Ranking 5 najlepszych lamp ogrodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Lampa ogrodowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Sporządziliśmy ranking latarni ogrodowych, który rozpoczyna się od prezentacji Massive Lima 71421/01/30, wysokiej lampy z trzonkiem, który montuje się w ziemi. Model jest ładny i  wprowadza nutę tajemniczości do każdego ogrodu. Montaż lampy nie jest skomplikowany, głównie dlatego, że jest ona wykonana z aluminium i tym samym jest lekka. Sprzęt rozprowadza światło równomiernie i jednocześnie oświetla duży skrawek ogrodu. Użytkownikom podoba się to, że latarnia jest dobrze wykonana. Jest ona odporna na wilgoć, wodę oraz różnego rodzaju pyły. Nie trzeba się martwić, że po pierwszym deszczu model przestanie działać. Jeżeli masz mniejszy ogród i szukasz lampy, którą można zamontować na elewacji domu, to koniecznie wybierz Philips Cottage 15481/30/16, latarnię w stylu retro wykonaną z metalu oraz ze szkła. Jej źródłem światła jest dołączona do zestawu żarówka LED, która emituje łagodne, przyjemne dla oczu światło. Warto dodać, że model jest starannie wykonany i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klasyczna latarnia pięknie prezentuje się zarówno w bardzo elegancko urządzonym ogrodzie, jak i w minimalistycznym otoczeniu. Materiał, z którego została wykonana latarnia jest odporny na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, w tym również na niskie temperatury, silne opady oraz wiatr. Model nie tylko dobrze oświetla otoczenie, ale również jest ciekawą ozdobą.

Wady

Sprzęt nie ma czujnika ruchu, który wpłynąłby pozytywnie na oszczędność energii.

Podsumowanie

Model ma klasę szczelności IP44. Wysokość latarni wynosi 81 cm, co oznacza, że jest ona widoczna i oświetla otoczenie w dość dużym promieniu. Sprzęt jest zasilany sieciowo. Moc źródła światła to 60W LED.

Drugi wybór

Zalety

Latarnia zapewnia ciepłe, mleczne światło. Trwałość wbudowanego źródła światła wynosi około 15 tys. godzin. Model został wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest trwały i odporny nawet na opady atmosferyczne, niskie temperatury i silny wiatr. Lampa jest również odporna na pył i kurz.

Wady

Mocowanie lampy trzeba przeprowadzić za pomocą specjalnych narzędzi, co może być dość czasochłonne.

Podsumowanie

Szczelność produktu to IP44. Lampa ma zasilanie sieciowe i może pracować pod napięciem 220 V - 240 V. Minimalistyczny design sprawia, że akcesorium pasuje niemal do każdego domu.

Rozważ też

Zalety

Lampa wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Można łatwo utrzymać ją w czystości, bo nie ma zbyt wielu ozdobnych elementów. Model emituje silne, mlecznobiałe światło, którego natężenie można z powodzeniem regulować. Lampa pobiera nieco mniej energii niż pozostałe modele dostępne na rynku.

Wady

Lampa nie będzie dobrze wyglądać w każdym ogrodzie, wpasowuje się ona raczej w nowoczesną, minimalistyczną stylistykę.

Podsumowanie

Wysokość modelu wynosi 80 cm. Produkt ma antracytowy kolor. Latarnia ogrodowa została wykonana z aluminium, dzięki czemu jest lekka i jej zamocowanie nie sprawia większych problemów.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką latarnię ogrodową kupić?

 

Oświetlenie ogrodowe ma być nie tylko praktyczne, ale również spełniać rolę dekoracyjną. Takie lampy wyglądają stylowo i sprawdzą się podczas wieczornych spotkań w ogrodzie. Ponadto, stanowią one również wspaniałą ozdobę całego otoczenia, ze względu na swój ciekawy design. Jednak wybór takiego sprzętu nie jest taki prosty, gdyż w sklepach dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie pod względem sposobu zasilania, wielkości, czy mocy. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ten poradnik, który odpowie na pytanie: jaką latarnię ogrodową wybrać?

 

 

Budowa

Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem takiej latarni ogrodowej jest jej budowa. Cała konstrukcja takiego sprzętu składa się przede wszystkim ze słupa i z klosza. Pierwszy element stanowi szkielet lampy, czyli bazę, na której osadzona jest cała reszta. Ważne jest, aby był on stabilny i nie chwiał się na boki w trakcie podmuchów wiatru. Natomiast klosz ma za zadanie chronić żarówkę oraz rozpraszać światło w różnych kierunkach w taki sposób, aby nie oślepiało osób przebywających w ogrodzie.

 

Wysokość

Jeżeli planujesz zakup takiej latarni ogrodowej, przede wszystkim należy podjąć decyzję dotyczącą rozmiaru. To, jak dużą lampę możesz zainstalować w swoim ogrodzie lub na tarasie, uwarunkowane jest przede wszystkim powierzchnią Twojej działki. Pokaźny sprzęt może przytłoczyć rośliny znajdujące się dokoła. W sklepach znajdziemy wiele wariantów, które różnią się od siebie właśnie pod względem wysokości. Dostępne są lampy od 0,3 m do nawet 4 m.

 

Wykonanie

Kupując taką latarnię ogrodową, koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania danego modelu. Dostępne w sklepach urządzenia różnią się od siebie pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Najlepiej wybrać takie, które nie będzie ulegało korozji. Dlatego lampy żeliwne nie są już tak popularne, jak to było kiedyś, gdyż bardzo szybko wdawała się w nie rdza. Tanim i wytrzymałym materiałem jest natomiast aluminium, które jest odporne na warunki atmosferyczne. Co więcej, montaż takiego sprzętu jest równie prosty.

Chyba najtańszym rozwiązaniem są lampy wykonane z tworzywa sztucznego. Takie urządzenie jest gotowe do użytku zaraz po zakupie. Należy jednak pamiętać, że wytrzymałość tego materiału jest bardzo słaba.Design

Lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, dlatego design produktu jest bardzo istotny. Konsumenci częściej zwracają uwagę na kształt, kolor i inne walory estetyczne danego produktu, aniżeli na jego funkcjonalność. Warto pamiętać, by łączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać taki model, który zapewni nam odpowiednie oświetlenie w naszym ogrodzie, czy na tarasie, a dodatkowo stanie się piękną ozdobą otoczenia.

W sklepach dostępnych jest wiele wariantów, różniących się między sobą nie tylko kształtem, ale także metodą wykonania i zdobieniami. Słupy bywają szczegółowo rzeźbione, natomiast klosze możemy wybrać pod względem figury geometrycznej: kule lub prostopadłościany.


Zasilanie

Ważną kwestią, w trakcie wyboru latarni do naszego ogrodu jest jej sposób zasilania. W zależności od modelu, wyróżniamy lampy :

Elektryczne – to modele zasilane sieciowo. Oznacza to, że wymagają one specjalnej instalacji elektrycznej. Napięcie w takim urządzeniu wynosi najczęściej 230 V. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku mamy możliwość dobrania mocy sprzętu do naszych potrzeb.

Solarne – czyli zasilane energią słoneczną. Jest to bardzo ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie, które pozwoli nam na pozyskanie energii z promieni słonecznych. Dzięki temu oświetlenie ogrodowe nie będzie miało wpływu na wysokość rachunków za prąd. Co więcej, warto pamiętać, że takie lampy nie wymagają jakiejkolwiek instalacji elektrycznej. Wystarczy je wyjąć z opakowania i wbić w ziemię, czy też przymocować do ściany. Takie latarnie posiadają również czujnik ruchu, który odpowiada za automatyczne uruchomienie się urządzenia w przypadku, gdy ktoś wejdzie w jego obszar detekcji.

Niestety, z drugiej strony zasilanie solarne ma również swoje wady. Takie lampy nie wytwarzają tak intensywnego światła, jak to jest w przypadku modeli zasilanych sieciowo. Co najważniejsze, wydajność takiego sprzętu jest uzależniona od warunków atmosferycznych – bateria słoneczna nie naładuje się w pochmurny dzień.

Na baterie – najmniej popularna opcja, ze względu na dużą energochłonność.

 

 

Pojedyncza, czy zestaw?

Jeszcze przed zakupem warto zdecydować, ile takich lamp potrzebujemy do oświetlenia naszego ogrodu. Najlepiej jest zmierzyć ogród lub taras uwzględniając nieoświetlone miejsca. W ten sposób nie tylko dowiemy się, ile produktów będziemy musieli zakupić, ale także zaplanujemy przy okazji dokładną lokację każdej latarni. W sklepach często taki sprzęt dostępny jest pojedynczo, ale także w zestawach. To z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

 

Latarnie ogrodowe w dobrych cenach

Latarnie ogrodowe dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Różnią się one przede wszystkim ceną, która zależy nie tylko od producenta oraz jakości wykonania produktu, ale także możliwości danego modelu. Najtańsza lampa to taka, za którą zapłacimy ok. 50 złotych. Zdecydowanie droższym wariantem będzie taka zasilana energią słoneczną z ciekawym designem. Koszt zakupu takiego sprzętu kształtuje się w granicach od 5 złotych do nawet kilkuset złotych.

 

 

5 najlepszych lamp ogrodowych. Opinie w 2024 roku

 

Rozświetlony ogród to piękny azyl, w którym człowiek mógłby spędzać wszystkie wieczory. Żeby jednak uzyskać ciekawy efekt, potrzebujemy dobrej lampy ogrodowej. Oczywiście wybór powinien zależeć od stylistyki ogrodu, ale ważne jest przede wszystkim to, aby dany model był solidny i wykonany z materiałów odpornych na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Dlatego wybraliśmy pięć, według nas, najlepszych produktów i stworzyliśmy ten oto ranking latarni ogrodowych.

 

1. Philips Massive 71421/01/30 Lampa stojąca zewnętrzna

 

Massive Lima 71421/01/30 to piękna latarnia ogrodowa wykonana z aluminium, szkła i metalu najwyższej jakości. Ma wejście na jedno źródło światła. Maksymalna moc źródła światła wynosi 60 W, a napięcie wejściowe AC to 220-240 V. Wymiary produktu to: szerokość – 15 cm, wysokość – 81 cm, a jego waga wynosi 1,36 kg.

Jest to bardzo klasyczna propozycja idealna do ogrodu. Poza tym, sprawdzi się, jako ozdoba wejścia prowadzącego do domu lub też tarasu lub balkonu. Jest to piękna i niedroga lampa odporna na działanie czynników zewnętrznych – wilgoci, mrozu czy działań promieni słonecznych.

Materiał, z jakiego jest wykonana nie niszczeje pod wpływem nawet silnych opadów deszczu czy niskich temperatur. Klasa szczelności urządzenia to IP44.

Ta najlepsza lampa ogrodowa to ciekawa propozycja, która nie tylko doświetli Twoje podwórko czy ogród, ale będzie też stanowić ciekawą dekorację podkreślającą wyjątkowość tej przestrzeni. Produkt uważany jest za solidny i bardzo uniwersalny.

Massive Lima 71421/01/30 to lampa o wysokości 81 cm. Jej szerokość wynosi 15 cm, tak samo, jak  długość. Ta dobra latarnia ogrodowa do 200 zł ma  jedno źródło światła.

 

Zalety

Trwałość: Lampa jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Jej ochrona wynosi IP44. Dlatego nie musisz się martwić, że wilgoć lub kurz uszkodzą sprzęt.

Design: Latarnia prezentuje się bardzo ładnie i nadaje się szczególnie do dużych ogrodów. Z pewnością każdemu z nich doda elegancji i sprawi, że ogród będzie wyglądał reprezentacyjnie.

Rozprowadzanie światła: Sprzęt rozprowadza światło równomiernie na dość duży obszar. Wystarczy zakupić jedną lampę, aby móc oświetlić sporą część ogródka. Maksymalna moc światła w latarni to 60 W.

Montaż: Montaż lampy nie zabiera zbyt dużo czasu i nie jest skomplikowany. Latarnię może zamontować jedna osoba bez pomocy specjalisty. Instrukcja jest przygotowana w bardzo dokładny i prosty sposób.

Wykonanie: Model jest solidnie i estetycznie wykonany. Jego kopuła (miejsce na żarówkę) jest szklana, a cały trzonek jest wykonany z aluminium.

 

Wady

Brak czujnika ruchu: Lampa nie ma czujnika ruchu, dlatego świeci się tylko wtedy, kiedy ją włączymy. Poza tym w komplecie nie ma źródła światła.

 

 

 

 

2. Lampa Philips kinkiet zewnętrzny Cottage 15481/30/16

 

Philips Cottage 15481/30/16 to drugi produkt, na który warto zwrócić uwagę. Zastosowano tutaj technologię LED firmy Philips zapewniającą ciepłe, białe światło. Dodatkowo takie rozwiązanie jest energooszczędne, a więc nie musisz martwić się o spore sumy na rachunkach. Źródło światła to żarówka LED 5 W 430 lm.

Poza tym, trwałość wbudowanego źródła światła wynosi nawet 15 tysięcy godzin – przy średnim zużyciu 3h/dzień i 13 tysiącach włączeń i wyłączeń, daje to nawet 15 lat pracy bez konieczności wymiany żarówki. Materiały z jakich wykonano lampę to aluminium i tworzywo sztuczne. Dzięki temu całość jest wysoce odporna na uszkodzenia, a przede wszystkim chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Klasa szczelności lampy to IP44. Wymiary produktu to: szerokość – 25 cm i wysokość – 28,3 cm. Produkt ten stanowi idealną propozycję doświetlającą wejście do garażu, domu czy też przestrzeń na tarasie.

Philips Cottage 15481/30/16 to lampa ze źródłem światła LED. Latarnię mocuje się na ścianie, nie ma ona trzonka. Produkt jest czarny, a jego wnętrze jest oszklone.

 

Zalety

Odcień światła: W zestawie znajduje się żarówka LED. Generuje ona przyjemne, ciepłe światło, które nie męczy oraz nie razi oczu. Warto dodać, że jest na tyle silna, że dobrze oświetla daną część ogrodu.

Trwałość: Ochrona IP44 oznacza, że produkt jest odporny na działanie wilgoci. Oprócz tego lampa jest odporna na działanie kurzu i innych pyłów.

Oszczędność energii: Test latarni ogrodowych wykazał, że akcesorium nie zużywa zbyt dużo energii. Nie musisz się martwić, że lampa będzie pobierać bardzo dużo prądu.

Design: Model prezentuje się bardzo ładnie i przypomina latarnie retro, popularne na ulicach wiele lat temu, co dodaje mu uroku.

 

Wady

Zarysowania: Produkt jest podatny na zarysowania. Dlatego najlepiej umieścić go w miejscu, gdzie nikt nie ma dostępu, aby nie narazić sprzętu na powstanie nieestetycznych zarysowań.

 

 

 

 

3. Lampa Stojąca Philips Dunetop 16254/93/16

 

Philips myGarden Outdoor Dunetop 16254/93/16 to piękny słupek ledowy w kolorze antracytowym. Pięknie prezentuje się zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenie wyróżnia nowoczesne wzornictwo. Lampa emituje silne, ciepłe, białe światło LED – ma jedno źródło światła 6,5 W. Światło lampy można przyciemnić.

Trwałość źródła światła znajdującego się w komplecie wynosi min. 20 000 godzin, a więc nie musisz martwić się o regularne wymienianie żarówki (choć wiele zależy od zużycia). Lampa pobiera mniej energii niż tradycyjne źródła światła, a więc oznacza to oszczędności dla Twojego portfela i dobry wybór dla środowiska.

Produkt jest w pełni wodoodporny, a więc może stać na zewnątrz przez wiele lat. Waga tego modelu to 2,2 kg, a jego wymiary: wysokość – 80 cm, długość – 6 cm i szerokość – 16,3 cm. Klasa szczelności lampy wynosi IP44. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją. W swoich ocenach konsumenci podkreślą, że to solidna propozycja do ogrodu.

Poza tym, ogromnym uznaniem cieszy się sam design produktu – jest prosty, bardzo nowoczesny i jednocześnie stanowiący ciekawą dekorację ogrodu, zwłaszcza znajdujących się w nim ścieżek czy chodnika prowadzącego do drzwi domu.

Philips Dunetop 16254/93/16 to latarnia ogrodowa o wymiarach 80 cm x 6 cm x 16 cm. Jest ona wykonana z aluminium w kolorze antracytu.

 

Zalety

Design: Latarnia prezentuje się bardzo ciekawie, ma kształt zakrzywionego prętu. W pierwszej chwili można nie zauważyć, że to lampa, ponieważ wygląda dość nietypowo.

Wykonanie: Model jest dobrze wykonany. Ochrona IP44 sprawia, że lampa jest odporna na działanie wody.

Światło: Lampy świeci pod bardzo niskim napięciem i jest tym samym bezpieczna. Latarnia emituje łagodne światło, które nie razi oczu.

 

Wady

Kierunek światła: Światło jest rozprowadzane punktowo, lampa nie oświetla zbyt dużej powierzchni ogrodu, więc może nie spełniać oczekiwań wszystkich konsumentów.

 

 

 

 

4. Lampa stojąca zewnętrzna VERA 100296 Markslojd

 

Lampa ogrodowa masztowa VERA – 3 100296 MARKSLOJD to nasz numer czwarty. Ma trzy źródła światła o gwincie E27 i mocy 75 W. Wymiary tego modelu to: wysokość – 2,35 m i szerokość 60 cm. Jest on wykonany z metalu i szkła. Produkt ten stanowi bardzo klasyczne rozwiązanie do ogrodu.

Doskonale oświetla przestrzeń w ogrodzie czy na podwórku, a jednocześnie stanowi wyjątkową dekorację. Mamy tutaj klasyczne klosze wsparte na pięknej, lekko zdobionej podstawie. Klasa szczelności lampy to IP23. Produkt jest wykonany ze szkła i metalu. Materiały te są wysoce odporne na uszkodzenia, ale przede wszystkim na działanie czynników zewnętrznych.

Dzięki temu lampa bez obaw może stać na zewnątrz i przez wiele lat nie straci swojej atrakcyjności. Opinie o lampach ogrodowych tej marki są bardzo pochlebne. Ten i inne produkty Markslojd uważane są za bardzo solidne. Poza tym, wysoko ocenia się ich atrakcyjny wygląd.

Markslojd Vera 100296 to sprzęt z trzema źródłami światła. Jest on wykonany z metalu oraz szkła. Wymiary modelu to 235 cm x 60 cm.

 

Zalety

Wykonanie: Trzonek latarni jest wykonany z metalu, który jest bardzo trwałym materiałem. Głowica jest wykonana z połączenia metalu i grubego szkła, które trudno zniszczyć.

Źródła światła: Lampa ma aż 3 źródła światła. Właśnie dlatego latarnia może oświetlić bardzo dużą część ogrodu, szczególnie kiedy nie jest on zbyt duży. Żarówki znajdują się w komplecie.

Design: Model wygląda bardzo elegancko. Z pewnością będzie pasował do każdego ogrodu.

 

Wady

Estetyczność: Po pewnym czasie, na skutek opadów deszczu oraz promieni UV, szary kolor lampy zaczyna blednąć.

Montaż: Montaż sprzętu jest dość skomplikowany. Do prawidłowego zamontowania latarni w ogrodzie może być potrzebny specjalista.

 

 

 

 

5. Amur Ogrodowa Technolux Nowodvorski 4692 40cm

 

Nasza kolejna propozycja, Technolux/Nowodvorski Amur 4692 to nowoczesna i oryginalna propozycja. Zastosowano tutaj uniwersalne połączenie kolorów, a więc lampa pasuje do każdego ogrodu. Produkt wykonany jest z dobrej jakości materiałów, które są wysoce odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia.

Prezentowana przez nas lampa posiada miejsce na jedno źródło światła. Wykonana jest z metalu i szkła. Ponadto, została wykończona w kolorze złota antycznego. Wymiary produktu to: wysokość całkowita – 40 cm i głębokość – 28 cm. Oprawa tego modelu jest dostosowana jest do źródeł światła o klasach energetycznych od A++ do E, a także żarówek LED o dowolnej mocy.

Klasa szczelności lampy to IP23. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że to solidnie wykonana, bardzo atrakcyjna lampa podkreślająca kreację każdego ogrodu.

Technolux/Nowodvorski Amur 4692 to model do powieszenia na ścianie. Jest on wykonany z metalu i szkła. Stopień szczelności sprzętu wynosi IP23. Wysokość latarni to 40 cm, a głębokość to 28 cm.

 

Zalety

Kompatybilność: Model ma jedno źródło światła. W środek lampy można wkładać różnego rodzaju żarówki, na przykład LED, jednak moc nie może przekroczyć 60 W.

Wygląd: Latarnia wygląda bardzo ładnie i stylowo. Ze względu na stylistykę retro z pewnością będzie pasować do klasycznie wyglądających ogrodów.

 

Wady

Szkło: Ze względu na użycie do produkcji specjalnego rodzaju szkła generowane przez żarówkę światło wygląda na zamglone i nie jest mocne. Nie każda osoba lubi taki efekt, więc trzeba wziąć to pod uwagę.

Wykończenie: Wykończenie antycznym złotem nie jest trwałe, farba szybko odpryskuje.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ