Opinie o Stihl FS 55

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo popularna kosa ceniona przez klientów za łatwość odpalania, niewielką wagę i ergonomię użytkowania. Kosa, mimo że jest niewielkiej mocy, radzi sobie nawet z niewielką ilością bujnej trawy o dużej wysokości. Użytkownik ma tu możliwość zamontowania różnych głowic tnących typu nóż, tarcza czy głowica z nożyczkami typu Polycut. Z całą pewnością jest to sprzęt, który poradzi sobie z podkaszaniem precyzyjnym, pod drzewkami, między krzewami czy w pobliżu ogrodzenia. 

 

Najważniejsze wady:

Mała moc podkaszarki sprawia, że jest ona przeznaczona wyłącznie do prac pomocniczych, co prawda radzi sobie z niewielką ilością wysokiej trawy, ale z całym areałem takiej trawy już nie. Używana sporadycznie, bywa, że po okresie bezczynności ma problemy z odpaleniem, a w trakcie pracy nie wszyscy użytkownicy radzą sobie z zarządzaniem obrotami – trudno jest dobrze ustawić wysokość obrotów. 

 

Werdykt: 9.4/10

Podkaszarka spalinowa przyda się w każdym ogrodzie. Prezentowany model to dobry sprzęt do niewielkich areałów jako sprzęt pomocniczy do podcinania trawy w okolicach drzew, krzewów czy ogrodzeń. Użytkownicy chwalą jego ergonomię, niewielką wagę, oraz fakt, że podczas pracy ciężar, dzięki pasom, jest rozkładany na całe ciało. Ułatwia to manewrowanie sprzętem i zarządzanie jego obsługą. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podręczne narzędzie

Podkaszarka spalinowa to narzędzie potrzebne w każdym ogródku, aby było poręczne potrzebuje mieć kilka cech wpływających na łatwe użytkowanie. Stihl FS 55 ma opinie podkaszarki o ergonomicznym kształcie o wadze pozwalającej na bezproblemowe użycie. Podkaszarka waży zaledwie 4,9 kg, a dodatkowo, aby operator lepiej utrzymał narzędzie nad koszoną powierzchnią zaopatrzono je w pas nośny, który pozwala rozłożyć ciężar na całe ciało operatora, a tym samym ręce precyzyjniej skierują narzędzie tnące w żądanym kierunku. Sprzęt ma również regulowaną wysokość uchwytu obwiedniowego, a także można go zaopatrzyć w różne narzędzia tnące jak noże tnące z tworzywa, metalu czy żyłkę. 

Niezależna od zasilania domowego

Dla użytkowników rozległych ogrodów znaczenie ma fakt, że podkaszarka jest zasilana spalinowo. Co prawda cena Stihl FS 55 z tego względu jest wyższa niż urządzeń zasilanych z domowego gniazdka, ale za to użytkownik nie jest ograniczony przewodem. Moc silnika wynosi 0,75 kW (1 KM) a jego pojemność jest na poziomie 27,2 cm³. Silnik 2-MIX ma system oszczędzania paliwa i minimalizowania negatywnego oddziaływania na środowisko. Przełącznik STOP zabezpiecza potrzebę natychmiastowego zatrzymania urządzenia, a ręczna pompa paliwowa pozwala na szybszy i łatwy zapłon. Użytkownik trzymając uchwyt podkaszarki oburącz i mając w zasięgu dłoni wielofunkcyjny przełącznik zarządza kosą bez zbędnych ruchów. 

 

Zasięg pracy

Przeprowadzony test Stihl FS 55 przez wielu użytkowników pokazuje, że podkaszarka może być używana nie tylko z dołączoną żyłką jako narzędziem do podcinania trawy, ale także można w niej zastosować inne narzędzia tnące. Jest możliwość pracy wraz z nożami metalowymi albo takimi wykonanymi z tworzyw sztucznych. Średnica cięcia wynosi 240 mm. W zestawie dołączono głowicę tnącą AutoCut 25-2 współpracującą z żyłką do kosy o przekroju okrągłym 2.4 mm lub kwadratowym. W momencie zakupu głowica jest zaopatrzona w żyłkę, jednak wraz z używaniem sprzętu szybko się ona zużywa. Użytkownik może też alternatywnie dokupić pasującą dwu żyłkową głowicę tnącą DuroCut 20-2, w której zastosowano żyłkę STIHL DuroCut48 szt. L lub XL. Zwiększy to wydajność i skuteczność pracy. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ