Ranking 6 najlepszych wózków ogrodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Wózek ogrodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Praca w ogrodzie wymaga od nas wiele wysiłku. Aby ulżyć sobie w noszeniu ciężkich przedmiotów, warto zaopatrzyć się w transporter. Pierwszą z propozycji jest wózek ogrodowy transportowy, przyczepka Higher. Jest ona w stanie udźwignąć ciężar o maksymalnej wadze nawet do 450 kg. Model wykonano z odpornych na uszkodzenia materiałów – konstrukcja ze stali oraz koła z wytrzymałej gumy. Boczne burty przyczepki można z łatwością opuścić. Dzięki temu łatwiej nam będzie wyjąć znajdujące się w niej przedmioty. Warty uwagi jest także Prosperplast wózek, taczka ogrodowa Load Go 55LIWO55S. Produkt jest często wykorzystywany przy pielęgnacji roślin ozdobnych oraz upraw warzywnych. Może służyć jako transporter. Wiele osób wykorzystuje go jako magazyn do przechowywania narzędzi ogrodowych, czy też sadzonek, lub jako zbiornik na piasek oraz wodę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt łączy w sobie 3 funkcje: Wózka, przyczepki i taczki. Wyróżnia się dużą wytrzymałością. Zastosowano w nim stalową konstrukcję, która sprawia, że przy pomocy przyczepki można przewozić przedmioty o łącznej wadze 450 kg. Boczne burty można z łatwością opuścić, co sprawia, że ściąganie rzeczy z wózka jest o wiele łatwiejsze.

Wady

Część wózka, która służy do transportowania różnych przedmiotów, wykonana jest z metalowej siatki, co sprawia, że przewożenie np. piasku może być utrudnione. Konieczne jest stosowanie folii lub dodatkowych pojemników.

Podsumowanie

Wymiary modelu wynoszą: Część ładunkowa - 40 cm x 96 cm x 51 cm, długość uchwytu - 80 cm, wysokość kół - 32 cm, średnica kół - 25 cm. Wózek wyposażono w 4 duże koła.

Drugi wybór

Zalety

Wózek przeznaczony jest do przewożenia różnych rzeczy. Wiele osób wykorzystuje go także jako magazynek na narzędzia. Wyposażono go w dwa koła, które w dużym stopniu ułatwiają transport. Dodatkowo model skonstruowano w taki sposób, aby użytkownik bez większego problemu mógł go prowadzić przy pomocy jednej ręki.

Wady

Spód pojemnika jest bardzo nisko podłoża. Dlatego osoby starsze oraz mające problem z kręgosłupem mają problem z wyciąganiem przedmiotów znajdujących się na spodzie wózka.

Podsumowanie

Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze zielonym. Jego wymiary wynoszą: Długość - 53 cm, szerokość - 57.5 cm, wysokość - 89 cm, pojemność - 55 l. Wózek wyposażono w dwa plastikowe koła.

Rozważ też

Zalety

Prezentowany model wyróżnia się dużą stabilnością. Wyposażono go w rozkładaną nóżkę, która zabezpiecza przed przewróceniem się wózka. Zastosowanie w produkcie solidnie wykonanego, metalowego bębna z jednoczęściową, tarczą gwarantuje użytkownikowi wysoki stopień wytrzymałości oraz odporności na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne.

Wady

Waga wózka w połączeniu z wężem ogrodowym jest wysoka. Dlatego niektóre osoby mają problem z przenoszeniem produktu w momencie, kiedy jest to konieczne.

Podsumowanie

Wózek przystosowany jest do węży ogrodowych o wymiarach: Długość 60 m, średnica 1,3 cm, długość - 50 m, średnica 1,5 cm oraz długość - 35 m, średnica - 1,9 cm.

 

 

6 najlepszych wózków ogrodowych. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking wózków ogrodowych jest miejscem, w którym znajdują się wysokiej jakości produkty. Są one bardzo chętnie kupowane przez konsumentów. Każdy z nich wykonano z wysokiej jakości materiałów. Na wybór poszczególnych modeli ma wpływ głównie ich zastosowanie oraz to, czy dany wózek w pełni spełnia wymagania osoby zainteresowanej.

 

1. Wózek Ogrodowy Transportowy, Przyczepka Higher 450kg

 

Wózek ogrodowy, transportowy, przyczepka Higher jest bardzo praktyczny oraz uniwersalny. Może być wykorzystywany podczas prac wykonywanych w przydomowym ogródku, ale również przez dzieci do zabawy. Wykonano go z bardzo wytrzymałych materiałów. Waga produktu wraz z opakowaniem wynosi 22 kg.

Model wyróżnia się bardzo dużą użytecznością. Łączy w sobie 3 funkcje: Wózka, przyczepki oraz taczki. Jego konstrukcja wykonana została ze stali. Dodatkowo produkt wyposażono w 4 duże, bardzo wytrzymałe, gumowe kółka, pozwalające na przewożenie materiałów o wadze całkowitej równej 450 kg. 

Opinie o wózkach ogrodowych Higher są bardzo pozytywne. Większa część kupujących jest bardzo zadowolona z użytkowania tego produktu i z chęcią poleca go swoim znajomym. Duży wpływ na pozytywną decyzję zakupową tego modelu ma jego budowa. Oś wózka jest bardzo skrętna, dlatego możemy go z łatwością prowadzić. Dodatkowo komfort użytkowania zwiększa wygodna rączka, którą pokryto miękką antypoślizgową pianką.

 

 

 

 

2. Prosperplast Wózek, Taczka Ogrodowa Load Go 55L IWO55S

 

Taczka ogrodowa Prosperplast Load Go 55L IWO55S ma wymiary wynoszące: Długość – 50 cm, szerokość – 61 cm, wysokość – 84 cm. Pojemność modelu wynosi 55 l. W sprzedaży dostępny jest on w dwóch wersjach kolorystycznych: Czarnej i białej. Ciężar, jaki może unieść prezentowany wózek, jest równy 50 kg. 

Wózek ogrodowy dwukołowy wykonano z wysokiej jakości plastiku – polipropylenu. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniu do prac ogrodowych oraz domowych. Produkt dobrze się sprawdza do przewożenia zakupów, prania oraz środków czystości, a także liści, skoszonej trawy, piasku lub kamieni. Model wyposażono w dwa kółka, które ułatwiają transport. 

Test wózków ogrodowych wykazał, że prezentowany przez nas model jest lekki oraz bardzo zwrotny. Praktyczna budowa sprawia, że bardzo wygodnie się go prowadzi. Dodatkowo użytkownicy uważają, że to dobry i tani wózek ogrodowy. Materiały wykorzystane do jego produkcji są bardzo wytrzymałe i nie wymagają konserwacji. 

 

 

 

 

3. Gardena Wózek do Węża Ogrodowego 1854120

 

Wózek do węża ogrodowego Gardena 1854120 wyróżnia się bardzo solidną konstrukcją. Sprawia to, że nawet w trudnych warunkach będziemy mogli swobodnie z niego korzystać. Niewielkie rozmiary pozwalają na wygodne oraz oszczędzające miejsce przechowywanie węża ogrodowego, wykorzystywanego do podlewania roślinności w naszym ogrodzie.

Produkt wyposażono w plastikową korbę z miękkimi, gumowymi elementami, która służy do zwinnego nawijania węża na bęben. Dodatkowo wózek na wąż ogrodowy ma składaną stopę, która zwiększa jego stabilność. Specjalnie dostosowany kształt oraz wysoko umieszczone koła pomagają w utrzymaniu pozycji stojącej całego stelaża. 

Konsumenci często decydują się na zakup tego produktu ze względu na jego przeznaczenie oraz wysoką trwałość. Wytrzymałość jest zagwarantowana także zastosowaniem innowacyjnej ochrony przed mrozem. Model zapewnia maksymalny przepływ wody w wężu ogrodowym. Przyłącze wodne ustawiono pod kątem. Znajduje się ono na zewnątrz bębna, co sprawia, że wąż się nie zagina. 

 

 

 

 

4. Hecht Wózek 52184 215L do Traktorów

 

Wózek do traktorów Hecht 52184 215L to wielofunkcyjny pojazd, który sprawdzi się nie tylko przy pracy w ogrodzie. Produkt w sprzedaży dostępny jest w czerwonej wersji kolorystycznej. Wyposażony jest w cztery mocne i duże koła oraz płachtę ochronną, którą można w bardzo łatwy sposób przypiąć do wózka.

Model wyposażono także w dodatkową część, którą jest zawieszany kosz. Przystosowany jest on do zawieszania na ścianach bocznych wózka. Można go wykorzystywać m.in. do przechowywania drobnych narzędzi ogrodowych. Rozwiązanie to sprawdza się np. podczas prac ogrodowych, takich jak przycinanie drzew oraz krzewów. 

Użytkownicy uważają, że to dobry wózek ogrodowy. Jest on łatwy w obsłudze oraz wygodnie się go prowadzi. Boki oraz przód modelu można szybko złożyć do łatwego załadunku, oraz rozładunku. Burty boczne zabezpieczone są specjalnymi zawleczkami, które jednym pociągnięciem umożliwiają bezproblemowy rozładunek materiału. 

 

 

 

 

5. Wózek Ogrodowy Składany 100kg Uniprodo 10250189

 

Jesteś zainteresowany zakupem wózka ogrodowego? Bardzo polecamy składany model Uniprodo 10250189. Jest on pomocny w każdym ogrodzie, gospodarstwie, magazynie i wielu innych miejscach, gdzie konieczne jest przewożenie dużej ilości ciężkiego materiału. Wymiary produktu wynoszą 121,4 cm x 52,5 cm x 102 cm.

Produkt ten ma bardzo prostą, ale jednocześnie solidną konstrukcję. Rzadko ulega urazom mechanicznym. Wózek ogrodowy składany wyposażono w bardzo komfortową rączkę, którą można z łatwością prowadzić. Dodatkowo model jest bardzo lekki. Waży jedynie 12,80 kg. Pozwala to na łatwe  podnoszenie oraz przenoszenie w różne miejsca.

Wózek ogrodowy transportowy cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Według nich wyróżnia się on swoim wyglądem. W sprzedaży dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Granatowej oraz czerwonej. Wyposażono go w daszek, który chroni przewożony przez nas materiał przed zmoknięciem. 

 

 

 

 

6. Güde Wózek Ogrodowy GGW250

 

Wózek ogrodowy Güde GGW250 w sprzedaży dostępny jest w wymiarach: Szerokość – 49 cm, długość – 110 cm wysokość – 94,5 cm, głębokość – 50 cm, jego waga jest równa 17 kg. Produkt możemy zakupić w zielonej wersji kolorystycznej. 

Wózek gospodarczy ogrodowy dobrze sprawdza się do wykonywania prac w ogrodzie, w domu oraz na podwórku. Często wykorzystywany jest do przewożenia trawy, siana, odpadów ogrodowych, drewna oraz gleby. Dobrze sprawdza się także jako alternatywne wykorzystanie do ciągnika ogrodowego, wyposażonego w specjalny dyszel umożliwiający zapięcie przyczepy.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z wyboru prezentowanego modelu. Według nich jest on bardzo funkcjonalny oraz przydatny podczas wykonywania najróżniejszych prac ogrodowych. Holowniczy uchwyt pokryto pianką, która zwiększa komfort podczas trzymania rączki. Wózek ogrodowy czterokołowy wyróżnia się także wysokim stopniem obciążenia – do 120 kg. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki wózek ogrodowy kupić?

 

Każdy, kto jest w posiadaniu dużej działki, wie, że praca na niej to nie lada wyzwanie. Jeżeli masz duży ogród, a praca w nim jest żmudna, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, które w znacznym stopniu pozwoli Ci na zmniejszenie wysiłku fizycznego, który będziesz musiał wykorzystywać podczas pracy. Aby umilić sobie czas na łonie natury, warto korzystać z dostępnych w sprzedaży narzędzi. Na rynku są różne modele, jedne w postaci taczek, inne wózków oraz małych przyczep. W takim wypadku wielu z nas zastanawia się, jaki jest najlepszy wózek ogrodowy? Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od osobistych potrzeb kupującego. Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu, specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy poradnik. Znajdują się w nim informacje na temat wszystkich parametrów, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem odpowiedniego sprzętu.

Rodzaje transporterów

Obecnie na rynku możemy spotkać wiele modeli różnych narzędzi ogrodniczych. Z pewnością zastanawiasz się jaki wózek ogrodowy wybrać? Obecnie możemy wyróżnić kilka rodzajów tego typu sprzętu:

♦ Transportery rolnicze – taczki wykorzystywane są podczas prac budowlanych. Mają one kanciastą formę. Wykonywane są najczęściej z metalu. Przeznaczone są głównie do przewożenia materiałów budowlanych, odpadów oraz betonu. Bardzo dobrze sprawdzają się także w sezonie zimowym podczas odśnieżania posesji.

♦ Wózki budowlane – dobrze sprawdzają się podczas drobnych prac ogrodowych. Taczki ogrodowe są zazwyczaj mniejsze niż budowlane. Wykonywane są głównie z plastiku. Modele ogrodowe dobrze sprawdzają się do transportowania drewna, węgla, przewożenia ciężkich worków, np. z ziemią lub nawozami roślinnymi. Dobrze sprawdzają się także podczas prac porządkowych wykonywanych na działkach.

♦ Wózki ogrodowe – przeznaczone są głównie do zbierania oraz usuwania chwastów, ściętej trawy oraz innych odpadów ogrodowych. Wózki ogrodowe są także często wykorzystywane jako taczki transportowe podczas przebudowy. 

♦ Przyczepy rolnicze – są modelami o dużych gabarytach. Często wykorzystywane są przez osoby, które zajmują się profesjonalną uprawą roli. Produkty te wyróżniają się szeroką gamą ładowności, która bardzo często przekracza 6 t. Przyczepy wyposażone są w dwa lub cztery koła. Dodatkowo umożliwiają dwu- lub trzystronny rozładunek. 

♦ Wózki do węża – są to typowe wózki wykorzystywane w przydomowych ogrodach. Służą do transportowania, często bardzo ciężkich oraz długich węży ogrodowych.

 

Parametry

Każdy z nas z pewnością chce kupić najlepszy wózek ogrodowy. Z tego względu przed jego zakupem, powinniśmy zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Istotne jest także to, aby wziąć pod uwagę podstawowe parametry sprzętu. W przypadku kiedy zdecydujemy się na zakup najprostszego wózka, który chcemy wykorzystywać do niewielkich prac na budowie, czy też w ogrodzie, jedną z najbardziej istotnych rzeczy, jest zwrócenie uwagi na sposób mocowania koła do taczki. Śruby, w które wyposażony jest ten element, powinny się w łatwy sposób obracać. Z tego powodu przewożenie ładunków nie powinno sprawić większych kłopotów. 

Przy wybieraniu wózka, bardzo ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na materiał wykonania danego modelu. Produkty, które wykonywane są z tworzywa sztucznego, takiego jak plastik, zazwyczaj nadają się jedynie do przewożenia lekkich ładunków, np. liści, czy innego rodzaju odpadów ogrodowych. Największą wadą produktów, które wykonywane są z tego materiału, jest niski stopień wytrzymałości. Pod wpływem niskiej temperatury mogą się kruszyć. Wielu użytkowników decyduje się na zakup modeli, które wykonywane są z metalu. Są one o wiele bardziej wydajne. Przed zakupem warto sprawdzić grubość ścianek naszego modelu, ponieważ w momencie, kiedy będziemy przewozić ciężkie materiały, obudowa będzie mogła się szybko zniekształcić, a tym samym będzie mniej odporna na korozję. 

Kolejnym równie istotnym parametrem jest pojemność oraz głębokość produktu. Najczęściej spotykane na rynku transportery ogrodowe mają pojemność co najmniej 75 litrów, a ich załadunek wynosi zwykle 150 kg. Parametry te mogą się nieco zwiększyć, jeżeli będziemy mieć do czynienia z modelami typowo budowlanymi.  

Wózki ogrodowe w dobrych cenach

Ceny wózków ogrodowych są zróżnicowanie. Wpływ na to mają głównie ich parametry oraz docelowe przeznaczenie. Najtańsze okazują się modele przeznaczone do lekkich prac ogrodowych, które wykonywane są z plastiku. Ich cena wynosi ok. 40 zł. Jeżeli zdecydujemy się na zakup wózka do węża, musimy przygotować się na nieco większy koszt, w granicach 250 zł. Najdroższe okazują się wózki w formie małych przyczep. Ich ceny zaczynają się od 250 zł i często sięgają nawet 400 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

tomek

February 20, 2022 at 10:22 pm

odnośnie wózka higher 450, pozytywne opinie są prawdopodobnie od osób co nie zaczęły z niego korzystać, prosze poczytać komentarze od uzytkownikow, jakość jest fatalna, wózek łamie się przy obciążeniu pow 100kg, łożyska w kołach rozpadają się po kilku dniach. tandeta do kwadratu

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

February 21, 2022 at 11:31 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i pozostawienie opinii.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie

Respuesta
tomasz

May 17, 2022 at 7:53 am

potrzebuję trzy opony do wózka ogrodowego o tonażu do 330kg. parametry oponki: 4.10/3.50-4. proszę o jakieś namiary na zakup bo wózek rewelacja, przetestowany na 250kg i nadal pracuje , podrawiam

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

May 18, 2022 at 11:55 am

Dzień dobry,

Opisany rozmiar to jest typowy rozmiar opony do wózka ogrodowego czy taczki, bez problemu dostanie Pan taką oponę w każdym ze sklepów ogrodniczych czy ogrodniczo-budowalnych, a nawet na Allegro – wystarczy wpisać rozmiar w polu wyszukiwarki.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.com

Respuesta