Najlepszy grill gazowy Broil King

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grill wyróżnia się solidnością, a tym samym trwałością. Wyposażono go w żeliwny ruszt pokryty ceramiczną emalią, który jest odporny na działanie bardzo wysokich temperatur. Model ma trzy palniki, możemy je wszystkie włączyć w tym samym czasie.

Wady

Plastikowe półki, które znajdują się po bokach rusztu mają ostre krawędzie. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby podczas grillowania się skaleczyć, więc warto je zabezpieczyć.

Podsumowanie

Sprzęt można przenosić z miejsca na miejsce, bo w podstawie znajdują się kółka. Ma on praktyczną szafkę na butlę z gazem, elektroniczną zapalarkę oraz termometr. Przy ruszcie znajduje się pokrywa, która zapewnia ochronę przed spadającymi liśćmi.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest wyposażony w aromatyzery, które chronią palnik przed skapującym z potraw tłuszczem. Rozpalenie grilla nie jest trudne ze względu na elektroniczną zapalarkę. Przy ruszcie znajdują się półeczki, na które można odłożyć talerze i niezbędne akcesoria.

Wady

Część kupujących narzeka, że przesuwanie grilla po trawniku nie jest zbyt proste. Wszystko przez to, że kółka w podstawie są stosunkowo niewielkie.

Podsumowanie

Model daje możliwość przygotowania pysznych, grillowanych potraw. Sprzęt szybko się nagrzewa, jest łatwy do utrzymania w czystości, a ponadto trwały. Nie ma ryzyka, że grill zniszczy się na skutek częstego używania. Z pewnością umili on spotkania w gronie rodziny i znajomych.

Rozważ też

Zalety

To praktyczny model dający możliwość przygotowania grillowanych potraw, a także zagotowania wody na herbatę czy ugotowania zupy. Na lewej, bocznej półce znajduje się kuchenka. Z kolei w dolnej części grilla jest szafka na butlę z gazem.

Wady

Osoby mające niewielki ogród czy taras uważają, że sprzęt znacząco ogranicza wolną przestrzeń. Choć jest on lekki, ma duże wymiary.

Podsumowanie

Grill ma 4 palniki, dołączono do niego również obrotowy rożen. Model jest solidny, wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym można go bez trudu wyczyścić, co zachęca do częstego grillowania na świeżym powietrzu.

 

 

Grille gazowe Broil King – ranking

 

 

Broil King Royal 320

 

Broil King Royal 320 to jeden z najsolidniejszych grillów gazowych dostępnych na rynku. Ruszt tego produktu został wykonany z żeliwa. Potrawy grillowane na opisywanym modelu mają charakterystyczny smak, który powstaje jedynie w przypadku połączenia się potraw z żeliwem.

Prezentowany grill gazowy Broil King w dobrej cenie ma dużą pokrywę, która zakrywa całą powierzchnię rusztu. Dlatego nawet po zakończeniu grillowania potrawy zakryte pokrywą przez pewien czas zachowują stałą temperaturę. Oprócz tego pokrywa chroni jedzenie przed spadającymi liśćmi i gałązkami. Grill ma 3 palniki, które mogą działać równocześnie. Po obu stronach rusztu znajdują się półki boczne, na których możesz położyć talerze i sztućce. Półki są składane, więc grill nie zabierze dużo miejsca.

Produkt ma dwa kółka, dzięki którym możesz go łatwo transportować. Na obudowie znajduje się termometr pokazujący dokładną temperaturę panującą wewnątrz grilla. Jest to doceniany produkt – większość użytkowników uważa, że jest on dobrze wykonany, a oprócz tego potrawy ugrillowane z jego pomocą są smaczne.

 

 

 

 

Broil King Monarch 320

 

Według wielu osób potrawy przygotowane z pomocą grilla gazowego Broil King Monarch 320 są smaczne. Jest to zasługa aromatyzerów, które zostały zamontowane na ruszcie produktu. Mają one za zadanie odparować soki i tłuszcz z mięsa.

Prezentowany grill ma jeden palnik. Płomień rozprowadzany jest równomiernie i dlatego mięso czy warzywa są pieczone równomiernie. Stałą temperaturę jedzenia pomaga zachować pokrywa, którą w każdej chwili możesz zakryć cały ruszt. Tym samym element ten ogranicza również zużycie gazu. Na pokrywie znajduje się termometr, dzięki któremu mamy wgląd na temperaturę pod pokrywą.

Prezentowany grill pod rusztem ma szafkę. Możesz do niej schować butlę z gazem, więc nie musisz jej osobno transportować, a całość wygląda bardzo estetycznie. Użytkownicy uważają, że grill bardzo łatwo się transportuje, a co najważniejsze możemy dzięki niemu przyrządzać smaczne potrawy.

 

 

 

 

Broil King Regal S490 Pro

 

Broil King Regal S490 Pro to nie tylko grill, ale także kuchenka, która znajduje się zaraz obok palników. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz równocześnie przygotowywać grillowane jedzenie, a także zupę lub herbatę. Grill został wykonany prawie w całości ze stali. Jest to stosunkowo lekki produkt, który możemy transportować z pomocą zainstalowanych kółek.

Pod stalowym rusztem znajduje się szafka, do której możesz schować butlę z gazem. Pokrętła produktu są podświetlane, więc używanie grilla po zmroku nie będzie problemem. Na jednym z boków rusztu została zamontowana półka. Możesz na niej położyć przyprawy, talerze lub inne, przydatne rzeczy.

Użytkownicy uważają grill nie tylko za odporny na zniszczenia, ale także za funkcjonalny. Połączenie kuchenki oraz grilla pozwoli Ci na przygotowanie pełnej potrawy, która zadowoli całą rodzinę. Internauci za zaletę produktu uważają też możliwość równomiernego nagrzewania całego rusztu.

 

 

 

 

Jaki grill gazowy Broil King wybrać?

 

Grill gazowy jest coraz popularniejszy. Aby przygotować jedzenie z pomocą grilla tego typu, nie potrzebujemy węgla czy ciągłego pilnowania ognia. Wystarczy nam jedynie podłączenie sprzętu do butli z gazem i odpalenie palnika. Jedzenie przyrządzane jest więc w czystym otoczeniu. Jeżeli właśnie masz zamiar kupić grill gazowy, to z pewnością zastanawiasz się, co jest istotne przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Zamiast szukać informacji na forach internetowych, które często są nieweryfikowane, przeczytaj nasz poradnik. Zawarliśmy w nim kilka przydatnych wskazówek oraz opisy ciekawych produktów.

 

 

Grille gazowe Broil King wyróżniają się na tle innych, ponieważ są wysoce bezawaryjne. Ich obsługa jest bardzo łatwa i są solidnie wykonane. Broil King to firma, która znana jest z produkcji akcesoriów do grilla, dobrych wędzarni oraz urządzeń gazowych.

Na początku przyjrzyjmy się elementowi, jakim jest ruszt. Powinien być duży oraz solidnie wykonany. Im większy ruszt, tym więcej jedzenia jednorazowo możemy przygotować. Ruszt może być żeliwny, jest on wtedy bardzo ciężki, lecz równocześnie jest mocny. Innym materiałem stosowanym do produkcji tego elementu jest stal. W porównaniu do żeliwa jest trochę mniej odporna na zniszczenia, ale przenoszenie grilla nie sprawi nam problemów, ponieważ jest lżejszy.

Każdy przyzna, że najlepsze grille gazowe Broil King mają pokrywę. Jest to element, który dobrze izoluje jedzenie od powietrza, którego jego temperatura pozostaje stała. Na pokrywce najczęściej znajduje się termometr pozwalający kontrolować temperaturę w środku grilla.

Nie mniej ważne są dodatkowe akcesoria. Wiele osób twierdzi, że najlepszy grill gazowy Broil King w 2024 roku ma półki po obu jego stronach. Na takich półkach możemy postawić przedmioty potrzebne do grillowania, takie jak talerze, sztućce czy przyprawy.

Grille gazowe są zazwyczaj ciężkie, więc najlepiej, aby były wyposażone w kółka. Z pomocą kółek transport modelu nie będzie aż tak uciążliwy i będziesz mógł sam postawić grill w ogrodzie, bez pomocy drugiej osoby.

Modele z jednym palnikiem bardzo dobrze ogrzewają całą powierzchnię rusztu, dzięki czemu potrawy są ugrillowane w tym samym czasie. Wiele nowoczesnych produktów ma jednak 3, a nawet 4 palniki, ponieważ ruszt szybciej się dzięki nim nagrzewa.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ