Najlepsze nożyce do żywopłotu Stihl

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Nożyce do żywopłotu Stihl – ranking

 

 

Stihl HSA 86

 

Stihl HSA 86 to dwustronne nożyce, które ułatwiają wykonywanie precyzyjnych cięć. Poza tym ostrze produktu jest bardzo długie, więc wykonywanie dłuższych cięć jest również możliwe. Dużą zaletą sprzętu jest możliwość regulowania prędkości listwy tnącej, dzięki czemu możemy zwolnić podczas wykonywania bardziej precyzyjnych cięć.

Waga produktu wynosi 3,3 kg. A uchwyt obwiedniowy bardzo dobrze się trzyma. Dlatego operowanie sprzętem nie męczy nawet podczas dłuższej pracy. Duże odstępy pomiędzy zębami listwy tnącej, wynoszące 33 mm, sprawiają, że jest to bardzo dobry model do ucinania grubszych gałązek.

Jest to sprzęt, który bardzo łatwo się obsługuje. Na obudowie znajdziemy kilka przycisków, których przeznaczenie łatwo odkryć. Elektryczny silnik nożyc jest bardzo mocny. Popularność modelu wiele osób tłumaczy łatwą i szybką pracą – żywopłot bardzo dobrze się prezentuje już po kilkunastu minutach pracy.

 

 

 

 

Stihl HLE 71

 

Stihl HLE 71 to produkt o mocy 600 W, dlatego możemy bez problemu przycinać nawet grube gałązki. Jest to sprzęt przeznaczony do bardzo dużych posesji. Dzięki dużej mocy oraz długiemu ostrzu możemy pracować przez długi czas.

Urządzenie waży trochę więcej niż standardowe nożyce do żywopłotu (5,9 kg). Jednak operowanie modelem nie jest zbyt problematyczne. Uchwyt obwiedniowy możemy trzymać bardzo stabilnie i wykonywać nim precyzyjne ruchy. Co więcej, możemy go regulować, więc dopasowanie sprzętu do naszych preferencji nie jest trudne. W manewrowaniu nożycami pomagają nam także pasy, które zakładamy na plecy. Dzięki temu elementowi nasze ręce są odciążone.

Jest to model, który nadaje się zarówno do precyzyjnego kształtowania żywopłotu, jak i do prostego, równego przycinania go. To właśnie dlatego sprzęt jest tak popularny wśród ogrodników. Inną zaletą, o której wspominają Internauci, jest bardzo duża moc produktu.

 

 

 

 

Stihl HSA 66

 

Stihl HSA 66 to jedne z najwygodniejszych nożyc do żywopłotu, ponieważ są one lekkie. Ich waga wynosi 3,1 kg. Dzięki temu manewrowanie oraz precyzyjne przycinanie żywopłotu jest wygodniejsze. Z pomocą opisywanego modelu możemy uformować ciekawe kształty, które ożywią nasz ogród.

Dobrze wyprofilowana rączka, która dodatkowo jest osłonięta miękką gumą sprawia, że możemy używać nożyc przez bardzo długi czas bez obaw, że nasze ręce zostaną przeciążone. Obsługa sprzętu jest bardzo intuicyjna i nie sprawi nam problemów. W zestawie znajdziemy futerał, który osłania listwę tnącą – w momencie, kiedy nie jest używana. Dlatego nie jest ona podatna na zniszczenia.

Zawiesie to element nożyc, który pozwala nam na zawieszenie sprzętu w piwnicy, dzięki czemu nie zabiera on zbyt dużo miejsca. Wydajność cięcia została podniesiona dzięki zębom, które są ukształtowane w kroplę wody. Takie rozwiązanie gwarantuje nam szybką oraz efektywną pracę, co zostało docenione przez wiele osób dbających o wygląd swojej posesji. Prezentowane nożyce do żywopłotu Stihl w dobrej cenie są również chwalone za małą wagę.

 

 

 

 

Jakie nożyce do żywopłotu Stihl wybrać?

 

Wielu z nas mając dużą posesję często decyduje się na żywopłot. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, odgradzające naszą działkę, ale też ładna dekoracja. Musimy jednak pamiętać, aby regularnie przycinać żywopłot. Dlatego warto zainwestować w dobre nożyce, które nam w tym pomogą. Marzysz o estetycznie wyglądającym żywopłocie, jednak nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Przeczytaj nasz poradnik, a z pewnością znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Produkty Stihl znane są na całym świecie z wysokiej bezawaryjności oraz dużej dbałości o szczegóły każdego elementu. Stihl to jeden z czołowych producentów kosiarek, nożyc, kos, myjek ciśnieniowych oraz innych produktów codziennego użytku. Dlatego w naszym artykule zdecydowaliśmy się na zamieszczenie właśnie urządzeń Stihl.

Ostrza to najważniejszy element nożyc do żywopłotu. Nożyce dwustronne zostały skonstruowane w taki sposób, aby można było nimi przyciąć żywopłot o finezyjnym kształcie. Ostrza tego typu są zazwyczaj krótkie, więc wykonywanie dokładniejszych cięć jest łatwiejsze. Z kolei ostrze jednostronne nadaje się lepiej do długich cięć, więc wybierz je, kiedy Twój żywopłot jest ścięty na prosto.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze nożyce do żywopłotu Stihl w 2024 roku mają dużą moc. Im większa moc, tym lepiej poradzimy sobie z grubszymi krzaczkami, które czasem ciężko podciąć. Duża moc decyduje również o tym, jak długo dane nożyce mogą działać.

Doczytaj również o hałasie, jaki emituje dane urządzenie. Jeżeli jest to więcej niż 80 dB, to warto zrezygnować z używania urządzenia wczesnymi lub późnymi porami, ponieważ może to przeszkadzać domownikom lub sąsiadom. Warto też zabezpieczać swój słuch stosując specjalne słuchawki ochronne.

Osoby, które często zajmują się pielęgnacją ogrodów uważają, że najlepsze nożyce do żywopłotu Stihl są lekkie. Zbyt duży ciężar urządzenia może sprawić, że manewrowanie nim będzie uciążliwe. Szczególnie jeżeli mamy bardzo duży żywopłot, to ciężki sprzęt może sprawić, że użytkowanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego nie decyduj się na nożyce do żywopłotu, które ważą więcej niż 3,5 kg.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ