Ranking 5 najlepszych nożyc do żywopłotu w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.09.22

 

Nożyce do żywopłotu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym wyróżniają się dobre nożyce do cięcia żywopłotu, jesteś we właściwym miejscu. Na tej stronie umieściliśmy zestawienie godnych uwagi narzędzi, a wśród nich znalazły się zarówno modele elektryczne, jak też spalinowe i dźwigniowe. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje produkt Bosch AHS 45-16 0600847A00, który jest zasilany sieciowo. Sprzęt ma moc 420 W i ostrze, którego długość wynosi 45 cm. Te  dobre i tanie nożyce do żywopłotu idealnie nadają się do przycinania żywopłotu, jak również rosnących w ogrodzie krzewów. Model jest lekki i dobrze wyważony, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. Jeżeli mimo wielu zalet produkt marki Bosch nie przypadł Ci do gustu, nie martw się. Koniecznie zapoznaj się z opisami pozostałych nożyc, a zwłaszcza modelu Gardena Easycut 420/45 9830-20. Test nożyc do żywopłotu pokazał, że to narzędzie elektryczne pozwalające na przycinanie gałęzi bez zbędnego wysiłku. Sprzęt ma długi kabel zasilający i wygodną rękojeść zapewniającą mocny chwyt. Co ważne, nożyce wyposażono w zderzak chroniący przed odbiciem podczas cięcia blisko podłoża.

5 najlepszych nożyc do żywopłotu. Opinie w 2022 roku

 

Przycinając żywopłot kreujemy jego kształt. Ponadto właściwe obcinanie konarów pozwala na uzyskanie bujnego płotu. Aby cieszyć się zielonym, kształtnym żywopłotem, warto zainwestować w nożyce. W sklepach można znaleźć modele różnej jakości. Ważne jest, aby charakteryzowały się precyzyjnym cięciem i odpornością na wilgoć. Dlatego też stworzyliśmy poniższy ranking nożyc do żywopłotów, który pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest dobrze wyważone, dzięki czemu praca z nim jest bardzo wygodna. Produkt można pewnie chwycić. Nożyce są również bardzo solidnie wykonane. Sprzęt waży 2,5 kg, co jest optymalną wagą, która nie wpłynie na zmęczenie ramion i kręgosłupa operatora.

Wady

Nożyce nie radzą sobie zbyt dobrze ze zdrewniałymi, nieco grubszymi pędami żywopłotu. Warto stosować urządzenie do nieco mniejszych krzaków, aby się nie przegrzało.

Podsumowanie

Moc nożyc wynosi 420 W, co pozwala w kilka godzin nadać kształt nawet dość długiemu żywopłotowi. Ostrze modelu ma długość 45 cm, co pozwala na nadanie wybranego kształtu w dość precyzyjny sposób. Urządzenie pracuje z prędkością 3400 obrotów na minutę.

Drugi wybór

Zalety

Uchwyt urządzenia pozwala na wygodne i pewne manewrowanie nim, co wiąże się również z precyzyjnym cięciem. Produkt nie wyślizguje się z rąk, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo operowania nim. Model jest lekki (waży około 2,6 kg).

Wady

Zdaniem niektórych kupujących zestaw, który oferuje producent jest zbyt ubogi i nie pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości urządzenia – nie ma np. dodatkowych końcówek.

Podsumowanie

To wydajne urządzenie pracuje z mocą około 420 W, co czyni je wydajnym sprzętem. Praca nim jest bardzo szybka, co jest ważne zwłaszcza wtedy, kiedy musimy przyciąć lub uformować kilka krzaczków.

Rozważ też

Zalety

Nożyce są produktem uniwersalnym – przy użyciu sprzętu możemy przycinać nie tylko żywopłot, ale również inne krzewy oraz trawę. Bogaty zestaw zawiera kilka końcówek, które są przystosowane do formowania różnych kształtów oraz przycinania różnych długości roślin.

Wady

Sprzęt po odłączeniu od stacji dokującej pracuje około godziny. Czas ładowania wynosi kilka godzin, co może nieco utrudniać dłuższą pracę.

Podsumowanie

Urządzenie waży zaledwie 650 g, tak więc można nim pracować bez zmęczenia kręgosłupa i ramion. Szerokość cięcia, jaką ma urządzenie, to 9 mm. Sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca i można go łatwo transportować.

 

1. Nożyce do żywopłotu elektryczne Bosch AHS 45-16 0600847A00

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Bosch AHS 45-16 0600847A00. Sprzęt ten przeznaczony jest do lżejszych prac, takich jak przycinanie krzewów czy żywopłotów. Produkt ten jest bardzo dobrze wykonany.

Konstrukcja jest tak wyważona, aby zapewnić, jak największą wygodę użytkowania. Dodatkowo, rączka sprzętu została odpowiednio wyprofilowana, co pozwala na komfortową obsługę urządzenia.

Sekator jest zasilany elektrycznie, a jego moc wynosi 420 W, co ułatwia precyzyjne formowanie żywopłotu. Ostrze tego modelu ma długość 45 cm. Na nim znajdują się nożyki – ustawione co 1,6 cm.

Urządzenie działa z prędkością 3400 obrotów na minutę. Sprzęt waży 2,5 kg, więc jest to optymalna waga, która pozwala na użytkowanie bez zmęczenia ramion i kręgosłupa. Te najlepsze nożyce ogrodowe są pozytywnie oceniane przez użytkowników. Twierdzą oni, że model ten jest bardzo poręczny i wygodnie się nim operuje.

Narzędzie Bosch AHS 45-16 0600847A00 to elektryczne nożyce, które przydadzą się każdemu, kto marzy o pięknym i zadbanym ogrodzie. Produkt ma ostrze o długości 45 cm i silnik, którego moc wynosi 420 W. Urządzenie waży 2,6 kg.

 

Zalety

Łatwe manewrowanie: Nożyce są lekkie i niewielkie, a do tego dobrze leżą w dłoni. Z tego powodu manewrowanie nimi jest niezwykle proste i możemy idealnie przyciąć żywopłot.

Skuteczność działania: Narzędzie wyposażono w mocny i niezawodny silnik, za sprawą którego bez trudu przytniemy małe i średnie krzewy.

Wygodne użytkowanie: Sprzęt jest dobrze wyważony i zapewnia wygodną pracę w każdej pozycji. Możemy więc lepiej zadbać o swój ogród, nie narażając się na ból rąk, pleców ani barków.

Wytrzymała obudowa: Obudowa urządzenia powstała z solidnego tworzywa sztucznego, więc nie pojawiają się na niej rysy ani inne uszkodzenia mechaniczne.

Precyzyjne cięcie: Ostrze nożyc ma odpowiednią długość i gwarantuje precyzyjne cięcie, również w przypadku stosunkowo twardych gałęzi.

 

Wady

Krótki kabel zasilający: Sprzęt jest zasilany sieciowo, jednak przewód jest krótki i może krępować nasze ruchy.

 

 

 

 

2. Elektryczne nożyce żywopłot EasyCut 420/45 Gardena

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Gardena Easycut 420/45 9830-20. Sprzęt ten przeznaczony jest do przycinania żywopłotów. Sprawdzi się on do regularnego używania w ogrodzie przez wiele lat.

Moc tego urządzenia wynosi 420 W, więc jest wydajne. Długość ostrza jest równa 45 cm. Na nim znajdują się niewielkie nożyki ustawione w odstępach co 1,8 cm. Sprzęt został tak wyprofilowany, aby cięcie było równe i czyste.

Produkt ten waży 2,6 kg, więc jest stosunkowo lekki. Konstrukcja została tak wyważona, aby zapewnić jak największy komfort użytkownikowi. Niewielkie wymiary pozwalają na szybkie i precyzyjne cięcia.

Model ten wyposażony został w ergonomiczny uchwyt, który pozwala na wygodne manewrowanie urządzeniem. Ponadto sprawia on, że sprzęt nie ślizga się w rękach. Przy ostrzu znajduje się płyta ochronna, która chroni przed skaleczeniami i odpryskującymi kawałkami drewna. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

Elektryczne nożyce Gardena Easycut 420/45 9830-20 mają moc 420 W i są przystosowane do przycinania żywopłotu, bukszpanu, a także innych krzewów. Sprzęt waży 2,6 kg, wyposażono go w ostrze o długości 45 cm.

 

Zalety

Wygodny uchwyt: Uchwyt nożyc jest duży i świetnie wyprofilowany, dlatego urządzenie pewnie leży w dłoniach. Na rękojeści znajduje się duży przycisk uruchamiający narzędzie.

Bezpieczne użytkowanie: Na końcu ostrza umieszczono specjalny zderzak, który zapewnia ochronę przed odbiciem podczas przycinania krzewów bardzo blisko ziemi.

Długi kabel: Mimo że nożyce wymagają podłączenia do prądu, nie musimy obawiać się ograniczenia swobody ruchów. Wszystko za sprawą kabla o odpowiedniej długości.

Praca bez wysiłku: Ponieważ jest to model elektryczny, przycinanie żywopłotu nie jest męczące i nie wymaga od nas użycia siły. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby włączyć sprzęt, a następnie zbliżyć go do gałęzi.

 

Wady

Za głośna praca: Wielu użytkowników uważa, że produkt pracuje zbyt głośno, dlatego istnieje ryzyko, że będziemy przeszkadzać sąsiadom.

 

 

 

 

3. Black&Decker Akumulatorowe nożyce do trawy 7V GSL700

 

Następnie prezentujemy model Black&Decker GSL700. Produkt ten przeznaczony jest do przycinania żywopłotów, krzewów i trawy w ogrodzie. Sprzęt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ostrze jest zrobione ze stali. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wymiany ostrzy zależnie od przeznaczenia: do trawy, do żywopłotu.

Narzędzie to zasilane jest na akumulator, który pozwala na jego użytkowanie do 60 minut. Model wyposażony jest we wskaźnik naładowania baterii. To pozwala na precyzyjne rozplanowanie pracy. Natężenie hałasu w tym produkcie wynosi 66 dB. To oznacza, że jest to stosunkowo ciche narzędzie.

Sprzęt waży 0,65 kg, więc jest bardzo lekki. Takie wymiary pozwalają na szybkie i wygodne manewrowanie nożycami przy przycinaniu żywopłotu.

Urządzenie wyposażone jest w stację dokującą, w której można schować drugie ostrze. To zapewnia wygodę przechowywania sprzętu. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary i jakość wykonania.

Model Black&Decker GSL700 jest zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu nożyce mogą pracować przez 60 minut bez przerwy. Urządzenie waży 0,65 kg i ma ostrze o długości 15 cm.

 

Zalety

Szybka wymiana ostrzy: W komplecie otrzymujemy dwa rodzaje ostrzy – do cięcia trawy oraz żywopłotu. Ich wymiana jest prosta i nie zajmuje dużo czasu, dlatego poradzą sobie z tą czynnością również osoby, które do tej pory nie używały takich narzędzi.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii: Nożyce są wyposażone we wskaźnik naładowania baterii, dlatego nie trzeba się zastanawiać, kiedy musimy ponownie podłączyć produkt do ładowarki.

Komfortowa praca: Sprzęt jest nie tylko lekki, ale również dobrze wyważony. Poza tym model nie wymaga podłączenia do prądu, więc możemy go użytkować zarówno na posesji, jak i działce bez dostępu do energii elektrycznej.

 

Wady

Za krótkie ostrze: Narzędzie jest poręczne, jednak ostrze może okazać się zbyt krótkie, zwłaszcza podczas przycinania wysokiego, gęstego żywopłotu.

 

 

 

 

4. Stiga Nożyce spalinowe do cięcia żywopłotu krzewów SHP

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Stiga SHP 60 252961002/14. Sprzęt ten pozwala na formowanie żywopłotów, krzewów i trawy. Ponadto urządzenie radzi sobie także z grubszymi gałęziami (do 2,8 cm). Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Ostrze nożyc jest podwójne. Ukształtowane ono zostało poprzez szlifowanie laserowe. Długość noża wynosi 55 cm. Na nim znajdują się ząbki umieszczone co 2,8 cm.

Model ten waży 5,5 kg, więc jest stosunkowo lekki, co pozwala na wygodne manewrowanie nim. Dodatkowo w urządzeniu wykorzystano system tłumienia wibracji, który sprawia, że praca nie powoduje zmęczenia ramion. Jednocześnie  sprzęt ten jest bardzo wydajny. Jego moc wynosi 850 W.

Uchwyt w tym produkcie jest ergonomiczny i pozwala na komfortową pracę w 3 pozycjach. Sekator ten jest spalinowy, a jego pojemnik na paliwo ma objętość 0,4 l. Prędkość pracy ostrza wynosi 9500 obrotów na minutę. Opinie o nożycach do żywopłotu producenta Stiga są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą moc i trwałość obudowy sprzętu.

Sprzęt Stiga SHP 60 252961002/14 ma moc 850 W i waży 5,5 kg. To nożyce spalinowe, które wyposażono w 0,33 l zbiornik na paliwo, a także podwójne ostrze o długości 55 cm.

 

Zalety

3-stopniowa regulacja uchwytu: Z uwagi na to, że możemy samodzielnie zmieniać położenie uchwytu, nożyce staną się lepiej dostosowane do naszych potrzeb. Mocny chwyt narzędzia ułatwia precyzyjne manewrowanie nim.

System tłumienia wibracji: Produkt ma profesjonalny system tłumienia wibracji, dlatego podczas pracy nie odczuwamy wstrząsów, a tym samym ręce nie męczą się za szybko.

Niezawodność: Noże tnące zostały poddane laserowemu ostrzeniu, dlatego z łatwością przecinają nawet grubsze gałęzie. Nożyce są zasilane silnikiem spalinowym, więc możemy z nich korzystać w miejscu, gdzie nie ma dostępu do prądu.

 

Wady

Zbyt duży hałas: Poziom hałasu sprzętu przekracza 100 dB, dlatego podczas przycinania żywopłotu musimy założyć zatyczki lub specjalne ochraniacze na uszy.

Nieprzyjemny zapach spalin: W czasie pracy silnik nożyc emituje spaliny, które mają nieprzyjemny zapach i mogą zanieczyszczać nasze najbliższe otoczenie.

 

 

 

 

5. Dźwigniowe nożyce do żywopłotu HS92 Fiskars 114770 

 

Fiskars 114770 to dźwigniowe nożyce do żywopłotu, których długość wynosi 58,5 cm. Ponieważ narzędzie waży ok. 0,7 kg, nie jest zbyt ciężkie i nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Nie musimy więc zbyt często robić przerw na odpoczynek i w krótkim czasie poradzimy sobie z przycięciem żywopłotu czy krzewów.

Produkt ma ostrza wyprodukowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, które nie są podatne na wyszczerbienia i pęknięcia. Prezentowany model wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnego systemu PowerGear opartego na przekładniach zębatych, które przenoszą oraz zwiększają siłę cięcia. Nożyce mają wygodne rączki z nowoczesnego tworzywa FiberComp, które jest lekkie i wytrzymałe.

Jak przekonują konsumenci, model Fiskars 114770 na pewno przyda się osobom, które dbają o wygląd swojego ogrodu. Produkt ułatwia precyzyjne przycinanie roślin i jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Wpływają na to odbojniki umieszczone po wewnętrznej stronie rękojeści, które chronią dłonie przed przypadkowym przycięciem. Poza tym nożyce mają system Antishock – amortyzujący wstrząsy i wibracje.

Produkt Fiskars 114770 waży 0,7 kg, a jego długość wynosi 58,5 cm. To dźwigniowe, dobre nożyce do żywopłotu do 200 zł, wykonane z solidnych i lekkich materiałów. Narzędzie przydaje się do przycinania krzewów i roślin.

 

Zalety

System AntiShock: System AntiShock, w który wyposażono produkt, skutecznie zapobiega odczuwaniu drgań i wstrząsów powstających podczas przycinania gałęzi. Zapewnia to przyjemną i wyjątkowo komfortową pracę.

Solidne ostrza: Ostrza powstały z dobrej jakości stali nierdzewnej, pokryto je dodatkowo powłoką politetrafluoroetylenową (PTFE). Nożyce są odporne na uszkodzenia mogące powstać podczas pracy, takie jak wyszczerbienia i zarysowania.

 

Wady

Nieodpowiednie do wysokich żywopłotów: Nożyce są niewielkie, dlatego możemy mieć trudność z przycięciem wysokiego żywopłotu.

Konieczność regularnego ostrzenia: Narzędzie co pewien czas trzeba ostrzyć. Jeżeli nie będziemy odpowiednio dbać o produkt, po pewnym czasie zauważymy, że cięcie nie jest tak precyzyjne, jak wcześniej.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie nożyce do żywopłotu kupić?

 

Marzeniem wielu osób jest posiadanie domku z ogrodem, w którym będą mogły się bawić dzieci lub będzie możliwość urządzać przyjęcia. Nie można jednak zapomnieć o pielęgnacji, znajdującej się tam roślinności. Wiele osób skupia się jedynie na podlewaniu kwiatów, jednak również żywopłoty, które chronią posesję zasługują na uwagę.

Z tego powodu, chcielibyśmy polecić Ci zakup specjalnych nożyc, które pomogą Ci przyciąć wystające krzewy. Zakup takiego urządzenia nie należy do rzeczy prostych, więc przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, jakie nożyce do żywopłotu wybrać i na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Rodzaje nożyc

Jednym z najczęściej wybieranych sprzętów są sekatory, czyli nożyce do żywopłotu ręczne. Są one zazwyczaj używane do niewielkich krzewów, które wymagają przycięcia niewielkiej długości gałązek. Zaletą takich przyrządów są ich niewielkie gabaryty oraz niska waga. Mogą być one zatem używane nawet przez osoby starsze, które nie posiadają dużo siły.

Drugim rodzajem nożyc są produkty elektryczne, które dedykowane są do średniej wielkości działek. Za sprawą dość dużej mocy, sprzęt ten może działać przez długi czas, co pozwala przyciąć żywopłot otaczający Twoją posesję.

Kolejnym typem są nożyce do żywopłotu akumulatorowe, które za sprawą braku kabla odznaczają się sporą mobilnością. Niestety, ze względu na ograniczony czas pracy nadają się one tylko do podcinania niewielkich roślin.

Ostatnim rodzajem są modele spalinowe. Charakteryzują się dużą wydajnością. Polecane są one osobom, które posiadają duże działki. To właśnie z takich urządzeń korzystają pracownicy parków, gdyż gwarantują one dużą sprawność pracy. Zaletą takich modeli jest to, że mogą one działać w każdych warunkach. Nie jest nawet przeszkodą, gdy liście żywopłotu są mokre od porannej rosy.

Niestety, nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie nożyce do żywopłotu są najlepsze. Pamiętaj jednak, aby rodzaj interesującego przyrządu był dopasowany do wielkości Twojego ogrodu.

 

Moc

Jeśli dysponujesz dużą działką, najlepszą inwestycją będzie model elektryczny lub też spalinowy. Decydując się na zakup jednego z tych sprzętów, koniecznie zwróć uwagę na siłę ich silników. Bowiem, im maszyna ma więcej watów, tym szybciej i efektywniej wykona pracę. Poza tym, jeśli Twój żywopłot ma liczne, twarde gałęzie, to warto zainwestować w produkt o większej mocy. Spowodowane jest to tym, że maszyna o małej sile nie poradzi sobie z twardymi korzeniami.

 

Ostrza

Decydując się na zakup nożyc do krzewów i żywopłotów, powinieneś przyjrzeć się ostrzom, jakie znajdują się w interesującym Cię modelu. Pierwszym typem produktów zostały brzytwy jednostronne, które najczęściej wykorzystywane są do przycinania szerokich i płaskich krzaków. Spowodowane jest to długim cięciem, jakie możemy osiągnąć za sprawą tego przyrządu. Zdaniem użytkowników zakup takich nożyc zdecydowanie zmniejsza czas pracy.

Drugi rodzaj to ostrza dwustronne, które najczęściej wykorzystywane są do finezyjnych krzewów o oryginalnych kształtach. Takie produkty oferują nieco krótsze cięcie, dlatego gwarantują większą dokładność i precyzję pracy. Bowiem, jeśli Twój żywopłot ma jakąś określoną postać, np. zwierzęcia, to radzimy inwestycję w taki typ. Co więcej, urządzenia z dwustronnym ostrzem nadają się do przycinania niewielkich gałęzi.

Niezdecydowanym osobom polecamy produkty z wymiennymi nożami. Takie rozwiązanie sprawi, że zawsze będziesz w stanie dopasować ostrze do aktualnie wykonywanej pracy. Pamiętaj jednak, że to co liczy się najbardziej, to właściwe naostrzenie brzytwy. Próby przycięcia żywopłotu tępymi nożycami na pewno zakończą się zniszczeniem rośliny.

Kolejną odmianą są nożyce do żywopłotu teleskopowe, pozwalają one na większy zasięg i bez wspinania się na drabinki przycięcie wysokich żywopłotów. Nożyce do żywopłotu z wysięgnikiem mogą być zarówno elektryczne jak i spalinowe. Nożyce do żywopłotu na wysięgniku są dostępne podobnie jak tradycyjne nożyce do żywopłotu w sklepach Castorama, Leroy Merlin, Bricomarche czy Jula.

Warto również zwrócić uwagę na sposób szlifowania ostrzy. Jeśli chcesz kupić wydajny, wysokiej klasy sprzęt, upewnij się, że znajdująca się w nim brzytwa została naostrzona metodą diamentową. Sposób ten gwarantuje im większą twardość.

 

Hałas

Dużo osób wykonuje prace w ogrodzie, w czasie wolnych weekendów, gdy inni sąsiedzi opalają się na swoich posesjach. Dlatego też warto zwrócić uwagę poziom hałasu nożyc. Pod tym względem najlepszym zakupem będą produkty manualne, gdyż ich praca jest bardzo cicha. W przypadku reszty urządzeń, godnym polecenia jest model elektryczny, którego poziom hałasu nie przekracza 70 dB. Najgłośniejszym typem są nożyce spalinowe. Niestety, ich używanie wczesnym rankiem może obudzić Twoją rodzinę i sąsiadów.

Waga

Bardzo istotny jest ciężar interesującego Cię produktu. Wynika to z tego, że przystrzyżenie całego żywopłotu zajmuje kilka godzin. Wówczas, jeśli Twoje nożyce będą za ciężkie możesz przeciążyć swój nadgarstek. Dodatkowo, jeśli sprzęt będzie zbyt uciążliwy, wiele kobiet i osób starszych będzie miało problemy z korzystaniem z tej maszyny. Z tego powodu, chcemy polecić zakup przyrządu, którego cała masa nie przekracza 3 kg.

 

Nożyce do żywopłotu w dobrych cenach

Cena urządzeń tego typu jest w pełni uzależniona od rodzaju silnika modelu. Najtańszymi produktami na rynku są nożyce manualne, bowiem ich cena nie przekracza 200 zł. Często takie nożyce do żwopłotu dostaniemy w sklepie Biedronka czy Lidl. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej wydajnej maszynie, powinieneś przygotować się na wydatek około 300 zł lub nawet 400 zł. Należą do nich również modele elektryczne, gdzie koszty ich kupna zaczynają się od 400 zł. Najdroższym rodzajem nożyc są urządzenia spalinowe, gdyż cechują się największą mocą. Niestety, ceny takich modeli mogą sięgać nawet 1000 zł. Do takiego zakupu więc trzeba sie lepiej przygotować, spenetrować na przykład ofertę OBI na nożyce do żywopłotu, oraz sprawdzic aktulane ceny w Allegro.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ