Ranking 10 najlepszych kosiarek traktorków w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.01.23

 

Kosiarka traktorek – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Zdecydowanie najchętniej kupowanym modelem kosiarki traktorka jest obecnie Stiga Estate 384 2T2100481/ST1. Wiemy to, bo sprawdziliśmy tendencje zakupowe w tym segmencie, a także satysfakcję klientów z zakupionego sprzętu. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że jest to sprzęt stosunkowo tani o intuicyjnej obsłudze. Obsłuży on obszar do 3500 m², a jego szerokość koszenia wynosi 84 cm.  Innym, cieszącym się powodzeniem u klientów modelem jest MTD Smart RC 125. dlatego nasz ranking traktorków ogrodowych go uwzględnia.

10 najlepszych kosiarek traktorków. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej opisujemy najlepsze kosiarki traktorki, które cieszą się popularnością wśród klientów. Wybraliśmy je spośród wielu kupowanych modeli, kierując się opiniami klientów, którzy oceniają je jako dobre. Jeśli szukasz kosiarki dla siebie zapoznaj się z rankingiem, być może któryś z modeli przypadnie Ci do gustu. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To traktorek, którego silnik ma pojemność skokową 432 cm³, wyposażono go w klasyczny fotel z wysokim oparciem z regulacją i koła antypoślizgowe. Pojazd ma także światła przednie, złącze do mycia, schowek oraz obrotową oś przednią.

Wady

Choć sprzęt jest przystosowany do mulczowania, to zestaw taki nie jest dołączony w standardzie i jeśli chce się takie prace wykonywać trzeba go zakupić oddzielnie. Również opróżnianie kosza nie jest automatyczne, a manualne.

Podsumowanie

Traktorek pozwala na pracę na obszarze 3500 m². Wyposażono go w silnik jednocylindrowy chłodzony powietrzem i ma szerokość koszenia 84 cm z możliwością regulacji na 7 poziomach. Sprzęt kosi zarówno jadąc w przód jak i w tył.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma niewielkie wymiary, dzięki czemu zmieści się w każdym zakamarku, a jego przechowywanie jest bardzo łatwe. Za sprawą pojemnego kosza na trawę nie jest konieczne jego ciągłe opróżnianie. Mocny silnik 5,9 kW sprawia, że to solidny sprzęt.

Wady

Użytkownicy traktorka zgodnie twierdzą, że głośno pracuje. Przez to, że sprzęt generuje hałas, koszenie trawy jest po chwili mało komfortowe. Dodatkowym mankamentem jest brak możliwości cofania podczas koszenia.

Podsumowanie

Traktorek ma niewielkie wymiary, jednak nie przeszkadza to, aby odpowiednio i dokładnie kosił trawę. Solidny silnik 5,9 kW i mocne podzespoły sprawiają, że maszyna jest trwała.

Rozważ też

Zalety

To sprzęt dedykowany do powierzchni od 2000 do 5000 m2. Włączanie noży tnących odbywa się automatycznie, a szerokość cięcia wynosi 102 cm. Wysokość cięcia można regulować w zakresie 29-90 mm. Zużycie paliwa wynosi 2,6 l/h.

Wady

Choć sprzęt ma wiele funkcjonalności, większość z nich jest do opcjonalnego zakupu za dodatkową opłatą. Zatem, aby mieć na przykład funkcję mulczowania, zamiatarki, piaskarki, wyrzutu trawy, czy innych przydatnych w gospodarstwie funkcji, trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni.

Podsumowanie

Traktorek wyposażono w elektryczny rozrusznik 2-cylindrowego silnika, automatyczne jest również opróżnianie kosza na ściętą trawę i robi się to za naciśnięciem przycisku przy kierownicy. Przy długich odcinkach koszenia można włączyć tempomat.

 

Kosiarka traktorek Stiga

 

Kosiarka traktorek Stiga

 

1. Traktor Ogrodowy Stiga Estate 384 2T2100481/ST1

 

Traktor ogrodowy Stiga Estate 384 2T2100481/ST1 to model napędzany silnikiem spalinowym o mocy znamionowej 6,8 kW i obrotach silnika na minutę 2400. Jest to silnik jednocylindrowy, chłodzony powietrzem, pojemność zbiornika paliwa ma 6 litrów. Pojazd wyposażono również w akumulator 12 V o pojemności 18 Ah. Kosiarka traktorek Stiga jest wyposażona w przekładnię hydrostatyczną obsługiwaną nogami, dzięki temu nie ma potrzeby przekładania biegów, aby poruszać się do przodu.

Traktorek posiada też agregat koszący o szerokości 84 cm wyposażony w 2 noże, który operator może ustawić manualnie na 7 różnych wysokości w zakresie do 25 do 80 mm. Włączanie i wyłączanie noży obsługuje się jednym przyciskiem, który uruchamia elektromagnetyczne sprzęgło. Sprzęt ma też 240 litrowy tekstylny kosz, do którego zbierana jest skoszona trawa.

Koszenie jest możliwe na biegu wstecznym. Waga traktorka wynosi 165 kg, wymiary to 2338 X 880 X 1100 mm, jego promień skrętu wynosi 80 cm, wielkość kół przednich 15×6.00-6 ” i tylnych 18×8.50-8″.

 

 

 

 

Kosiarka traktorek MTD

 

2. Traktorek Kosiarka spalinowa z koszem MTD Smart RC 125 

 

Pojemność skokowa 344 cm³ silnika o mocy 12,5 KM i obrotach na minutę na poziomie 3060, wyposażonego w 1 cylinder smarowany ciśnieniowo, to parametry kosiarki MTD Smart RC 125. Model został też wyposażony w 3,8 l zbiornik paliwa na benzynę bezołowiową.

Atutem tego modelu jest obecność zarówno kosza na skoszoną trawę o pojemności 200 l, jak i w standardzie dostarczanego deflektora umożliwiającego mulczowanie trawy. To właśnie są cechy, na które zwrócili użytkownicy MTD Smart RC 125. Inną atrakcyjną cechą dla ogrodników jest mały promień skrętu wynoszący 46 cm i całkowita szerokość kosiarki 91 cm pozwalająca na zgrabne poruszanie się między nasadzonymi roślinami.

Waga całkowita sprzętu wynosi 185 kg i po jednym przejeździe skosi on 76 cm trawnika. Wysokość koszenia jest ustawiana manualnie w 5 pozycjach od 30 do 95 mm. Model został również wyposażony w standardowe reflektory i zaczep tylny. 

 

 

 

 

Kosiarka traktorek Honda

 

3. Kosiarka Honda HF 2417K3 HME

 

W specjalne opony przeciw zrywaniu darni został wyposażony traktorek Honda HF 2417 HME. Mamy tu również 15,2 KM mocy silnika z elektrycznym rozrusznikiem i dwoma cylindrami. Kosiarka traktorek Honda ma wymiary 2620 x 1266 x 1200 mm i jest dedykowana do powierzchni od 2000 do 5000 m². 

Wysokośc koszenia jest regulowana w siedmiostopniowej skali w zakresie od 30 do 90 mm, a szerokość to 102 cm. Traktorek może poruszać się z maksymalna prędkością 8,2 km w przód i 4,2 km w tył. Napęd zastosowano na tylne koła, a mają one średnicę 18″ (przednie 15″).

Mimo, że opróżnianie kosza na trawę (o pojemności 300 l) odbywa się ręcznie, nie jest to kłopotliwe, bo odbywa się za naciśnięciem jednego przycisku. Producent podaje, że na pełnym zbiorniku paliwa (pojemność 8,4 l) traktorek może wykonywać koszenie niemal 3 i pół godziny. Dla posiadaczy sporych areałów do skoszenia nie jest to bez znaczenia. 

 

 

 

 

Kosiarka traktorek z koszem

 

4. Traktorek Kosiarka z Koszem Cub Cudet XT1 OR106 T

 

Traktorek kosiarka z koszem Cub Cudet XT1 OR106 T zda egzamin przy pielęgnacji trawnika około 3000 m². Sprzęt wyposażono w silnik jednocylindrowy pracujący w oparciu o benzynę bezołowiową o pojemności 547 cm³ i mocy 18 KM i rozruchu elektrycznym. Użytkownik ma do dyspozycji 2 biegi – 1 w przód i 1 w tył. Maszyna ma w standardzie szerokość koszenia 106 cm i 12 pozycji mechanicznej regulacji jej wysokości począwszy od 25 skończywszy na 100 mm.

Również w standardzie sprzęt wyposażono w deflektor do kontrolowanego rozrzutu skoszonej trawy, ale opcjonalnie użytkownik może go zamienić na kosz o pojemności 320 litrów. Kosiarka traktorek z koszem jak i z deflektorem kosi trawę zarówno na biegu w przód jak i wstecznym, a użytkowników cieszy zainstalowana dysza do mycia agregatu.

Przy dłuższych odcinkach prostego koszenia warto skorzystać z dostępnego tempomatu, a gdy koszenie odbywa się po zmroku przydatne okażą się reflektory LED. Waga traktorka wynosi około 258 kg.

 

 

 

 

Kosiarka spalinowa traktorek

 

5. Traktor Ogrodowy Solo by AL-KO T 15-95.6 HD-A

 

Traktor Ogrodowy Solo by AL-KO T 15-95.6 HD-A ma silnik o mocy 7700 W. Fotel kierowcy jest regulowany, kierownica odpowiednio wyprofilowana, a pedały rozmieszczone w taki sposób, aby zapewniać w 100% komfortową jazdę. Za sprawą sprzętu można szybko wykonać pracę, gdyż jego szerokość koszenia to 95 cm. Wysokość koszenia można regulować w zakresie od 30 do 90 mm.

Opisywany model ma funkcję mulczowania, wyrzutu tylnego oraz zbierania trawy do kosza. Podczas jazdy do przodu prędkość maksymalna to 9 km/h, a przy jeździe do tyłu 4 km/h. Ta kosiarka spalinowa traktorek ma duże koła zapewniające dobrą przyczepność do podłoża, które dodatkowo nie ugniatają trawnika.

Na temat traktorka opublikowano wiele pochlebnych komentarzy. Kupujący doceniają go za mocny silnik, mały promień skrętu oraz stabilną i sztywną ramę. Wielu osobom spodobał się kubełkowy fotel i to, że kosz na trawę można łatwo opróżnić, bez potrzeby wstawania z siedzenia.

 

 

 

 

Kosiarka do trawy traktorek

 

6. Kosiarka Traktorek Ogrodowy do Trawy Hecht 5114 

 

Traktorek Hecht 5114 to profesjonalna maszyna przeznaczona do prac w ogrodzie. Kosiarka nadaje się do pracy na dużych powierzchniach i bardzo dobrze sobie radzi również w trudnych warunkach. Dzięki traktorkowi koszenie trawy odbywa się bardzo szybko i jest lekkie i przyjemne. 

Maszyna ma możliwość regulacji wysokości koszenia w zakresie od 30 mm do 90 mm. Szerokość koszenia można ustawić na 98 cm, co bardzo przyspiesza prace w ogrodzie. Obudowę traktorka wykonano z twardej stali, odpornej na rdzę i uszkodzenia mechaniczne. Traktorek ma czterosuwowy, solidny silnik, który poprawia wydajność koszenia. Sprzęt jest także nowocześnie wykończony.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup traktorka Hecht 5114 zgodnie twierdzą, że to profesjonalny sprzęt. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale także służy przez wiele lat. Dzięki wygodnemu siedzeniu jego użytkowanie jest komfortowe. Miłośnicy prac w ogrodzie potwierdzają, że to solidna kosiarka i warto w nią zainwestować.

 

 

 

 

Kosiarka traktorek Briggs&Stratton

 

7. Traktor Ogrodowy Solo by Al-Ko T16-103.7 HD V2 127444

 

Jeśli celem Twojego zakupu jest traktorek kosiarka posiadająca silnik Briggs&Stratton to polecamy Traktor Ogrodowy Solo by Al-Ko T16-103.7 HD V2 127444. Wspomniany silnik ma pojemność 656 cm3, 2 cylindry i moc 16 KM. Szerokość robocza maszyny wynosi 103 cm i została ona wyposażona w 2 noże z przekładnią hydrostatyczną i sprzęgłem elektromagnetycznym.

Wysokość koszenia jest regulowana od 30 do 90 mm i można ją ustawić w tym przedziale w 7 zakresach. Obudowę traktorka wykonano z blachy stalowej, a cały pojazd wyposażono w koła o wielkościach mierzonych w calach 15x 6.0 – 0 z przodu i 18x 8.5 – 8 z tyłu. Traktorek kosiarka z pługiem, to sprzęt, który także zaopatrzono w 300 litrowy kosz do zbierania skoszonej trawy, który opróżnia się za pomocą sprężyny gazowej.

Sygnał dźwiękowy informuje użytkownika o konieczności opróżnienia kosza. Ponadto producent oferuje szeroką gamę akcesoriów, które w szybki sposób przekształcają maszynę w pług śnieżny, zestaw do mulczowania czy układacz pokosu. Waga traktorka wynosi 242 kg. 

 

 

 

 

Kosiarka traktorek Oleo Mac

 

8. Traktor Kosiarka Oleo Mac OM 92/16 K H 68129082

 

Traktor Kosiarka Oleo Mac OM 92/16 K H 68129082 to niewielka maszyna o wadze 226 kg pozwalająca na obsługę ogrodu o maksymalnej powierzchni 4000 m2.  Traktorek kosiarka Oleo Mac wyposażono w jednocylindrowy silnik Emak K1600 OHV o pojemności 452 cm3 i mocy 16 KM. Sprzęt pracuje z prędkością 2700 obrotów na minutę, na co pozwala moc 8,1 kW.

Mamy tu także akumulator 12V 24 Ah pozwalający na łatwy rozruch sprzętu. Według danych pochodzących od producenta, traktorek może pracować nie tylko na płaskich terenach bo radzi sobie z koszeniem na obszarze o pochyłości do 17%. Wymiary Oleo Mac bez kosza to 248 x 95 x 112 cm, kosz ma pojemność 300 litrów i zaopatrzono go w funkcję zbierania skoszonej trawy.

Dwa noże kosiarki zapewniają szerokość koszenia wynoszącą 92 cm, a promień skrętu maszyny wynosi zaledwie 95 cm. Aby maszyna lepiej trzymała się podłoża, a także nie zdzierała rosnącej trawy wyposażono ją w szerokie koła o wymiarach w calach koła przedniego 15×6,00-6 i tylnego 18×8.5-8. Użytkownik może też skorzystać z regulacji wysokości koszenia od 30 do 90 mm.

 

 

 

 

Kosiarka traktorek John Deere

 

9. Kosiarka Samojezdna (Traktorek) z Koszem John Deere X146R Briggs&Stratton

 

Kosiarka traktorek John Deere X146R Briggs&Stratton jest bardzo dobrze przystosowana do pracy w trudnych warunkach. Wyposażono ją w silnik o mocy 12 500 W, którego pojemność to 656 cm3. Prowadzenie sprzętu nie jest trudne, ponieważ elementy sterowania są łatwo dostępne, kierownica ustawiona w odpowiedni sposób, a fotel można przechylać do przodu i do tyłu.

Do kosiarki dołączono kosz na trawę o pojemności 300 l, ale w razie potrzeby możemy kosić trawnik bez jego użycia. Sprzęt jest bardzo solidny, zbudowano go ze spawanej, stalowej ramy o grubości 2,7 mm. Szerokość koszenia wynosi 92 cm, a wysokość koszenia jest regulowana w przedziale od 25 do 89 mm.

Jakie są atuty prezentowanego modelu? Według konsumentów kosiarka jest zwrotna, zapewnia duży moment obrotowy, w dodatku gwarantuje komfortową i wygodną pracę. To sprzęt wyposażony w niezawodnie działający, odporny na awarie silnik.

 

 

 

 

Traktorek kosiarka AL-KO

 

10. Traktor Kosiarka Solo by AL-KO T16-95.6 HD V2 127369

 

Mocą 9,6 kW i pojemnością skokową 656 cm³ charakteryzuje się traktor kosiarka Solo by AL-KO T16-95.6 HD V2 127369. Parametry te zawdzięcza silnikowi B&S Intek 7160 V2, który sprawia, że sprzęt staje się użyteczny przy obsłudze areału o powierzchni 7 000 m². Silnik wyposażono w 2 cylindry i 2600 obrotów na minutę. Traktorek kosiarka AL-KO to sprzęt opracowany w Niemczech i produkowany w Austrii u producenta gwarantującego najwyższą jakość komponentów.

Dzięki szerokości koszenia 95 cm praca przebiega szybko, a operator ma możliwość ustawienia wysokości koszenia od 30 do 90 mm w 7-stopniowej skali. Skoszona trawa trafia do kosza o pojemności 310 l, a gdy zostanie on zapełniony, użytkownik zostanie powiadomiony sygnałem akustycznym. Obok funkcji koszenia sprzęt jest zaopatrzony we wkładkę mulczującą.

Podczas pracy poziom hałasu wynosi 98 dB. Komfort pracy podnosi regulowany fotel kubełkowy i wszystkie elementy obsługowe dostępne z poziomu fotela. Wymiary traktorka wynoszą: Długość 251 cm, szerokość 100 cm, wysokość 117 cm, jego waga to 250 kg.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaka kosiarkę traktorek kupić?

 

Gdy posiadasz spory obszar do koszenia, nie dziwi, że szukasz maszyny, która ułatwiłaby tę pracę. Dobrym wyborem jest zakup traktorka kosiarki, bo narzędzie to nie tylko przyspiesza pracę, ale też sprawia, że jest ona mniej męcząca. Poniższy przewodnik ma za zadanie przybliżyć temat kosiarek traktorków, aby każdy nasz czytelnik mógł wyrobić sobie opinię o tym jakie narzędzie jest mu potrzebne i jaką kosiarkę traktorek wybrać na własne potrzeby. 

Jaka jest najlepsza kosiarka traktorek?

Wybór sprzętu jest niezwykle trudny i nie ma na zadane pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Dzieje się tak dlatego, że najlepsza kosiarka traktorek w jednym ogrodzie nie musi okazać się najlepszą w innym. Wszystko zależy od oczekiwań użytkownika, a także obszaru na jakim pojazd ma pracować. Aby jednak dokonać rozsądnego wyboru należy zwrócić uwagę na najważniejsze z elementów jakimi jest silnik, rodzaj mechanizmu koszącego, pojemność kosza na trawę, a także możliwość dołączenia akcesoriów poszerzających funkcjonalność traktorka. 

 

Silnik i jego osprzęt. 

Ranking kosiarek traktorków umieszczony poniżej pokazuje, że silniki, w zależności od przeznaczenia maszyny, mogą mieć różną moc. Mniejsze urządzenia są wyposażone w silniki o mocy około 5 KM. Trzeba jednak mieć na uwadze, że sprzęt taki nie poradzi sobie z ciągłą pracą na obszarze 10000 m². Do takiego areału zaleca się moc nawet 22 KM. Silnik o większej mocy zdecydowanie szybciej wykonuje koszenie.  

Silniki zastosowane w kosiarkach traktorkach zwykle są jednocylindrowe, modele o większej mocy mogą mieć dwa cylindry. Ilość cylindrów decyduje o żywotności i wydajności pracy silnika.  

Ponadto, każdy z traktorków jest wyposażony w napęd (zwykle napędzane są tylne koła) i skrzynię biegów. Prostsze modele mają jeden bieg do przodu i do tyłu. Bardziej zaawansowane mogą mieć po kilka biegów zarówno w przód jak i tył. Ilość biegów decyduje o prędkości jazdy traktorka, zatem ma bezpośredni wpływ na tempo pracy. 

 

Mechanizm koszący

Jest to element, który bezpośrednio wpływa na szybkość i dokładność koszenia. Agregat koszący może być wyposażony w jeden lub więcej noży. Im więcej noży jest w agregacie, tym koszenie będzie szybsze i dokładniejsze. Od układu noży zależy też sposób przenoszenia trawy do kosza bądź zestawu rozdrabniającego ją i wykorzystania jako nawóz. Dobre kosiarki traktorki mają kilka noży tnących współpracujących ze sobą.

Istotne jest również to, aby można było regulować wysokość na jakiej chcemy trawę ścinać. Regulacja powinna być możliwa minimum od 3 do 10 cm wysokości. Na szybkość pracy natomiast wpływa szerokość koszenia, czyli to jak szeroki jest agregat koszący. Uzależnia się go między innymi od powierzchni, na której ma sprzęt pracować. Test kosiarek traktorków pokazuje, że wartości zalecane do powierzchni 5000 m² wystarcza szerokość 76 – 100 cm, gdy pielęgnujemy trawnik wynoszący do 10000 m², to pożądana szerokość koszenia wynosi 100- 115 cm, powyżej tego areału zaleca się jeszcze większą szerokość. 

 

System zbierania skoszonej trawy

Skoszona trawa może trafiać do kosza na nią przeznaczonego, być rozdrobniona i wykorzystana jako nawóz lub po prostu zostać odrzucona na bok. Dobre i tanie kosiarki traktorki posiadają na ogół system wyrzutu bocznego. To najtańsze rozwiązanie, ale po zakończeniu koszenia trzeba odrzuconą trawę zgrabić i zebrać. Opinie o kosiarkach traktorkach pozostawiane przez użytkowników wskazują, że najpopularniejsze są kosiarki zaopatrzone w kosze. Przy zakupie takiego modelu warto zwrócić uwagę na jego pojemność i sposób opróżniania. Innym sposobem radzenia sobie ze ściętą trawą jest jej mielenie (mulczowanie) i pozostawianie na trawniku jako nawóz dla nadal rosnącej trawy. 

Akcesoria i osprzęt współpracujący z kosiarką traktorkiem

By nasz zakupiony sprzęt miał wieloraką funkcjonalność dobrze jest się zorientować, czy producent przewidział możliwość dołączenia dodatkowego osprzętu. Nie można wskazać jednoznacznie jaka kosiarka traktorek jest polecana pod tym względem, bo zarówno producenci stosują różne rozwiązania, jak i oferują wiele elementów jakie mogą współpracować z traktorkiem. Nie każda też z dostawek musi się okazać pożyteczna w naszym ogrodzie. Może to być na przykład zestaw do orania, bronowania, rekultywacji, aerator, opryskiwacz, rozsiewacz i wiele innych. Bardzo popularnym jest też używanie traktorka jako pługu śnieżnego. Znajdziemy również dostawki pozwalające wykorzystać sprzęt jako piaskarkę, solarkę, a także walec do trawy czy ładowacz czołowy. Chętnie wykorzystywanym elementem jest przyczepka. Pomysłów dostawek jest tak wiele, jak producentów kosiarek traktorków w dobrych cenach. 

 

Dodatkowe opcje

Na koniec warto zwrócić uwagę również na kilka detali wspomagających pracę i operatora. Często zdarza się, że jeżdżąc traktorkiem sami niszczymy trawę, po której jeżdżą koła traktorka. Warto zatem zadać, aby kupowany pojazd miał koła nieniszczące trawy. 

Kolejnym udogodnieniem będzie siedzenie dla operatora z regulacją, a także z wszystkimi funkcjami obsługi w zasięgu siedzącej osoby. Przy długotrwałej pracy ważna jest ergonomia i wygoda obsługi. Do takich funkcji należy zapewne też samocentrująca się kierownica, która ułatwia jazdę w linii prostej. 

 

 

FAQ

 

P1: Kosiarka traktorek na co zwrócić uwagę?

Kupując kosiarkę do trawy typu traktorek warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które mogą stanowić o tym, czy sprzęt będzie spełniał nasze wymagania. Pierwszą sprawą będzie moc sprzętu – to ona stanowi o tym, czy kosiarka poradzi sobie z obrabianym areałem i koszeniem wysokiej trawy. Im większy areał tym większa powinna być moc silnika. Na tempo pracy wpływa szerokość koszenia, tu również zaleca się wybór powyżej 100 cm dla dużych powierzchni, aby praca przebiegała szybciej. Jeśli chcemy sprzęt wykorzystywać również do innych prac, dobrze jest, aby umożliwiał on na instalację różnorakiego osprzętu. Może to być aerator, pług śnieżny, czy np. przyczepka. 

P2: Kosiarka traktorek, ile koni?

Moc kosiarki traktorka dobieramy do warunków w jakich ma ona pracować. Jeśli sprzęt kupujemy do przydomowego ogrodu nie większego niż kilkaset metrów, poradzi sobie w nim traktorek o mocy 5 – 7 KM. Ważne jest to, aby dokładnie stosować się do instrukcji użytkownika i prawidłowo ustawiać maszynę w zależności od długości trawy do ścięcia i nachylenia podłoża. Gdy teren do pielęgnacji to kilka tysięcy metrów może nam się przydać sprzęt o mocy 11 – 15 KM, natomiast gdy chcemy kosić obszar powyżej 10000 metrów kwadratowych, należy pomyśleć o zakupie narzędzia o mocy 16 – 22 KM.

 

P3: Ile kosztuje kosiarka traktorek?

Kosiarki typu traktorek przeznaczone do mniejszych ogrodów można kupić już za około 5 tys. zł. Trzeba jednak mieć na uwadze, że są to sprzęty dostosowane do amatorskiego wykorzystania na niewielkich areałach. Gdy mamy zamiar kosić trawę na powierzchni 5 – 10 tysiącach metrów kwadratowych, należy się zaopatrzyć w narzędzie, które temu sprosta. Takie traktorki to koszt, w zależności od producenta 8 – 10 tys. zł. Do wykorzystania profesjonalnego, dla osób zajmujących się urządzaniem ogrodów i utrzymywaniem trawników, koszt zakupu dobrego urządzenia może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Gdy traktorek kosiarka znajdzie się w naszych planach zakupowych, warto wybrac się do sklepu typu Castorama, OBI czy Leroy Merlin, aby zobaczyć i ocenić sprzęt na żywo. 

 

P4: Traktorek kosiarka jaki silnik?

Przy wyborze kosiarki traktorka należy zwrócić uwagę na jego silnik. Najczęściej mamy do czynienia z silnikami czterosuwowymi zaopatrzonymi w jeden cylinder, choć zdarzają się również takie, które mają dwa cylindry (wybierz dwucylindrowy, gdy potrzeba ci bardzo wydajnej maszyny). Silniki mogą mieć moc od kilku do kilkudziesięciu KM. Zalecana moc w zależności od obszaru, na którym pracujemy została opisana w punkcie „Kosiarka traktorek, ile koni? Ściśle uzależniony od mocy silnika jest również rodzaj skrzyni biegów. Prostsze modele mają po jednym biegu do przodu i tyłu, bardziej zaawansowane wyposażone są w kilka biegów.

P5: Ile waży traktorek kosiarka?

Waga kosiarki traktorka jest uzależniona od jego budowy. Sprzęty mniej skomplikowane, przystosowane do pracy na mniejszych powierzchniach, mające słabsze i mniejsze gabarytowo silniki, a także część obudowy wykonanej z tworzyw, mogą ważyć w granicach 80 – 90 kg. Profesjonalne maszyny do koszenia w trybie ciągłym mają wagę od 200 do nawet 400 i więcej kg. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Henryk

November 28, 2020 at 9:13 am

Pisząc o skrzyniach biegów, nic nie wspominacie Państwo o skrzyniach biegów hydrostatycznych, które są dużym udogodnieniem. Sam użytkuję od kilku lat taki sprzęt /snapper NXT 2346/ i uważam, że skrzynia hydrostatyczna to dobry wybór

Respuesta
Zespół KochamOgród.pl

December 9, 2020 at 10:15 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i zwrócenie uwagi na skrzynie hydrostatyczne. Nie omieszkamy uzupełnić tekstu przy jego aktualizacji.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.pl

Respuesta