Ranking 11 najlepszych glebogryzarek spalinowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Glebogryzarka Spalinowa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Często polecaną glebogryzarką spalinową jest Hortmasz X-GT65-2L, sprzęt z dużą szerokością roboczą. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które ma mocny silnik i niełatwo ulega uszkodzeniu. W rezultacie pokonanie nawet twardych grud gleby nie jest żadnym problemem. W spulchnianiu ziemi z pewnością pomoże napęd na przednie koła, dzięki któremu przejazdy przez miękkie partie gleby nie kończą się utknięciem i można swobodnie kontynuować pracę. Użytkownikom podoba się to, że korzystanie ze sprzętu jest komfortowe, a jest to rezultat zastosowania dobrze wyprofilowanych uchwytów, pokrytych miękką gumą. Innym godnym polecenia urządzeniem jest Hortmasz HGS 900 o mocy 7 KM. To glebogryzarka, którą można wykorzystywać również jako pług, wyorywacz do ziemniaków, a nawet obsypnik. Jej uruchamianie jest proste, podobnie jak prowadzenie, na co wpływają m.in. 3 biegi (w tym jeden do tyłu). Sprzęt wyróżnia się ponadto bardzo solidną konstrukcją, to model odpowiedni do pracy na wymagającym terenie.

11 najlepszych glebogryzarek spalinowych. Opinie w 2024 roku

 

Osobom poszukującym glebogryzarki spalinowej, z której będą zadowoleni polecamy zapoznanie się z poniższym artykułem. Zawiera on ranking glebogryzarek spalinowych, w którym znajdują się opisy dobrych produktów. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ze względu na dużą szerokość roboczą praca z glebogryzarką nie trwa zbyt długo. Sprzęt jest solidnie wykonany. Ma on biegi, więc poruszanie się po różnego rodzaju glebie jest ułatwione, tym bardziej, że wyposażono go w napęd na przednie koła.

Wady

Uchwyt sprzętu jest nisko umieszczony. Nie jest on regulowany, więc wysokie osoby mogą mieć problem ze swobodnym poruszaniem się z glebogryzarką.

Podsumowanie

Maksymalna głębokość, na której pracuje urządzenie to 35 cm. Waga glebogryzarki to około 80 kg. Zbiornik na paliwo ma pojemność 3,6 l. Moc silnika wynosi 6 KM. Silnik jest 4 suwowy, chłodzony powietrzem podczas pracy.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma mocny silnik i solidną konstrukcję, dlatego jest dobrze przystosowany do bardzo intensywnej eksploatacji. Sprawdzi się w trudnych warunkach. Glebogryzarkę łatwo się uruchamia za sprawą specjalnej sprężyny na rozruszniku.

Wady

Hałas generowany przez urządzenie podczas pracy jest bardzo duży, dlatego powinniśmy założyć ochronne słuchawki. Warto też uprzedzić resztę domowników i sąsiadów, że zamierzamy użyć tego typu sprzętu.

Podsumowanie

Glebogryzarka ma moc 7 KM, a maksymalna prędkość pracy silnika to 3600 obr./min. Zapewnia ona komfortowe spulchnianie i wyrównywanie gleby. Sprzęt pozwala na regulację wysokości dźwigni sterującej, ponadto ma dwa biegi do przodu i jeden do tyłu.

Rozważ też

Zalety

Znajdująca się przy ostrzach powłoka ochrania pracującego przed ewentualnymi odpryskami kamieni. Maszyna jest solidna, niełatwo ją zniszczyć. Jest ona wyposażona w tylny bieg, więc podczas ewentualnego ugrzęźnięcia łatwo ją wyjąć.

Wady

Glebogryzarka jest mocna, ale praca na ugorze może być dość ciężka. W rezultacie będziesz musiał przejść ze sprzętem po twardej ziemi co najmniej dwa razy.

Podsumowanie

Waga glebogryzarki wynosi 65 kg. Szerokość robocza to 50 cm. Moc urządzenia wynosi 6,5 KM. Glebogryzarka jest wyposażona nie tylko w napęd, ale również w biegi. Produkt jest wykonany z metalu oraz z tworzywa sztucznego.

 

Glebogryzarka spalinowa z napędem

 

1. Glebogryzarka spalinowa z napędem na koła Hortmasz X-GT65-2L

 

Polecamy glebogryzarkę Hortmasz X-GT65-2L,  jest ona nie tylko użyteczna, ale też swobodnie się z niej korzysta. Maszyna jest wyposażona w biegi, co z pewnością ułatwi pracę. Na dodatek sprzęt ma napęd na przednie koła. Podczas pracy z twardą ziemią nie trzeba się zatrzymywać.

Wśród użytkowników najbardziej chwalony jest filtr, dzięki któremu urządzenie może pracować nawet w bardzo zakurzonym środowisku, bez żadnego uszkodzenia. Dodatkowo wyjątkowo mocny silnik sprawia, że ta glebogryzarka spalinowa z napędem będzie działać przez długi czas. Maksymalna głębokość pracy urządzenia wynosi 35 cm. 

Szerokość robocza glebogryzarki to 50 cm, co jest wystarczające, aby szybko poradzić sobie z dość dużym obszarem ziemi. Sprzęt jest solidnie wykonany, szczególnie jego korpus, który nie ulega łatwo zniszczeniu. Użytkownikom podoba się to, że silnik jest bardzo mocny, jego moc wynosi 6 KM. Dzięki temu przygotowanie ziemi pod uprawę nie trwa zbyt długo.

Glebogryzarka spalinowa z napędem na koła Hortmasz X-GT65-2L to wyjątkowo zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwoli Ci na łatwe spulchnianie i wyrównanie powierzchni gleby w Twoim ogrodzie.

 

Zalety

Noże: Mocne hartowane noże robocze zapewniają skuteczne przecinanie gleby, co przyspiesza proces prac w ogrodzie.

Ogranicznik głębokości: Regulowany ogranicznik głębokości umożliwia precyzyjne dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Uchwyt prowadzący: Kompletny uchwyt prowadzący ułatwia prowadzenie urządzenia, co zapewnia precyzyjne wykonanie prac.

Osprzęt: Możliwość zastosowania dodatkowego osprzętu, np. zestawu do orania z pługiem lub obsypnikiem czy kopaczki do warzyw, umożliwia wykorzystanie glebogryzarki do wielu różnych prac.

Silnik: Mocny 4 suwowy silnik 65KM i łatwy rozruch to dodatkowe zalety tego urządzenia.

 

Wady

Wymaga siły od operatora: Praca tym sprzętem wymaga dość znacznej siły, co może być uciążliwe dla osób o wątłej budowie ciała.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa z pługiem

 

2. Glebogryzarka Spalinowa Hortmasz HGS 900 pług+koła

 

Model Hortmasz HGS 900 to glebogryzarka spalinowa z pługiem, która bez wątpienia przyda się w ogrodzie. Dzięki niej możemy bez dużego wysiłku spulchnić oraz wyrównać glebę, także na bardziej rozległym terenie. Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 7 KM, którego maksymalna prędkość wynosi 3600 obr./min, a moment obrotowy to 24,8 Nm.

Glebogryzarkę łatwo się uruchamia, co wynika z zastosowania sprężyny na rozruszniku. Wystarczy lekko pociągnąć za szarpak, aby silnik zaczął pracować. Sprzęt jest dobrze przystosowany do intensywnej eksploatacji. Jego przekładnia została wykonana z odlewu żeliwa, a noże robocze ze stali z dodatkiem boru.

Jak przekonują kupujący, po zakupie prezentowanego urządzenia praca w ogrodzie zaczęła sprawiać im więcej przyjemności. Jest ono łatwe w obsłudze i wygodne w prowadzeniu, ponieważ ma dwa biegi do przodu oraz jeden do tyłu. Poza tym dźwignię sterującą można dostosować do swojego wzrostu. Glebogryzarkę w razie potrzeby zmienimy nie tylko w pług, ale i obsypnik albo wyorywacz do ziemniaków.

Glebogryzarka spalinowa Hortmasz HGS 900 pług+koła to profesjonalne urządzenie o dużej mocy, zaprojektowane do ciężkiej pracy w trudnych warunkach.

 

Zalety

Silnik: Mocny silnik o mocy 7 KM oraz filtr powietrza w kąpieli olejowej zapewniają odpowiedni zapas mocy przy pracy na maksymalną szerokość roboczą maszyny.

Przekładnia: Skrzynia przekładniowa z dwoma biegami do przodu i jednym wstecznym zapewnia wydajność pracy i komfort użytkowania.

Gumowe koła: Duże koła gumowe w standardzie (4.00-8) gwarantują łatwe poruszanie się po nierównym terenie.

Noże: Noże robocze wykonane są z trudno ścieralnej stali borowej, co zapewnia trwałość i niezawodność urządzenia.

Regulacja: Możliwość regulacji głębokości pracy na poziomie od 150 do 300 mm umożliwia dostosowanie pracy glebogryzarki do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Wady

Instrukcja montażu: Brak instrukcji montażu może stanowić problem dla osób, które nie mają doświadczenia w montażu podobnych urządzeń.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa z napędem na koła

 

3. Glebogryzarka spalinowa Hecht 750 


Zainwestuj w Hecht 750, szczególnie jeśli szukasz mocnej maszyny. Jej moc wynosi 6,5 KM, w efekcie czego napowietrzenie twardej ziemi nie jest żadnym problemem. Szerokość robocza glebogryzarki wynosi 50 cm. W rezultacie nawet duża powierzchnia zostanie bardzo szybko napowietrzona oraz spulchniona. Jesteś chroniony przez osłonę przed ewentualnymi kamieniami, nic Cię nie zrani. 

Użytkownikom bardzo podoba się to, że sprzęt ma mocny napęd. Dzięki niemu wydostanie się z grząskiej ziemi zajmuje tylko chwilkę. Poza tym doceniany jest też bieg wsteczny, który znacznie pomaga w sterowaniu. Operowanie jest również łatwe ze względu na dobre rozłożenie uchwytów, dzięki którym ta glebogryzarka spalinowa z napędem na koła pracuje dokładnie tam, gdzie ją prowadzisz. 

Na uwagę zasługuje również dobre wykonanie produktu. Ciekawą opcją jest to, że narzędzie pracy można zmieniać. W ten sposób do glebogryzarki możesz zmontować wiele innych urządzeń. Waga sprzętu wynosi około 65 kg. Klamki nie niszczą się i reagują nawet na delikatne naciśnięcia, więc zawsze jesteś przygotowany na zmianę biegu lub napędu.

Glebogryzarka spalinowa Hecht 750 to solidne urządzenie o dużej mocy i wysokiej wydajności. Poniżej przedstawione są jej zalety oraz wady.

 

Zalety

Wysoka moc silnika: Dzięki silnikowi OHV HECHT o pojemności skokowej 209 cm3 glebogryzarka zapewnia odpowiednią moc do pracy w każdych warunkach.

Regulowana głębokość pracy: Ostroga umieszczona z tyłu urządzenia umożliwia regulowanie głębokości pracy na poziomie od 175 do 350 mm.

Solidna konstrukcja: Glebogryzarka jest wyposażona w grube koła o średnicy 13 cali, co zapewnia doskonałą przyczepność w luźnym terenie.

Bezpieczeństwo operatora: Noże są umieszczone pod obudową ze stali wysokiej jakości, co zapobiega ewentualnym urazom związanym z wyrzuceniem kamieni czy ziemi.

Łatwość obsługi: Napęd można załączać do przodu lub do tyłu, a kierunek ruchu można łatwo wybrać naciskając odpowiednią dźwignię po prawej stronie kierownicy.

 

Wady

Brak oleju w zestawie: Kupujący musi samodzielnie dokupić olej do silnika, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami, dodatkowo w opisie brak informacji o rodzaju oleju.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa NAC

 

4. Glebogryzarka spalinowa 30-80cm Nac TIP80-196-M 

 

Polecamy Nac TIP80-196-M, czyli jedną z częściej wybieranych glebogryzarek spalinowych. Moc silnika to aż 6,5 KM, co pozwala bez problemu napowietrzyć nawet bardzo twardą ziemię. Warto też wiedzieć, że silnik nie emituje zbyt dużo spalin oraz nie jest awaryjny. Szerokość robocza wynosi 80 cm i nie podlega regulacji.

Użytkownikom podoba się to, że urządzenie ma dwa biegi. Dzięki nim poruszanie się po glebie nie jest skomplikowane ani męczące. Ta glebogryzarka spalinowa NAC ma jedno koło podporowe, dzięki któremu można szybko spulchnić ziemię na dużej powierzchni. Model jest wyposażony w 24 ostre noże, które skutecznie napowietrzają glebę.

Sprzęt waży około 61 kg. Konsumenci chwalą metalowy korpus, odporny na uderzenia kamieni oraz inne uszkodzenia. Urządzenie ma również wyprofilowane rączki, więc dłuższa praca nie jest męcząca. Warto dodać, że ta dobra glebogryzarka spalinowa ma zabezpieczenie, dzięki któremu niepożądane osoby nie mogą jej uruchomić.

Glebogryzarka spalinowa NAC TIP80-196-M to sprzęt, który charakteryzuje się wysoką jakością i funkcjonalnością. Poniżej przedstawiam kila zalet tego produktu:

 

Zalety

Duża moc: Czterosuwowy silnik o pojemności 196 cm3 i mocy znamionowej 4,1 kW pozwala na efektywną pracę nawet przy twardych i ciężkich glebach.

Skuteczne noże: 6 zespołów aktywnych noży i 24 noże pozwalają na uzyskanie drobno gruzełkowatej gleby, która sprzyja wzrostowi roślin.

Solidna obudowa: Metalowy korpus zapewnia trwałość i odporność na uderzenia kamieni i innych przedmiotów.

Regulacja pracy: Możliwość regulacji szerokości oraz głębokości pracy, pozwala na dostosowanie urządzenia do różnych powierzchni.

Ergonomiczne rączki: Zapewniają wygodną pozycję podczas pracy, co wpływa na mniejsze zmęczenie operatora.

 

Wady

Rozciągająca się linka napędu: Po pierwszej godzinie pracy może nastąpić rozciągnięcie linki napędu, co uniemożliwia prawidłowe działanie urządzenia. Konieczna jest wówczas regulacja linki.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa Honda

 

5. Glebogryzarka Spalinowa Honda FG 320 DE

 

Glebogryzarka spalinowa Honda FG 320 DE to profesjonalne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w większych ogrodach, gdzie konieczne jest intensywne spulchnianie ziemi. Silnik GP 160 charakteryzuje się dużą mocą, co umożliwia pracę z szerokością roboczą 80 cm. Dodatkowo, glebogryzarka spalinowa Honda wyposażona jest w bieg wsteczny oraz przednie koło podporowe, co ułatwia prowadzenie maszyny w trudnych warunkach terenowych.

Rączki regulowane są w pionie i poziomie, a to zapewnia wygodną pracę. Glebogryzarka ma 6 noży po 4 zęby, które pracują z prędkością 108 obr/min, a regulacja szerokości pracy umożliwia dostosowanie do różnych potrzeb. Urządzenie jest solidnie wykonane i ma gwarancję na 5 lat przy zakupie konsumenckim

Glebogryzarka Spalinowa Honda FG 320 DE to urządzenie, które charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Poniżej przedstawiamy kilka zalet tego produktu:

 

Zalety

Silnik: Wyposażona w nowoczesny silnik GP 160 o mocy netto 3,4 kW, który pozwala na intensywną pracę.

Szerokość robocza: Szerokość robocza wynosząca 80 cm umożliwia wygodne i szybkie spulchnianie gleby na większych powierzchniach.

Regulacja: Regulowane rączki w pionie i poziomie zapewniają wygodę użytkowania dla osób o różnym wzroście.

Biegi: Bieg wsteczny ułatwia manewrowanie i wyprowadzanie maszyny w trudnych warunkach.

Koło podporowe: Przednie koło podporowe zapewnia łatwe przemieszczanie glebogryzarki w terenie.

 

Wady

Sprzęgło: Pojedyncze sprzęgło ręczne pasowe może okazać się mniej wydajne i mniej trwałe w porównaniu z bardziej zaawansowanymi systemami sprzęgłowymi.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa Stiga

 

6. Glebogryzarka Spalinowa Stiga Src 36 G 211360042/13

 

Stiga SRC 36 G to łatwa w obsłudze glebogryzarka. W zestawie znajduje się dokładna instrukcja obsługi w języku polskim, więc operowanie nią z pewnością nie będzie trudne. Szerokość robocza sprzętu wynosi 36 cm, jest on raczej polecany do mniejszych ogrodów. Maksymalna głębokość pracy noży to 20 mm i jest ona regulowana.

Ta glebogryzarka spalinowa Stiga jest jedną z najwygodniejszych na rynku. Ma ona regulowaną wysokość uchwytu, więc nie ma problemu, aby go dopasować do wzrostu użytkownika. Warto dodać, że oba uchwyty są dobrze wyprofilowane. Poza tym ta dobra i tania glebogryzarka spalinowa nie jest ciężka, waży około 20 kg. Operowanie sprzętem nie jest więc skomplikowane.

Jest to model z napędem, który ma jeden bieg, dlatego poruszanie się po polu jest ułatwione. Jedyne, co musisz zrobić, to nadać odpowiedni kierunek jazdy. Jakie są opinie o glebogryzarkach spalinowych tej marki? Użytkownicy doceniają to, że model jest solidnie wykonany, a jego silnik nie ulega awarii.

Glebogryzarka Spalinowa Stiga Src 36 G 211360042/13 to maszyna, która idealnie sprawdzi się w przypadku przygotowywania mniejszych powierzchni do uprawy roli, o powierzchni do 250-300 m2. 

 

Zalety

Wysoka wydajność: Dzięki silnikowi ST 120 OHV i pojemności skokowej 123 cm³, moc znamionowa wynosi 1,90 kW, a obroty silnika sięgają 3200 obr/min, co pozwala na sprawną pracę glebogryzarki.

Skuteczna praca: Szerokość robocza wynosząca 36 cm i głębokość robocza 20 cm pozwala na skuteczne spulchnienie gleby.

Precyzyjność: Średnica noży wynosząca 260 mm oraz liczba noży – 2 kpl. – zapewniają precyzyjne wykonanie prac.

Łatwość przechowywania: Dzięki niewielkim wymiarom (1200 x 410 x 900 mm) i wadze 27 kg, glebogryzarka jest łatwa do przechowywania i transportowania.

Niskie zużycie paliwa: Pojemność zbiornika paliwa wynosząca 0,75 L zapewnia oszczędność i niskie zużycie.

 

Wady

Brak regulowanej kierownicy: Utrudnia to dostosowanie maszyny do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Brak tarcz ochronnych: Stanowi zagrożenie dla użytkownika, który może doznać urazu podczas pracy z glebogryzarką.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa Texas

 

7. Glebogryzarka Texas Lilli 534TG

 

Szukasz dobrej glebogryzarki spalinowej o dużej mocy? Wybierz Texas Lilli 534 TG, sprzęt o mocy 5,5 KM, w efekcie czego nie musisz się martwić, że nie będzie on mógł się przebić przez twardą ziemię. Ta glebogryzarka spalinowa Texas poradzi sobie nawet ze zbitą ziemią, na której znajduje się wiele niechcianych roślin, a nawet warstwa trawy.

Sprzęt ma napęd na koła, więc korzystanie z niego nie jest trudne. Pomimo wagi wynoszącej prawie 50 kg można swobodnie poruszać się z urządzeniem po ogródku. Ułatwieniem są też uchwyty, które zostały dobrze wyprofilowane. Test glebogryzarek spalinowych wykazuje, że można zapomnieć o bolesnych odciskach nawet po długiej pracy.

Tym, co najczęściej chwalą konsumenci jest dobre wykonanie modelu. Jest to nie tylko solidna obudowa, ale też mocny silnik, który nie ulega awarii. Użytkownikom podoba się też łatwe uruchamianie oraz obsługa sprzętu. Od samego początku możesz korzystać z glebogryzarki.

Glebogryzarka Texas Lilli 534TG – najlepsza glebogryzarka do Twojego ogrodu, przypatrzmy się jej cechom

 

Zalety

Regulacja szerokości pracy: Glebogryzarka spalinowa Texas Lilli 534TG pozwala na regulację szerokości pracy i wybór opcji 36, 55 lub 85 cm.

Możliwość regulacji głębokości spulchniania: Użytkownik może ustawić maksymalną głębokość spulchniania do 33 cm.

Komfort pracy operatora: Glebogryzarka posiada kółka transportowe oraz jeden bieg do przodu i do tyłu, co znacznie poprawia komfort pracy operatora.

Wytrzymała konstrukcja: Metalowa obudowa i przekładnia łańcuchowa zapewniają długą żywotność urządzenia.

Sprzęt półprofesjonalny: Parametry glebogryzarki spalinowej Texas Lilli 534TG umożliwiają jej umieszczenie w kategorii sprzętu półprofesjonalnego, idealnego nawet na niewielkie plantacje.

 

Wady

Trudno dostępne i drogie części: Naprawa glebogryzarki może okazać się kosztowna i czasochłonna z powodu trudności w zdobyciu części zamiennych.

Brak dobrej instrukcji: Instrukcja obsługi dołączona do urządzenia może okazać się niezrozumiała dla początkujących użytkowników, co wpływa na trudność w korzystaniu z urządzenia.

 

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa Hortmasz

 

8. Glebogryzarka Spalinowa Hortmasz HGS500

 

Wielu klientów poleca glebogryzarkę spalinową Hortmasz HGS500. Dzieje się tak ze względu na wydajny, czterosuwowy silnik 6,5 KM i pojemności 196 cc, który jest chłodzony powietrzem, zainstalowaną skrzynię biegów pracującą w płaszczu olejowym wyposażoną w 2 biegi do przodu oraz 1 biegiem wstecznym, a także profesjonalny uchwyt do mocowania osprzętu.

Na trwałość sprzętu wpływa zaopatrzenie go w odporny na przeciążenia, o wysokiej trwałości, podwójny pasek zębaty oraz podwójne, metalowe koła pasowe, które odpowiadają za odprowadzenie temperatury. Glebogryzarka spalinowa Hortmasz ma szerokość roboczą ustawianą przez użytkownika w zakresie trzech wymiarów: 32, 62 i 85 cm i głębokość pracy wynosząca od 150 do 220 mm.

Prędkość obrotowa układu roboczego wynosi 140 obrotów na minutę. Noże, o grubości 5 mm mocuje się na sześciokącie, a średnica 6 gwiazd roboczych wynosi 340 mm. Masa całkowita maszyny wynosi 67 kg, a do transport wyposażono ją w 2 pompowane koła.

Glebogryzarka Hortmasz HGS500 to maszyna wyposażona w silnik o dużej mocy oraz skrzynię przekładniową umożliwiającą pracę na dwóch biegach do przodu i jednym do tyłu.

 

Zalety

Koła gumowe: Dzięki kołom gumowym glebogryzarkę można szybko przemienić w uniwersalny mikrociągnik, co zwiększa jej funkcjonalność.

Noże robocze: Noże robocze wykonane są z trudnościeralnej stali z dodatkiem boru, co wpływa na ich trwałość i skuteczność w pracy.

Skrzynia przekładniowa: Skrzynia przekładniowa oparta na przekładniach zębatych umożliwia pracę na dwóch biegach do przodu i jednym do tyłu, co wpływa na zwiększenie wydajności pracy.

Zaczep: Zaczep umożliwiający podłączenie różnego rodzaju osprzętu znajduje się w wyposażeniu podstawowym, co zwiększa jej funkcjonalność.

Mocny silnik: Silnik o pojemności 196 cc i mocy 3,65 kW dysponuje dużą mocą, co wpływa na wydajność pracy i skuteczność w spulchnianiu ziemi.

 

Wady

Wrażenie przy pracy: Glebogryzarka wydaje się zbyt lekka podczas pracy, co wpływa na komfort i stabilność pracy operatora.

Instrukcja składania: Instrukcja składania jest bardzo ogólna i mało precyzyjna, co utrudnia montaż i nie pozwala na dokładne określenie, jakiej śruby podkładki czy kołka użyć podczas montażu.

 

 

 

 

Glebogryzarka ogrodowa spalinowa

 

9. Glebogryzarka Spalinowa Faworyt 173cc SG60-173 60cm

 

Gdy poszukujesz spalinowej glebogryzarki do swojego ogrodu może zainteresuje Cię glebogryzarka spalinowa Faworyt 173cc SG60-173 60cm. Spełni ona swoje zadanie w przydomowych, a także nieco większych ogrodach nawet wtedy, gdy ziemia w nich jest gliniasta i trudna w uprawie.

Sprzęt wyposażono w Silnik OHV o pojemności 173 cm3 i mocy 6 KM. Istotną sprawą jest to, że szerokość robocza jest tu regulowana i użytkownik może ją ustawić w zakresie od 36 do 60 cm. Natomiast głębokość pracy wynosi 20 cm. Ta glebogryzarka ogrodowa spalinowa dla ułatwienia jej prowadzenia podczas pracy została zaopatrzona w 1 bieg do przodu.

Dzięki niemu użytkownik nie musi używać dużej siły fizycznej podczas spulchniania gleby. W komplecie wraz z glebogryzarką klient otrzymuje talerze boczne, ograniczające rozrzucanie przekopywanej ziemi, a także chroniące rośliny rosnące w pobliżu obszaru prac. Waga sprzętu wynosi 36 kg.

Glebogryzarka Spalinowa Faworyt 173cc SG60-173 60cm to urządzenie, które jest w stanie szybko i skutecznie wzruszyć ziemię, doskonale spulchniając ją i napowietrzając. 

 

Zalety

Szeroki zakres pracy: Szerokość robocza glebogryzarki wynosząca od 36 do 60 cm pozwala na spulchnienie dużej powierzchni ziemi w krótkim czasie.

Solidne wykonanie: Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na jego niezawodność i długą żywotność.

Mocny silnik: Silnik OHV o pojemności 166 cm3 i mocy 5 KM jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo zbitą i trudną w uprawie glebą.

Regulacja głębokości: Możliwość regulacji głębokości roboczej umożliwia dokładne dostosowanie pracy glebogryzarki do wymagań użytkownika.

Talerze boczne w komplecie: Dostępne talerze boczne ułatwiają prowadzenie maszyny i zapobiegają uszkodzeniom roślin.

 

Wady

Małe koło transportowe: Koło transportowe jest zbyt małe, co utrudnia transport i manewrowanie maszyną na nierównym terenie.

Problemy z korkiem wlewu paliwa: Częste problemy z korkiem wlewu paliwa, który niezbyt szczelnie zamyka się, mogą prowadzić do zachlapania się paliwem i duszenia silnika.

 

 

 

 

Glebogryzarka spalinowa Stihl

 

10. Glebogryzarka Spalinowa Stihl MH 585

 

Glebogryzarka Spalinowa STIHL MH 585 to wszechstronne narzędzie, idealne do pracy na średnich i dużych powierzchniach ogrodów i pól. Wyposażona w górnozaworowy silnik o mocy wystarczającej do pracy nawet na trudniejszych podłożach. Urządzenie charakteryzuje się niskim położeniem środka ciężkości, co zapewnia oszczędność energii podczas pracy.

Regulacja uchwytu zarówno w pionie jak i w poziomie w połączeniu z systemem antywibracyjnym zapewniają komfort i ergonomię podczas korzystania z urządzenia. STIHL MH 585 można przechylać na koła transportowe, dzięki czemu czyszczenie lub montaż noży tnących jest bardzo łatwy. Szeroka gama wyposażenia dodatkowego jakie ma glebogryzarka spalinowa Stihl zwiększa możliwości urządzenia.

Glebogryzarka Spalinowa Stihl MH 585 to doskonałe narzędzie do prac ogrodowych i rolniczych. Poniżej przedstawiamy kilka jej najważniejszych zalet:

 

Zalety

Silnik: Wyposażona w silnik górnozaworowy, zapewniający dużą moc i wytrzymałość nawet na trudnym terenie.

Regulacja uchwytu: Dzięki regulacji uchwytu w pionie i poziomie oraz systemowi antywibracyjnemu, praca z urządzeniem jest wygodna i ergonomiczna.

Niski środek ciężkości: Zapewnia oszczędność energii i stabilność w trakcie pracy.

Dostępność: Możliwość przechylenia urządzenia na koła transportowe ułatwia czyszczenie i montaż noży tnących.

Moc: Optymalna moc silnika zapewnia sprawność urządzenia nawet przy trudnych warunkach terenowych.

 

Wady

Wysoki poziom hałasu: Urządzenie generuje dość wysoki poziom hałasu podczas pracy.

 

 

 

 

11. Konner & Sohnen KS 7HP-1050SG

 

Osobom szukającym solidnego urządzenia, które poradzi sobie z twardą ziemią polecamy Konner & Sohnen KS 7HP-1050SG. Wybierz ten produkt szczególnie, jeżeli jesteś właścicielem dużego ogrodu. Szerokość robocza tego urządzenia to aż 115 cm. Produkt nie będzie zbyt dobrze sprawdzał się w małym ogrodzie, w którym mamy wiele drzew. Przy tak dużej szerokości roboczej ciężko nam będzie manewrować maszyną.

Prezentowany produkt został bardzo solidnie wykonany. Jego konstrukcja jest bardzo stabilna, a noże zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest to element, który pozwoli Ci pozbyć się bardzo twardych grudek ziemi. Manewrowanie urządzeniem nie jest trudne. Glebogryzarka ma napęd, a oprócz tego jest wyposażona w solidnie wykonane koła. Nie musimy robić nic poza włączeniem i powolnym kontrolowaniem glebogryzarki podczas pchania jej.

Użytkownicy uważają, że jest to jedna z najlepszych glebogryzarek odpowiednich do bardzo dużych ogrodów. Idealnie sprawdza się do spulchniania twardej ziemi po zimie. Dzięki dobrze wyprofilowanym uchwytom prowadzenie tego urządzenia nie jest uciążliwe.

Glebogryzarka Konner & Sohnen KS 7HP-1050SG ma szerokość roboczą równą 115 cm. Moc urządzenia wynosi 7 KM.

 

Zalety

Skuteczna ochrona przed wstrząsami: Producent zapewnia, że dolna część przekładni łańcuchowej jest skutecznie zabezpieczona przed wstrząsami. Pozwala to sądzić, że urządzenie nie będzie ulegało awariom, a użytkownik będzie miał zagwarantowaną komfortową pracę.

Kute noże: Glebogryzarka została wyposażona w kute noże, które są bardzo wytrzymałe i odpowiednie do obróbki każdego rodzaju gleby, także tej mocno zbitej i twardej.

Siatka ochronna: Na tłumiku znajduje się siatka ochronna, która zabezpiecza przed poparzeniami czy innymi obrażeniami, na które mógłbyś być narażony w trakcie pracy. Wykorzystując sprzęt zgodnie z przeznaczeniem możesz być pewny, że nic Ci nie grozi.

Uchwyty: Model wyposażono w dobrze wyprofilowane i wygodne uchwyty. Można je obrać i ustawiać tak, żeby zagwarantować sobie maksymalny komfort podczas pracy.

 

Wady

Duże wymiary: Z uwagi na to, że szerokość robocza sprzętu, a tym samym jego wymiary, są duże nie będzie on odpowiedni do małych działek.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką glebogryzarkę spalinową kupić?

 

Glebogryzarka spalinowa wygląda jak kosiarka, ale ma nieco inne zastosowanie. Służy ona do przygotowywania gleby do zasadzenia roślin i założenia trawnika, z jej pomocą można bez zbędnego wysiłku spulchnić ziemię. Żeby mieć pewność, że kupujesz właściwy sprzęt, zapoznaj się z poradnikiem. Podpowiadamy w nim, jaką glebogryzarkę spalinową wybrać.

 

 

Napęd

Większość glebogryzarek z silnikiem spalinowym na napęd na koła. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt znacznie łatwiej się prowadzi, nie jest to męczące (nawet przy długotrwałej pracy). Spalinowe urządzenia często są stosunkowo ciężkie i wiele osób obawia się, że spulchnianie gleby okaże się mało komfortowe. Jednak model z napędem jest na tyle praktyczny, że z łatwością poradzimy sobie z przygotowaniem ziemi pod rabatkę z kwiatami lub zasianie trawy.

 

Moc

Moc sprzętu powinna być uzależniona od sposobu wykorzystywania go, a także wielkości ogrodu. Posiadacze niewielkich działek nie muszą kupować glebogryzarki z bardzo mocnym silnikiem, ale w przypadku terenu o dużej powierzchni jest to nieuniknione. Im większa jest moc urządzenia, tym szybciej poradzimy sobie ze spulchnieniem zbitej, gliniastej gleby. Wartość tego parametru dla modeli spalinowych obejmuje zakres od 1 do 8 KM.

 

Szerokość i głębokość robocza

Sprawdzając szerokość i głębokość roboczą, możemy łatwo wywnioskować, jaka jest najlepsza glebogryzarka spalinowa do naszego ogrodu. Na podstawie tych informacji możemy się dowiedzieć, jak szeroki pas ziemi urządzenie jest w stanie rozbić i na jaką głębokość będą się przy tym wbijać kolce. Zazwyczaj szerokość robocza modeli z napędem spalinowym mieści się w przedziale od 30 cm do ok. 90 cm. Z kolei głębokość robocza wynosi kilka, maksymalnie kilkanaście centymetrów.

Nierzadko zdarza się, że sami możemy regulować roboczą szerokość i głębokość, co jest dużym udogodnieniem. Tego typu sprzęt jest bardziej użyteczny i może być używany zarówno na rozległym terenie, jak i między wąskimi ścieżkami ogrodowymi. 

 

Wymiary i waga

Glebogryzarki z napędem spalinowym są znacznie większe od tych ręcznych, co wynika z innej budowy. Jednak nie oznacza to, że będziemy mieć problem z przechowywaniem urządzenia. Jeśli mamy stosunkowo niewiele miejsca w garażu, znajdźmy model dający możliwość złożenia uchwytu. Wówczas na pewno nie ograniczy mocno wolnej przestrzeni w schowku. Spalinowe glebogryzarki przeważnie ważą ponad 25 kg. Na szczęście mają one duże koła w podstawie, pozytywnie wpływające na komfort prowadzenia. 

 

Solidność

Rozbijanie twardych grud ziemi przez długi czas bez przerwy może przyczynić się do awarii sprzętu. Najlepsza glebogryzarka spalinowa jest zbudowana z solidnych elementów, co zapobiega jej szybkiemu zniszczeniu. Musimy sprawdzić przede wszystkim materiał wykonania zespołu roboczego mającego kontakt z glebą, choć znaczenie ma także sam silnik. Powinien on być zabezpieczony przed przegrzaniem w wyniku intensywnej pracy. Co więcej, korpus sprzętu ma wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Zbiornik paliwa

Aby móc używać glebogryzarki spalinowej, najpierw trzeba wlać do zbiornika paliwo (którym najczęściej jest benzyna bezołowiowa). Od jego wielkości zależy maksymalny czas pracy sprzętu. Zwykle pojemność zbiornika to maksymalnie 1 l, co przekłada się nawet na kilka godzin ciągłego działania. Jednocześnie miejmy na uwadze, że wielkość zbiornika ma wpływ na całkowite wymiary glebogryzarki.

 

 

Komfort pracy

To, czy urządzenie będzie zapewniało oczekiwany komfort pracy, zależy od kilku różnych czynników. Istotną rolę odgrywa nie tylko wielkość oraz waga sprzętu, ale i hałaśliwość. Przeważnie głośność pracy modeli spalinowych przekracza 90 dB, dlatego na czas pracy warto założyć ochronne słuchawki. Robiąc zakupy, powinniśmy dodatkowo sprawdzić, czy możemy regulować wysokość uchwytu. Wówczas dostosujemy jego położenie do swojego wzrostu, aby uniknąć nadmiernego pochylania się nad glebogryzarką. Coraz częściej spalinowe urządzenia są wyposażone w kilka biegów, w tym wsteczny. Dzięki temu możemy bez trudu wycofać maszynę w sytuacji, gdy ugrzęzła w glebie, bez ryzyka rozdeptania spulchnionego już fragmentu działki.

 

Dodatkowe wyposażenie

Nie każda glebogryzarka służy jedynie do rozbijania grud ziemi. Są sprzęty, które można wykorzystać też na kilka innych sposobów, np. do odśnieżania posesji. Pozwalają na to dodatkowe akcesoria, które mogą być dołączone do kompletu (czasem trzeba je dokupić samodzielnie). To nie tylko pług do śniegu, ale i np. krawędziarka do wyrównywania krawędzi chodników czy obsypnik, służący do okrywania kopców. Bardzo często do spalinowej glebogryzarki dołączony jest także olej, bez którego uruchomienie silnika byłoby niemożliwe.

 

Łatwy rozruch

Wiele osób uważa, że uruchamianie sprzętów z silnikiem spalinowym jest trudne. Jednak bardzo często tego typu maszyny, również glebogryzarki, są wyposażone w specjalne systemy ułatwiające uruchomienie jednostki napędowej. Zwykle wystarczy kilka razy pociągnąć za linkę, aby glebogryzarka się włączyła i była gotowa do pracy.

 

Glebogryzarki spalinowe w dobrych cenach

Na zakup glebogryzarki spalinowej wydamy minimum 1000 zł. Nie są to tanie urządzenia, ale znacząco ułatwiają przygotowanie ogrodu do zasadzenia w nim kwiatów, krzewów czy zasiania warzyw i trawy. Modele o bardzo dużej mocy, które można wykorzystać również jako m.in. odśnieżarkę, kosztują ok. 3000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest glebogryzarka spalinowa?

Glebogryzarka to maszyna ogrodnicza, która jest bardzo przydatna przy uprawianiu ziemi. Urządzenie służy do spulchniania dużych powierzchni gleby i ich wyrównywania po uprzednim przekopaniu. Maszyna doskonale odchwaszcza i napowietrza ziemię, a także pomaga rozprowadzać kompost lub torf. Urządzenie jest najczęściej wykorzystywane do przygotowywania ziemi pod uprawę roślin, a także przy pracach sezonowych czy zakładaniu trawnika. Wyróżnia się glebogryzarki napędzane mechanicznie, a także wersje z silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Maszyny mogą mieć też różną moc i szerokość pracy. Składają się z obrotowego wału z łukowymi lub hakowatymi nożami, które obracają się współbieżnie lub przeciwbieżnie. 

 

 

P2: Jak pracować glebogryzarką spalinową?

Glebogryzarka spalinowa najlepiej sprawdza się do pracy w twardej glebie, z którą nie najlepiej radzą sobie ręczne narzędzia. Maszyna jest napędzana silnikiem o dużej mocy, dzięki czemu bez problemu pracuje w trudnych warunkach. Urządzenie ma zespół napędowy z przekładnią redukcyjną i sprzęgło, a niektóre modele są też wyposażone we wsteczny bieg. Taka budowa sprawia, że sprzęt pracuje szybko i skutecznie, w szczególności na zbitym gruncie czy dużych powierzchniach gliny. Aby rozpocząć pracę glebogryzarką spalinową, w pierwszej kolejności należy sprzątnąć grunt ze wszystkich kamieni i gałęzi, które mogłyby uszkodzić maszynę. Musimy też się upewnić, że paliwo nie wycieka, wszystkie dźwignie pracują sprawnie i kable nie są rozerwane. 

 

P3: Jak używać glebogryzarki spalinowej?

Przed rozpoczęciem pracy z glebogryzarką spalinową w pierwszej kolejności zapoznajmy się ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi. Maszyna wymaga dużego skupienia i ostrożności, dlatego nie powinno się jej używać w nocy lub przy złej pogodzie. Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu – nie może być zbyt luźne, aby nie wkręciło się w maszynę. Przed przystąpieniem do spulchniania ziemi, teren należy oczyścić z kamieni i gałęzi, które mogą uszkodzić maszynę. Glebogryzarka powinna pracować na równych powierzchniach, dlatego unikajmy zboczy o pochyłości większej niż 10 stopni. Urządzenie należy natychmiast wyłączyć, jeśli usłyszymy podejrzane dźwięki lub zauważymy wyciek oleju. Wszystkie samodzielne prace serwisowe wykonujemy na wyłączonym silniku. 

 

P4: Glebogryzarka spalinowa czy elektryczna?

Glebogryzarki mogą być wyposażone w silnik spalinowy lub elektryczny, które różnią się parametrami. Właściciele mniejszych działek (do 500 m. kw.), na których gleba nie jest mocno zbita, mogą rozważyć zakup wersji elektrycznej. Taka maszyna w zupełności wystarczy, aby przekopać niewielką powierzchnię. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które lubią ekologiczne rozwiązania, bez spalin i hałasu. Glebogryzarki spalinowe poradzą sobie z najbardziej twardą glebą na dużej powierzchni. Duża szerokość robocza, moc i większa liczba ostrzy poradzą sobie nawet z bardzo zbitą ziemią i przekopią ją na większej głębokości.

 

 

P5: Jaki olej wybrać do glebogryzarki spalinowej?

Wybór właściwego oleju jest bardzo ważny, aby nasza glebogryzarka spalinowa pracowała prawidłowo. Substancja umożliwia właściwe odprowadzenie ciepła, a także chroni silnik przed występowaniem korozji. Używanie niewłaściwego oleju może doprowadzić do szybkiego zużycia się maszyny, dlatego jego skład musi być odpowiednio dopasowany. Do wyboru mamy oleje syntetyczne i mineralne. Pierwszy typ dobrze radzi sobie w wysokich temperaturach, dzięki czemu praca silnika jest wydłużona i pracuje on lepiej. Drugi rodzaj dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich maszyn, które pracują w niższych temperaturach. Pamiętajmy również, że wybrany olej powinien być dopasowany do rodzaju silnika oraz jego możliwości.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Glebogryzarka spalinowa Castorama

 

MacAllister Glebogryzarka Spalinowa 60cm

 

MacAllister 60 cm to glebogryzarka spalinowa Castorama o wymiarach 146 cm x 146 cm x 66 cm. Urządzenie jest duże, lecz łatwo można nim operować. Jest to możliwe ze względu na poręczne uchwyty, które są pokryte miękką gumą. Nawet długa praca nie sprawi, że na dłoniach pojawią się odciski. 

Waga urządzenia wynosi 52 kg. Szerokość robocza to 60 cm, a jest to na tyle dużo, aby szybko spulchnić ziemię. Prędkość obrotowa wynosi 3000 obrotów na minutę. Moc silnika to 3,2 KM, jest on bardzo wydajny i rzadko ulega awarii. Głębokość robocza wynosi 28 cm, można więc spodziewać się odpowiedniego wzruszenia gleby. 

Sterowanie glebogryzarką jest łatwe, możesz być pewien, że operowanie nią na każdej glebie nie będzie stanowić problemu. Bardzo podoba się to użytkownikom, tak samo jak wykonanie sprzętu. Jest on głównie wykonany z części metalowych oraz plastikowych. Glebogryzarka z pewnością pomoże Ci w dobrym napowietrzeniu gleby przed rozpoczęciem uprawy. 

 

Glebogryzarka spalinowa Viking

 

Glebogryzarka Spalinowa Viking HB585

 

Glebogryzarka spalinowa Viking HB585 ma wymiary: Długość 122 cm, szerokość 57 cm, wysokość 119 cm i średnicę zespołu roboczego Ø 320 mm. Waga glebogryzarki to 44 kg. Cechy urządzenia, które sprawiają, że interesują się nim użytkownicy, to wyposażenie go w czterosuwowy górnozaworowy silnik z odkuwanym wałem korbowym i żeliwną tuleją cylindra, co wpływa na jego długi okres eksploatacji.

System Smart-Choke pozwala na łatwy rozruch silnika. Glebogryzarka spalinowa Viking ma też dzielony zespół roboczy, co pozwala na regulację szerokości roboczej, której największy wymiar wynosi 85 cm. Na uwagę zasługuje też ogranicznik głębokości zespołu roboczego, a także prędkość z jaką praca jest wykonywana.

Osobom używającym sprzętu podoba się wyposażenie sprzętu w 2 koła transportowe, które ułatwiają przemieszczenie sprzętu w miejsce pracy oraz to, że podczas niej, są unoszone do góry i nie przeszkadzają. Składa się również uchwyt sterujący. Uchwyt jest składany podczas transportu, a przed wykonywaniem pracy na polu można wyregulować jego wysokość i położenie poziome dopasowując do potrzeb operatora.

 

 

Top 6 producentów glebogryzarek spalinowych

 

Hortmasz 

Hortmasz to polska firma z wieloletnim doświadczeniem, która działa na rynku od 1 czerwca 1982 roku. Od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości sprzętu ogrodniczego i warsztatowego. W ofercie firmy znajdują się wyłącznie sprawdzone wyroby przystosowane do pracy przy utrzymaniu terenów zielonych.

Przedsiębiorstwo współpracuje z kontrahentami w Europie i na świecie. Hortmasz oferuje konsumentom kosiarki, kosy, nożyce spalinowe, glebogryzarki, wertykulatory, opryskiwacze, dmuchawy, pilarki łańcuchowe, myjki ciśnieniowe, kompresory oraz wiele więcej. Użytkownicy glebogryzarek Hortmasz potwierdzają, że są to urządzenia wszechstronne i uniwersalne. Przeznaczone są do pracy w większych ogrodach, szklarniach czy gospodarstwach rolnych. Czterosuwowy silnik o dużej mocy oraz bieg wsteczny umożliwiają płynną pracę oraz wydostanie maszyny w sytuacji, gdy ugrzęźnie w ziemi. 

 

MacAllister 

MacAllister to marka należąca do Castoramy, będącej częścią grupy Kingfisher. W Polsce pierwszy market budowlany został otwarty w 1997 roku. Od początku funkcjonowania, Castorama jest jedną z największych sieci marketów budowlanych w kraju. Firma jest właścicielem kilku popularnych marek, m.in. MacAllister, która oferuje wszystkie niezbędne do pracy narzędzia. W ofercie znajdują się pompy zatapialne i napowierzchniowe, glebogryzarki, kosiarki elektryczne i bębnowe, rozdrabniacze, myjki wysokociśnieniowe, wiertarki, młotowiertarki, polerki, szlifierki, wyrzynarki oraz inne narzędzia. Osoby, które zaufały produktom MacAllister są zadowolone z dobrej jakości oraz bezawaryjności sprzętów. Konsumenci zwracają uwagę na urządzenia do pielęgnacji ogrodu. Tania glebogryzarka spalinowa o mocy silnika 3,2 KM i szerokości roboczej 60 cm pozwala szybko rozwiązać problem  ze spulchnianiem gleby. Urządzeniem łatwo się steruje, a jego waga wynosi 52 kg. 

 

Hecht 

Właścicielem marki Hecht jest firma HECHT MOTORS s.r.o., która specjalizuje się w produkcji maszyn ogrodniczych dostarczanych do ponad 30 państw na całym świecie. Produkty są eksportowane do krajów, takich jak: Niemcy, Włochy, Węgry, Francja, Hiszpania, Anglia, Ukraina, Egipt i wiele innych. Hecht od początku działalności stale powiększa asortyment, m.in. o meble ogrodowe, narzędzia warsztatowe oraz różnego rodzaju sprzęt niezbędny do pielęgnacji ogrodu. W ofercie firmy znajdują się kosiarki, dmuchawy, elektronarzędzia, glebogryzarki, kompresory, kosy, grille, myjki ciśnieniowe oraz odkurzacze. Konsumenci są zadowoleni z użytkowania glebogryzarek spalinowych, które mają mocne silniki o mocy 6,5 KM. Szerokość robocza urządzeń wynosi nawet 50 cm, a dodatkowa osłona chroni nogi przed ewentualnym zranieniem. 

 

Viking 

Firma Viking została przejęta przez grupę Stihl, która od dłuższego czasu planowała poszerzenie oferty o urządzenia do pielęgnacji ogrodu. Niemieckie przedsiębiorstwo zostało założone w 1926 roku i obecnie jest jednym z największych producentów narzędzi, takich jak pilarki łańcuchowe oraz kosy mechaniczne. Po przyłączeniu firmy Viking oferta została poszerzona o kosiarki, dmuchawy do liści, wertykulatory, glebogryzarki oraz kosiarki automatyczne. Urządzenia przeznaczone do napowietrzania gleby mają wiele pozytywnych opinii od użytkowników. Glebogryzarki mają dużą szerokość roboczą wynoszącą 85 cm. Modele są wyposażone w składane uchwyty ułatwiające przechowywanie. 

 

NAC

NAC, czyli New American Concept to renomowany producent i dystrybutor urządzeń ogrodniczych. Firma powstała w 1991 roku. Od początku istnienia specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości sprzętów niezbędnych do pracy w domu i ogrodzie. Wszystkie narzędzia firmy NAC objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

W ofercie znajdują się kosiarki spalinowe i elektryczne, traktorki do koszenia, kosy spalinowe, podkaszarki, wertykulatory, glebogryzarki, rozdrabniacze oraz inne podobne sprzęty. Urządzenia spalinowe wyposażone są w wytrzymałe jednostki Subaru, Honda oraz Briggs & Stratton. NAC posiada rozbudowaną sieć autoryzowanych punktów serwisowych oraz oferuje usługę “Door to door”, polegającą na bezpłatnym odbiorze sprzętu bezpośrednio od klienta. Konsumenci, którzy zakupili glebogryzarki są zadowoleni z dużej mocy silnika oraz szerokości roboczej równej nawet 80 cm. Dodatkowymi zaletami są dwa biegi oraz 24 ostre noże. Urządzenia dobrze sprawdzają się podczas prac ogrodowych. 

 

Honda 

Honda to jedno z największych przedsiębiorstw na świecie specjalizujące się w produkcji silników. Producent znany jest również z branży motoryzacyjnej. Honda oferuje niezawodne i bezawaryjne samochody, motocykle oraz skutery. Firma została założona w 1948 roku, a jej główna siedziba zlokalizowana jest w Tokio. Honda od lat należy do grona najbardziej zaufanych producentów. Auta i motocykle są bardzo chętnie wybierane przez konsumentów. Oprócz samochodów osobowych, skuterów, motocykli, bolidów wyścigowych i robotów, Honda ma w ofercie urządzenia niezbędne do pielęgnacji zieleni. Są to ciągniki, traktorki, kosiarki czy glebogryzarki, które uznaje się za lekkie, łatwe w obsłudze i solidnie wykonane. Urządzenia są wyposażone w dobre silniki o dużej mocy. Użytkownicy chwalą je za niewielką wagę oraz szerokość roboczą wynoszącą do 45 cm. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

romaniano

March 23, 2020 at 2:11 pm

a ja mam glebogryzarke 5,5km i po orce musze wyjmowac trawe te kepy trawy oraz dzialac na polowie nozy bo nie uciagnie staje

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

March 31, 2020 at 11:52 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiamy,
Zespół KochamOgród.pl

Respuesta