Ranking 10 najlepszych podkaszarek elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Podkaszarka elektryczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Podkaszarka elektryczna to bardzo przydatny sprzęt, który ułatwi Ci dotarcie i wykoszenie trawy w trudno dostępnych miejscach. Model Bosch ART 30 06008A5400 to ciekawe i warte uwagi urządzenie. Jest ono lekkie i poręczne, co znacznie wpływa na komfort użytkowania i pracy. Ta podkaszarka umożliwi Ci wycięcie trawy przy krawężnikach, a także wokół drzew, krzewów i przy rabatach. Inną interesującą propozycją jest Bosch ART 26 SL. Sprzęt niemieckiej firmy jest bardzo wytrzymały, ponieważ wykonano go z odpornych na uszkodzenia materiałów. Gwarantuje to długie lata niezawodnego użytkowania. Kosa elektryczna została bardzo dobrze wyważona, więc w wygodny sposób możesz nią manewrować.

10 najlepszych podkaszarek elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się ranking podkaszarek elektrycznych. Został on sporządzony na podstawie opinii kupujących, które zostały zamieszczone w Internecie. Jesteśmy pewni, że pomoże Ci on wyłonić najlepsze podkaszarki elektryczne i pomoże w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten lekki, ale solidny sprzęt ogrodniczy wyposażony jest w mocny silnik i automatyczną głowicę tnącą. Ergonomiczny uchwyt, regulowany drążek oraz wysokiej jakości konstrukcja zapewniają wygodę i długotrwałość. W zestawie znajduje się szpula i instrukcja obsługi.

Wady

Ten sprzęt, choć niezwykle wydajny, generuje dość wysoki poziom hałasu sięgający do 93 dB, co może stanowić kłopot dla niektórych użytkowników, zwłaszcza tych, którzy są bardziej wrażliwi na głośne dźwięki.

Podsumowanie

To doskonały sprzęt dla ogrodników, łączący w sobie wydajność, lekkość i solidność. Regulowana wysokość pracy, automatyczny system naciągu nici i wygodny uchwyt sprawiają, że jest niezastąpiony w każdym ogrodzie.

Drugi wybór

Zalety

Regulowanie kąta nachylenia głowicy pozwala na dostosowanie jej do Twoich wymagań i tego, jakie miejsca będziesz kosić. Jeżeli będzie to trudno dostępny obszar, to dzięki tej funkcji bez problemu poradzisz sobie z przeprowadzeniem w nim prac porządkowych. Regulacja ustawienia głowicy odbywa się przy pomocy specjalnego przycisku.

Wady

Część konsumentów twierdzi, że mechanizm przycinania żyłki przez nożyk nie zawsze działa poprawnie, co może nieco utrudniać koszenie określonych terenów.

Podsumowanie

Waga sprzętu wynosi 2,2 kg, a moc silnika to 245 W. Ponieważ zastosowano uchwyt obwiedniowy, zagwarantowana jest wygodna praca i łatwe, a przede wszystkim precyzyjne prowadzenie urządzenia. Jego pozycja może być regulowana, co pozwala na indywidualne dostosowanie sprzętu do potrzeb korzystającej z niego osoby.

Rozważ też

Zalety

Podkaszarka elektryczna o mocy 250W jest wytrzymała i niezawodna. Sztywna obudowa MONOBLOCK gwarantuje precyzję, a lekka waga (1,5 kg) umożliwia swobodne koszenie w trudno dostępnych miejscach. Działa efektywnie dzięki systemowi TAP & GO z żyłką na dwie strony.

Wady

Napotykane kłopoty użytkowników z żyłką są wynikiem niepoprawnego działania, w wielu egzemplarzach, automatycznego mechanizmu wysuwania w niektórych modelach, co skłania użytkowników do jej manualnej obsługi.

Podsumowanie

Dzięki solidnej konstrukcji, wysokiej mocy oraz łatwości obsługi, to urządzenie stanowi doskonały wybór dla ogrodników. Lekkość i funkcjonalność gwarantują wygodę, a precyzyjność pracy podkreśla jej wartość.

 

Podkaszarka elektryczna Bosch

 

1. Podkaszarka Elektryczna Bosch ART 30 06008A5400

 

Podkaszarka elektryczna BOSCH ART 30 to doskonałe narzędzie dla każdego ogrodnika, cechujące się solidnością i lekkością, ważące jedynie 2,8 kg. Sercem urządzenia jest potężny silnik o mocy 550 W, zasilany standardowym napięciem 230-240 V. Charakteryzuje się on imponującą prędkością obrotową do 9500 obr/min, co gwarantuje efektywne podcinanie.

Kluczowym elementem jest głowica tnąca z automatycznym wysuwem żyłki, a jej szerokość robocza do 300 mm sprawia, że narzędzie radzi sobie nawet z gęstą trawą. Wyróżnia się również automatycznym systemem naciągu nici, zwiększającym jej żywotność.

Podkaszarka elektryczna Bosch została wyposażona w ergonomiczny uchwyt, zapewniający komfort podczas użytkowania, a regulowany drążek od 80 do 115 cm pozwala dostosować wysokość pracy. Solidna konstrukcja obudowy, wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewnia długotrwałość produktu.

Dobra i tania podkaszarka elektryczna BOSCH ART 30 to niezbędne narzędzie dla każdego, kto ceni sobie zadbane otoczenie. Znakomicie sprawdza się ona w małych i średnich ogrodach, stanowiąc praktyczne uzupełnienie dla innych narzędzi ogrodniczych.

 

Zalety

Ergonomia: Zaprojektowana z myślą o użytkowniku, podkaszarka posiada wygodny uchwyt i dobrze wyważoną konstrukcję. Drążek regulowany od 80 do 115 cm gwarantuje optymalne warunki pracy.

Lekkość: Niska waga urządzenia, zaledwie 2,8 kg, sprawia, że obsługa jest prosta i nie wymaga nadmiernej siły.

Moc: Silnik o mocy 550W gwarantuje szybkie i efektywne cięcie nawet gęstej trawy.

Szerokość robocza: Szerokość robocza do 300 mm umożliwia skuteczne koszenie nawet na większych powierzchniach.

Automatyczny system naciągu: Automatyczny system naciągu nici zmniejsza jej zużycie, co przekłada się na długotrwałą pracę bez wymiany części.

 

Wady

Głośność: Mimo wielu zalet poziom głośności dochodzący do 93 dB może być uciążliwy dla niektórych użytkowników.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Stihl

 

2. Stihl Podkaszarka elektryczna 245W FSE 31

 

Ciekawą propozycją jest podkaszarka elektryczna Stihl 245W FSE 31. Sprzęt wyposażony jest w silnik o mocy 245 W. Regulacja kąta nachylenia głowicy umożliwia stopniowe zmienianie i dopasowanie jej do tego, aby przyciąć i wykosić trawę w trudno dostępnych miejscach. Odbywa się to za pomocą specjalnego przycisku. Waga podkaszarki to ponad 2 kg, a jej długość całkowita wynosi 1,1 m.

Ponieważ zastosowano uchwyt obwiedniowy, możliwe jest wygodne i lekkie prowadzenie sprzętu. Jego pozycja może być regulowana, więc umożliwione jest dostosowanie sprzętu do potrzeb użytkownika.

Kupujący chwalą sobie ten sprzęt. Szczególnie podoba im się zaczep przewodu elektrycznego, który uniemożliwia przypadkowe odłączenie kabla od gniazdka poprzez mocniejsze szarpnięcie. Należy wspomnieć także o regulacji kąta nachylenia głowicy, która jest bardzo ważnym elementem, wpływającym pozytywnie na komfort użytkowania.

 

Zalety

Regulowany kąt nachylenia: Regulacja kąta nachylenia głowicy umożliwia precyzyjne koszenie i przycinanie trudno dostępnych miejsc, takich jak obszary pod krzewami czy żywopłotami.

Uchwyt obwiedniowy: Uchwyt obwiedniowy gwarantuje łatwe i precyzyjne prowadzenie urządzenia, a możliwość regulacji pozwala dostosować go do wzrostu użytkownika i warunków pracy.

Zaczep przewodu: Bezpieczny zaczep przewodu chroni przed przypadkowym odłączeniem urządzenia podczas intensywnej pracy.

Niewielki ciężar: Ciężar urządzenia wynoszący tylko 2,2 kg sprawia, że praca jest mniej męcząca.

Niewielkie drgania: Dzięki niewielkim drganiom praca z urządzeniem jest komfortowa, a ręce użytkownika są mniej obciążone.

 

Wady

Żyłka: Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z dołączoną do zestawu żyłką, która wydaje się być słabej jakości, bo łatwo się rwie.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna NAC

 

3. Podkaszarka Elektryczna NAC TE25-DW 250W

 

Podkaszarka elektryczna NAC TE25-DW to wytrzymałe i praktyczne urządzenie dla każdego ogrodnika. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, cechuje się wyjątkową mocą i niezawodnością, co potwierdza silnik o mocy 250 W. Sztywna obudowa MONOBLOCK gwarantuje stabilność i precyzję pracy, niezależnie od warunków. Lekkość i poręczność urządzenia, o wadze zaledwie 1,5 kg, umożliwiają bezproblemowe koszenie przy murach, wokół drzew, pod krzewami, przy płotach, krawężnikach czy na wzniesieniach. Dzięki systemowi TAP & GO, jaki ta podkaszarka elektryczna NAC ma na wyposażeniu,  żyłka wychodząca z dwóch stron głowicy zapewnia efektywne działanie. Urządzenie jest gotowe do pracy tuż po otrzymaniu przesyłki — wystarczy podłączyć do prądu.

Test podkaszarek elektrycznych pokazał, że model NAC TE25-DW 250W to dobry wybór dla każdego, kto ceni sobie efektywność i komfort pracy w niewielkim w ogrodzie. 

 

Zalety

Wytrzymałość: Podkaszarka posiada sztywną obudowę MONOBLOCK, dzięki czemu praca jest wygodna i precyzyjna.

Lekkość: Narzędzie waży jedynie 1,5 kg, co czyni je niezwykle poręcznym i łatwym do przenoszenia.

Żyłka z dwóch stron: Żyłka wychodzi z dwóch stron głowicy, co przyspiesza pracę w porównaniu do innych, słabszych podkaszarek.

Marka: Produkt jest 100% oryginalny, pochodzący od renomowanej marki NAC, co świadczy o jego wysokiej jakości.

Łatwość obsługi: Podkaszarka jest prosta w obsłudze, gotowa do pracy tuż po otrzymaniu przesyłki od kuriera.

 

Wady

Problem z żyłką: Funkcja automatycznego wysuwania żyłki, jak przekazują opinie o podkaszarkach elektrycznych, nie działa w każdym z modeli poprawnie, co zmusza do ręcznego jej wysuwania.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Gardena

 

4. Podkaszarka Elektryczna Gardena EasyCut 450/25 9870-20

 

Podkaszarka żyłkowa marki Gardena, zasilana elektrycznie, to niezastąpione narzędzie dla każdego ogrodnika. Silnik o mocy 450 W, gwarantuje efektywne działanie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Wyposażona jest w system cięcia ze zderzakiem o szerokości 25 cm, co przekłada się na szybkie koszenie i ochronę uprawianych roślin. Zdejmowana osłona do ochrony roślin skutecznie chroni kwiaty i krzewy podczas pracy. Ze względu na wagę 2,8 kg, podkaszarka elektryczna Gardena jest wyjątkowo poręczna i umożliwia długotrwałą pracę bez zmęczenia. Wygodę zapewniają regulowany uchwyt przedni i teleskopowy, dzięki czemu można dostosować narzędzie do indywidualnych potrzeb. Długość 104,5 cm umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Podkaszarka żyłkowa EasyCut 450/25 marki Gardena to elektryczne narzędzie ogrodnicze, które ułatwia pielęgnację trawnika. Dzięki różnym funkcjom sprawdzi się zarówno w miejscach trudno dostępnych, jak i na obrzeżach.

 

Zalety

System cięcia: Zdejmowana osłona ze zderzakiem o szerokości 25 cm gwarantuje precyzyjne cięcie.

Poręczność: Niewielka waga 2,8 kg umożliwia długotrwałą pracę bez zmęczenia.

Ergonomia: Regulowany uchwyt przedni i teleskopowy umożliwiają dostosowanie narzędzia do indywidualnych potrzeb.

Dostępność: Długość 104,5 cm umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

 

Wady

Mała moc: Jak twierdzi część użytkowników, moc silnika 450 W przeznacza ten model do małych areałów lub do wykonywania podkoszeń wokół roślin i ogrodzeń. Koszenie większych połaci zajmuje zbyt dużo czasu. 

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Makita

 

5. Makita Podkaszarka elektryczna UR3000 450 W

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest sprzęt o dużej szerokości roboczej, to podkaszarka elektryczna Makita UR3000 450 W powinna Cię zainteresować. Powierzchnia cięcia wynosi 30 cm. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 400 W i waży 3 kg.

Podkaszarka jest bardzo prosta w użyciu. Jej obsługa nie sprawia większych trudności. Wygodny uchwyt zwiększa komfort pracy i umożliwia pewne trzymanie sprzętu w dłoniach. Oprócz tego podkaszarkę wyposażono w zabezpieczenie przed wyrwaniem przewodu zasilającego, więc nie musisz się martwić, że nieumyślnie odłączysz ją od zasilania przez szarpnięcie.

Według kupujących to bardzo dobry model. Szczególną uwagę zwracają oni na łatwość wymiany żyłkowej głowicy tnącej. Zauważyć należy także wygodny uchwyt i obecność specjalnego wałka z aluminiowej rury, który rozciąga się do nawet 20 cm, zwiększając tym samym długość całkowitą podkaszarki. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla wysokich osób.

Podkaszarka elektryczna UR3000 marki Makita, o mocy 450W, to funkcjonalne i efektywne narzędzie do pielęgnacji ogrodu. Dzięki szerokości cięcia 30 cm i regulowanemu uchwytowi zapewnia wygodę i precyzję pracy.

 

Zalety

Moc silnika: 450W moc silnika gwarantuje efektywne koszenie trawy.

Szerokość cięcia: Szerokość cięcia 30 cm umożliwia precyzyjne i szybkie koszenie.

Regulowany uchwyt: Uchwyt podkaszarki jest regulowany, co pozwala na dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika.

Lekkość narzędzia: Podkaszarka waży tylko 2,6 kg, co ułatwia prace ogrodowe i minimalizuje zmęczenie.

Akcesoria w zestawie: W zestawie znajdują się żyłka tnąca, osłona głowicy tnącej i pas barkowy, co ułatwia użytkowanie.

 

Wady

Zsuwająca się rączka: Ruchoma rączka podkaszarki, jak zauważa część użytkowników, w niektórych egzemplarzach zsuwa się, co jest uciążliwe podczas pracy.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna akumulatorowa

 

6. Podkaszarka Elektryczna Akumulatorowa Ryobi OLT1832

 

Podkaszarka elektryczna akumulatorowa Ryobi OLT1832 jest innowacyjnym narzędziem firmy Ryobi, lidera w produkcji sprzętu ogrodowego. Wyposażona jest w regulowaną szerokość koszenia od 25 do 30 cm, dzięki czemu sprawdzi się zarówno do podkaszania trawy, jak i chwastów. Produkt wyposażony jest w funkcję EasyEdge, która umożliwia płynne przejście z trybu przycinania krawędzi na zwykłe podkaszanie. Teleskopowy drążek oferuje możliwość dostosowania długości urządzenia do wzrostu operatora. Rękojeść główna z mikroteksturą zapewnia komfort pracy. Podkaszarka elektryczna akumulatorowa, jako część systemu Ryobi ONE+, zasilana jest za pomocą wydajnego akumulatora Lithium+. Lekka i kompaktowa konstrukcja, w połączeniu z trójpozycyjną głowicą obrotową i szpulą z automatycznym podajnikiem żyłki, zapewnia wysoką funkcjonalność tego narzędzia.

Podkaszarka Elektryczna Akumulatorowa Ryobi OLT1832 to wyjątkowo efektywne i uniwersalne narzędzie ogrodnicze od renomowanego producenta Ryobi. Wykorzystując najnowsze technologie, zapewnia doskonałe rezultaty i wygodę pracy w każdym ogrodzie.

 

Zalety

Regulacja szerokości: Urządzenie pozwala na regulację szerokości koszenia w zakresie 25-30 cm, co zapewnia wszechstronność w użytkowaniu.

Funkcja EasyEdge: Sprawna zmiana trybu z przycinania krawędzi na podkaszanie zwiększa funkcjonalność podkaszarki.

Komfort pracy: Teleskopowy drążek oraz rękojeść z mikroteksturą dostosowują się do potrzeb użytkownika, co zwiększa komfort pracy.

Mobilność: Dzięki zasilaniu akumulatorowemu podkaszarka zapewnia większą mobilność i swobodę pracy.

Automatyczny podajnik żyłki: Szpula z automatycznym podajnikiem żyłki ułatwia obsługę urządzenia.

 

Wady

Brak akumulatora: Akumulator i ładowarka nie są dołączone do zestawu, co wymaga dodatkowego wydatku.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Macallister

 

7. Podkaszarka Elektryczna Macallister 450 W 28cm

 

Podkaszarka elektryczna MacAllister 450 W 28 cm to praktyczne narzędzie ogrodnicze, które pomoże Ci utrzymać trawnik w nienagannej kondycji. Ta mocna i efektywna maszyna jest idealna do dbałości o trawę wokół tarasów, ścieżek i innych elementów architektury. Posiada regulowany, miękki uchwyt, co zapewnia wygodę użytkowania. Dodatkowo narzędzie oferuje funkcję krawędziowania, co umożliwia precyzyjne modelowanie krawędzi trawnika. Wykonana z trwałych materiałów, podkaszarka elektryczna MacAllister gwarantuje odporność na zniszczenia. Mocna żyłka sprawia, że narzędzie efektywnie radzi sobie nawet ze zdrewniałymi źdźbłami trawy. Produkt jest także wyposażony w osłonę chroniącą kwiaty i osłonę zabezpieczającą.

Podkaszarka elektryczna MacAllister 450 W 28 cm to kompaktowe i wydajne narzędzie, które pozwoli Ci na łatwe i efektywne przycinanie trawy. Wyposażone w szereg praktycznych funkcji, stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego ogrodnika.

 

Zalety

Ergonomia: Podkaszarka posiada regulowany, miękki uchwyt, który gwarantuje komfort pracy.

Funkcjonalność: Dzięki funkcji krawędziowania, narzędzie umożliwia precyzyjne modelowanie trawnika.

Trwałość: Produkt został wykonany z trwałych materiałów, które charakteryzują się wysoką odpornością na zniszczenia.

Bezpieczeństwo: Podkaszarka jest wyposażona w osłonę chroniącą kwiaty i osłonę zabezpieczającą.

Moc: Maksymalna moc 450 W pozwala na efektywne przycinanie trawy.

 

Wady

Waga: Podkaszarka waży 3.7 kg, co może być uciążliwe podczas dłuższej pracy.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Black&Decker

 

8. Podkaszarka Elektryczna Black&Decker Kosiarka żyłkowa GL250-QS

 

Podkaszarka elektryczna Black&Decker GL250-QS to lekkie, jednoręczne narzędzie ogrodowe o niebywałej skuteczności. Wyposażona w silnik o mocy 250 W, sprawnie podkosi obszar o średnicy 23 cm, idealnie sprawdzając się w niewielkich ogrodach. Dzięki technologii obrotowego mechanizmu cięcia, podkaszarka elektryczna Black&Decker gwarantuje szybką i wydajną pracę. Wyróżnia się również prostotą obsługi przewodu zasilającego. Szczególnym atutem jest sprawdzony system wysuwu żyłki, który pozwala na łatwe przedłużenie urwanej żyłki. Dodatkowo pasek tnący jest prosty do wymiany i ekonomiczny. Kosiarka żyłkowa pracuje z poziomem hałasu 94 dB i średnim poziomem wibracji na rękojeści wynoszącym 7,2 m/s2. Robocza prędkość żyłki wynosi 11500 obr/min, a w zestawie otrzymujemy 6 metrów żyłki. Całość waży jedynie 1,3 kg, co ułatwia prace ogrodowe.

Podkaszarka elektryczna Black&Decker GL250-QS to doskonałe narzędzie dla każdego miłośnika ogrodnictwa, który ceni sobie komfort i skuteczność podczas pracy.

 

Zalety

Lekkość: Wraz z silnikiem podkaszarka waży jedynie 1,3 kg, co zapewnia komfort użytkowania.

Efektywność: Urządzenie pozwala na łatwe podkaszanie o średnicy 23 cm, co sprawia, że doskonale radzi sobie w niewielkich ogródkach.

Technologia: Wykorzystanie technologii obrotowego mechanizmu cięcia gwarantuje szybką i wydajną pracę.

System wysuwu żyłki: Sprawdzony system wysuwu żyłki pozwala na łatwe przedłużenie urwanej żyłki, zapewniając ciągłość pracy.

Prosta obsługa: Dzięki prostocie obsługi przewodu zasilającego, użytkowanie urządzenia jest intuicyjne i wygodne.

 

Wady

Mniejsza skuteczność: Tylko jeden koniec żyłki wystaje z zasobnika, co oznacza dwukrotnie mniejszą skuteczność względem typowych kosiarek o tej samej ilości obrotów silnika.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Stiga

 

9. Podkaszarka Elektryczna Stiga GT 106C 252060002/ST1

 

Podkaszarka elektryczna Stiga GT 106C 252060002/ST1 to doskonałe urządzenie dla każdego miłośnika ogrodnictwa. O wyjątkowej jakości sprzętu świadczy silnik elektryczny o mocy 600 W, który sprawia, że praca z tą maszyną to czysta przyjemność. Podkaszarka elektryczna Stiga odznacza się lekkością i ergonomią, co czyni ją idealną dla przydomowych ogrodów. Wyposażona jest w prosty do regulacji aluminiowy wał teleskopowy i obrotową głowicę koszącą. Głowica Tap&Go umożliwia łatwe zwalnianie żyłki po dotknięciu podłoża. Szerokość robocza urządzenia wynosi 30 cm, co pozwala na precyzyjne wykończenie nawet trudno dostępnych miejsc. Waga 2,7 kg gwarantuje wygodę i łatwość obsługi podczas pracy.

Podkaszarka Elektryczna Stiga GT 106C 252060002/ST1 to kompaktowe i mocne urządzenie, idealne do dbania o przydomowy ogród. Wyposażone w szereg funkcji, zapewnia komfort i wydajność pracy.

 

Zalety

Moc silnika: Silnik elektryczny o mocy 600 W sprawia, że praca z tą podkaszarką to czysta przyjemność, zapewnia skuteczność i szybkość.

Głowica Tap&Go: Wyposażona w głowicę Tap&Go, podkaszarka umożliwia łatwe zwalnianie żyłki po dotknięciu podłoża, co ułatwia obsługę.

Szerokość koszenia: Podkaszarka pracuje na szerokość 30 cm, dokładnie wykaszając nawet trudno dostępne miejsca.

Ergonomiczna rączka: Uchwyt w kształcie pętli poprawia stabilność i kontrolę nad urządzeniem, zapewniając precyzyjne koszenie.

Regulowany wał: Prosty do regulacji aluminiowy wał teleskopowy umożliwia dostosowanie długości narzędzia do potrzeb użytkownika.

 

Wady

Oryginalna żyłka: Żyłka dołączona do urządzenia jest odpowiednia do trawników o nie zawierających innych roślin niż trawa, do koszenia chwastów urządzenie wymaga zakupu grubszego wariantu żyłki dla bardziej wymagających warunków.

 

 

 

10. Al-Ko GTE 550 Premium

 

Sprzętem, który sprawdzi się do podcięcia trawy na podwórku jest Al-Ko GTE 550 Premium. Silnik modelu ma moc 550 W, więc jest wydajny i pozwala na długą pracę. Co więcej, z kosiarki można korzystać do koszenia wysokiej trawy czy chwastów.

Szerokość pracy tego sprzętu jest równa 30 cm, co pozwoli Ci na wygodne skoszenie wybranego obszaru podwórka. Co istotne, głowica jest wykonana w taki sposób, że można ją nachylać i ustawiać, aby umożliwiła skoszenie każdego miejsca w ogrodzie. Opinie o podkaszarkach elektrycznych producenta AL-KO są bardzo pozytywne. Konsumenci pochlebnie wypowiadają się także na temat opisywanego produktu. Użytkownicy zauważyli, że jest on stosunkowo lekki (3 kg), więc zapewnia wygodną pracę przez wiele godzin.

Urządzenie ma teleskopowe ramię, które umożliwia wydłużenie go do rozmiaru pasującego do użytkownika. Uchwyty w tym modelu także są regulowane. Sprzęt wyposażony jest w 2 żyłki tnące zrobione z nylonu o grubości 1,65 mm.

Prezentujemy Al-Ko GTE 550 Premium to wydajna podkaszarka, z której pomocą usuniesz nieestetyczne chwasty ze swojego ogrodu. Sprzęt został tak zaprojektowany, by zmieścić się w trudno dostępnych miejscach.

 

Zalety

Waga: Przyrząd waży jedynie 3 kg, więc nie będziesz mieć problemu z jego używaniem czy przenoszeniem.

Bezpieczeństwo: W modelu zastosowano liczne zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko zranienia się podczas pracy. Na szczególną uwagę zasługuje ochrona żyłki przed pęknięciem.

Uchwyty: W sprzęcie umieszczono wygodne, odpowiednio zaprojektowane uchwyty. Ich kształt został tak zaprojektowany, aby dopasować się do dłoni. Dlatego w czasie pracy masz zapewniony pewny chwyt, co ułatwia prowadzenie przyrządu.

Obudowa: Podkaszarka została wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które chronią wewnętrzny mechanizm. Użyte materiały są odporne na pęknięcia. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia urządzenia podczas pracy jest niewielkie.

 

Wady

Efektywność: Prezentowany model ma dość ograniczoną efektywność pracy. Niestety, podkaszarka może nie sprawdzić się na silnie zachwaszczonych terenach. Z tego powodu, kupujący używają przyrządu, by kosić trawę w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sprawdzi się kosiarka.

 

 

 

 

Bosch ART 26 SL Podkaszarka elektryczna 280W

 

Model Bosch ART 26 SL to dobra i tania podkaszarka elektryczna. Sprzęt niemieckiego producenta ma silnik o mocy 280 W. Całość waży około 1,8 kg, a szerokość robocza wynosi 26 cm. Urządzenie wykonane jest z bardzo dobrych materiałów, więc jest odporne na uszkodzenia. Możesz być pewny, że będzie Ci ono służyło przez wiele sezonów.

Prezentowana wykaszarka elektryczna Bosch jest łatwa w obsłudze. Ma lekki silnik, a przede wszystkim jest bardzo dobrze wyważona, więc w komfortowy sposób możesz nią operować i kosić trawę. Poręczne uchwyty są bardzo wygodne i umożliwiają pewne trzymanie sprzętu w dłoniach.

Według kupujących to bardzo dobry sprzęt. Zwracają oni szczególną uwagę na łatwość obsługi i dużą wygodę użytkowania. Zaletą tej podkaszarki jest także wytrzymałość, ponieważ materiały, z których została wykonana, są bardzo dobrej jakości.

Podkaszarka Elektryczna Bosch ART 30 06008A5400 to sprzęt, który z powodzeniem poradzi sobie z wyzwaniami stawianymi przez każdy ogród. Ta dobra podkaszarka elektryczna łączy w sobie funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz niezawodność.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką podkaszarkę elektryczną kupić?

 

Podkaszarka elektryczna to bardzo pomocne urządzenie. Zwłaszcza jeżeli trawa w ogrodzie rośnie w trudno dostępnych miejscach. Właśnie ten sprzęt w szybki i wygodny sposób skosi trawę we wszystkich zakamarkach. Zastanawiasz się jaka podkaszarka elektryczna jest najlepsza? Odpowiedź znajdziesz w poniższym poradniku.

Moc silnika

Moc silnika w podkaszarce elektrycznej określa wydajność sprzętu. Im będzie ona większa, tym urządzenie będzie lepiej pracować. Przed zakupem warto zastanowić się, jaka moc będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeżeli powierzchnia do koszenia jest mała, to możesz zdecydować się na urządzenie o mniejszej mocy, na przykład na takie z silnikiem 245 W. Jednak gdy obszar jest znacznie większy, warto zainwestować w podkaszarkę elektryczną o większej mocy, na przykład 1500 W. Jaką podkaszarkę elektryczną wybrać? Wybór uzależniony jest od Twoich potrzeb czyli od tego, jak dużo pracy chcesz wykonywać sprzętem. Im większe są Twoje wymagania, tym większą moc silnika powinien mieć sprzęt.

 

Waga

Ważną kwestią podczas zakupu jest waga podkaszarki. Jeżeli jesteś osobą o drobniejszej budowie, to powinieneś zdecydować się na model lżejszy, na przykład taki o wadze około 1,7 kg. Odpowiednie dobranie wagi do Twojej sylwetki jest kluczową kwestią. Jeżeli wybierzesz zbyt ciężką podkaszarkę elektryczną, to praca będzie nieprzyjemna i szybko będziesz się męczyć. To bardzo istotne, aby koszenie przebiegało sprawnie, a przede wszystkim wygodnie. Dobre wyważenie sprzętu to coś, o czym nie możesz zapomnieć. Jeżeli jego waga jest zbalansowana i odpowiednio ustawiony jest środek ciężkości, to korzystanie z urządzenia jest prawdziwą przyjemnością i nie jest kłopotliwe.

 

Szerokość robocza

Szerokość roboczą należy dostosować ją do swoich potrzeb oraz tego, jak dużo pracy masz zamiar wykonać. Jeżeli potrzebujesz sprzętu, którym w szybki sposób skosisz trawę na dużym obszarze, to powinieneś wybrać urządzenie, które ma większą szerokość roboczą (na przykład 30 cm). W przypadku, gdy chcesz dokonywać tylko kosmetycznych zmian i podkaszać trawę w trudno dostępnych miejscach (w pobliżu rabat z kwiatami lub pod płotem), to możesz zdecydować się na podkaszarkę elektryczną z mniejszą szerokością koszenia (na przykład 23 cm). Warto dokładnie przemyśleć wybór i podjąć właściwą decyzję, aby sprzęt spełniał swoją rolę.

 

Regulacja kąta nachylenia głowicy

Bardzo przydatną funkcją, którą zawierają niektóre modele, jest regulacja kąta nachylenia głowicy. Opcja ta umożliwia dowolne dostosowanie podkaszarki do aktualnie wykonywanej pracy (na przykład skoszenia trawy pod ławką czy też trampoliną). To bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia koszenie. Dzięki niemu nie trzeba przesuwać przedmiotów, aby wyciąć pod nimi trawę. Wystarczy, za pomocą odpowiedniego przycisku, wyregulować kąt nachylenia głowicy i skosić zarośla w trudno dostępnych miejscach.

 

Rodzaj zasilania

Jeżeli zdecydujesz się na zakup podkaszarki elektrycznej, warto zatroszczyć się o to, w jaki sposób będzie ona zasilana. Możemy wyróżnić dwa typy zasilania:

* akumulatorowe – sprzęt działa dzięki specjalnemu akumulatorowi, który po rozładowaniu należy podłączyć do prądu i naładować;

* elektryczne – urządzenie podłączane jest do sieci elektrycznej i to z niej czerpie energię do pracy.

Wybór zasilania uzależniony jest od Twoich preferencji. Niektóre podkaszarki zasilane z sieci elektrycznej mają specjalnie wbudowany zaczep przewodu, który uniemożliwia przypadkowe odłączenie kabla od gniazdka poprzez na przykład mocniejsze szarpnięcie.

Dodatkowe udogodnienia

Niektóre urządzenia mają dodatkowe udogodnienia, które znacznie poprawiają komfort pracy. Mogą to być na przykład kółka, które przemienią podkaszarkę w standardową kosiarkę i umożliwią wygodne manewrowanie sprzętem na dużym obszarze roboczym. Oprócz tego niektóre modele mają wbudowany system antywibracyjny, który zmniejsza drgania urządzenia. Niektóre modele mają także dodatkowy uchwyt, mający na celu zwiększenie wygodny i zagwarantowanie pewnego trzymania sprzętu w rękach. Najlepsza podkaszarka elektryczna jest wygodna w użytkowaniu i pozwala na precyzyjne prowadzenie podczas pracy.

 

Podkaszarki elektryczne w dobrych cenach

Najtańsze podkaszarki kosztują mniej niż 100 złotych. Jednak zazwyczaj wykonane są ze słabszej jakości materiałów, a ich silnik ma małą moc, jednak już za około 150 zł można kupić coś solidniejszego. Nie można jednak zapomnieć, że tańsze modele także mogą być niezawodne, a praca przy ich użyciu może być przyjemnością. Modele droższe to koszt ponad 300 zł. Najczęściej wyposażone są one w dodatkowe funkcje, które mają za zadanie umilić pracę (na przykład system antywibracyjny czy dodatkowy uchwyt). Cena podkaszarki elektrycznej uzależniona jest od materiałów, z których została wykonana, a także dodatkowych udogodnień, które znacznie wpływają na komfort koszenia. Przed zakupem warto dokładnie określić swoje wymagania i oczekiwania, aby zakupić sprzęt w pełni Cię zadowalający, którym będziesz mógł wykonywać różne porządkowe prace z przyjemnością. Również precyzyjne określenie budżetu i penetracji oferty w dziale “podkaszarka elektryczna” sklepów Castorama, OBI, Bricomarche, czy nawet serwisie Allegro sprawi, że wybierzemy optymalnie wyposażoną maszynę. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak wymienić głowicę w podkaszarce elektrycznej?

Wymiana głowicy w podkaszarce elektrycznej jest trochę skomplikowanym zadaniem. Jeżeli jednak nie wiesz, jak to zrobić lub po prostu masz wątpliwości, najlepszym wyjściem będzie udanie się do specjalisty, który bez problemu wymieni ją za Ciebie. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ sam możesz nieumyślnie uszkodzić sprzęt. Niektóre głowice umieszczane są na zacisk, więc samodzielnie ciężko będzie Ci ją rozmontować. Gdy zdecydujesz się na wymianę tego elementu w domowych warunkach, musisz zachować ostrożność. Należy pamiętać także o tym, aby dokonywać wymiany, gdy urządzenie już ostygnie. Wymiana głowicy zaraz po skończonym koszeniu może zakończyć się poparzeniem dłoni.

P2: Jak kosić podkaszarką elektryczną?

Przede wszystkim podczas koszenia podkaszarką elektryczną musisz być ostrożny. To bardzo ważne, abyś postępował powoli i rozważnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Możesz dodatkowo zaopatrzyć się w gogle ochronne, kurtkę i rękawice, aby odskakujące elementy nie zrobiły Ci krzywdy. Oprócz tego warto zadbać, aby w pobliżu obszaru Twojej pracy nie znajdowały się zwierzęta ani dzieci. Żyłka tnie trawę z bardzo dużą prędkością i należy o tym pamiętać. Trzeba pamietać także o tym, aby dobrze dobrać wysokość koszenia. Umożliwi to precyzyjnie prowadzić sprzęt podczas pracy.

 

P3: Jak działa podkaszarka elektryczna?

Podkaszarka elektryczna to bardzo przydatne urządzenie w domu, jeżeli masz ogródek lub na posesji rośnie dużo trawy, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Sprzęt kosi ją specjalną żyłką. Należy nawinąć ją na szpulę i w bardzo ostrożny sposób umieścić jej pokrywę na podkaszarce. Działanie sprzętu nie jest skomplikowane, jednak należy pamiętać, aby korzystać z niego bardzo rozważnie. Warto zatroszczyć się, aby w trawie nie znajdowały się żadne plastikowe, metalowe, czy też inne elementy, które mogłyby uszkodzić urządzenie, a także zrobić Ci krzywdę, na przykład kiedy odskoczą.

 

P4: Ile watów ma podkaszarka elektryczna?

Moc silnika podkaszarki elektrycznej uzależniona jest od modelu. Są urządzenia, których moc wynosi około 300 W, ale dostępne są także takie o większej mocy, nawet 1500 W. Różnica pomiędzy konkretnymi modelami z określoną mocą polega na ich wytrzymałości i długości pracy, a także na tym, czy koszenie będzie przebiegało płynnie, czy nie. W sprzedaży możesz znaleźć rozmaite sprzęty z różnymi silnikami. Ich cena będzie się znacząco różnić ze względu na moc, ponieważ im jest ona większa, tym urządzenie jest wydajniejsze i tym samym droższe.

P5: Jak nawinąć żyłkę w podkaszarce elektrycznej?

Czasami żyłka w podkaszarce może się zablokować w pokrywie szpuli, co uniemożliwi pracę sprzętu. Jej nawinięcie może być czasochłonne, jednak jeżeli zrobisz  to powoli, to oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów. Najpierw należy ostrożnie zdjąć pokrywę szpuli przytrzymującą sprężynę. Następnym krokiem jest ściągnięcie szpuli z żyłką z pokrywy. Najczęściej znajdują się na niej specjalne strzałki, które wskazują kierunek nawijania żyłki tnącej. Twoim zadaniem będzie nawinięcie jej jak najciaśniej. Gdy już tego dokonasz, należy umieścić żyłki w przeciwległych górnych nacięciach w szpuli, aby następnie przeciągnąć je przez specjalne otwory. Następnie wyjmij wcześniej umieszczone żyły z nacięć i ostrożnie umieść pokrywę szpuli na podkaszarce.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ