Najlepsza podkaszarka elektryczna NAC

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dużym atutem urządzenia jest to, że w zależności od potrzeb można wymienić głowicę tnąca i pracować żyłką lub tarczą tnącą. Obudowa oraz uchwyt gwarantują wygodną obsługę urządzenia. Nie będziemy odczuwać bólu nawet przy długiej pracy. Ponadto produkt jest wyposażony w mechanizm antywibracyjny.

Wady

Cześć konsumentów uważa, że rękojeść nie jest dostatecznie dopasowana do dłoni, dlatego po dłuższej pracy mogą pojawić się odciski.

Podsumowanie

Jest to akcesorium, które zadba o trawnik, nawet wtedy, gdy dany teren jest wyboisty. Model jest dobrze wyważony, co ma znaczenie przy pracach na dużych powierzchniach. Moc akcesorium wynosi 1,4 kW.

Drugi wybór

Zalety

Obudowa podkaszarki jest odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i nie traci koloru z czasem użytkowania. Atutem urządzenia jest osłona, którą wykonano z dobrej jakości tworzywa i spełnia funkcję ochronną dla naszej twarzy. Sprzęt pracuje długo i efektywnie, nawet przy wysokich temperaturach i długim koszeniu.

Wady

Poziom hałasu emitowanego przez podkaszarkę jest dość wysoki, co oznacza, że podczas pracy warto zaopatrzyć się w słuchawki wytłumiające.

Podsumowanie

Model do cięcia wykorzystuje zarówno tarcze tnące, jak i żyłkę. Co ważne, oba te elementy są w zestawie. Średnica żyłki tnącej przy tym akcesorium wynosi 2mm/2,5 mm. Moc silnika podkaszarki to 1000 W.

Rozważ też

Zalety

Niewielka szerokość koszenia żyłką, która wynosi 30 cm umożliwia precyzyjne strzyżenie trawnika w tych miejscach, w których nie poradziła sobie zwykła kosiarka. Osłona głowicy daje gwarancję osłony naszej twarzy przed zranieniem. Sprzęt jest wyposażony w wygodne zwijanie kabla.

Wady

Podkaszarka dość szybko się nagrzewa. Dlatego podczas dłuższej pracy w ogrodzie trzeba robić częste przerwy, aby nie doszło do przegrzania akcesorium.

Podsumowanie

Jest to niewielki model, który nie zajmie dużo miejsca. Wykorzystywany jest tam, gdzie nie radzi sobie kosiarka. Silnik ma moc 500 W. Waga sprzętu jest stosunkowo niewielka i wynosi 3 kg. Uchwyt jest wygodny i pewnie leży w dłoni.

 

 

Podkaszarki elektryczne NAC – ranking

 

 

Nac BE140-SW-S

 

NAC BE140-SW-S to sprzęt, który pozwoli Ci zadbać o trawnik, nawet wtedy, gdy jest on położony na dość wyboistym terenie. W zależności od zapotrzebowania możemy wymienić głowicę tnąca i pracować żyłką lub tarczą tnącą, która dobrze radzi sobie ze zdrewniałymi pędami.

Obudowa i uchwyt zapewniają wygodną obsługę urządzenia. Nawet podczas długiej pracy nie będziemy odczuwali dolegliwości bólowych w barkach lub kręgosłupie. Sprzęt został wyposażony w mechanizm antywibracyjny, który pośrednio chroni nasz kręgosłup przed negatywnymi skutkami drgań. Maszyna jest dobrze wyważona, co jest ważne zwłaszcza przy pracach na dużych powierzchniach. Sprzęt nie jest zbyt ciężki – waży około 5 kg.

Kupujący polecają to narzędzie ogrodowe osobom, które chcą zadbać o czyste powietrze – silnik elektryczny pozwala na dbanie o środowisko. Jednocześnie ma on moc 1,4 kW. Osłona głowicy skutecznie chroni twarz przed uderzeniami tym, co można znaleźć w trawniku – między innymi chodzi tu o kamyki, śmieci oraz kawałki żyłki, która czasem może się zerwać.

 

 

 

 

Nac BE100-Y

 

NAC BE100-Y to model wykorzystujący do cięcia zarówno żyłkę, jak i tarcze tnące. Oba te elementy znajdują się w zestawie. Sprzęt jest lekki – jego waga nie przekracza 6 kg. Obudowa jest odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i nie traci swoich właściwości.

Średnica żyłki, której używamy przy tym urządzeniu, wynosi 2mm/2,5 mm. Sprzęt jest łatwy w przechowywaniu – dzięki umieszczeniu uchwytów wzdłuż drążka. Silnik o mocy 1000 W pracuje długo i efektywnie, nawet przy wysokich temperaturach i długim koszeniu. Poziom hałasu emitowanego przez urządzenie wynosi około 95 dB. Jest to dość głośna maszyna, warto zatem zaopatrzyć się w specjalne słuchawki wytłumiające.

Użytkownicy podkreślają ważną zaletę maszyny, jaką jest moc pracy porównywalna do tej, którą ma kosa spalinowa. Poza tym atutem podkaszarki jest osłona wykonana z tworzywa, która pełni funkcję ochronną dla naszej twarzy.

 

 

 

 

Nac TE50-S

 

Model NAC Te50-S to niewielki, wygodny w użytkowaniu przyrząd, który znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie kosiarka. Waga sprzętu wynosi około 3 kg. Natomiast silnik ma moc 500 W.

Niewielka szerokość koszenia żyłką (30 cm) pozwala na precyzyjne strzyżenie trawnika w miejscach, gdzie niemożliwe jest dotarcie zwykłą kosiarką. Zalecana grubość żyłki to w tym przypadku 1,6 mm. Grubość żyłki jednak powoduje, że sprzęt nie radzi sobie z koszeniem łykowatych, zdrewniałych pędów. Dzięki osłonie głowicy mamy pewność, że nasza twarz jest dobrze chroniona przed zranieniem.

Prezentowany model to podkaszarka elektryczna NAC w dobrej cenie polecana przez użytkowników. Ich zdaniem narzędziem można pracować wygodnie i szybko, co jest ważne zwłaszcza przy konieczności długiego koszenia w trudno dostępnych miejscach. Wygodne zwijanie kabla wpływa pozytywnie na użytkowanie sprzętu. Zdaniem konsumentów uchwyt leży w dłoni na tyle pewnie, że w żaden sposób się z niej nie wyślizguje.

 

 

 

 

Jaką podkaszarkę elektryczną NAC wybrać?

 

Jeśli w ogrodzie rośnie dużo krzewów, dbanie o trawnik bywa nieco utrudnione. Potrzeba narzędzia, które poradziłoby sobie z precyzyjnym koszeniem, np. wokół kamieni przy rabatce. Przydatna wówczas okazuje się podkaszarka elektryczna. W tym poradniku znajdziesz kluczowe cechy tych sprzętów. Staraliśmy się zebrać wszystkie parametry w taki sposób, aby ułatwić Ci zakup. Zdaniem konsumentów najlepsze podkaszarki elektryczne NAC mogą służyć za dobre przykłady urządzeń. Marka NAC to jeden z największych producentów sprzętu ogrodniczego w Europie. Wśród asortymentu firmy znajdują się nie tylko podkaszarki, ale również kosiarki, glebogryzarki czy niewielkie ciągniki ogrodnicze.

Manewrowalność sprzętu tego typu jest bardzo duża, co jest jego niewątpliwą zaletą. Jeśli potrzebujesz usunąć chwasty czy nadmiar trawy spod żywopłotu czy wcześniej wspomnianej rabatki, to zdecydowanie sprzęt dla Ciebie. Jego budowa jest bardzo prosta – zwykle narzędzie składa się z silnika, wysięgnika oraz mechanizmu tnącego. Dla niektórych bywa uciążliwa konieczność regulowania wysokości cięcia trawy, jednak jest to dość proste i odbywa się za pomocą kółka prowadzącego. Elementy tnące mogą być połączeniem tarczy i żyłki tnącej, jak i występować osobno. Jeśli wybierzemy samą żyłkę, będziemy mogli wybierać spośród głowic ręcznych, półautomatycznych i ręcznych. Czasem zdarza się, że urządzenie ma głowicę składającą się z noży. Mogą one być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i metalu. Jeśli wiemy, że będziemy musieli kosić zdrewniałe pędy, zaopatrzmy się w narzędzie, którego elementami tnącymi są specjalne tarcze. Zwykle szerokość cięcia wynosi około 30 cm, przez co można docierać głowicą do trudno dostępnych miejsc.

Według kupujących najlepsza podkaszarka elektryczna NAC w 2024 roku ma specjalną osłonę z tworzywa, która ma za zadanie chronić naszą Twarz, np. przed ewentualnym uderzeniem kamykiem. Dobrze, aby kąt nachylenia głowicy mógł zostać zmieniony, w razie gdyby wystąpiła konieczność koszenia wzdłuż ogrodzenia lub wokół kamyków.

W zależności od tego, jak dużą powierzchnię trawnika mamy kosić, powinniśmy wybierać modele o odpowiednio dużej mocy. Mamy do wyboru spośród maszyn z zakresu 450 W do 900 W. Dobrze, aby podkaszarka miała regulowaną długość ramienia. Wtedy zarówno osoby niskie, jak i nieco wyższe, będą mogły wygodnie pracować urządzeniem. Ważna jest również głośność pracy. Warto zaopatrzyć się w słuchawki wytłumiające hałas, ponieważ tego typu urządzenia zwykle emitują odgłosy na poziomie około 80 dB.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ