Najlepszy grill gazowy Castorama

Ostatnio aktualizowane: 16.04.24

 

Chcesz kupić grill gazowy i potrzebujesz wskazówek? Polecamy Twojej uwadze modele dostępne w sklepie Castorama. Najlepsze propozycje zamieściliśmy w naszym rankingu, abyś nie musiał tracić czasu na porównywanie poszczególnych sprzętów. Znajdujące się w zestawieniu grille gazowe wyróżnia wysoka jakość wykonania, a także dobre oceny konsumentów. Według nich najlepszym modelem jest Blooma Rockwell 450. Ma on sporej wielkości ruszt, na którym można przygotować jedzenie nawet dla kilkunastu osób. Ten grill gazowy okazuje się przydatny w trakcie rodzinnych spotkań. Znajdujący się w zestawie ruszt można myć w zmywarce. Z boku modelu znajduje się półeczka, na której zmieszczą się przyprawy, sosy, sztućce czy inne przydatne przedmioty. Abyś miał większy wybór do naszego zestawienia wybraliśmy też inne ciekawe propozycje. Blooma Rockwell 200 to grill gazowy, który można kupić w atrakcyjnej cenie. Jest on wyposażony w szczelną pokrywę, więc pozostawione na ruszcie mięso nie wystygnie zbyt szybko.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ruszt można myć w zmywarce, co znacząco ułatwia utrzymanie go w czystości. Grill wyposażono w wewnętrzny schowek na butlę gazową. Mimo dużych wymiarów przenoszenie go z miejsca na miejsce nie jest trudne, gdyż w podstawie są kółka.

Wady

Aby opuścić lub podnieść do góry pokrywę trzeba użyć stosunkowo dużej siły. Narzekają na to w szczególności Panie, które nierzadko muszą prosić kogoś o pomoc.

Podsumowanie

Grill wykonano ze stali malowanej proszkowo, co zapewnia mu odporność przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Ruszt jest duży i możemy przygotować na nim posiłek nawet dla 12 osób. Można ustawić go w ogrodzie lub na tarasie.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, dlatego zmieści się nawet na niewielkim balkonie. W podstawie są dwa kółka, dlatego bez zbędnego wysiłku przeniesiemy grill w inne miejsce. Materiałem wykonania konstrukcji jest malowana proszkowo stal.

Wady

Kółka zostały wykonane z plastiku, dlatego piszczą podczas przesuwania grilla z miejsca na miejsce. Trzeba też uważać, aby przypadkowo nie pękły, np. w wyniku uderzenia o kamień.

Podsumowanie

Model jest wyposażony w dwa palniki, pozwala na przygotowanie posiłku dla maksymalnie 7 osób. Grill waży ok. 32,5 kg, jego wysokość to 116 cm. Pokrywa nad paleniskiem pozwala skrócić czas smażenia dań, a jednocześnie zapobiega powstawaniu dużej ilości dymu.

Rozważ też

Zalety

Model ma dwa zamontowane na stałe stoliki boczne, na których możemy postawić potrzebne do grillowania akcesoria i talerze na gotowe dania. Sprzęt stoi stabilnie na podłożu i nie kołysze się na boki.

Wady

Za wadę grilla uznano długi czas nagrzewania. Po rozpaleniu go musimy odczekać 10 minut zanim osiągnie optymalną temperaturę, co niekiedy bywa uciążliwe.

Podsumowanie

Sprzęt nadaje się dla mniejszych i większych rodzin, na ruszcie można przygotować jedzenie dla 10 osób (jego wymiary to: 62 cm x 41 cm). Model wykonano ze stali. Wyposażono go w piezoelektryczny zapłon. Grill ma 4 palniki.

 

 

Grille gazowe Castorama – ranking

 

 

Castorama Blooma Rockwell 450

 

Jeżeli szukasz odpowiedniego grilla gazowego do ogrodu, to jesteś w dobrym miejscu. Sprzęt Castorama Blooma Rockwell 450 został wykonany ze stali malowanej proszkowo. W efekcie czego produkt jest zabezpieczony przed zarysowaniami oraz warunkami atmosferycznymi, w tym wilgocią. Nie musimy się więc martwić, kiedy podczas grillowania nagle zacznie padać deszcz.

Prezentowany model został wyposażony w kółka. Jego transport jest więc bardzo łatwy i nie wymaga użycia dużej siły. Ruszt grilla ma kształt prostokąta. Umożliwia nam to poukładanie na nim większej ilości jedzenia – jednorazowo możemy przygotować posiłek dla całkiem dużej grupy osób.

Produkt ten ma 5 palników. Przekłada się to na jego wydajność, ponieważ grill bardzo szybko nagrzewa się, jedzenie jest szybciej przygotowane. Użytkownicy chwalą duże wymiary opisywanego grilla. Podoba im się także schowek na butlę gazową – całość wygląda bardzo estetycznie. Grill wykonany został z wysokiej jakości materiałów i stanowi inwestycję na kilka sezonów.

Grill gazowy Blooma Rockwell 450 ma następujące wymiary: szerokość – 136 cm x głębokość – 57 cm i wysokość – 115 cm. Model ma prostokątny ruszt.

 

Zalety

Jakość wykonania: Aby zagwarantować kupującym długi czas użytkowania bez żadnych awarii sprzęt wykonano z dobrej jakości materiałów. Do jego produkcji wykorzystano m.in. stal malowaną proszkowo, która jest odporna na zarysowania.

Czyszczenie rusztu: Znajdujący się w zestawie ruszt jest łatwy w czyszczeniu. Co ważne, można go myć nie tylko ręcznie, ale też w zmywarce, co ułatwia pielęgnację.

Kółka: Choć sprzęt jest ciężki jego przenoszenie nie wymaga użycia zbyt dużo siły. Wszystko dlatego, że u podstawy znajdują się 4 płynnie działające kółka. Są one odporne na ścieranie.

Powierzchnia robocza: Z boku grilla gazowego znajduje się wydzielona powierzchnia robocza, na której możemy ustawić dodatki do dań czy inne potrzebne przedmioty, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Wymiary: Ruszt ma wymiary 210 mm x 430 mm. Według podanych przez producenta informacji na grillu można przygotować jedzenie dla 12 osób.

 

Wady

Obsługa: Dla osób, które wcześniej korzystały tylko ze zwykłego grilla węglowego obsługa Blooma Rockwell 450 może być na początku trudna.

 

 

 

 

Castorama Blooma Rockwell 200

 

Miłośnikom grillowania zarówno w domu, jak i w ogrodzie polecamy Castorama Blooma Rockwell 200. Jest to grill gazowy połączony z butlą, który umożliwi nam przygotowanie grillowanego jedzenia praktycznie w każdym miejscu. W odróżnieniu od modelu węglowego, grill gazowy nie wytwarza dymu, więc możemy przygotować posiłek także w domu.

Prezentowany sprzęt wykonany został ze stali proszkowanej. Materiał ten jest bardzo trwały, więc grill ładnie się prezentuje nawet kilka sezonów. Jego obudowa jest odporna na korozję, więc możemy oczyszczać go mokrą szmatką bez obawy, że pokryje się rdzą. Produkt wyposażony został w dwa kółka. Umożliwiają nam one łatwe przemieszczanie modelu. Jeżeli chodzi o montaż, to jest on na tyle łatwy, że możemy to zrobić samodzielnie – instrukcja jest dobrze napisana.

Model ma 2 palniki. Przygotujemy więc na nim obiad dla najbliższej rodziny. Użytkownicy wysoko cenią kompaktowe wymiary grilla oraz jego łatwą obsługę. Szczególnie doceniają fakt, że ruszt tego sprzętu możemy bez problemu myć w zmywarce.

Blooma Rockwell 200 to bardzo dobry grill gazowy Castorama do 600 zł. Jego wymiary to: 72 cm x 59 cm x 108 cm.

 

Zalety

Pokrywa: W zestawie znajduje się szczelna pokrywa, więc nie musimy się martwić, że tłuszcz z mięsa będzie pryskał na boki, co mogłoby okazać się niebezpieczne dla osób przechodzących obok grilla.

Kompaktowe wymiary: Model ma kompaktowe wymiary, więc można bez problemu ustawić go także na niewielkim tarasie.

Łatwa pielęgnacja: Czyszczenie grilla gazowego Blooma Rockwell 200 jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Ruszt można myć w zmywarce

Szybki montaż: Produkt jest przeznaczony do samodzielnego montażu. W zestawie znajduje się instrukcja. Postępując zgodnie z zawartymi tam zaleceniami można bardzo szybko złożyć sprzęt.

 

Wady

Przenoszenie: Choć model wyposażono w kółka jego przenoszenie nie zawsze jest łatwe. Jest to spowodowane tym, że kółka czasami się zacinają.

 

 

 

 

Korab EM-H4400SS-1

 

Korab EM-H4400SS-1 to polecany grill gazowy, w którym można przygotować pyszny posiłek nawet dla 10 osób. Jeśli lubisz przebywać ze znajomymi i rodziną w ogrodzie, jest to idealna propozycja dla Ciebie. Dokładne wymiary produktu to: szerokość – 117 cm, głębokość – 62 cm i wysokość – 151 cm. Ruszt mierzy 62 cm x 41 cm.

Model wyposażono w 4 palniki. Po bokach grilla gazowego znajdują się stoliki boczne, na których można ustawiać potrzebne przedmioty. Chcąc przewrócić mięso na drugą stronę nie trzeba sięgać daleko po widelec. Urządzenie ma także tacę na żywność. U podstawy znajdują się kółka, które pozwalają na przenoszenie grilla bez konieczności korzystania z pomocy innej osoby.

Z uwagi na to, że opinie na temat modelu Korab EM-H4400SS-1 są pozytywne, wiele osób zastanawia się nad jego zakupem. Trzeba przyznać, że grill ładnie prezentuje się na tarasie. Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów, co zapewnia jego długi czas użytkowania.

Grill gazowy Korab EM-H4400SS-1 ma wymiary: szerokość – 117 cm, głębokość – 61 cm i wysokość – 151 cm. Ruszt mierzy: 62 cm x 41 cm.

 

Zalety

Stoliki boczne: Z boku grilla gazowego zostały zamontowane na stałe stoliki boczne, które okazują się bardzo przydatne. Można ustawić na nich mięso, przyprawy i kuchenne akcesoria, aby mieć je na wyciągnięcie ręki.

Łatwe przenoszenie: Producent zadbał o to, aby przenoszenie sprzętu nie było zbyt męczące. Znajdujące się u podstawy kółka pozwalają na przesuwanie grilla bez użycia zbyt dużej siły.

Stal: Do produkcji modelu wykorzystano stal, która nie jest podatna na działanie wysokiej temperatury. Na powierzchni grilla gazowego nie pojawiają się nawet drobne zniekształcenia.

 

Wady

Czyszczenie: Pewna grupa użytkowników przyznaje, że czyszczenie rusztu zajmuje sporo czasu. Potwierdził to test grilli gazowych Castorama.

 

 

 

 

Jaki grill gazowy Castorama wybrać?

 

Wraz z nastaniem ciepłych dni zaczyna się sezon grillowania. Na sklepowych półkach znajdziemy urządzenia na węgiel, elektryczne i gazowe, do tego w wersji okrągłej i kwadratowej, na nóżkach i bez. Często produkty różnią się między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane. Wiele osób decyduje się na modele gazowe. Jest to bardzo ekonomiczna opcja, jeżeli zamierzamy używać grilla stosunkowo często.

 

 

Wybór właściwego sprzętu gazowego nie jest jednak łatwą sprawą. Jeżeli stanąłeś przed takim zadaniem, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim kilka wskazówek, a także wybrane przez Internautów najlepsze grille gazowe Castorama. Dlaczego zdecydowaliśmy się opisać produkty dostępne w sklepie Castorama? Jest to znana sieć marketów budowlanych, która istnieje na rynku już prawie 50 lat i w tym czasie zdobyła rzeszę klientów. Produkty Castorama znane są z atrakcyjnej ceny i solidnego wykonania.

Istotnym elementem grilla jest jego ruszt. W zależności od Twoich preferencji do wyboru masz różne wielkości rusztu grilla. Ich wielkość wyrażana jest zazwyczaj w centymetrach kwadratowych. Warto zauważyć, że modele ogrodowe są zazwyczaj duże. Wiele osób uważa, że najlepszy grill gazowy Castorama wyposażony jest w spory ruszt, który pozwala przygotować posiłek dla kilku osób.

Kolejnym elementem, przy którym powinniśmy się na dłużej zatrzymać jest pokrywa grilla. Pozwala utrzymać stałą temperaturę na całej powierzchni i przyspiesza tym samym proces przygotowania jedzenia. Pokrywa umożliwia nam korzystanie z grilla nawet w przypadku niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych. Najważniejsze jest, aby element ten był odporny na działanie wysokich temperatur.

Przyjrzyjmy się także palnikom produktu, który zamierzamy kupić. Ich średnica powinna być stosunkowo duża, ponieważ dzięki temu będą one bardziej funkcjonalne. Oprócz tego ważne jest także to, aby otwory, z których wychodzą płomienie, znajdowały się po obu stronach palników. W rezultacie ruszt szybciej się nagrzeje i nasze jedzenie szybciej będzie gotowe. Pamiętaj też, że większa liczba palników przekłada się na większą wydajność danego sprzętu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ