Ranking 5 najlepszych nożyc do żywopłotu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Nożyce do żywopłotu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym wyróżniają się dobre nożyce do cięcia żywopłotu, jesteś we właściwym miejscu. Na tej stronie umieściliśmy zestawienie godnych uwagi narzędzi, a wśród nich znalazły się zarówno modele elektryczne, jak też spalinowe i dźwigniowe. Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znajdziecie Bosch UniversalHedgeCut 18V-55 0600849J00. Te najlepsze nożyce ogrodowe ważą zaledwie 2,6 kg. Radzą sobie bardzo dobrze ze średniej wielkości krzakami do grubości gałązek 20 mm. Zastosowany w urządzeniu system Anti-Blocking uniemożliwia zablokowanie pracy narzędzia w trakcie cięcia grubszych gałązek. Bateria jest w stanie funkcjonować nawet przez 75 minut. Do tego świetna precyzja cięcia jest zapewniana przez szwajcarskie ostrza. Jeżeli mimo wielu zalet produkt marki Bosch nie przypadł Ci do gustu, nie martw się. Koniecznie zapoznaj się z opisami pozostałych nożyc, a zwłaszcza modelu Gardena Easycut 420/45 9830-20

5 najlepszych nożyc do żywopłotu. Opinie w 2024 roku

 

Przycinając żywopłot kreujemy jego kształt. Ponadto właściwe obcinanie konarów pozwala na uzyskanie bujnego płotu. Aby cieszyć się zielonym, kształtnym żywopłotem, warto zainwestować w nożyce. W sklepach można znaleźć modele różnej jakości. Ważne jest, aby charakteryzowały się precyzyjnym cięciem i odpornością na wilgoć. Dlatego też stworzyliśmy poniższy ranking nożyc do żywopłotów, który pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt waży zaledwie 2,6 kg oraz oferuje wysoką wydajność podczas cięcia gałązek do grubości 20 mm. Bateria wytrzymuje do 75 minut. Szwajcarskie ostrza zapewniają wysoką precyzję, a system anti-blocking sprawia, że narzędzie się nie blokuje.

Wady

Urządzenie posiada tylko jedną istotną wadę. Mowa o dodatkowych końcówkach, które nie zostały dołączone do zestawu przez producenta. Przez to zestaw wypada nieco ubogo, ponieważ dostępne możliwości cięcia są ograniczone.

Podsumowanie

Nożyce do żywopłotu Bosch UniversalHedgeCut to narzędzie z akumulatorem o napięciu 18 V. Długość ostrza to 55 cm. Odległość pomiędzy nożami wynosi 22 mm. Wymiary narzędzia to 240 mm x 1033 mm x 189 mm.

Drugi wybór

Zalety

Uchwyt urządzenia pozwala na wygodne i pewne manewrowanie nim, co wiąże się również z precyzyjnym cięciem. Produkt nie wyślizguje się z rąk, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo operowania nim. Model jest lekki (waży około 2,6 kg).

Wady

Zdaniem niektórych kupujących zestaw, który oferuje producent jest zbyt ubogi i nie pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości urządzenia – nie ma np. dodatkowych końcówek.

Podsumowanie

To wydajne urządzenie pracuje z mocą około 420 W, co czyni je wydajnym sprzętem. Praca nim jest bardzo szybka, co jest ważne zwłaszcza wtedy, kiedy musimy przyciąć lub uformować kilka krzaczków.

Rozważ też

Zalety

Nożyce są produktem uniwersalnym – przy użyciu sprzętu możemy przycinać nie tylko żywopłot, ale również inne krzewy oraz trawę. Bogaty zestaw zawiera kilka końcówek, które są przystosowane do formowania różnych kształtów oraz przycinania różnych długości roślin.

Wady

Sprzęt po odłączeniu od stacji dokującej pracuje około godziny. Czas ładowania wynosi kilka godzin, co może nieco utrudniać dłuższą pracę.

Podsumowanie

Urządzenie waży zaledwie 650 g, tak więc można nim pracować bez zmęczenia kręgosłupa i ramion. Szerokość cięcia, jaką ma urządzenie, to 9 mm. Sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca i można go łatwo transportować.

 

1. Nożyce do Żywopłotu Bosch UniversalHedgeCut 18V-55 0600849J00

 

Dobre nożyce do cięcia żywopłotu nie są wcale tak łatwe do znalezienia, jak mogłoby się początkowo wydawać. Dlatego zachęcamy do skorzystania z polecanych przez nas produktów, spośród których z pewnością należy wyróżnić nożyce do żywopłotu Bosch UniversalHedgeCut.

Narzędzie nie waży zbyt wiele (2,6 kg), przez co będziemy mogli pracować z jego wykorzystaniem przez długi czas bez zmęczenia. Do tego dochodzi zadowalająca wydajność, która pozwala na cięcie gałęzi do grubości 20 mm. Nie można zapomnieć także o systemie Anti-Blocking.

Dzięki niemu urządzenie nie blokuje się podczas cięcia grubszych gałązek. Z kolei wysoka precyzja cięć gwarantowana jest przez szwajcarskie ostrza, a żywotność baterii wynosi aż 75 minut. Nożyce do żywopłotu firmy Bosch cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Sprawdzamy ich najbardziej istotne zalety.

 

Zalety

Niewielka waga: Urządzenie waży tylko 2,6 kg, dzięki czemu nie zmęczymy się szybko podczas pracy.

Wydajność: Te dobre i tanie nożyce do żywopłotu skutecznie radzą sobie ze średniej wielkości krzakami, których gałęzie mają grubość do 20 mm.

Zabezpieczenie przed blokowaniem: System Anti-Blocking sprawia, że narzędzie nie zacina się w trakcie cięcia grubszych gałęzi.

Żywotność baterii: Sprzęt został wyposażony w baterię, która oferuje możliwość kontynuowania pracy przez 75 minut.

Precyzja cięć: Ze względu na zastosowanie szwajcarskich ostrzy nożyce gwarantują wysoką dokładność podczas cięcia.

 

Wady

Dodatkowe końcówki: Producent nie dołączył do zestawu dodatkowych końcówek, przez co możliwości cięcia są nieco ograniczone.

 

 

 

 

2. Elektryczne nożyce żywopłot EasyCut 420/45 Gardena

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Gardena Easycut 420/45 9830-20. Sprzęt ten przeznaczony jest do przycinania żywopłotów. Sprawdzi się on do regularnego używania w ogrodzie przez wiele lat.

Moc tego urządzenia wynosi 420 W, więc jest wydajne. Długość ostrza jest równa 45 cm. Na nim znajdują się niewielkie nożyki ustawione w odstępach co 1,8 cm. Sprzęt został tak wyprofilowany, aby cięcie było równe i czyste.

Produkt ten waży 2,6 kg, więc jest stosunkowo lekki. Konstrukcja została tak wyważona, aby zapewnić jak największy komfort użytkownikowi. Niewielkie wymiary pozwalają na szybkie i precyzyjne cięcia.

Model ten wyposażony został w ergonomiczny uchwyt, który pozwala na wygodne manewrowanie urządzeniem. Ponadto sprawia on, że sprzęt nie ślizga się w rękach. Przy ostrzu znajduje się płyta ochronna, która chroni przed skaleczeniami i odpryskującymi kawałkami drewna. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

Elektryczne nożyce Gardena Easycut 420/45 9830-20 mają moc 420 W i są przystosowane do przycinania żywopłotu, bukszpanu, a także innych krzewów. Sprzęt waży 2,6 kg, wyposażono go w ostrze o długości 45 cm.

 

Zalety

Wygodny uchwyt: Uchwyt nożyc jest duży i świetnie wyprofilowany, dlatego urządzenie pewnie leży w dłoniach. Na rękojeści znajduje się duży przycisk uruchamiający narzędzie.

Bezpieczne użytkowanie: Na końcu ostrza umieszczono specjalny zderzak, który zapewnia ochronę przed odbiciem podczas przycinania krzewów bardzo blisko ziemi.

Długi kabel: Mimo że nożyce wymagają podłączenia do prądu, nie musimy obawiać się ograniczenia swobody ruchów. Wszystko za sprawą kabla o odpowiedniej długości.

Praca bez wysiłku: Ponieważ jest to model elektryczny, przycinanie żywopłotu nie jest męczące i nie wymaga od nas użycia siły. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby włączyć sprzęt, a następnie zbliżyć go do gałęzi.

 

Wady

Za głośna praca: Wielu użytkowników uważa, że produkt pracuje zbyt głośno, dlatego istnieje ryzyko, że będziemy przeszkadzać sąsiadom.

 

 

 

 

3. Black&Decker Akumulatorowe nożyce do trawy 7V GSL700

 

Następnie prezentujemy model Black&Decker GSL700. Produkt ten przeznaczony jest do przycinania żywopłotów, krzewów i trawy w ogrodzie. Sprzęt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ostrze jest zrobione ze stali. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wymiany ostrzy zależnie od przeznaczenia: do trawy, do żywopłotu.

Narzędzie to zasilane jest na akumulator, który pozwala na jego użytkowanie do 60 minut. Model wyposażony jest we wskaźnik naładowania baterii. To pozwala na precyzyjne rozplanowanie pracy. Natężenie hałasu w tym produkcie wynosi 66 dB. To oznacza, że jest to stosunkowo ciche narzędzie.

Sprzęt waży 0,65 kg, więc jest bardzo lekki. Takie wymiary pozwalają na szybkie i wygodne manewrowanie nożycami przy przycinaniu żywopłotu.

Urządzenie wyposażone jest w stację dokującą, w której można schować drugie ostrze. To zapewnia wygodę przechowywania sprzętu. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary i jakość wykonania.

Model Black&Decker GSL700 jest zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu nożyce mogą pracować przez 60 minut bez przerwy. Urządzenie waży 0,65 kg i ma ostrze o długości 15 cm.

 

Zalety

Szybka wymiana ostrzy: W komplecie otrzymujemy dwa rodzaje ostrzy – do cięcia trawy oraz żywopłotu. Ich wymiana jest prosta i nie zajmuje dużo czasu, dlatego poradzą sobie z tą czynnością również osoby, które do tej pory nie używały takich narzędzi.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii: Nożyce są wyposażone we wskaźnik naładowania baterii, dlatego nie trzeba się zastanawiać, kiedy musimy ponownie podłączyć produkt do ładowarki.

Komfortowa praca: Sprzęt jest nie tylko lekki, ale również dobrze wyważony. Poza tym model nie wymaga podłączenia do prądu, więc możemy go użytkować zarówno na posesji, jak i działce bez dostępu do energii elektrycznej.

 

Wady

Za krótkie ostrze: Narzędzie jest poręczne, jednak ostrze może okazać się zbyt krótkie, zwłaszcza podczas przycinania wysokiego, gęstego żywopłotu.

 

 

 

 

4. Stiga Nożyce spalinowe do cięcia żywopłotu krzewów SHP

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Stiga SHP 60 252961002/14. Sprzęt ten pozwala na formowanie żywopłotów, krzewów i trawy. Ponadto urządzenie radzi sobie także z grubszymi gałęziami (do 2,8 cm). Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Ostrze nożyc jest podwójne. Ukształtowane ono zostało poprzez szlifowanie laserowe. Długość noża wynosi 55 cm. Na nim znajdują się ząbki umieszczone co 2,8 cm.

Model ten waży 5,5 kg, więc jest stosunkowo lekki, co pozwala na wygodne manewrowanie nim. Dodatkowo w urządzeniu wykorzystano system tłumienia wibracji, który sprawia, że praca nie powoduje zmęczenia ramion. Jednocześnie  sprzęt ten jest bardzo wydajny. Jego moc wynosi 850 W.

Uchwyt w tym produkcie jest ergonomiczny i pozwala na komfortową pracę w 3 pozycjach. Sekator ten jest spalinowy, a jego pojemnik na paliwo ma objętość 0,4 l. Prędkość pracy ostrza wynosi 9500 obrotów na minutę. Opinie o nożycach do żywopłotu producenta Stiga są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą moc i trwałość obudowy sprzętu.

Sprzęt Stiga SHP 60 252961002/14 ma moc 850 W i waży 5,5 kg. To nożyce spalinowe, które wyposażono w 0,33 l zbiornik na paliwo, a także podwójne ostrze o długości 55 cm.

 

Zalety

3-stopniowa regulacja uchwytu: Z uwagi na to, że możemy samodzielnie zmieniać położenie uchwytu, nożyce staną się lepiej dostosowane do naszych potrzeb. Mocny chwyt narzędzia ułatwia precyzyjne manewrowanie nim.

System tłumienia wibracji: Produkt ma profesjonalny system tłumienia wibracji, dlatego podczas pracy nie odczuwamy wstrząsów, a tym samym ręce nie męczą się za szybko.

Niezawodność: Noże tnące zostały poddane laserowemu ostrzeniu, dlatego z łatwością przecinają nawet grubsze gałęzie. Nożyce są zasilane silnikiem spalinowym, więc możemy z nich korzystać w miejscu, gdzie nie ma dostępu do prądu.

 

Wady

Zbyt duży hałas: Poziom hałasu sprzętu przekracza 100 dB, dlatego podczas przycinania żywopłotu musimy założyć zatyczki lub specjalne ochraniacze na uszy.

Nieprzyjemny zapach spalin: W czasie pracy silnik nożyc emituje spaliny, które mają nieprzyjemny zapach i mogą zanieczyszczać nasze najbliższe otoczenie.

 

 

 

 

5. Nożyce do Żywopłotu Fiskars PowerGear HS72

 

Fiskars PowerGear HS72 to nożyce polecane przez wielu użytkowników. Mają kilka istotnych zalet, które czynią je interesującą opcją. Przede wszystkim warto wspomnieć o systemie PowerGear, dzięki któremu podczas pracy użytkownik może bezproblemowo przenieść oraz zwiększyć siłę cięć.

Do tego należy wspomnieć o rączkach nożyc, które zostały wykonane z lekkich oraz wytrzymałych tworzyw FiberComp oraz NygLass. Jeśli zdecydujecie się na zakup tych nożyc, możecie również spodziewać się czystych cięć za sprawą ostrzy wykonanych ze stali nierdzewnej.

Produkt charakteryzuje się także świetną wytrzymałością, ponieważ został wykonany z poliamidu. Jak więc widać, narzędzie nie bez powodu cieszy się popularnością wśród klientów. Jeśli szukacie wysokiej jakości nożyc do żywopłotu, Fiskars PowerGear HS72 będą odpowiednim wyborem. Przedstawiamy, co wyróżnia to urządzenie na tle konkurencji.

 

Zalety

System PowerGear: Za sprawą tego rozwiązania nożyce umożliwiają przeniesienie i zwiększenie siły wykonywanego cięcia.

Rączki nożyc: Tworzywa NygLass oraz FiberComp sprawiają, że rączki są wytrzymałe oraz lekkie.

Czyste cięcia: Wykonanie ostrzy ze stali nierdzewnej sprawia, że wykonywane cięcia są bardzo czyste.

Wytrzymałość: Dobre nożyce do żywopłotu Fiskars PowerGear HS72 wykonane zostały z poliamidu, który gwarantuje wysoki poziom wytrzymałości.

 

Wady

Maksymalna grubość cięcia: Narzędzie nadaje się tylko do niewielkich gałązek o grubości do 10 mm.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie nożyce do żywopłotu kupić?

 

Marzeniem wielu osób jest posiadanie domku z ogrodem, w którym będą mogły się bawić dzieci lub będzie możliwość urządzać przyjęcia. Nie można jednak zapomnieć o pielęgnacji, znajdującej się tam roślinności. Wiele osób skupia się jedynie na podlewaniu kwiatów, jednak również żywopłoty, które chronią posesję zasługują na uwagę.

Z tego powodu, chcielibyśmy polecić Ci zakup specjalnych nożyc, które pomogą Ci przyciąć wystające krzewy. Zakup takiego urządzenia nie należy do rzeczy prostych, więc przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, jakie nożyce do żywopłotu wybrać i na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Rodzaje nożyc

Jednym z najczęściej wybieranych sprzętów są sekatory, czyli nożyce do żywopłotu ręczne. Są one zazwyczaj używane do niewielkich krzewów, które wymagają przycięcia niewielkiej długości gałązek. Zaletą takich przyrządów są ich niewielkie gabaryty oraz niska waga. Mogą być one zatem używane nawet przez osoby starsze, które nie posiadają dużo siły.

Drugim rodzajem nożyc są produkty elektryczne, które dedykowane są do średniej wielkości działek. Za sprawą dość dużej mocy, sprzęt ten może działać przez długi czas, co pozwala przyciąć żywopłot otaczający Twoją posesję.

Kolejnym typem są nożyce do żywopłotu akumulatorowe, które za sprawą braku kabla odznaczają się sporą mobilnością. Niestety, ze względu na ograniczony czas pracy nadają się one tylko do podcinania niewielkich roślin.

Ostatnim rodzajem są modele spalinowe. Charakteryzują się dużą wydajnością. Polecane są one osobom, które posiadają duże działki. To właśnie z takich urządzeń korzystają pracownicy parków, gdyż gwarantują one dużą sprawność pracy. Zaletą takich modeli jest to, że mogą one działać w każdych warunkach. Nie jest nawet przeszkodą, gdy liście żywopłotu są mokre od porannej rosy.

Niestety, nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie nożyce do żywopłotu są najlepsze. Pamiętaj jednak, aby rodzaj interesującego przyrządu był dopasowany do wielkości Twojego ogrodu.

 

Moc

Jeśli dysponujesz dużą działką, najlepszą inwestycją będzie model elektryczny lub też spalinowy. Decydując się na zakup jednego z tych sprzętów, koniecznie zwróć uwagę na siłę ich silników. Bowiem, im maszyna ma więcej watów, tym szybciej i efektywniej wykona pracę. Poza tym, jeśli Twój żywopłot ma liczne, twarde gałęzie, to warto zainwestować w produkt o większej mocy. Spowodowane jest to tym, że maszyna o małej sile nie poradzi sobie z twardymi korzeniami.

 

Ostrza

Decydując się na zakup nożyc do krzewów i żywopłotów, powinieneś przyjrzeć się ostrzom, jakie znajdują się w interesującym Cię modelu. Pierwszym typem produktów zostały brzytwy jednostronne, które najczęściej wykorzystywane są do przycinania szerokich i płaskich krzaków. Spowodowane jest to długim cięciem, jakie możemy osiągnąć za sprawą tego przyrządu. Zdaniem użytkowników zakup takich nożyc zdecydowanie zmniejsza czas pracy.

Drugi rodzaj to ostrza dwustronne, które najczęściej wykorzystywane są do finezyjnych krzewów o oryginalnych kształtach. Takie produkty oferują nieco krótsze cięcie, dlatego gwarantują większą dokładność i precyzję pracy. Bowiem, jeśli Twój żywopłot ma jakąś określoną postać, np. zwierzęcia, to radzimy inwestycję w taki typ. Co więcej, urządzenia z dwustronnym ostrzem nadają się do przycinania niewielkich gałęzi.

Niezdecydowanym osobom polecamy produkty z wymiennymi nożami. Takie rozwiązanie sprawi, że zawsze będziesz w stanie dopasować ostrze do aktualnie wykonywanej pracy. Pamiętaj jednak, że to co liczy się najbardziej, to właściwe naostrzenie brzytwy. Próby przycięcia żywopłotu tępymi nożycami na pewno zakończą się zniszczeniem rośliny.

Kolejną odmianą są nożyce do żywopłotu teleskopowe, pozwalają one na większy zasięg i bez wspinania się na drabinki przycięcie wysokich żywopłotów. Nożyce do żywopłotu z wysięgnikiem mogą być zarówno elektryczne jak i spalinowe. Nożyce do żywopłotu na wysięgniku są dostępne podobnie jak tradycyjne nożyce do żywopłotu w sklepach Castorama, Leroy Merlin, Bricomarche czy Jula.

Warto również zwrócić uwagę na sposób szlifowania ostrzy. Jeśli chcesz kupić wydajny, wysokiej klasy sprzęt, upewnij się, że znajdująca się w nim brzytwa została naostrzona metodą diamentową. Sposób ten gwarantuje im większą twardość.

 

Hałas

Dużo osób wykonuje prace w ogrodzie, w czasie wolnych weekendów, gdy inni sąsiedzi opalają się na swoich posesjach. Dlatego też warto zwrócić uwagę poziom hałasu nożyc. Pod tym względem najlepszym zakupem będą produkty manualne, gdyż ich praca jest bardzo cicha. W przypadku reszty urządzeń, godnym polecenia jest model elektryczny, którego poziom hałasu nie przekracza 70 dB. Najgłośniejszym typem są nożyce spalinowe. Niestety, ich używanie wczesnym rankiem może obudzić Twoją rodzinę i sąsiadów.

Waga

Bardzo istotny jest ciężar interesującego Cię produktu. Wynika to z tego, że przystrzyżenie całego żywopłotu zajmuje kilka godzin. Wówczas, jeśli Twoje nożyce będą za ciężkie możesz przeciążyć swój nadgarstek. Dodatkowo, jeśli sprzęt będzie zbyt uciążliwy, wiele kobiet i osób starszych będzie miało problemy z korzystaniem z tej maszyny. Z tego powodu, chcemy polecić zakup przyrządu, którego cała masa nie przekracza 3 kg.

 

Nożyce do żywopłotu w dobrych cenach

Cena urządzeń tego typu jest w pełni uzależniona od rodzaju silnika modelu. Najtańszymi produktami na rynku są nożyce manualne, bowiem ich cena nie przekracza 200 zł. Często takie nożyce do żwopłotu dostaniemy w sklepie Biedronka czy Lidl. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej wydajnej maszynie, powinieneś przygotować się na wydatek około 300 zł lub nawet 400 zł. Należą do nich również modele elektryczne, gdzie koszty ich kupna zaczynają się od 400 zł. Najdroższym rodzajem nożyc są urządzenia spalinowe, gdyż cechują się największą mocą. Niestety, ceny takich modeli mogą sięgać nawet 1000 zł. Do takiego zakupu więc trzeba sie lepiej przygotować, spenetrować na przykład ofertę OBI na nożyce do żywopłotu, oraz sprawdzic aktulane ceny w Allegro.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ