Ranking 3 najlepszych nożyc do żywopłotu na wysięgniku w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Nożyce do żywopłotu na wysięgniku – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

1. Lider Nożyce elektryczne NGW710

 

Wszyscy miłośnicy pielęgnowania swojego ogrodu powinni zaopatrzyć się w nożyce Lider NGW 710, które pozwolą łatwo i precyzyjnie przyciąć żywopłot, krzaki czy niewielkie drzewka.

Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, gdyż wyposażone zostało w dwuręczny wyłącznik bezpieczeństwa oraz osłonę rąk. Jego uchwyt ma wygodny, dopasowany do dłoni kształt, dzięki czemu się nie wyślizguje. Jest to model na teleskopowym wysięgniku o zasięgu od 150 cm do 280 cm, który pozwala na pracę na wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach. Istnieje także możliwość pracy bez wysięgnika.

Nożyce mają bardzo wydajny silnik elektryczny o mocy 710 W i ważą 4,6 kg. Ich wyprofilowane ostrze o długości 51 cm pozwala na przycinanie gałęzi o maksymalnej średnicy 27 mm. Dodatkowym atutem przyrządu jest funkcja regulowanego kąta głowicy, znacznie ułatwiająca pracę.

Jak podkreślają użytkownicy nożyc Lider NGW 710, urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów i charakteryzuje się niezawodnością oraz wysoką wydajnością.

 

 

 

 

2. Gardena Elektryczne nożyce ogrodnicze THS 500/48

 

Elektryczne nożyce Gardena THS 500/48 przydadzą się każdemu ogrodnikowi, który musi regularnie przycinać żywopłot, krzewy czy drzewka. Dzięki wysięgnikowi urządzenie umożliwia wygodną i bezpieczną pracę na dużej wysokości bez konieczności użycia drabiny. Teleskopowy trzonek zwiększa zasięg nożyc aż o 3 metry.

Nożyce wyposażone są w wygodny uchwyt z przyciskiem umożliwiającym bezpieczne ich uruchomienie. Mają one ostrze o długości 48 cm z ząbkami rozstawionymi w odległości co 25 mm, dzięki czemu urządzenie zapewnia precyzyjne, szybkie i czyste cięcie. Model ten ma także obracaną głowicę tnącą oraz silnik elektryczny o mocy 500 W, który zapewnia pracę w każdych warunkach.

Dzięki zamontowaniu zderzaka ochronnego użytkowanie urządzenia jest całkowicie bezpieczne. Dodatkową zaletą sprzętu jest wykorzystanie solidnych i trwałych materiałów, co sprawia, że będzie nam służył przez wiele lat. Nożyce są również stosunkowo lekkie (4,6 kg), co gwarantuje wygodną pracę. Model Gardena THS 500/48 cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów, którzy doceniają go za wydajność, wygodę obsługi oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

3. Hecht Elektryczne nożyce 675

 

Nożyce do żywopłotu na wysięgniku w dobrej cenie to marzenie niejednego ogrodnika. Jednym z takich urządzeń jest model Hecht 675, który z pewnością ułatwi przycinanie żywopłotu, drzew i krzewów.

Jest to bardzo praktyczny sekator, wyposażony w długi, teleskopowy trzonek z funkcją składania. Dzięki niemu bez problemu przytniemy gałęzie na wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach. Zasięg pracy wysięgnika wynosi od 1,5 m do 2,8 m, dlatego nie musimy korzystać z drabiny.

Urządzenie wyposażone jest w silnik elektryczny o mocy 750 W, który zapewnia wydajną pracę. Dzięki zastosowaniu podwójnego ostrza o długości 51 cm, z łatwością przytniemy gałęzie o średnicy do 28 mm. Sprzęt ma także wygodny dla dłoni uchwyt, a jego użytkowanie jest bezpieczne. Głowica tego modelu jest regulowana, co sprawia, że możemy wybrać wygodny kąt cięcia. Konsumenci w swoich opiniach potwierdzają, że nożyce Hecht 675 są solidnie wykonane i bardzo proste w obsłudze.

 

 

 

 

Jakie nożyce do żywopłotu na wysięgniku wybrać?

 

Żywopłot przed domem może stanowić naturalne ogrodzenie naszej posesji i może być efektownym elementem ozdobnym, jednak należy pamiętać o jego regularnym przycinaniu. Przy wysokich żywopłotach najlepiej sprawdzają się nożyce na wysięgniku, który można regulować na wybraną długość i łatwo pracować. W naszym artykule znajdziesz wskazówki, które przydadzą Ci się podczas zakupu tego typu urządzenia.

Nabywając nowe nożyce, warto dokładnie przyjrzeć się ich ostrzom. Do wyboru mamy wersję jednostronną lub dwustronną. Pierwszy typ umożliwia wykonywanie dłuższych cięć, skracając jednocześnie nasz czas pracy. Cięcia przy pomocy ostrza dwustronnego są krótsze, jednak bardziej precyzyjne, dlatego ten rodzaj może być używany do przycinania żywopłotu do niecodziennych, skomplikowanych kształtów. Warto nabyć sprzęt z wymiennymi nożami, gdyż te szybko się tępią, a tym samym utrudniają nam pracę i kaleczą roślinę. Pamiętajmy też, że najlepsze nożyce do żywopłotu na wysięgniku mają ostrza szlifowane diamentowo i wycinane laserowo, w ten sposób są trwałe i odporne na uszkodzenia.

Aby zapewnić sobie komfortową pracę z narzędziem, zdecydujmy się na model z wygodnymi uchwytami, dostosowanymi do trzymania oburącz. Niektóre nożyce dostępne na rynku są wyposażone w ruchomy uchwyt, umożliwiający przycinanie żywopłotu zarówno w poziomie, jak i w pionie. Na wygodę użytkowania wpływa także waga nożyc. Często jesteśmy zmuszeni trzymać przyrząd nawet przez kilka godzin, dlatego powinien być on poręczny i lekki. Najlepiej sprawdzają się urządzenia o wadze do 5 kg.

Nie bez znaczenia jest także moc sprzętu, od której zależy efektywność pracy. Warto pamiętać, że mocniejszy silnik (od 500 do 700 W) lepiej poradzi sobie z grubymi i twardymi gałęziami. Sprawdźmy także moment obrotowy – im będzie on wyższy, tym przyrząd zapewni nam szybsze cięcia. Najbardziej wydajne są silniki mające moment obrotowy rzędu 60-80 Nm. Najlepsze nożyce do żywopłotu na wysięgniku są również wykonane z wytrzymałych, solidnych materiałów, które zapewnią im długą żywotność. Urządzenie musi mieć także dostatecznie długi przewód, który nie ograniczy naszych ruchów i pozwoli na pracę na dużych odległościach.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ