Najlepsza podkaszarka elektryczna Stihl

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Podkaszarki elektryczne Stihl – ranking

 

 

Stihl FSE 60

 

Stihl FSE 60 to bardzo dobra podkaszarka do średniej wielkości trawników. Ma ona moc 0,5 kW. Sprzęt najlepiej nadaje się do wyrównywania trawników, a szczególnie jego boków, a także usuwania trawy wokół klombów i drzew. Urządzenie jest wyposażone w uchwyt obwiedniowy. Trzymanie podkaszarki przez dłuższy czas nie jest więc niekomfortowe.

Regulowana długość rączki sprawia, że dopasowanie urządzenia do wzrostu jest bardzo łatwe. Noże są wykonane ze stali nierdzewnej. Bardzo rzadko ulegają one uszkodzeniu oraz korozji. Ostre noże radzą sobie nawet z grubszymi gałęziami.

Jest to stosunkowo cichy produkt. Operowanie sprzętem nie jest kłopotliwe, szczególnie manewrowanie pomiędzy drzewami oraz klombami. Użytkownicy przyznają, że podkaszarka ma mocną obudowę i jest urządzeniem, które posłuży nam przez bardzo długi czas. Internauci zauważyli również, że sprzęt odznacza się wysoką bezawaryjnością.

 

 

 

 

Stihl FSE 71

 

Stihl FSE 71 to podkaszarka o mocy 0,5 kW. Jest ona wystarczająca, aby dokładnie oczyścić ogród ze zbędnych elementów, jakimi są krzaki, większe kupki trawy oraz inne rośliny, które nie prezentują się zbyt estetycznie na trawniku i w jego obrębie. Możemy również poprawić kształt trawnika przycinając jego boki.

Na początku zwróćmy uwagę na obudowę sprzętu. Jest to model wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, które nie ulegają zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Obudowa to tworzywo sztuczne, a noże to stal nierdzewna. Z kolei uchwyt obwiedniowy produktu jest osłonięty gumą, aby trzymanie go nie było dla nas nieprzyjemne. Uchwyt jest dodatkowo dobrze wyprofilowany, więc manewrowanie sprzętem nie będzie zbyt uciążliwe.

Użytkownicy wypowiadają się o prezentowanym urządzeniu bardzo pozytywnie. Szczególnie często wspominają o dobrym wykonaniu produktu oraz fakcie, że służy on zazwyczaj przez długie lata. Niektórzy podkreślają też wygodę użytkowania modelu.

 

 

 

 

Stihl FSE 52

 

Stihl FSE 52 to jeden z najwygodniejszych produktów dostępnych na rynku. Manewrowanie prezentowaną podkaszarką jest bardzo łatwe. Przed przystąpieniem do pracy wystarczy odpowiednio wyregulować rączkę tak, aby jej długość odpowiadała naszemu wzrostowi. Następnie wystarczy mocno chwycić uchwyt i włączyć urządzenie.

Jeżeli chodzi o moc produktu, to wynosi ona 0,5 kW. Urządzenie jest więc odpowiednie do mniejszych prac ogrodowych, czyli usuwania krzaków przy drzewach, oczyszczania trawnika z większych kępek trawy oraz kształtowania trawnika w taki sposób, aby wyglądał jak najbardziej estetycznie. Sprzęt nie jest zbyt ciężki, więc nawet dłuższa praca nie przysporzy nam problemów.

Prezentowana podkaszarka elektryczna Stihl w dobrej cenie jest popularna. Wielu Internautów przyznało, że sprzęt jest bardzo dobrze wykonany, a w rezultacie rzadko ulega uszkodzeniu. Chwalą oni również bardzo ostre ostrza. Pozbywają się one większych kępek oraz grubszych gałązek, a co najważniejsze pracę takim urządzeniem wykonuje się szybko.

 

 

 

 

Jaką podkaszarkę elektryczną Stihl wybrać?

 

Na rynku znajdziemy kilka typów sprzętów, których możemy używać do pielęgnacji naszego ogródka. Jednym z nich jest podkaszarka. Urządzenie to może być używane do wykonywania różnych prac w ogrodzie, lecz najczęściej jest to usuwanie mniejszych krzewów. Zastanawiasz się nad kupnem podkaszarki? Przeczytaj więc kilka wskazówek, które Ci pomogą w zakupach.

Z pewnością zastanawiasz się, czemu w naszym zestawieniu znajdują się wyłącznie produkty Stihl. Jest to firma ciesząca się uznaniem wielu osób mająca swoich klientów na całym świecie. Cenią sobie oni wysoką bezawaryjność sprzętów tej firmy, a także fakt, że są bardzo dobrze wykonane. Dlatego tak wielu konsumentów poleca podkaszarki Stihl.

Na początku skupmy się na średnicy cięcia. Standardem jest około 20 cm. Jest to wystarczające, aby w dość krótkim czasie usunąć z ogrodu rośliny, które szpecą trawnik. Na rynku znajdziemy również modele, które mają większą średnicę cięcia (30 cm) oraz mniejszą (około 15 cm). Mniejsza średnica cięcia ułatwi nam operowanie sprzętem pomiędzy drzewami oraz innymi przeszkodami, a większa pozwala na szybsze podcięcie roślinności na dużym terenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Jerzy

June 26, 2022 at 4:33 pm

Bardzo cenię sobie urządzenia f-my Stihl. Aktualnie poszukuję podkaszarki elektrycznej, o mocy minimum 400 W, z urządzeniem tnącym w postaci nawiniętej na bęben linki.o przystępnej cenie.
Czy f-ma Stihl oferuje podobną podkaszarkę? Wymienione obok modele: FSE 52, 60, 71 są wyposażone w ostrza tnące, które nie sprawdzą się na moich kawałkach trawnika ze względu na:
kamienie,pozostałości konstrukcji betonowych.druciany płota a przede wszystkim wysoką cenę.
Z wyrazami szacunku J.Darkowicz

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

July 22, 2022 at 10:43 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Proponujemy skontaktować się bezpośrednio z firmą Stihl, gdyż posiadają oni większą wiedzę na temat swoich produktów.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.com

Respuesta