Paleniska ogrodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem paleniska ogrodowego, ale nie jesteś przekonany, jaki produkt powinieneś wybrać, przygotowany przez nas ranking jest dla Ciebie. Znajdują się w nim opisy produktów, których wysoka jakość została potwierdzona pozytywnymi opiniami konsumentów. Mastergrill MG404 to palenisko ogrodowe, które umieściliśmy na pierwszym miejscu w zestawieniu. Dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na ten model? Odpowiedź jest prosta – produkt nie jest podatny na uszkodzenia, ma stabilną konstrukcję, a dodatkowo ładnie się prezentuje. Zaletą są też składane nóżki, które ułatwiają zarówno przechowywanie, jak i przenoszenie modelu. Warto dodać, że do kompletu dołączono torbę transportową. Atutem produktu jest również znajdująca się w zestawie pokrywa chroniąca przed unoszącymi się w powietrzu iskrami. Czas zaprezentować palenisko ogrodowe, które znalazło się na drugim miejscu. Mowa tutaj o modelu Landmann 0542. Produkt ma solidnie wykonany ruszt – po bokach znajduje się pierścień, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że jedzenie zsunie się z rusztu podczas pieczenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Misa i pokrywa tego modelu zostały wykonane ze stali, co sprawia, że są one odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także skrajnie wysokie temperatury i korozję. Pokrywa skutecznie zapobiega zaprószeniu ognia. Produkt można wygodnie przenosić w torebce dołączonej do zestawu. Rączka na pokrywce chroni nasze dłonie przed oparzeniami.

Wady

Palenisko jest stosunkowo ciężkie. Poza tym przygotujesz na nim posiłki maksymalnie dla dwóch – trzech osób, więc to raczej nieodpowiedni sprzęt na duże przyjęcia.

Podsumowanie

Produkt zapobiega zniszczeniu trawnika lub innego podłoża i pozwala na przygotowanie potraw na świeżym powietrzu. Składane nóżki znacznie ułatwiają transport paleniska. Ruszt wykonany ze stali chromowanej łatwo utrzymać w czystości. Palenisko jest polecane przez kupujących.

Drugi wybór

Zalety

Emaliowana miska paleniskowa jest bardzo trwała. Również chromowany ruszt jest odporny na częste mycie. Część konstrukcji została wykonana ze stali, która jest odporna także na uszkodzenia mechaniczne. Model dodatkowo został wyposażony w ruszt. Jest on skonstruowany tak, że zapobiega zsuwaniu się potraw.

Wady

Palenisko z trójnogiem zajmuje dość dużo miejsca. Raczej jest to model statyczny, którego nie zabierzemy ze sobą np. na biwak.

Podsumowanie

Zdaniem kupujących model jest łatwy w pielęgnacji. Poza tym design produktu jest atrakcyjny, przez co palenisko stanowi ozdobę miejsca, w którym sprzęt zostanie ustawiony. Wysokość paleniska to 150 cm, szerokość 80 cm, a długość wynosi 80 cm.

Rozważ też

Zalety

Produkt zwraca uwagę swoim atrakcyjnym designem. Montaż jest łatwy i każdy sobie z nim poradzi. Palenisko ma dużą powierzchnię użytkową - możemy jednocześnie przygotować na nim posiłek dla ok. 6 osób (ruszt ma średnicę ok. 75 cm). Sprzęt łatwo przenieść z miejsca w miejsce.

Wady

Nie każdemu odpowiada design produktu. Nie jest on dopasowany do każdego ogrodu. Ażurowa budowa pozwala na wydostawanie się iskier i dymu.

Podsumowanie

Produkt z daleka przypomina lampion ogrodowy. Wysokość paleniska wynosi 60 cm, a waga całości nie przekracza 15 kg. Sprzęt można traktować jako stylowa ozdobę ogrodową. Pokrywa stanowi zabezpieczenie dla naszych dłoni przed poparzeniem.

 

 

Najlepsze paleniska ogrodowe w 2024 roku

 

W czasie polowań, wycieczek lub też latem w naszym ogródku lubimy przygotowywać dania z grilla lub ogniska. Urządzenie, które jest nie tylko praktyczne, ale też bezpieczne to palenisko ogrodowe. Pozwala nam w wygodny sposób przygotować różne dania nad ogniskiem. Zakup dobrego, bezpiecznego przyrządu jest bardzo istotny. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ten oto ranking palenisk ogrodowych, który zawiera najlepsze produkty dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Mastergrill MG404

 

Palenisko ogrodowe okrągłe Mastergrill MG404 to bardzo dobry produkt. Misa i pokrywa tego modelu zostały wykonane ze stali. Natomiast ruszt ze stali chromowanej. Całość jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak również korozję.

Pokrywa jest ażurowa, skutecznie zapobiega zaprószeniu ognia i chroni nas przed iskrami z ogniska. Przyrząd ten ma wysokość 39 cm, a palenisko posiada składane nóżki. Do zestawu dołączono torbę transportową, dzięki której przewożenie sprzętu nie stanowi większego problemu. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi rączka przymocowana do pokrywki, która chroni nasze dłonie przed poparzeniem w czasie zdejmowania przykrywki.

Opinie o paleniskach ogrodowych tej marki są bardzo pochlebne. Produkt ten ceniony jest przede wszystkim za solidne wykonanie. Zastosowana do produkcji stal jest odporna na odkształcenia. Poza tym, model ten jest bezpieczny i gotowanie na tym palenisku jest przyjemne.

Palenisko ogrodowe Mastergrill MG404 ma średnicę równą 54 cm. Wysokość modelu wynosi 39 cm. Produkt wykonano ze stali emaliowanej.

 

Zalety

Jakość wykonania: Wykorzystane do produkcji paleniska materiały nie są podatne na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. W związku z tym grill będzie nam służył przez długi czas.

Nóżki: Konsumenci zgodnie twierdzą, że jakość wykonania nóżek jest bardzo dobra. Elementy te gwarantują stabilność, nawet jeśli postawimy produkt na nierównym terenie. Warto dodać również, że nóżki są składane, co ułatwia przechowywanie modelu.

Pokrywa: Do zestawu dołączono praktyczną pokrywę. Stanowi ona skuteczne zabezpieczenie przed przypadkowym zaprószeniem ognia. W rezultacie nie musimy stale przebywać obok grilla i doglądać, czy nic złego się nie dzieje.

Kompaktowe wymiary: Produkt można zabrać ze sobą na biwak czy kemping. Model ma składane nóżki, a niewielkie wymiary sprawiają, że palenisko zmieści się w naszym bagażniku, nawet jeśli przewozimy w nim sporo innych rzeczy.

Torba transportowa: Kupując produkt otrzymujemy w zestawie praktyczną torbę transportową. Jest ona solidnie wykonana i przydaje się nie tylko podczas transportowania paleniska, ale także do przechowywania go.

 

Wady

Ruszt: Nieliczni konsumenci wskazują, że ruszt mógłby być nieco większy. Wtedy można byłoby przygotować na nim jednocześnie jedzenie dla większej grupy osób.

 

 

 

 

Landmann 0542

 

Landmann 0542 to wahadłowy model na trójnogu o wysokości 45 cm. Jest to palenisko wiszące, idealne do ogrodu lub na taras. Prezentowany model został wykonany z wysokiej jakości stali odpornej na uszkodzenia, a także korozję. Miska paleniskowa jest emaliowana. Natomiast ruszt jest chromowany.

Prezentowany model ma ruszt o średnicy 43 cm. Jest on regulowany, a więc bez problemu dostosujemy go do naszych potrzeb. Możemy całkowicie go zdjąć i piec np. kiełbaski bezpośrednio nad paleniskiem. Warto też dodać, że posiada on specjalne zabezpieczenie przed zsunięciem się potraw. Jest zatem stabilny i łatwy w utrzymaniu czystości.

Przyrząd ten po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu jest bardziej mobilny. Natomiast po rozłożeniu ma następujące wymiary: wysokość – 150 cm, szerokość – 80 cm i długość – 80 cm. Prezentowany typ zyskał szerokie uznanie konsumentów. Ceniony jest nie tylko za solidne wykonanie, ale również bardzo atrakcyjny design. W swoich ocenach podkreślają, że jest to naprawdę dobre i tanie palenisko ogrodowe.

Landmann 0542 to bardzo dobre palenisko ogrodowe do 100 zł. Produkt ma wymiary: szerokość – 80 cm, głębokość – 80 cm i wysokość – 145 cm. Waga modelu to 5 kg.

 

Zalety

Konstrukcja: Wiele osób doceniło stabilną konstrukcję paleniska. Grill nie chwieje się na boki, co gwarantuje nam bezpieczeństwo. Nóżki są wytrzymałe i odpowiednio wyważone.

Misa paleniskowa: Z uwagi na to, że misa paleniskowa została wykonana ze stali emaliowanej możemy być pewni, że jest wytrzymała. Wspomniany materiał wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur, dlatego nie ma obaw, że na powierzchni grilla pojawią się dziury.

Ruszt: Na uwagę zasługuje wykonanie rusztu. Wspomniany element zrobiono z ze stali chromowanej. Po jego bokach znajduje się pierścień zapobiegający zsuwaniu się potraw w trakcie grillowania.

Składanie: Model można łatwo złożyć, dzięki czemu transportowanie produktu nie stanowi problemu.

 

Wady

Czyszczenie: Część osób wskazuje, że czyszczenie rusztu jest czasochłonne. Osad szybko przywiera do powierzchni, dlatego jeśli od razu nie przystąpimy do mycia, możemy mieć problem z doczyszczeniem rusztu.

 

 

 

 

Landmann 11811

 

Grill wahadłowy Landmann 11811 to równie atrakcyjny model. Został wykonany z emaliowanej i lakierowanej blachy stalowej. Materiały te cechują się wysoką jakością i są wysoce odporne na uszkodzenia. Model ten ma chromowany ruszt grillowy.

Obsługa paleniska jest bardzo prosta. Po pierwsze, ze względu na bardzo łatwy montaż, a także prosty mechanizm podnoszenia rusztu. Powierzchnia grillowania tego modelu jest dość duża. Ruszt ma średnicę 75 cm, a więc jest odpowiedni dla około 6 osób. Wysokość prezentowanego paleniska wynosi 60 cm, a jego waga to 15 kg.

Przyrząd ten jest bardzo atrakcyjny, ze względu na wycięcia w obudowie palenisko może też stanowić stylową ozdobę. Do zestawu dołączono specjalną siateczkową przykrywkę, które stanowi zabezpieczenie przed poparzeniem.

Jest to bardzo ciekawy model, który zyskał szerokie uznanie konsumentów. Nie tylko ze względu na funkcjonalność i solidne wykonanie, ale też bardzo atrakcyjny design i to, jaki efekt pozwala uzyskać.

Palenisko Landmann 11811 ma średnicę równą 75 cm. Wysokość produktu to 60 cm, a jego waga jest równa 15 kg. Model zrobiono ze stali.

 

Zalety

Pokrywa: W opakowaniu znajduje się pokrywa z wytrzymałej siatki. Stanowi ona dobre zabezpieczenie przed iskrami. W związku z tym, nawet jeśli przebywamy blisko paleniska, nie musimy się martwić, że się poparzymy.

Jakość wykonania: Produkt zrobiono z dobrej gatunkowo stali. Z racji tego, że użyty do produkcji materiał jest wytrzymały model przez długi czas zachowuje swój początkowy wygląd.

Oryginalny design: Palenisko Landmann 11811 wyróżnia oryginalny design. Wszystko za sprawą wyciętych na powierzchni produktu gwiazd i księżyca. Dzięki nim mamy zapewnione niezapomniane efekty świetlne. Warto dodać, że wspomniane motywy znajdują się także na dołączonej do zestawu pokrywie.

 

Wady

Pogrzebacz: Nieliczne osoby twierdzą, że dołączony do zestawu pogrzebacz nie jest dobrze wyprofilowany, co utrudnia sprawne podnoszenie pokrywy.

 

 

 

 

Activa 15000

 

Palenisko Madryt 15000 marki Activia to doskonały model wykonany z lakierowanej proszkowo blachy stalowej i stali szlachetnej. Misa jest bardzo solidna i wysoce odporna na wysokie temperatury.

Prezentowany model ma lakierowany ruszt węglowy, który jest łatwy w pielęgnacji. W zestawie znajduje się bardzo praktyczna, siatkowa pokrywa ochronna, która skutecznie zabezpiecza nas przed iskrami. Do kompletu dołączono też praktyczny hak ogniowy do podnoszenia pokrywy.

Jeśli szukasz sprzętu mobilnego, do rozpalania ogniska w ogrodzie, na tarasie, czy na łonie natury, to propozycja właśnie dla Ciebie. Jest to nie tylko praktyczny sprzęt, na którym możemy przygotować różne dania, ale i rozwiązanie zapewniające nam stylowe oświetlenia lub stanowiące źródło ciepła.

Produkt ten ma następujące wymiary: wysokość – 45 cm, szerokość – 75,5 cm i waga 9,2 kg. Zyskało ono szerokie uznanie konsumentów. Przede wszystkim ze względu na świetny stosunek jakości produktu do jego ceny.

Palenisko Activa Madryt 15000 ma następujące wymiary: szerokość – 75,5 cm i wysokość – 45 cm. Produkt waży 9,2 kg. Model zrobiono ze stali szlachetnej.

 

Zalety

Dodatkowe akcesoria: Kupując prezentowane palenisko otrzymujemy w zestawie wygodny pogrzebacz, jak również pokrywkę chroniącą przed iskrami unoszącymi się z grilla. Konsumenci uważają, że dołączone do kompletu akcesoria są solidnie wykonane i przydatne.

Konstrukcja: Dobrze wyprofilowane nóżki stanowią gwarancję bezpieczeństwa – nie musimy się martwić, że grill przewróci się w trakcie użytkowania.

Jakość wykonania: Model zrobiono ze stali szlachetnej, czyli materiału wykazującego dużą odporność na działanie wysokich temperatur.

 

Wady

Czyszczenie: Część Internautów wskazuje, że pielęgnacja rusztu zabiera dużo czasu. Pojawiające się na nim zabrudzenia trudno doczyścić.

Design: Nie każdemu do gustu przypadł design produktu. Zdaniem niektórych osób nóżki nie pasują do reszty elementów.

 

 

 

 

Landmann Kula 11810

 

Kula Ognia 11810 marki Landmann to jedno z najdroższych palenisk, lecz cieszące się ogromną popularnością. Głównie ze względu na solidne wykonanie. Model ten ma kosz wykonany ze stali, który pomalowano proszkowo. Natomiast misa paleniskowa jest emaliowana.

Do zestawu dołączono specjalną siatkę ochraniającą nas przed iskrami. Model ten ma duże, boczne uchwyty, które ułatwią nam otwarcie paleniska. W komplecie znajduje się też pokrowiec ułatwiający nam jego przechowywanie.

Produkt ten ma następujące wymiary: szerokość – 86 cm, wysokość – 79,5 cm i głębokość – 89,5 cm. Natomiast jego waga wynosi 24,5 kg. Jest on dość ciężki, ale dzięki temu bardzo stabilny. Aby doszło do wywrócenia paleniska, trzeba użyć sporej siły.

Model ten zyskał szerokie uznanie konsumentów. Głównie ze względu na solidne i praktyczne wykonanie, ale również atrakcyjny design.

Landmann Kula Ognia 11810 to palenisko o wymiarach: 86 cm x 79,5 cm x 89,4 cm. Produkt waży 24,5 kg. Model wykonano ze stali.

 

Zalety

Pokrowiec: Grill sprzedawany jest w zestawie z solidnie zrobionym pokrowcem. Jest to przydatny element podczas przechowywania modelu – skutecznie chroni przed jego uszkodzeniem.

Wykonanie: Palenisko zostało zrobione ze stali, dlatego jest wytrzymałe. Możemy być pewni, że produkt posłuży nam przez wiele lat.

 

Wady

Waga: W recenzjach konsumentów pojawiają się komentarze, że przenoszenie modelu okazuje się trudne. Jest to spowodowane jego sporą wagą.

Pokrywa: Część osób wskazuje, że pokrywa z siatką nie stanowi skutecznego zabezpieczenia przed iskrami. W związku z tym nie zaleca się siedzenia blisko grilla.

 

 

 

 

Jakie palenisko ogrodowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Palenisko ogrodowe może pełnić rolę nie tylko sprzętu do przygotowania jedzenia, ale również rolę dekoracyjną. Chociaż częściej wybieramy grill pod różną postacią, warto przyjrzeć się palenisku. Zwłaszcza, że może być bardzo funkcjonalne i efektowne. W tym poradniku podpowiemy Ci, jak wybrać najlepsze palenisko ogrodowe, aby faktycznie spełniło swoją rolę.

Materiał – jakie palenisko ogrodowe wybrać?

Takie produktu są zazwyczaj wykonane z solidnej stali. Jest to dobry materiał, którego największą zaletą jest to, że wytrzymuje nagłe zalanie zimną wodą i nie kończy się to uszkodzeniem paleniska. Wybierając produkt tego typu, zwróćmy uwagę na jakość stali i jej pokrycie. Powinna być nie tylko odporna na odkształcenia, ale również korozję. Niestety, nie każdy produkt jest odpowiednio zabezpieczony i szybko pojawią się nieestetyczne, rudawe plamy.

 

Ruszt

Bardzo ważnym elementem każdego paleniska jest ruszt. Najlepiej wybrać palenisko pokryte chromem, które będzie łatwe w czyszczeniu. Pamiętajmy, że z przygotowywanych dań często spływa tłuszcz, który spala się i jest trudny do usunięcia. Dlatego też warto zadbać o to, aby ruszt był jak najłatwiejszy w pielęgnacji i do tego bardzo solidny. Jednak materiał to nie wszystko. Ważna jest również wielkość tego elementu oraz możliwość jego regulacji. Jeśli chodzi o pierwszy parametr, należy go dobierać uwzględniając nasze zapotrzebowanie.

Jeśli chcemy na takim palenisku przechowywać mięsa i zapraszamy sporą ilość gości, musi być odpowiednio duże. Natomiast, jeśli mamy małe potrzeby nie warto inwestować w zbyt wielki sprzęt. Warto zdecydować się na palenisko, które posiada ruszt regulowany na kilku poziomach. W ten sposób dostosowujemy siłę ognia do potrzeb naszego dania.

 

Przykrywka

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest przykrywka. Nie jest ona niezbędnym elementem, ale z całą pewnością bardzo ciekawym, gdyż stanowi zabezpieczenie przed żarem i iskrami. Taka przykrywka jest niezastąpiona, gdy mamy zwierzęta lub małe dzieci. Nie jest to 100% zabezpieczenie, ale jednak chroni nas przed iskrami. Wybierając model z przykrywką, zwróćmy uwagę na to, żeby miała ona rączkę, która się nie nagrzewa. W innym wypadku jej zdjęcie z paleniska będzie niemożliwe.

 

Nóżki – jakie palenisko ogrodowe jest najlepsze?

Wybierając palenisko, zwróćmy uwagę na jego podstawę, czyli nóżki lub stojak, na którym zostanie ono zawieszone. Tutaj bardzo ważna jest odpowiednia stabilizacja sprzętu. Nie może być zbyt wywrotny, aby nie doszło do zapalenia trawy lub też poważnego wypadku.

 

Wielkość

Wybór paleniska to również decyzja uwzględniona jego wielkością. Jeśli sprzęt ma na stałe stać w ogrodzie lub na tarasie, możemy zainwestować w nieco większy produkt. Jeśli jednak chcemy, aby palenisko było bardziej mobilne, wybierzmy raczej coś mniejszego. Istotna jest też waga. Większy model będzie bardziej stabilny, ale niestety zdecydowanie mniej mobilny.

Tutaj po raz kolejny musisz zdecydować, jak będziesz wykorzystywać palenisko. Jeśli chcesz zabierać je na biwaki, polowania, czy inne wypady za miasto, zdecyduj się raczej na ten lżejszy. W przypadku, gdy szukasz coś do ogrodu, a masz zwierzęta i dzieci, to cięższy model może okazać się lepszym wyborem, bo trudno jest go wywrócić.

 

Nienagrzewające się uchwyty

Zarówno przykrywka, jak i samo palenisko powinny mieć specjalne, nienagrzewające się uchwyty. Przenoszenie paleniska nawet już zgaszonego może skończyć się poparzeniem, jeśli rączki będą wykonane z tego samego tworzywa, co reszta produktu. Nagrzane będą bardzo gorące i ich użycie będzie niemożliwe.

 

Design

Jak już wspomnieliśmy, takie palenisko może pełnić nie tylko rolę „grilla”, ale również bardzo ciekawej dekoracji ogrodu, czy tarasu. Na rynku znajdziemy najróżniejsze modele, które mają piękne wycięcia. Gdy ogień pali się wewnątrz paleniska, wycięcia świecą się i widać różne kształty. Znajdziemy zarówno typy z gwiazdkami, czy księżycami, jak i takie ze zwierzętami, czy innymi kształtami. Sama forma paleniska może być bardzo atrakcyjna. Niektóre są proste i kształtem przypominają zwykłą miskę połączoną z grillem, inne natomiast przybierają formę kuli, kwadratu oraz trójkąta.

Dodatkowe wyposażenie

Czasami do zestawu dołączone są dodatkowe elementy, w tym przede wszystkim pogrzebacz, specjalny chwytak do podnoszenia pokrywki, czy stojak. Ta ostania część jest bardzo atrakcyjna, gdy na palenisku chcemy nie tylko mieć mięso, ale i gotować. Całe palenisko jest regulowane i możemy je dostosować do takiej wysokości, na której będzie nam wygodnie przygotowywać pyszną zupę, czy gulasz.

 

Paleniska ogrodowe w dobrych cenach

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje taki produkt, i czy warto w niego inwestować. Jeśli lubisz smak kiełbasek z ogniska, a nie masz miejsca na przygotowanie takiej atrakcji, takie palenisko jest najciekawszym rozwiązaniem. Nie wypalasz trawy i tym samym nie musisz budować wysokiej konstrukcji, ale uzyskujesz ten sam smak. Warto podkreślić, że takie paleniska są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż nawet najlepsze grille. Koszt zakupu produktu zależy od kilku istotnych czynników. Po pierwsze jest to marka produktu, jego wielkość, dodatkowe akcesoria, jak również sam design. Ceny wahają się od ok. 250 zł do nawet kilku tysięcy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ