Najlepszy grill gazowy Campingaz

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Grille gazowe Campingaz – ranking

 

 

Campingaz 2 Series Classic LX Vario

 

Campingaz 2 Series Classic LX Vario to sprzęt, który pozwala mieć wszystko w jednym miejscu. Jest on wyposażony w półki po obu stronach rusztu. Są one na tyle duże, aby położyć na nich przyprawy lub talerze. Dodatkowo na brzegach półek znajdują się wieszaki, które mogą służyć do powieszenia przyrządów do grillowania.

Jest to urządzenie ze szczelną pokrywą, która po przykryciu chroni jedzenie przed wpadnięciem do nich gałązek lub liści z drzew. Pokrywa pomaga również utrzymać stałą temperaturę jedzenia, dzięki czemu jest ono przygotowane o wiele szybciej. Ruszt jest wykonany z emaliowanej stali, a pod nim znajdują się dwa palniki.

Produkt waży 32 kg, lecz zamontowane kółka sprawią, że transportowanie grilla nie będzie problemem. Na pokrywie znajduje się termometr kontrolujący temperaturę wewnatrz. Jest to grill gazowy Campingaz w dobrej cenie chwalony głównie za możliwość przygotowania w nim szybko smacznego jedzenia.

 

 

 

 

Campingaz Classic LS Plus Seria 4

 

Campingaz Classic LS Plus Seria 4 to grill gazowy o bardzo dużej powierzchni grillowania -3500 cm2. Oznacza to, że przygotowanie całego posiłku dla sporej grupy ludzi może odbyć się jednorazowo, więc każdy może jeść w tym samym czasie, bez potrzeby czekania na swoją kolej. Jest to dobra propozycja dla małej gastronomii.

Jest to duże urządzenie, które nie sprawia problemów podczas transportu. Jest on ułatwiony dzięki 4 dużym kółkom oraz mocnemu uchwytowi. Możemy więc łatwo przenieść grill bez pomocy innych osób. Żeliwny ruszt wolno się nagrzewa, lecz jest bardzo wytrzymały i długo utrzymuje ciepło jedzenia. Pomaga mu w tym pokrywa, dzięki której ciepło pozostaje wewnątrz grilla.

Niektóre części sprzętu możemy zdemontować i umyć w zmywarce. Czyszczenie grilla nie zajmie nam tym samym zbyt dużo czasu. Z kolei boczne półki umożliwiają nam położenie wszystkich przedmiotów związanych z grillowaniem w jednym miejscu. Jest to popularny grill gazowy ceniony głównie za bardzo duży ruszt.

 

 

 

 

Campingaz 4 Series Woody LX

 

Chcielibyśmy zaprezentować dość nietypowy grill gazowy – Campingaz 4 Series Woody LX, a jego niezwykłość polega na tym, że półki oraz niektóre części konstrukcji są wykonane z drewna, co jest bardzo rzadko spotykane, jeżeli chodzi o grille gazowe. Całość ładnie się prezentuje, więc urządzenie może być również ozdobą ogrodu.

Prezentowany grill jest wyposażony w 4 palniki, co oznacza, że jest on bardzo wydajny. Żeliwo, z którego wykonano ruszt, jest pokryte emalią. Właśnie dlatego jedzenie nie przywiera i czyszczenie rusztu nie zabiera zbyt dużo czasu. Ruszt ma powierzchnię 3500 cm2, co pozwala na przygotowanie dużej ilości jedzenia.

Duża, szczelna pokrywa umożliwia utrzymywanie tej samej temperatury jedzenia przez bardzo długi czas, a możemy to kontrolować dzięki umieszczonemu na niej termometrowi. Jest to solidnie wykonany grill, który został wybrany przez wielu Internautów. Jako jego największą zaletę użytkownicy podają dużą wydajność oraz ładną prezencję.

 

 

 

 

Jaki grill gazowy Campingaz wybrać?

 

Grillowane jedzenie ma swój charakterystyczny smak, a przygotowanie go jest bardzo proste. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup odpowiedniego sprzętu. Coraz częściej wybierane są modele gazowe. W odróżnieniu od tradycyjnych grilli nie potrzebujemy do nich węgla ani podpałki, a jedynie dostępu do butli gazowej. Też chcesz mieć takie urządzenie, lecz nie wiesz, co jest istotne podczas wyboru tego odpowiedniego, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Dokładnie wyjaśniliśmy w nim, czym charakteryzuje się dobry grill gazowy, a także umieściliśmy opisy kilku produktów.

Jak zapewne zauważyłeś, w naszym zestawieniu znajdują się jedynie produkty Campingaz. Jest to firma zajmująca się produkowaniem sprzętu zasilanego gazem, czyli lamp, grilli, kuchenek oraz naboi gazowych. Sprzęt Campingaz jest popularny wśród konsumentów ze względu na dobre wykonanie.

Najlepszy grill gazowy Campingaz w 2024 roku jest wydajny. Zależy to od liczby palników sprzętu. Im większa jest ich liczba, tym wydajniejszy będzie grill. Dlatego polecamy wybór modeli z dwoma lub trzema palnikami. Trzeba jednak zauważyć, że zaletą sprzętów jednopalnikowych jest ich mobilność.

Ruszt jest jednym z najważniejszych elementów grilla gazowego. Duża powierzchnia rusztu pozwala na przygotowanie dużej ilości jedzenia, więc jednorazowo grillowanym jedzeniem może posilić się duża grupa osób. Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego opisywany element jest wykonany. Bardzo często na rynku znajdziemy ruszty żeliwne. Dobrze utrzymują ciepło, a na dodatek są wytrzymałe. Ruszty ze stali są również mocne, a co najważniejsze grille z takim rusztem są lekkie.

Według ocen konsumentów najlepsze grille gazowe Campingaz mają pokrywę. Jest to element, który chroni jedzenie przed dostaniem się do niego liści lub innych niepożądanych przedmiotów. Pokrywa osłania ruszt przed deszczem, a także zapewnia szybsze przygotowanie i stałą temperaturę jedzenia.

Warto zaopatrzyć się w model, który ma dodatkowe wyposażenie, takie jak półki, na których możemy postawić talerze czy przyprawy, a także termometr, który pozwala nam na kontrolowanie temperatury jedzenia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ