca z urządzeniem jest bardzo szybka, ponieważ maksymalna prędkość, jaką osiąga dmuchawa, wynosi 7500 obrotów na minutę, co przekłada się na 41 m/s wydmuchiwanego powietrza.

Rozpoczęcie pracy urządzenia odbywa się za pomocą pociągnięcia linki startera, co nie jest skomplikowane i nie sprawia dużego problemu. Używając funkcji odkurzacza, zebrane liście są mielone przez odpowiednie ostrze znajdujące się pod turbiną. Wpływa to na zmniejszenie objętości nagromadzonych liści. Do urządzenia dołączono 50-litrowy worek, który w zupełności wystarcza do codziennego użytku. Przełączając na dmuchawę, bez problemu posprzątamy zakurzony chodnik oraz ciężko dostępne miejsca.

Użytkownicy są zadowoleni z zastosowania prezentowanego modelu. Doceniają wielofunkcyjność urządzenia oraz szybką i bezproblemową pracę z nim. Zwracają uwagę, iż dmuchawa przydaje się również zimą do usunięcia śniegu z chodnika.

Spalinowa dmuchawa i odkurzacz do liści Hecht 9254 to urządzenie wielofunkcyjne. Sprawdzi się nie tylko do uporządkowania ogrodu jesienią, ale będzie również przydatne do odśnieżania chodnika wokół domu.

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Urządzenie sprawdzi się nie tylko do uporządkowania ogrodu z liści, ale będzie także służyło do wyczyszczenia chodnika i trudno dostępnych miejsc z zalegającego kurzu. Zimą przy pomocy dmuchawy bez trudu usuniemy zalegający pod wejściem do domu śnieg.

Prędkość: Maksymalna prędkość, jaką osiąga urządzenie, wynosi 7500 obrotów na minutę, co gwarantuje uporządkowanie ogrodu w bardzo krótkim czasie.

Worek: Producent do zestawu dołączył duży, 50-litrowy worek, który bez problemu wystarcza do codziennego użytku.

Manetka gazu: Sprzęt wyposażono w manetkę gazu, którą możemy zablokować, aby nie trzymać cały czas za spust, co może być uciążliwe i męczące w trakcie wykonywanej pracy.

 

Wady

Dmuchawa: Podczas pracy z urządzeniem należy pamiętać, że powietrze wydobywa się z dużą siłą, dlatego należy zachować dużą ostrożność, aby nie ulec wypadkowi.

 

 

 

 

5. Dmuchawa/Odkurzacz do Liści Spalinowy NAC BVP260-1-Y

 

Wartym uwagi modelem jest NAC BVP260-1-Y. Cieszy się on dużą popularnością wśród użytkowników. Ta dobra i tania dmuchawa do liści spalinowa wyposażona jest także w funkcję odkurzacza. Dzięki niej można uprzątnąć całe podwórko nie tylko z liści, lecz również innego rodzaju odpadków.

Jako sprzęt wydmuchujący, przyrząd szybko oczyszcza z nieczystości trawnik, chodnik, a także inne powierzchnie wokół domu. Produkt sprawdzi się także w mieszkaniu do uprzątnięcia balkonu. Dmuchawa wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zapewnia jej dużą odporność na wstrząsy i uszkodzenia.

Model ten wyposażony jest w 2-suwowy silnik o mocy 735,5 W. Zbiornik na paliwo ma pojemność 0,5 l. Przyrząd waży 7,8 kg, co pozwala na komfortowe posprzątanie całego podwórka. Opinie o dmuchawach do liści spalinowych producenta NAC są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za cichą pracę.

NAC BVP260-1-Y to dobra spalinowa dmuchawa do liści do 500 zł. Moc sprzętu wynosi 1 KM. Maksymalna prędkość urządzenia jest równa 7000 obr./min.

 

Zalety

Pas na ramię: W zestawie znajduje się pas na ramię. Został on wykonany z przyjemnych dla skóry materiałów, więc jego użytkowanie jest w pełni komfortowe. Pas pozwala nieco odciążyć kręgosłup.

Worek na liście: Urządzenie sprzedawane jest z 45 l workiem na liście. Jest on solidnie zrobiony. Worek ma praktyczny zamek błyskawiczny, więc pozbywanie się odpadów jest wyjątkowo łatwe.

Dwa tryby pracy: Sprzęt jest funkcjonalny. Wynika to z tego, że może pracować nie tylko jako dmuchawa, ale także odkurzacz.

 

Wady

Gaźnik: Jakość gaźnika nie jest najlepsza. W niektórych przypadkach konieczna okazuje się jego wymiana.

Trudne uruchamianie: Pewna grupa użytkowników zwraca uwagę na problem z odpalaniem urządzenia. Czasami czynność ta zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką spalinową dmuchawę do liści kupić?

 

Niestety duży ogród nie jest łatwy w utrzymaniu czystości. Szczególnie w sezonie jesiennym. Bieganie z grabiami nie jest najbardziej przyjemną czynnością. Na szczęście, istnieją dmuchawy do liści. Dzięki takiemu urządzeniu możesz zaoszczędzić sporo czasu i energii. Na rynku istnieje bardzo dużo produktów tego typu. Zakup odpowiedniego sprzętu może przysporzyć kłopotów. Jeżeli potrzebujesz rad, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem o tym, jaką spalinową dmuchawę do liści wybrać.

Dmuchawa do liści spalinowa, a elektryczna

Dmuchawa spalinowa jest zazwyczaj większa niż elektryczna. Spowodowane jest to obecnością silnika w jej budowie. Jednak sprawia to, że urządzenie ma większą moc, dzięki czemu możemy szybciej i efektywniej pozbyć się liści z trawnika lub ścieżek w naszym ogrodzie. Nie jesteśmy również ograniczeni żadnym kablem i dostępnością do gniazdka. Jest to dobry wybór dla ogrodów o bardzo małej powierzchni. Elektryczne dmuchawy do liści pracują jednak ciszej i są zazwyczaj lżejsze. Może to być istotne, jeśli mamy wrażliwych na hałas sąsiadów.

Emitowanie spalin może być także uciążliwe dla wykonującego tę pracę. Pamiętajmy więc, aby zawsze nosić na twarzy maskę ochronną. Nie zapominajmy również o regularnej konserwacji takiego sprzętu. W przeciwnym razie, może on być niebezpieczny podczas jego użytkowania.

 

Waga

Zazwyczaj sprzęt tego typu waży około od 3 kg do 6 kg. Jednak najlepsza spalinowa dmuchawa do liści powinna być jak najlżejsza. Ze względu na wbudowany silnik są cięższe niż inne urządzenia tego typu. Dlatego korzystanie z nich może być czasem niekomfortowe. Wybierzmy zatem dmuchawę o ergonomicznym kształcie i niskiej wadze. Aby sprawić, by użytkowanie było wygodniejsze, możemy zainwestować w dmuchawę plecakową. Wystarczy przyrząd założyć na plecy i trzymać w rękach rurę wciągającą.

Ciekawym rozwiązaniem może być również dmuchawa na kołach. Musimy jednak pamiętać, że sprzęt ten nie nadaje się do każdego rodzaju terenu. Jest również o wiele bardziej obszerniejszy od pozostałych. Zwykle waży około 10 kg. Można go nabyć w związku z ciekawą funkcją, jaką jest rozdrabnianie gałęzi. Pomoże to nam zaoszczędzić więcej czasu przy oczyszczaniu ogrodu.

 

Pozycja z wylotu

Wybierzmy model, w którym możemy dowolnie ustawić wylot dmuchawy. Dzięki temu możemy to kontrolować, a tym samym będzie to dla nas wygodniejsze. Dobrze, aby można było go ustawić szczególnie w jednej linii z uchwytem. Wtedy manewrowanie dmuchawą będzie dla nas o wiele prostsze.

 

Blokada obrotów

Bardzo ważne jest, aby sprzęt, który planujemy kupić miał blokadę obrotów. Dzięki tej funkcji możemy zablokować prędkość wydmuchu, na jak długo chcemy. W ten sposób zyskamy czas, przez co możemy zdecydować, jaką siłę wydmuchu dobrać do dowolnego miejsca. Bardzo często w różnych modelach to manetka odpowiedzialna jest za zmianę prędkości. Robi to automatycznie, więc nie zawsze może zaspokajać nasze potrzeby.

 

Rura

Najlepiej wybierzmy urządzenie, które posiada jak najdłuższą rurę. Dzięki temu będziemy w stanie dotrzeć do mało dostępnych miejsc. Oprócz tego pamiętajmy, aby rura wygodnie leżała w ręce.

 

Głośność

Bardzo często dmuchawy spalinowe wydają z siebie głośne dźwięki. Ciężko jest to sprawdzić przed zakupem. Dlatego warto zaraz po zakupie włączyć ją i przetestować ten parametr. Głośne urządzenie może być szczególnie uciążliwe dla sąsiadów.

 

Ergonomia – jaka jest najlepsza spalinowa dmuchawa do liści?

Jeżeli mamy bardzo duży ogród i zamierzamy używać dmuchawy przez kilka godzin, to konieczne jest, aby była ona wygodna. Przed zakupem weźmy ją do ręki i sprawdźmy, jak leży. Upewnijmy się, że szelki są wystarczająco szerokie i nie kłują nas w plecy. Istotną częścią jest uchwyt, który będziemy musieli trzymać przez cały czas używania dmuchawy.

 

Oczyszczania powietrza

Zadbajmy również o powietrze, jakie dostaje się do dmuchawy. Zaważy ono na długości działania sprzętu, a także unikniemy częstego jego serwisowania. Przyrząd, który nie posiada żadnego systemu oczyszczania powietrza, może się szybko przegrzewać, a tym samym zmniejsza się jego wydajność.

Dmuchawy z funkcją odkurzacza

Dla ułatwienia sobie zadania, możemy wybrać dmuchawę do liści z funkcją odkurzacza. Zwykle takie modele są lżejsze od tradycyjnych dmuchaw, lecz rekompensują to potem workiem doczepionym do urządzenia, który jest pełen liści. Zwróćmy uwagę na jego pojemność. Kilka litrów może nie wystarczyć przy dużym ogrodzie, a ciągłe wymienianie worka jest uciążliwe. Pamiętajmy również, że wąska rura odkurzacza nie wciągnie mniejszych elementów z ogrodu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przyrząd posiada rozdrabniacz.

 

Moc

Dmuchawy spalinowe do liści o dużej mocy polecane są przy dużych ogrodach. Pozwoli to oczyścić go szybciej i dokładniej. Dla tych mniejszych możemy wybrać średnią moc, ponieważ większa nie będzie nam niezbędna.

 

Natężenie i szybkość przepływu powietrza

Jeżeli wybierzemy model z szeroką rurą wylotową, to uzyskamy duże natężenie, lecz niewielką szybkość. Z kolei, jeżeli zależy nam na szybkości, to możemy zakupić model z mniejszą rurą. Oczyszczanie takim sprzętem może nam zająć więcej czasu, a także nie podniesie on cięższych rzeczy. Jednakże będziemy w stanie wciągnąć większe zabrudzenia.

 

Dmuchawy do liści spalinowe w dobrej cenie

Najtańsze modele kosztują około 400 zł. Wraz z rozmiarem rośnie jednak cena. Szczególnie drogie są urządzenia na kółkach i te z funkcją odkurzacza. Ich cena przekracza 1 000 zł i może sięgać aż 3 000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ