Grille węglowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Wśród wielu ofert grillów węglowych Internauci wybrali te, które uważają za najlepsze. Na pierwszym miejscu postanowili umieścić Activa Angular. Jest to model, który nie wymaga specjalistycznej konserwacji, aby służył nam przez długi czas. Wystarczy, że po zakończeniu grillowania wyczyścimy go mokrą ścierką, a potem schowamy w suche miejsce. Produkt wykonany został z dobrej gatunkowo stali. Ruszt grilla jest bardzo szeroki, więc pozwala nam na smażenie dużej ilości jedzenia jednocześnie. Popiół gromadzi się w specjalnej szufladzie, którą potem możemy łatwo opróżnić. Na boku tego produktu zamontowana została specjalna półka, w której możemy przechowywać akcesoria związane z naszym grillem. Jeżeli chodzi o blachę paleniskową, to możemy regulować jej wysokość. Oprócz tego produkt ma klapę, dzięki której utrzymamy stałą temperaturę podczas grillowania. Użytkownicy polecają również model o nazwie Weber Master-touch GBS. Jest to raczej grill przeznaczony dla mniejszej grupy osób. Jeżeli chcesz poznać inne produkty, to zapraszamy Cię do kolejnej części naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt bardzo ładnie prezentuje się w ogródku. Ruszt ma dużą powierzchnię, dzięki czemu możemy umieścić na nim sporą ilość jedzenia. Z kolei zamykana klapa pozwoli nam utrzymać w środku stałą temperaturę.

Wady

Część użytkowników twierdzi, że złożenie prezentowanego grilla węglowego nie należy do najprostszych czynności. Instrukcja nie jest zbyt dobrze napisana, a producent nie dołączył odpowiedniej ilości elementów, więc musimy je kupić sami.

Podsumowanie

Grill przeznaczony jest do użytku przez większą grupę osób. Produkt wyposażony został w duży ruszt oraz regulowaną blachę paleniskową. Zanim jednak zaczniemy grillowanie musimy się trochę natrudzić ze złożeniem modelu.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany grill węglowy to bardzo lekki produkt, który możemy łatwo przenosić. Dodatkowo ułatwiają nam to nóżki z kołami. Urządzenie zostało wykonane z wysokich jakościowo materiałów, więc długo nam posłuży.

Wady

Nie jest to grill na duże przyjęcia. Powierzchnia rusztu jest stosunkowo mała, więc jednorazowo nie możemy usmażyć dużej ilości jedzenia. Jest to jednak dobra opcja do weekendowego grillowania z najbliższą rodziną.

Podsumowanie

Jest to urządzenie na 3 nogach, które możemy umieścić nawet na niezbyt równym terenie. Z pomocą zamontowanych kółek bardzo łatwo się je przenosi. Ruszt tego grilla może jednak okazać się za mały dla dużej grupy osób.

Rozważ też

Zalety

Landmann Grillchef Comfort to bardzo solidnie wykonany grill węglowy. Każda z części jest dobrze wyprofilowana i dopasowania. Jest to bardzo trwały produkt, który z pewnością pozostanie z nami przez kilka sezonów.

Wady

Ze względu na duże wymiary przenoszenie produktu nie jest łatwe. Pomagają nam w tym kółka, lecz mimo wszystko wielu użytkowników uważa, że grill jest stosunkowo ciężki.

Podsumowanie

Grill odznacza się bardzo wysoką jakością wykonania i trwałością elementów. Jego obsługa jest łatwa. Produkt został wyposażony w kółka, ma kilka półek oraz wygodną rączkę na akcesoria.

 

 

Najlepsze grille węglowe w 2024 roku

 

Poniżej umieściliśmy nasz ranking grilli węglowych, który został stworzony na podstawie opinii Internautów. Znajdują się w nim jedne z najciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

 

Nasze zalecenia

 

Activa Angular

 

Activa Angular to grill węglowy, który sprawi, że podczas wieczornego grillowania z rodziną niczego nie zabraknie. Wykonany on został z czarnej, lakierowanej blachy, którą się bardzo dobrze czyści. Wystarczy, że po użyciu modelu wyczyścimy go mokrą szmatką. Produkt ma dwa ruszty – jeden z nich został emaliowany, a drugi chromowany.

Prezentowany grill ma wiele udogodnień, które pozwolą nam z niego łatwiej korzystać. Jednym z nich jest możliwość regulacji wysokości ustawienia blachy paleniskowej. Tym samym możemy decydować o intensywności grillowania. Miejsce, w którym gromadzi się popiół to wyciągana szuflada, więc opróżnienie jej nie sprawi nam problemu. Dodatkowo grill możemy zakryć dołączoną do niego klapą, dzięki czemu szybciej przyrządzimy bardziej wymagające mięsa.

Na jednym z boków tego produktu znajduje się półka, na której możemy umieścić wszystkie akcesoria potrzebne nam do grillowania. Opinie o grillach węglowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownicy uważają, że prezentowany model jest wyposażony we wszystko, co powinien mieć dobry produkt tego typu.

Activa Angular to czarny grill głównie wykonany z blachy. Model ma zamykaną klapę. Z boku produktu znajduje się metalowa półka na akcesoria.

 

Zalety

Łatwość przenoszenia: Model jest wyposażony w dwa duże koła, dzięki którym można go łatwo przenosić. Pomagają w tym również dobrze wykonane uchwyty. Zmienianie miejsca grillowania nie jest kłopotliwe.

Obecność klapy: Dzięki zamykanej klapie nie musisz się martwić, że do środka grilla wleci pył lub inne nieczystości. Poza tym klapa chroni grillowane jedzenie przed dostaniem się do niego zwierzaków lub liści.

Półka pomocnicza: Na jednym z boków konstrukcji znajduje się półka. Możesz na niej położyć najpotrzebniejsze rzeczy, na przykład przyprawy albo szczypce do obracania mięsa. W rezultacie nie musisz za każdym razem daleko po nie sięgać.

Regulacja temperatury: Temperaturę na ruszcie ustawia się poprzez zmienianie jego pozycji korbą. Warto wiedzieć, że temperaturę można kontrolować, ponieważ na klapie znajduje się termometr.

Szuflada na popiół: Obecność szuflady na popiół sprawia, że pozbycie się popiołu jest łatwe. Wystarczy wyciągnąć szufladę, wyrzucić popiół do śmietnika, a następnie włożyć szufladę z powrotem.

 

Wady

Odchodząca farba: Od wewnętrznej części szybko zaczyna odpryskiwać farba. Można się przed tym uchronić zabezpieczając tę część, aby wyglądała estetycznie.

 

 

 

 

Weber Master-touch GBS

 

Jeżeli zależy Ci na komforcie używania, to polecamy zapoznać się z opisem Web Master-touch GBS. Jest to grill na trzech nogach, z których dwie zakończone są kółkami. Zastosowanie tych elementów pozwala nam na łatwe transportowanie modelu w każde miejsce. Oprócz tego produkt jest wystarczająco lekki, by swobodnie się nim posługiwać.

Wielu użytkowników uważa, że prezentowany grill jest bardzo stabilny nawet w przypadku umieszczenia go na niezbyt równym terenie. Produkt wyposażony został we wskaźnik temperatury, więc mamy stałą kontrolę nad tym, co się dzieje w jego wnętrzu.

Dzięki specjalnej klapie możemy odizolować grill od czynników zewnętrznych, więc szybciej przygotujemy mięsa. Wspomniana klapa chroni także produkt przed dostaniem się do niego liści, czy wody. Użytkownicy cenią kompaktowość opisywanego modelu, a także jego łatwą obsługę. Internauci wypowiadają się o nim bardzo pochlebnie.

Weber Master-touch GBS to grill o wymiarach 107 cm x 61,5 cm. Jego waga to około 17 kg. Średnica rusztu wynosi 57 cm. Model jest wyposażony w dwa wieszaki.

 

Zalety

Przemieszczanie: Model jest lekki oraz nie jest zbyt duży. Na obudowie ma on dość duży uchwyt, a także dwa stosunkowo duże koła. Dzięki temu można łatwo przemieszczać oraz przechowywać prezentowany grill.

Stabilność: Produkt jest wyposażony w 3 nogi, które stabilnie stoją nawet na nierównej powierzchni. Nie musisz się obawiać, że grill podczas przyrządzania jedzenia spadnie, a jedzenie się zmarnuje.

Obecność kosza na brykiet: Ze względu na obecność kosza na brykiet masz do niego stały dostęp.

Pokrywa: Obecność pokrywy sprawia, że można łatwo ochronić grillowane jedzenie przed spadającymi liśćmi, piaskiem oraz innymi zanieczyszczeniami. Można też o wiele szybciej przygotować niektóre mięsa oraz bezpiecznie przechowywać grill.

 

Wady

Powierzchnia rusztu: Grill nie ma zbyt dużej powierzchni rusztu. Dlatego nie nadaje się on do przygotowywania jedzenia dla wielu osób. Służy raczej do grillowania w rodzinnym gronie (maksimum 4 osoby).

 

 

 

 

Landmann Grillchef Comfort

 

Landmann Grillchef Comfort jest przeznaczony dla fanów grillowania. Ma on wiele cech, które sprawiają, że przygotowanie potraw jest przyjemniejsze. Sprzęt został wykonany z blachy stalowej, a jego ruszt z emaliowanego aluminium. Produkt ładnie prezentuje się w ogrodzie.

Jeżeli chodzi o przemieszczanie modelu, to nie będziemy mieć z tym problemu. 2 z 4 nóg zakończone są kółkami, dzięki którym możemy łatwo transportować produkt. Grill ma szufladę, w której gromadzi się popiół. Aby ją opróżnić wystarczy wyciągnąć ją. Ruszt jest wystarczająco duży, aby jednorazowo przygotować posiłek dla większej grupy osób.

Prezentowany model ma wskaźnik temperatury – możemy ją na bieżąco kontrolować. Z kolei płyta węglowa jest regulowana, co umożliwia nam dopasowanie jej wysokości. Internauci w swoich komentarzach bardzo często wspominają o wysokiej jakości wykonania tego grilla węglowego. Piszą także o dużej powierzchni rusztu.

Landmann Grillchef Comfort to duży grill na 10 osób,o powierzchni grillowania 42 cm x 56 cm. Jest on malowany proszkowo.

 

Zalety

Duży obszar grillowania: Model ma bardzo dużą powierzchnię grillowania. Jest on prostokątny, można na nim łatwo poukładać duże ilości mięsa.

Regulacje: Użytkownik ma możliwość regulowania wysokości płyty węglowej. Dzięki temu może łatwo zdecydować, jak bardzo spieczone ma być mięso.

Komfort użytkowania: Po obu stronach grilla znajduje się półka, na której można położyć potrzebne podczas grillowania przedmioty. Z kolei pod samym rusztem jest większa półka, na której zmieści się nawet mały worek z węglem.

 

Wady

Gabaryty: Grill jest stosunkowo duży i ciężki. W rezultacie jego przechowywanie może być utrudnione. Pomimo obecności kół przenoszenie modelu bywa trudne.

 

 

 

 

Multistore SK30A

 

Jeżeli szukasz grilla, który pozwoli Ci przygotować posiłek dla dużej liczby osób, to polecamy Ci Multistore SK30A. Z pomocą tego urządzenia usmażysz jednorazowo jedzenie dla 12 osób. Produkt ma aż dwa ruszty, które możemy wykorzystywać w tym samym czasie. Powierzchnia każdego z nich jest wystarczająca, aby pomieścić sporą ilość jedzenia.

Przy ruszcie znajdują się dwie drewniane półki. Przydadzą się one w momencie, kiedy chcemy wykładać przygotowane już jedzenie. Wówczas na półkach możemy umieścić talerze lub różnego rodzaju przyprawy. Na dole urządzenia znajduje się półka, na której możemy przechowywać węgiel. Pod grillem jest także popielnik – w nim zbiera się popiół.

Na pokrywie prezentowanego produktu zamontowany został termometr. Pokrywa pozwala nam na utrzymanie wysokiej temperatury wewnątrz grilla. Jest to jeden z najczęściej wybieranych produktów na rynku. Użytkownicy sprzętu uważają, że jest on bardzo solidny, a do tego łatwo się go obsługuje.

Polecamy Multistore SK30A, czyli grill o wymiarach 115 cm x 75 cm x 124 cm. Jednorazowo pozwala przygotować jedzenie dla około 12 osób. W zestawie znajdują się dwie składane półki.

 

Zalety

Powierzchnia grilla: Bardzo duża powierzchnia grillowania sprawia, że jednoczesne przygotowywanie jedzenia dla dużej ilości osób nie jest trudne.

Półki pomocnicze: Na bokach grilla znajdują się 2 drewniane półki. Pomagają one podczas grillowania (można na nich coś położyć) a na dodatek można je składać, więc podczas przechowywania nie zajmują miejsca.

Pokrywa z termometrem: Obecność termometru sprawia, że można kontrolować temperaturę grillowania, a pokrywa chroni przed dostaniem się do jedzenia nieczystości.

 

Wady

Skomplikowany montaż: Użytkownicy uważają, że montaż produktu nie jest intuicyjny i może zająć dużo czasu. Warto przygotować sobie na składanie grilla całe popołudnie.

Wierzchnia blacha: Wierzchnia blacha łatwo się wgniata. Dlatego warto na nią uważać, a najlepiej w pewien sposób zabezpieczyć.

 

 

 

 

Toya 99581

 

Toya 99581 to dobry i tani grill węglowy, który umili każdy letni wieczór. Za sprawą szerokiego rusztu możemy jednorazowo przygotować posiłek dla wielu gości. Nie musimy czekać, aby resztę jedzenia przygotować później. Ruszt jest chromowany, co wpływa na jego trwałość.

Prezentowany model wyposażono w dwie drewniane półki boczne oraz półkę dolną. Miejsce to może posłużyć nam na przechowywanie potrzebnych akcesoriów, jak brykiet, przyprawy, talerze, widelce itp. Produkt umożliwia nam regulowanie obiegu powietrza oraz wysokości rusztu. Na końcach dwóch nóg znajdują się koła, które ułatwiają transport grilla.

Użytkownicy tego produktu szczególnie pozytywnie oceniają jego wygląd. Uważają oni, że model bardzo dobrze prezentuje się w ogródku, a do tego jest solidnie wykonany.

Toya 99581 to dobry grill węglowy do 200 zł z rusztem o wymiarach 40 cm x 45 cm. Jest on wyposażony w 3 półki, dwie boczne i jedną dolną.

 

Zalety

Kompaktowość: Grill nie jest zbyt duży i dlatego można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce i przechowywać.

Regulacja: Sprzęt pozwala na regulację wysokości rusztu, a także regulację obiegu powietrza, co pozwala na większą kontrolę nad grillowaniem.

 

Wady

Wykonanie rusztu: Niektóre osoby uważają, że ruszt nie jest zbyt dobrze wykonany. Test grillów węglowych wykazał, że nie utrzyma on zbyt dużo mięsa, więc nie można na niego kłaść zbyt wielu porcji.

Instrukcja montażu: Instrukcja montażu została przygotowana dość chaotycznie, więc samodzielne złożenie może być wyzwaniem.

 

 

 

 

Jaki grill węglowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Mimo że na rynku pojawia się coraz więcej grilli gazowych i elektrycznych, modele węglowe wciąż są niezwykle popularne. Wpływa na to nie tylko niska cena, ale i możliwość przyrządzenia smacznego, aromatycznego posiłku. Ty także planujesz zakup takiego produktu? Koniecznie zapoznaj się z tym artykułem, a zwłaszcza poradnikiem. Zebraliśmy w nim wskazówki, jaki grill węglowy wybrać.

Stacjonarny czy przenośny?

Grille węglowe są klasyfikowane do dwóch grup. Pierwsza to modele stacjonarne, których nie da się przenosić. Tego typu produkty zazwyczaj powstają z cegły, klinkieru lub kamienia i są doskonałą ozdobą ogrodu. Niemniej jednak takie rozwiązanie dobrze sprawdza się głównie w przypadku osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Mieszkańcy bloków i posiadacze niewielkich posesji częściej wybierają grill przenośny, ponieważ jest mały, lekki i w razie potrzeby można go szybko przesunąć w inne miejsce.

Wśród modeli węglowych znajdziemy także produkty jednorazowe, które idealnie nadają się na krótki wyjazd, np. nad jezioro. Najczęściej powstają one z aluminium, a w zestawie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do grillowania. Po skończonym smażeniu taki grill wystarczy wyrzucić do śmieci.

 

Materiał wykonania

Najlepszy grill węglowy jest na tyle wytrzymały, że służy nam przez kilka sezonów. Jeśli zależy nam na solidnym produkcie, powinniśmy sprawdzić, z czego został wykonany. Polecamy w szczególności modele z blachy stalowej, które nie tylko są odporne na pęknięcia oraz inne uszkodzenia, ale i na rdzę. Wpływa na to zabezpieczenie materiału specjalną powłoką antykorozyjną, którą zazwyczaj jest kolorowa emalia. Dostępne są także produkty żeliwne, które są znacznie cięższe niż blaszane, ale jednocześnie trwalsze. Żeliwo wykazuje odporność na działanie bardzo wysokich temperatur, a do tego bardzo trudno jest je uszkodzić.

 

Kształt

W większości ogrodów widzimy grille okrągłe, jednak produkty te mogą też mieć inne kształty. Równie praktyczne są modele wózkowe mające prostokątne palenisko. To, który kształt grilla wybierzemy zależy przede wszystkim przyzwyczajeń oraz preferencji. Rzadziej decydujemy się na sprzęty finezyjne, bo nie są uznawane za praktyczne i często mają bardzo mały ruszt.

 

Podstawa

Podstawa produktu musi zapewniać stabilność, dlatego nóżki powinny być mocne i stosunkowo grube. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli planujemy grillować w towarzystwie dzieci. Może się zdarzyć, że po dotknięciu niestabilny grill przewróci się, a rozżarzony węgiel wysypie. To grozi poparzeniem, a niekiedy również wybuchem niewielkiego pożaru. Lepiej więc nie kupować modelu, który kołysze się na boki, nawet po ustawieniu na równym podłożu.

 

Pokrywa

Miłośnicy grillowania twierdzą, że o tym, jaki grill węglowy jest najlepszy decyduje konstrukcja produktu. Dobry model według wielu konsumentów to taki, który ma pokrywę z regulacją dopływu powietrza do paleniska. Dzięki niej możemy smażyć potrawy również w przypadku lekkiego deszczu czy silnego wiatru bez obaw np. o ich przypalenie. Umieszczone w pokrywie otwory umożliwiają regulację temperatury wewnątrz grilla, dlatego przyrządzone dania z pewnością będą idealnie wysmażone.

 

Popielnik

Pod paleniskiem grilla powinien znaleźć się popielnik, który znacząco ułatwia pozbywanie się popiołu. Pozostałości po spalonym węglu zazwyczaj możemy wyrzucić, dopiero gdy spadnie ich temperatura, czyli kilkadziesiąt minut po skończonym grillowaniu. W przypadku modelu z popielnikiem możemy pozbyć się popiołu również w trakcie smażenia, ponieważ nie zbiera się w samym palenisku, tylko na specjalnym pojemniku.

 

Ruszt

Niezbędnym elementem każdego grilla jest ruszt, który powinien być chromowany. Przez to jest on łatwy w czyszczeniu, a ponadto odporny na korozję i działanie wysokiej temperatury. Ruszt powinien być na tyle duży, aby pomieścił potrawy dla wszystkich zaproszonych na grillowanie gości. To jednak zależy również od samych wymiarów grilla.

 

Uchwyty

Aby nie mieć problemu z przenoszeniem zakupionego produktu w inne miejsce, wybierzmy model z uchwytami na kotle. Rączki muszą być wykonane z nienagrzewającego się materiału, inaczej przesunięcie rozgrzanego grilla skończy się poparzeniem dłoni.

 

Termometr

Aby dobrze wysmażyć na ruszcie kiełbaski i inne składniki, konieczna jest kontrola temperatury wewnątrz kotła. To może nam w dużej mierze ułatwić termometr, który zwykle mocowany jest na pokrywie. Za sprawą takiego rozwiązania możemy na bieżąco sprawdzać, czy dania nie smażą się w zbyt wysokiej temperaturze, przez którą mogą się przypalić.

Półki

Praktyczny grill jest wyposażony w niewielkie półki, na których można ustawić talerze lub położyć akcesoria, takie jak szczypce czy szpikulce z szaszłyków. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza jeżeli produkt stoi daleko od stołu. Półki, w zależności od budowy modelu, umieszcza się po bokach paleniska lub pod nim.

 

Kółka

Kupując grill przenośny należy sprawdzić, czy w podstawie znajdują się kółka. Inaczej przenoszenie produktu będzie kłopotliwe i możemy być zmuszeni do poproszenia kogoś o pomoc. Model na kółkach można z łatwością samodzielnie przesunąć na każdym podłożu, również na trawniku.

 

Grille węglowe w dobrych cenach

Niewielkie grille węglowe kosztują ok. 100 zł. Za solidniejszy i większy model zapłacimy nieco więcej, często ponad 400 zł. Produkty najbardziej znanych producentów kosztują 1000 zł lub więcej. Na tak wysoką cenę wpływa podwyższona odporność na uszkodzenia grilla, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak specjalny system do usuwania popiołu niewymagający wyjmowania popielnika.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ