Najlepszy grill ogrodowy trójnóg

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Grille ogrodowe trójnóg – ranking

 

 

Cookking 80 cm

 

Chcemy zaprezentować jeden z najlepiej ocenianych grillów ogrodowych typu trójnóg – Cookking Grill. Jest to sprzęt, który z pewnością pozwoli Ci na przygotowanie pysznego, grillowanego jedzenia. Największym atutem tego modelu jest jego wytrzymałość. Produkt w całości wykonany został z wysokiej jakości stali, a trójnóg dodatkowo jest pomalowany proszkowo. Grill ten nie rdzewieje, a poza tym jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Średnica rusztu prezentowanego modelu to aż 80 cm. Takie wymiary pozwolą nam na przygotowanie sporej ilości grillowanego jedzenia za jednym razem. Jest to więc dobra opcja dla większych rodzin lub dla osób, które często kogoś goszczą. Prezentowany grill jest bardzo stabilny. Możemy go postawić w prawie każdym miejscu naszego ogródka bez obawy, że się przewróci.

Sprzęt ma funkcję regulowania wysokości rusztu – za pomocą kołowrotka. Internauci uważają Cookking 80 cm za bardzo solidny grill ogrodowy. W swoich komentarzach często wspominają o wysokiej jakości wykonania produktu oraz o jego stabilności.

 

 

 

 

Farmcook 60 cm

 

Jedną z najciekawszych opcji dostępnych na rynku jest Farmcook 60 cm. Grill został doceniony przez wielu Internautów, którzy już mieli okazję z niego skorzystać – twierdzą, że jest atrakcyjny i niezawodny.

Ruszt tego produktu wykonany został ze stali nierdzewnej. Nie musimy się martwić, że po pewnym czasie użytkowania pojawi się na nim rdza i będzie on niezdatny do użycia. Poza tym wspomniany ruszt ma średnicę 60 cm – za jednym razem możemy grillować posiłek dla kilku osób.

Jeżeli chodzi o statyw tego modelu, to wykonany został ze stali. Nawet przy dużym obciążeniu nie musimy się obawiać, że pęknie podczas grillowania. Statyw pokryty jest czarnym proszkiem. Jego wysokość wynosi 185 cm. Mamy więc dużą swobodę w regulowaniu wysokości rusztu. Do tego celu używamy specjalnej rolki prowadzącej. Końcówki grilla ogrodowego Farmcook 60 cm wyposażone zostały w kołki. Zapewniają one stabilności konstrukcji nawet na nierównym terenie.

 

 

 

 

Toya Korono

 

Toya Korono to sprzęt, którego nie może zabraknąć podczas letniego grillowania. Pozwoli on nam w kilka minut przyrządzić pyszne jedzenie dla sporej grupy osób. Każdą z części tego modelu – czyli palenisko, ruszt oraz trójnóg – wykonano z wysokiej jakości materiałów. Warto skupić się na tym ostatnim elemencie. Trójnóg grilla jest bardzo stabilny, więc nie musimy martwić się o to, że w naszym ogrodzie jest wiele nierówności – sprzęt po ustawieniu się nie chwieje.

Średnica rusztu produktu wynosi 50 cm. Jest wystarczająco duża, by jednorazowo przygotować posiłek dla około 5 osób. Wspomniany ruszt wykonany został z czarnej stali. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, a co najważniejsze, na korozję.

Przenoszenie oraz przechowywanie Toya Korono nie sprawia większego problemu. Opisywany grill jest lekki, a poza tym został wyposażony w specjalne uchwyty. Oprócz tego jest to model składany, więc nie potrzebujemy dużo miejsca do schowania go na okres jesienno – zimowy. Użytkownicy cenią ten grill ogrodowy typu trójnóg w dobrej cenie za jego estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Jaki grill ogrodowy trójnóg wybrać?

 

Ładna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Jednym z pomysłów na odpoczynek na świeżym powietrzu jest grillowanie. Wspólne przygotowanie potraw z grilla pozwala nam odpocząć w gronie rodziny lub znajomych. Do tego potrzebny nam oczywiście dobry grill. W tym artykule skupimy się na grillu ogrodowym typu trójnóg.

 

Co jest najważniejsze przy zakupie grilla typu trójnóg? Najistotniejszą kwestią jest odpowiedni kształt. Najchętniej wybierane są modele okrągłe. Ich popularność ma związek z tym, że takie sprzęty równomiernie się rozgrzewają i są dość atrakcyjne. Nie mniej popularne są grille prostokątne, aczkolwiek w wersji trójnóg nie zawsze są wystarczająco stabilne.

Nie możemy pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest powierzchnia rusztu. Im większa rodzina czy grupa przyjaciół, tym większa powinna być średnica grilla. Minimalna powierzchnia, która pozwoli nam na przygotowanie jedzenia dla kilku osób, wynosi około 50 cm. Jeżeli spodziewamy się dużej grupy gości, to warto zainwestować w większy ruszt.

Najlepsze grille ogrodowe typu trójnóg są bardzo solidnie wykonane. Ruszt powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie korozji – dobrze, jeśli jest zdejmowany, bo wtedy można go wyczyści (sprawdź, czy można go myć w zmywarce, to znacznie ułatwia usunięcie spalenizny). Istotnym aspektem jest wysokość rusztu. Według konsumentów najlepszy grill ogrodowy typu trójnóg w 2024 roku ma możliwość regulowania wysokości w zależności od naszych potrzeb. W rezultacie możemy sami decydować o intensywności grillowania jedzenia. Najczęściej ruszt jest zawieszony na łańcuchu, który przesuwany jest za pomocą rolki.

Z paleniskiem czy bez? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Zaletą grilli typu trójnóg jest to, że można je ustawić nad ogniskiem, o ile mają wystarczająco dużą średnicę. Jednak najpopularniejsze są sprzęty z paleniskiem – to lepsza opcja, bo nie wypalamy trawy, a do tego sprzątanie po grillowaniu jest łatwiejsze.

Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca na przechowywanie grilla, to poleca się modele składane. Takim sposobem łatwo można zabrać je w podróż. Ciekawym udogodnieniem są również szpikulce w nóżkach. Dzięki nim grill jest stabilnie wbity w ziemię i nie musimy się obawiać, że się przewróci.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ