Najlepszy grill gazowy Weber

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Grille Gazowe Weber – Ranking

 

 

Weber Spirit E-320 Classic 46415033

 

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości grilla gazowego, który pozwoli na szybkie przygotowanie ulubionych dań, to model Weber Spirit E-320 Classic 46415033 powinien przypaść do Twojego gustu. Produkt ten cechuje się mocą, wynoszącą 9,4 kW. Gwarantuje to szybkie i precyzyjne grillowanie.

Atutem prezentowanego produktu jest żeliwny ruszt, pokryty emalią porcelanową, który ma wymiary 60 cm x 45 cm. Dzięki użyciu takich materiałów, grill utrzymuje wysoką temperaturę przez długi czas, nawet po otworzeniu pokrywy. Sprawia to, że zużycie gazu nie wzrasta, co nie wpływa na Twoje rachunki. Pokrywa jest emaliowana z wbudowanym termometrem. Pomoże Ci to lepiej kontrolować przygotowywane dania. Cała obudowa została wykonana z grubego materiału, który nie pozwala ciepłu opuścić konstrukcji. Z tego powodu przygotowywanie dań zajmuje tak niewiele czasu. Wymiary sprzętu to: wysokość – 117 cm, szerokość – 132 cm, głębokość 65 cm.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło obecność 4 kółek, które pozwalają przetransportować grill w dowolne miejsce. Przydatnym udogodnieniem jest też specjalna półka na przyprawy.

 

 

 

 

Weber Q 1200 Stand

 

Model Weber Q 1200 Stand to elegancki i godny polecenia grill gazowy, które gwarantuje szybkie i profesjonalne przyrządzenie potraw. Powierzchnia przeznaczona do przyrządzania dań ma wymiary 43 cm x 32 cm.

Ten grill gazowy Weber w dobrej cenie posiada kocioł i pokrywę, które wykonano z odpornego na wysokie temperatury odlewu aluminiowego. Użycie takiego materiału sprawia, że urządzenie nie przepuszcza ciepła. Gwarantuje to mniejsze zużycie gazu. Palnik wykonano ze stali szlachetnej, co również pomaga w lepszym przewodzeniu ciepła. Dużym udogodnieniem są specjalne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie urządzenia. Ruszt został wykonany z żeliwa, który następnie pokryto emalią porcelanową, co gwarantuje równomierną dystrybucję temperatury. Do wykonania ramy prezentowanego sprzętu użyto nylonu, który wzmocniono włóknem szklanym. Gwarantuje to odporność na ciepło. Wymiary: wysokość z otwartą pokrywą – 120 cm, szerokość – 104 cm i głębokość 60 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło elegancki design, trwałą konstrukcję oraz dużą wydajność urządzenia. Wszystkie te elementy sprawiają, że obsługa, jak i przygotowanie dań na grillu, jest bardzo prosta i intuicyjna.

 

 

 

 

Weber Genesis S-330

 

Wysokiej klasy, nowoczesny model Weber Genesis S-330 to grill gazowy, które powinien się znaleźć w każdym ogrodzie. Produkt ten cechuje się profesjonalnym wyglądem, dzięki temu często można go zobaczyć na imprezach plenerowych. Powierzchnia do grillowania wynosi 66 cm x 50 cm. Z kolei moc palników to 12.,3 kW i 3,5 kW w przypadku elementu bocznego.

Ruszt został wykonany ze stali szlachetnej, co gwarantuje dobrą i sprawną dystrybucję ciepła. Warto dodać, że dzięki systemowi GBS możemy na urządzeniu umieścić dodatkowe akcesoria, takie jak kamień do pizzy, wok do kurczaka, czy żeliwny ruszt do steków. Zdecydowanie zwiększa to ofertę podawanych przez nas dań. Ciekawym atutem jest system aromatyzerów Flavorizer Bars galwanicznie pokrytych emalią porcelanową, które znakomicie chronią palniki przed skapującym tłuszczem i wodą. Wymiary Weber Genesis S-330 to: wysokość – 168 cm, szerokość – 150 cm, głębokość – 68 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję. Co więcej wszystkie użyte materiały skutecznie zapobiegają przedostawaniu się ciepła na zewnątrz, co zwiększa temperaturę pod pokrywą. Dzięki temu nie musimy używać tak dużej ilości gazu, a nasze potrawy przygotowują się szybciej.

 

 

 

 

Jaki grill gazowy Weber wybrać?

 

Wraz z początkiem wiosny ruszył sezon grillowy. Coraz więcej osób planuje wspólne przyjęcia w gronie rodziny i przyjaciół, gdzie główną atrakcją jest przyrządzanie kiełbasek. Z tego powodu, coraz większe grupy ludzi decydują się na wybudowanie modelu gazowego w swoim ogrodzie. Aby ułatwić Ci zakupy przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśnimy Ci, jakie cechy powinny mieć najlepsze grille gazowe Weber. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy trzy godne polecenia urządzenia.

Amerykańska marka Webber istnieje na rynku od ponad 100 lat. Przez ten czas zdobyła wielu wiernych fanów, którym do gustu przypadła dbałość o szczegóły i trwała konstrukcja sprzętów. Firma ta w swojej kolekcji posiada wiele rodzajów grillów, od modeli elektrycznych, przenośnych, do zabudowanych, czy gazowych. Wiedz jednak, że wszystkie te produkty powstały przy użyciu najlepszych materiałów, które zapewniają pełnię bezpieczeństwa w czasie użytkowania.

Decydując się na zakup wysokiej jakości modelu gazowego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na pokrywę. To bowiem dzięki niej możliwe jest osiągniecie wysokich temperatur, które opiekają mięso. Im grubsze są ścianki tym lepiej, gdyż zapobiega to uwalnianiu się żaru na zewnątrz. Zatem jeśli interesuje Cię najlepszy grill gazowy Weber w 2024 roku to wybierz model z solidną pokrywą. Pozwoli ona bowiem na zatrzymanie aromatu.

Następnym elementem, na którym powinieneś się skupić jest rodzaj materiału. Warto zainwestować w sprzęt wykonany z odlewu aluminium lub grubej stali. Drugi typ urządzeń często ma podwójne ścianki, między którymi znajduje się powietrze. Takie modele pozwalają na dłuższe utrzymanie ciepła, co zmniejsza zużycie gazu.

Jeśli nie wiesz, jaki ruszt wybrać, zdecyduj się na najcięższy. Takie produkty cechują się większą wytrzymałością, co gwarantuje długowieczność. W kwestii materiałów polecamy modele wykonane z żeliwa lub stali szlachetnej, gdyż utrzymują ciepło przez długi czas, nawet po otwarciu pokrywy. Takie rozwiązanie gwarantuje mniejsze zużycie gazu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ