Ranking 10 najlepszych podkaszarek elektrycznych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Podkaszarka elektryczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Podkaszarka elektryczna to bardzo przydatny sprzęt, który ułatwi Ci dotarcie i wykoszenie trawy w trudno dostępnych miejscach. Model Bosch ART 23 SL to ciekawe i warte uwagi urządzenie. Jest ono lekkie i poręczne, co znacznie wpływa na komfort użytkowania i pracy. Ta podkaszarka umożliwi Ci wycięcie trawy przy krawężnikach, a także wokół drzew, krzewów i przy rabatach. Inną interesującą propozycją jest Bosch ART 26 SL. Sprzęt niemieckiej firmy jest bardzo wytrzymały, ponieważ wykonano go z odpornych na uszkodzenia materiałów. Gwarantuje to długie lata niezawodnego użytkowania. Kosa elektryczna została bardzo dobrze wyważona, więc w wygodny sposób możesz nią manewrować.

10 najlepszych podkaszarek elektrycznych. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej znajduje się ranking podkaszarek elektrycznych. Został on sporządzony na podstawie opinii kupujących, które zostały zamieszczone w Internecie. Jesteśmy pewni, że pomoże Ci on wyłonić najlepsze podkaszarki elektryczne i pomoże w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zastosowanie systemu Semi-Auto Feed umożliwia automatyczne zwalnianie nici, gdy urządzenie jest włączane. Pozwala to na dobranie optymalnej długości żyłki potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Obsługa podkaszarki jest bardzo prosta i nie sprawia większych problemów nawet osobom, które pierwszy raz używają tego typu sprzętu.

Wady

Według niektórych użytkowników złożenie i zainstalowanie wszystkich komponentów sprzętu sprawia małe trudności, w efekcie czego czynność ta jest czasochłonna.

Podsumowanie

Moc silnika wynosi 280 W. Sprzęt umożliwia szybkie i wygodne cięcie (jego prędkość to 12500 obrotów na minutę). Bardzo dobre wyważenie urządzenia jest gwarancją wygodnego użytkowania. Szpula Pro-Tap zapobiega plątaniu się nici w przypadku konieczności jej zmiany.

Drugi wybór

Zalety

Regulowanie kąta nachylenia głowicy pozwala na dostosowanie jej do Twoich wymagań i tego, jakie miejsca będziesz kosić. Jeżeli będzie to trudno dostępny obszar, to dzięki tej funkcji bez problemu poradzisz sobie z przeprowadzeniem w nim prac porządkowych. Regulacja ustawienia głowicy odbywa się przy pomocy specjalnego przycisku.

Wady

Część konsumentów twierdzi, że mechanizm przycinania żyłki przez nożyk nie zawsze działa poprawnie, co może nieco utrudniać koszenie określonych terenów.

Podsumowanie

Waga sprzętu wynosi 2,2 kg, a moc silnika to 245 W. Ponieważ zastosowano uchwyt obwiedniowy, zagwarantowana jest wygodna praca i łatwe, a przede wszystkim precyzyjne prowadzenie urządzenia. Jego pozycja może być regulowana, co pozwala na indywidualne dostosowanie sprzętu do potrzeb korzystającej z niego osoby.

Rozważ też

Zalety

Podkaszarka jest zasilana akumulatorowo, więc nie musisz się martwić o dostępność prądu na terenie, który zamierzasz wykosić. Ponieważ zastosowano w niej system antywibracyjny, użytkowanie jest bardzo przyjemne i komfortowe, a drgania zostały zminimalizowane. Podkaszarka charakteryzuje się dużą trwałością.

Wady

Kupujący zwracają uwagę na żyłkę, która została dołączona do zestawu. Według nich jest ona słabej jakości i szybko się rwie, co utrudnia i wydłuża czas pracy.

Podsumowanie

Prędkość maksymalna podkaszarki to 8000 obrotów na minutę. Moc silnika wynosi 1500 W. Sprzęt umożliwia cięcie w trudno dostępnych miejscach . Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje dużą wytrzymałość. Szerokość robocza podkaszarki to 25 cm.

 

Podkaszarka elektryczna Bosch

 

1. Podkaszarka do trawy Bosch ART 23 SL 

 

Podkaszarka elektryczna Bosch model ART 23 SL to ciekawy sprzęt do koszenia trawy. Wyposażony jest w system Semi-Auto Feed, który automatycznie zwalnia nić i zapewnia jej odpowiednią długość podczas koszenia. Urządzenie ma silnik o mocy 280 W, a prędkość cięcia wynosi 12500 obrotów na minutę.

Waga sprzętu to około 1,7 kg. Kosa elektryczna jest bardzo dobrze wyważona, więc w  wygodny sposób możesz nią manewrować. Szpula Pro-Tap zapobiega plątaniu się żyłki. Ponieważ zastosowano długą rękojeść, możliwe jest używanie podkaszarki w każdej pozycji. Szerokość robocza modelu wynosi 23 cm.

Konsumenci pozytywnie oceniają prezentowany sprzęt. W bardzo dokładny sposób można nim kosić trawę przy murkach, płotach, krzewach owocowych, a także w innych, trudno dostępnych miejscach. Należy wspomnieć także o łatwości obsługi i komforcie użytkowania.

 

 

 

 

2. Bosch ART 26 SL Podkaszarka elektryczna 280W

 

Model Bosch ART 26 SL to dobra i tania podkaszarka elektryczna. Sprzęt niemieckiego producenta ma silnik o mocy 280 W. Całość waży około 1,8 kg, a szerokość robocza wynosi 26 cm. Urządzenie wykonane jest z bardzo dobrych materiałów, więc jest odporne na uszkodzenia. Możesz być pewny, że będzie Ci ono służyło przez wiele sezonów.

Prezentowana wykaszarka elektryczna Bosch jest łatwa w obsłudze. Ma lekki silnik, a przede wszystkim jest bardzo dobrze wyważona, więc w komfortowy sposób możesz nią operować i kosić trawę. Poręczne uchwyty są bardzo wygodne i umożliwiają pewne trzymanie sprzętu w dłoniach.

Według kupujących to bardzo dobry sprzęt. Zwracają oni szczególną uwagę na łatwość obsługi i dużą wygodę użytkowania. Zaletą tej podkaszarki jest także wytrzymałość, ponieważ materiały, z których została wykonana, są bardzo dobrej jakości.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Stihl

 

3. Stihl Podkaszarka elektryczna 245W FSE 31

 

Ciekawą propozycją jest podkaszarka elektryczna Stihl 245W FSE 31. Sprzęt wyposażony jest w silnik o mocy 245 W. Regulacja kąta nachylenia głowicy umożliwia stopniowe zmienianie i dopasowanie jej do tego, aby przyciąć i wykosić trawę w trudno dostępnych miejscach. Odbywa się to za pomocą specjalnego przycisku. Waga podkaszarki to ponad 2 kg, a jej długość całkowita wynosi 1,1 m.

Ponieważ zastosowano uchwyt obwiedniowy, możliwe jest wygodne i lekkie prowadzenie sprzętu. Jego pozycja może być regulowana, więc umożliwione jest dostosowanie sprzętu do potrzeb użytkownika.

Kupujący chwalą sobie ten sprzęt. Szczególnie podoba im się zaczep przewodu elektrycznego, który uniemożliwia przypadkowe odłączenie kabla od gniazdka poprzez mocniejsze szarpnięcie. Należy wspomnieć także o regulacji kąta nachylenia głowicy, która jest bardzo ważnym elementem, wpływającym pozytywnie na komfort użytkowania.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna NAC

 

4. Podkaszarka akumulatorowa NAC TB20-B20-KC 20V 

 

Jeżeli szukasz sprzętu o dużej mocy, to podkaszarka elektryczna NAC TB20-B20-KC 20V powinna Cię zainteresować. Silnik tego urządzenia ma moc 1500 W. Szerokość koszenia to 25 cm. Waga podkaszarki wynosi 2,7 kg, a jej prędkość maksymalna dochodzi do 8000 obrotów na minutę.

To dobra podkaszarka elektryczna polecana do ogrodów, gdzie jest dużo zakamarków, do których trudno jest się dostać. Sprzęt zasilany jest akumulatorowo, więc nie musisz martwić się o dostęp do sieci elektrycznej. Uchwyt urządzenia wyposażony został w system antywibracyjny, co znacząco wpływa na komfort pracy.

Urządzenie wyróżnia się dużą wytrzymałością i trwałością, co chwalą sobie konsumenci. Ponieważ wykonano je z wysokiej jakości materiałów, jest odporne na uszkodzenia i może służyć Ci przez wiele sezonów, bez obaw o awarie. Należy wspomnieć także o systemie antywibracyjnym, który zmniejsza odczuwanie drgań.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Gardena

 

5. Podkaszarka żyłkowa EasyCut 400/25 Gardena 9807-20 204,00zł

 

Sprzęt EasyCut 400/25 marki Gardena zapewnia łatwą i wygodną pracę w każdej pozycji. Ma on mocny silnik o mocy 400 W. Szerokość cięcia podkaszarki wynosi 25 cm. Waży ona niespełna 3 kg. Uchwyt jest regulowany, więc w prosty sposób można go dopasować do potrzeb użytkownika.

Podkaszarka elektryczna Gardena jest przystosowana do podkaszania trudno dostępnych miejsc. Oprócz tego ma ona dodatkową, bardzo przydatną osłonę chroniącą rośliny. Podczas koszenia zdarza się przyciąć kwiaty, przy których znajduje się trawa. Osłona ma za zadanie uchronić je przed nieumyślnym ścięciem. Możliwość regulacji kąta pochylenia trzonka pozwala dotrzeć i wykosić trawę w zakamarkach, na przykład pod ławką czy trampoliną.

Test podkaszarek elektrycznych wykazał, że jest to bardzo dobry sprzęt. Zadowoleni z zakupu konsumenci polecają go szczególnie osobom mającym ogrody, a w nich kwiaty, wokół których często rośnie niechciana trawa.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Makita

 

6. Makita Podkaszarka elektryczna UR3000 450 W

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest sprzęt o dużej szerokości roboczej, to podkaszarka elektryczna Makita UR3000 450 W powinna Cię zainteresować. Powierzchnia cięcia wynosi 30 cm. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 400 W i waży 3 kg.

Podkaszarka jest bardzo prosta w użyciu. Jej obsługa nie sprawia większych trudności. Wygodny uchwyt zwiększa komfort pracy i umożliwia pewne trzymanie sprzętu w dłoniach. Oprócz tego podkaszarkę wyposażono w zabezpieczenie przed wyrwaniem przewodu zasilającego, więc nie musisz się martwić, że nieumyślnie odłączysz ją od zasilania przez szarpnięcie.

Według kupujących to bardzo dobry model. Szczególną uwagę zwracają oni na łatwość wymiany żyłkowej głowicy tnącej. Zauważyć należy także wygodny uchwyt i obecność specjalnego wałka z aluminiowej rury, który rozciąga się do nawet 20 cm, zwiększając tym samym długość całkowitą podkaszarki. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla wysokich osób.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna akumulatorowa

 

7. Podkaszarka akumulatorowa Verto VES 52G549

 

Elektryczna podkaszarka akumulatorowa model Verto VES 52G549 to sprzęt, na który warto zwrócić uwagę. Urządzenie tnie źdźbła z szybkością 8800 obrotów na minutę. W zestawie znajdziesz dwa akumulatory Li-Ion o pojemności 1,3 Ah. Czas ich ładowania wynosi od 3 do 5 godzin.

Szerokość koszenia modelu wynosi 25 cm. Maksymalna grubość żyłki, jaką możesz umieścić w podkaszarce, to 1,5 mm. Ten sprzęt pozwoli dotrzeć Ci w miejsca, do których zwykła kosiarka nie może. Dzięki temu wykosisz trawę wszędzie tam, gdzie będziesz chciał.

Opinie o podkaszarkach elektrycznych Verto są pozytywne. Kupujący zwracają uwagę na bardzo wygodny uchwyt. Zasilanie akumulatorowe gwarantuje mobilność urządzenia i brak zmartwień o dostęp do źródła prądu. Do zestawu są dołączone dwa akumulatory. Możesz korzystać z nich naprzemiennie i gdy jeden się rozładuje, możesz użyć drugiego, bez konieczności odkładania pracy na później.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Macallister

 

8. MacAllister Podkaszarka Elektryczna 28cm 430W

 

Model MacAllister 28 cm 430 W to podkaszarka elektryczna ze sklepu Castorama. Wyposażona jest w silnik o mocy 430 W. Urządzenie sprawdzi się w ogrodzie i na działce, gdzie konieczne jest przycinanie trawnika i niewielkich zarośli. Sprzęt poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach, takich jak rabaty czy też okolice płotu.

Do zestawu dołączona jest żyłka o średnicy 1,65 mm (o długości 4,5 m). Jest ona bardzo wytrzymała i odporna na zrywanie, a przede wszystkim zapewnia dokładne koszenie. Szerokość robocza podkaszarki to 28 cm. Wygodny uchwyt pozwala na wiele godzin pracy bez obaw o zmęczenie czy też otarcie dłoni.

Konsumenci uważają, że najważniejszymi zaletami sprzętu są lekkość i łatwość obsługi. Podkaszarka elektryczna Macallister jest intuicyjna w obsłudze, więc korzystanie z niej to przyjemność.

 

 

 

 

Podkaszarka elektryczna Black&Decker

 

9. Podkaszarka elektryczna Black&Decker ST5530CM

 

Podkaszarka elektryczna Black&Decker ST5530CM ma silnik o mocy 550 W. Szerokość koszenia wynosi 30 cm. Do ścinania źdźbeł używana jest żyłka o średnicy 1,6 mm. Prędkość cięcia to nawet 7500 obrotów na minutę.

Do zestawu dołączona jest żyłka o długości 9 m. Prezentowany model to kosiarka jezdna. Ma cztery kółka, które znacznie ułatwiają prowadzenie sprzętu i koszenie trawy. Możliwa jest zmiana ustawienia wysokości kół (40 cm lub 6 cm), co umożliwia skoszenie trawy na określoną długość. Istnieje także możliwość szybkiego demontażu kół, po ich odpięciu powstanie podkaszarka, którą możesz dotrzeć w trudno dostępne dla zwykłej kosiarki miejsca.

Opinie o prezentowanym modelu są pochlebne. Konsumenci chwalą solidną i dobrze zaprojektowaną konstrukcję podkaszarki (4 kółka, dzięki którym w wygodny sposób można manewrować sprzętem). Podkaszarka elektryczna z kółkami ma także regulowaną rękojeść i ograniczonym odczuwaniem wibracji.

 

 

 

10. Al-Ko GTE 550 Premium

 

Sprzętem, który sprawdzi się do podcięcia trawy na podwórku jest Al-Ko GTE 550 Premium. Silnik modelu ma moc 550 W, więc jest wydajny i pozwala na długą pracę. Co więcej, z kosiarki można korzystać do koszenia wysokiej trawy czy chwastów.

Szerokość pracy tego sprzętu jest równa 30 cm, co pozwoli Ci na wygodne skoszenie wybranego obszaru podwórka. Co istotne, głowica jest wykonana w taki sposób, że można ją nachylać i ustawiać, aby umożliwiła skoszenie każdego miejsca w ogrodzie. Opinie o podkaszarkach elektrycznych producenta AL-KO są bardzo pozytywne. Konsumenci pochlebnie wypowiadają się także na temat opisywanego produktu. Użytkownicy zauważyli, że jest on stosunkowo lekki (3 kg), więc zapewnia wygodną pracę przez wiele godzin.

Urządzenie ma teleskopowe ramię, które umożliwia wydłużenie go do rozmiaru pasującego do użytkownika. Uchwyty w tym modelu także są regulowane. Sprzęt wyposażony jest w 2 żyłki tnące zrobione z nylonu o grubości 1,65 mm.

Prezentujemy Al-Ko GTE 550 Premium to wydajna podkaszarka, z której pomocą usuniesz nieestetyczne chwasty ze swojego ogrodu. Sprzęt został tak zaprojektowany, by zmieścić się w trudno dostępnych miejscach.

 

Zalety

Waga: Przyrząd waży jedynie 3 kg, więc nie będziesz mieć problemu z jego używaniem czy przenoszeniem.

Bezpieczeństwo: W modelu zastosowano liczne zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko zranienia się podczas pracy. Na szczególną uwagę zasługuje ochrona żyłki przed pęknięciem.

Uchwyty: W sprzęcie umieszczono wygodne, odpowiednio zaprojektowane uchwyty. Ich kształt został tak zaprojektowany, aby dopasować się do dłoni. Dlatego w czasie pracy masz zapewniony pewny chwyt, co ułatwia prowadzenie przyrządu.

Obudowa: Podkaszarka została wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które chronią wewnętrzny mechanizm. Użyte materiały są odporne na pęknięcia. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia urządzenia podczas pracy jest niewielkie.

 

Wady

Efektywność: Prezentowany model ma dość ograniczoną efektywność pracy. Niestety, podkaszarka może nie sprawdzić się na silnie zachwaszczonych terenach. Z tego powodu, kupujący używają przyrządu, by kosić trawę w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sprawdzi się kosiarka.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką podkaszarkę elektryczną kupić?

 

Podkaszarka elektryczna to bardzo pomocne urządzenie. Zwłaszcza jeżeli trawa w ogrodzie rośnie w trudno dostępnych miejscach. Właśnie ten sprzęt w szybki i wygodny sposób skosi trawę we wszystkich zakamarkach. Zastanawiasz się jaka podkaszarka elektryczna jest najlepsza? Odpowiedź znajdziesz w poniższym poradniku.

Moc silnika

Moc silnika w podkaszarce elektrycznej określa wydajność sprzętu. Im będzie ona większa, tym urządzenie będzie lepiej pracować. Przed zakupem warto zastanowić się, jaka moc będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeżeli powierzchnia do koszenia jest mała, to możesz zdecydować się na urządzenie o mniejszej mocy, na przykład na takie z silnikiem 245 W. Jednak gdy obszar jest znacznie większy, warto zainwestować w podkaszarkę elektryczną o większej mocy, na przykład 1500 W. Jaką podkaszarkę elektryczną wybrać? Wybór uzależniony jest od Twoich potrzeb czyli od tego, jak dużo pracy chcesz wykonywać sprzętem. Im większe są Twoje wymagania, tym większą moc silnika powinien mieć sprzęt.

 

Waga

Ważną kwestią podczas zakupu jest waga podkaszarki. Jeżeli jesteś osobą o drobniejszej budowie, to powinieneś zdecydować się na model lżejszy, na przykład taki o wadze około 1,7 kg. Odpowiednie dobranie wagi do Twojej sylwetki jest kluczową kwestią. Jeżeli wybierzesz zbyt ciężką podkaszarkę elektryczną, to praca będzie nieprzyjemna i szybko będziesz się męczyć. To bardzo istotne, aby koszenie przebiegało sprawnie, a przede wszystkim wygodnie. Dobre wyważenie sprzętu to coś, o czym nie możesz zapomnieć. Jeżeli jego waga jest zbalansowana i odpowiednio ustawiony jest środek ciężkości, to korzystanie z urządzenia jest prawdziwą przyjemnością i nie jest kłopotliwe.

 

Szerokość robocza

Szerokość roboczą należy dostosować ją do swoich potrzeb oraz tego, jak dużo pracy masz zamiar wykonać. Jeżeli potrzebujesz sprzętu, którym w szybki sposób skosisz trawę na dużym obszarze, to powinieneś wybrać urządzenie, które ma większą szerokość roboczą (na przykład 30 cm). W przypadku, gdy chcesz dokonywać tylko kosmetycznych zmian i podkaszać trawę w trudno dostępnych miejscach (w pobliżu rabat z kwiatami lub pod płotem), to możesz zdecydować się na podkaszarkę elektryczną z mniejszą szerokością koszenia (na przykład 23 cm). Warto dokładnie przemyśleć wybór i podjąć właściwą decyzję, aby sprzęt spełniał swoją rolę.

 

Regulacja kąta nachylenia głowicy

Bardzo przydatną funkcją, którą zawierają niektóre modele, jest regulacja kąta nachylenia głowicy. Opcja ta umożliwia dowolne dostosowanie podkaszarki do aktualnie wykonywanej pracy (na przykład skoszenia trawy pod ławką czy też trampoliną). To bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia koszenie. Dzięki niemu nie trzeba przesuwać przedmiotów, aby wyciąć pod nimi trawę. Wystarczy, za pomocą odpowiedniego przycisku, wyregulować kąt nachylenia głowicy i skosić zarośla w trudno dostępnych miejscach.

 

Rodzaj zasilania

Jeżeli zdecydujesz się na zakup podkaszarki elektrycznej, warto zatroszczyć się o to, w jaki sposób będzie ona zasilana. Możemy wyróżnić dwa typy zasilania:

* akumulatorowe – sprzęt działa dzięki specjalnemu akumulatorowi, który po rozładowaniu należy podłączyć do prądu i naładować;

* elektryczne – urządzenie podłączane jest do sieci elektrycznej i to z niej czerpie energię do pracy.

Wybór zasilania uzależniony jest od Twoich preferencji. Niektóre podkaszarki zasilane z sieci elektrycznej mają specjalnie wbudowany zaczep przewodu, który uniemożliwia przypadkowe odłączenie kabla od gniazdka poprzez na przykład mocniejsze szarpnięcie.

Dodatkowe udogodnienia

Niektóre urządzenia mają dodatkowe udogodnienia, które znacznie poprawiają komfort pracy. Mogą to być na przykład kółka, które przemienią podkaszarkę w standardową kosiarkę i umożliwią wygodne manewrowanie sprzętem na dużym obszarze roboczym. Oprócz tego niektóre modele mają wbudowany system antywibracyjny, który zmniejsza drgania urządzenia. Niektóre modele mają także dodatkowy uchwyt, mający na celu zwiększenie wygodny i zagwarantowanie pewnego trzymania sprzętu w rękach. Najlepsza podkaszarka elektryczna jest wygodna w użytkowaniu i pozwala na precyzyjne prowadzenie podczas pracy.

 

Podkaszarki elektryczne w dobrych cenach

Najtańsze podkaszarki kosztują mniej niż 100 złotych. Jednak zazwyczaj wykonane są ze słabszej jakości materiałów, a ich silnik ma małą moc, jednak już za około 150 zł można kupić coś solidniejszego. Nie można jednak zapomnieć, że tańsze modele także mogą być niezawodne, a praca przy ich użyciu może być przyjemnością. Modele droższe to koszt ponad 300 zł. Najczęściej wyposażone są one w dodatkowe funkcje, które mają za zadanie umilić pracę (na przykład system antywibracyjny czy dodatkowy uchwyt). Cena podkaszarki elektrycznej uzależniona jest od materiałów, z których została wykonana, a także dodatkowych udogodnień, które znacznie wpływają na komfort koszenia. Przed zakupem warto dokładnie określić swoje wymagania i oczekiwania, aby zakupić sprzęt w pełni Cię zadowalający, którym będziesz mógł wykonywać różne porządkowe prace z przyjemnością. Również precyzyjne określenie budżetu i penetracji oferty w dziale “podkaszarka elektryczna” sklepów Castorama, OBI, Bricomarche, czy nawet serwisie Allegro sprawi, że wybierzemy optymalnie wyposażoną maszynę. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak wymienić głowicę w podkaszarce elektrycznej?

Wymiana głowicy w podkaszarce elektrycznej jest trochę skomplikowanym zadaniem. Jeżeli jednak nie wiesz, jak to zrobić lub po prostu masz wątpliwości, najlepszym wyjściem będzie udanie się do specjalisty, który bez problemu wymieni ją za Ciebie. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ sam możesz nieumyślnie uszkodzić sprzęt. Niektóre głowice umieszczane są na zacisk, więc samodzielnie ciężko będzie Ci ją rozmontować. Gdy zdecydujesz się na wymianę tego elementu w domowych warunkach, musisz zachować ostrożność. Należy pamiętać także o tym, aby dokonywać wymiany, gdy urządzenie już ostygnie. Wymiana głowicy zaraz po skończonym koszeniu może zakończyć się poparzeniem dłoni.

P2: Jak kosić podkaszarką elektryczną?

Przede wszystkim podczas koszenia podkaszarką elektryczną musisz być ostrożny. To bardzo ważne, abyś postępował powoli i rozważnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Możesz dodatkowo zaopatrzyć się w gogle ochronne, kurtkę i rękawice, aby odskakujące elementy nie zrobiły Ci krzywdy. Oprócz tego warto zadbać, aby w pobliżu obszaru Twojej pracy nie znajdowały się zwierzęta ani dzieci. Żyłka tnie trawę z bardzo dużą prędkością i należy o tym pamiętać. Trzeba pamietać także o tym, aby dobrze dobrać wysokość koszenia. Umożliwi to precyzyjnie prowadzić sprzęt podczas pracy.

 

P3: Jak działa podkaszarka elektryczna?

Podkaszarka elektryczna to bardzo przydatne urządzenie w domu, jeżeli masz ogródek lub na posesji rośnie dużo trawy, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Sprzęt kosi ją specjalną żyłką. Należy nawinąć ją na szpulę i w bardzo ostrożny sposób umieścić jej pokrywę na podkaszarce. Działanie sprzętu nie jest skomplikowane, jednak należy pamiętać, aby korzystać z niego bardzo rozważnie. Warto zatroszczyć się, aby w trawie nie znajdowały się żadne plastikowe, metalowe, czy też inne elementy, które mogłyby uszkodzić urządzenie, a także zrobić Ci krzywdę, na przykład kiedy odskoczą.

 

P4: Ile watów ma podkaszarka elektryczna?

Moc silnika podkaszarki elektrycznej uzależniona jest od modelu. Są urządzenia, których moc wynosi około 300 W, ale dostępne są także takie o większej mocy, nawet 1500 W. Różnica pomiędzy konkretnymi modelami z określoną mocą polega na ich wytrzymałości i długości pracy, a także na tym, czy koszenie będzie przebiegało płynnie, czy nie. W sprzedaży możesz znaleźć rozmaite sprzęty z różnymi silnikami. Ich cena będzie się znacząco różnić ze względu na moc, ponieważ im jest ona większa, tym urządzenie jest wydajniejsze i tym samym droższe.

P5: Jak nawinąć żyłkę w podkaszarce elektrycznej?

Czasami żyłka w podkaszarce może się zablokować w pokrywie szpuli, co uniemożliwi pracę sprzętu. Jej nawinięcie może być czasochłonne, jednak jeżeli zrobisz  to powoli, to oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów. Najpierw należy ostrożnie zdjąć pokrywę szpuli przytrzymującą sprężynę. Następnym krokiem jest ściągnięcie szpuli z żyłką z pokrywy. Najczęściej znajdują się na niej specjalne strzałki, które wskazują kierunek nawijania żyłki tnącej. Twoim zadaniem będzie nawinięcie jej jak najciaśniej. Gdy już tego dokonasz, należy umieścić żyłki w przeciwległych górnych nacięciach w szpuli, aby następnie przeciągnąć je przez specjalne otwory. Następnie wyjmij wcześniej umieszczone żyły z nacięć i ostrożnie umieść pokrywę szpuli na podkaszarce.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ