Najlepsza kosa spalinowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Aby odpowiednio zadbać o ogród trzeba wyposażyć się w dobrej jakości kosę spalinową. Takie sprzęty oferuje marka Makita. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że ilość dostępnych na rynku modeli jest duża, dlatego wybór konkretnego urządzenia nie jest oczywisty. Postanowiliśmy pomóc Ci w zakupach i przygotowaliśmy ranking tego typu sprzętów. Najlepszą kosą spalinową okazała się Makita EBH341U. Prezentowany model ma wytrzymały silnik, który nie przegrzewa się zbyt szybko. Dołączona do zestawu uprząż jest solidnie wykonana i odpowiednio miękka. W efekcie mamy zapewniony komfort użytkowania. Urządzenie wyposażono w dobrze wyprofilowaną rękojeść. Znajdują się na niej wszystkie przyciski służące do regulacji pracy sprzętu. Dodatkową zaletą jest to, że noże tnące są zabezpieczone wytrzymałymi osłonkami. Jeśli chcesz poznać nasze pozostałe propozycje, przejdź do lektury rankingu. W zestawieniu na drugim miejscu uplasowała się kosa spalinowa Makita EM 3400 U. Wśród jej zalet wymienia się: szybkie odpalanie, niewielką wagę i wygodną rękojeść.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to produkt z mocnym silnikiem. Duży zbiornik odpowiada za wydajność sprzętu. Model ma regulację prędkości obrotowej, dzięki której możemy dostosować ustawienia do naszych potrzeb. Specjalny system antywibracyjny gwarantuje przyjemną pracę, gdyż amortyzuje wszelkie wstrząsy. Precyzję zapewnia specjalna listwa zaczepowa.

Wady

Produkt jest dość duży i ciężki, co utrudnia swobodne poruszanie sprzętem. Z tego względu istnieje spore ryzyko obciążenia pleców oraz barków podczas kilkugodzinnej pracy.

Podsumowanie

Moc tej kosy wynosi 1,07 kW, a pojemność silnika to 33,5 cm3. Sprzęt zasilany jest benzyną bezołowiową, którą wlewa się do 0,65 l zbiornika. Dodatkowe wyposażenie sprzętu to osłony tarczy, komplet kluczy oraz głowica tnąca.

Drugi wybór

Zalety

Ponieważ jest to niewielki, lekki model jego obsługa jest dużo przyjemniejsza. Produkt ma kierownicę, która umożliwia precyzyjne sterowanie w trakcie koszenia. Specjalna poduszka amortyzuje wstrząsy. Produkt został wyposażony w 4-zębny nóż oraz 2 żyłkową głowicę, dla większej precyzji cięcia.

Wady

Niestety produkt ma stosunkowo mały zbiornik - 0,75 l. Aby wykosić duży ogród będziemy zmuszeni do uzupełnienia zbiornika.

Podsumowanie

Kosa spalinowa ma silnik o pojemności 34 cm3, a jego moc wynosi 1,5 kW. Waga urządzenia to 6,4 kg. Ma specjalny pas barkowy, który odciąża nasze plecy.

Rozważ też

Zalety

Kosa spalinowa ma mocny, dwusuwowy silnik, który zasilany jest mieszanką paliwową. Produkt ma duży zbiornik paliwowy pozwalający na dłuższą pracę aniżeli w przypadku innych modeli. Produkt wyposażono w dodatkowe elementy, takie jak osłonę, głowicę żyłkową, nóż oraz uprząż do noszenia. Dodatkowym atutem jest ekonomiczność tego produktu.

Wady

Całkowita waga kosy spalinowej to 7,7 kg. Taki sprzęt jest więc bardzo ciężki i może być uciążliwy w trakcie pracy.

Podsumowanie

Jest to produkt o mocy 2,21 kW oraz pojemności silnika wynoszącej 56,5 cm3. Moc zbiornika tego modelu wynosi 0,9 l. Jest to sprawdzony sprzęt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jego dodatkowe elementy gwarantują precyzyjną pracę.

 

 

Kosy spalinowe Makita – Ranking

 

 

Makita EBH341U

 

Praca w ogrodzie będzie przyjemnością z Makita EBH341U. Jest to kosa spalinowa o mocy silnika 1,07 kW. Urządzenie jest wyposażone w 4-suwowy silnik o pojemności 33,5 cm3. Oznacza to, że zasilane jest benzyną bezołowiową. Sprzęt jest wyposażony w pojemnik na paliwo o wielkości 0,65 litra. Całość waży 7,5 kg. Użytkownik ma do dyspozycji jeden bieg i regulację prędkości obrotowej.

Podawanie żyłki w tym modelu jest półautomatyczne. Wraz z kosiarką otrzymamy 3-zębny nóż rozdrabniający, 2-żyłkową głowicę tnącą, osłonę tarczy, szelki oraz komplet kluczy. Makita EBH341U jest bardzo wygodna w obsłudze, jest to zasługą wbudowanego uchwytu typu kierownica, uchwytu wielofunkcyjnego oraz systemu antywibracyjnego. Model zapewnia precyzyjną pracę dzięki listwie zaczepowej.

Pozwala ona użytkownikowi na regulację zaczepu. A co za tym idzie przystosowanie do nierównego terenu. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup Makita EBH341U nie żałują swojej decyzji. Przekazują, że urządzenie jak na kosę spalinową jest ciche, a jakość jego wykonania jest na wysokim poziomie. Przyznają też, że zostało ono bogato wyposażone.

Kosa spalinowa Makita EBH341U ma moc równą 1,45 KM. Wymiary sprzętu są następujące: 181 cm x 62 cm x 50 cm. Waga produktu jest równa 7,1 kg.

 

Zalety

Uprząż: W zestawie znajduje się solidnie wykonana uprząż. Ma ona miękkie poduszeczki i podwójne ramiączka. Materiał wykonania jest delikatny dla skóry. To wszystko sprawia, że użytkowanie sprzętu jest wygodne.

Silnik: 4-suwowy silnik jest bardzo wydajny. Jak podają konsument, nie nagrzewa się on zbyt szybko. Nie ma więc konieczności ciągłego przerywania pracy. Silnik jest wysoce bezawaryjny.

Uchwyt: Konsumenci doceniają dobrze wyprofilowany uchwyt ułatwiający swobodne manewrowanie sprzętem. Na rączce znajdują się wszystkie przyciski niezbędne do sterowania kosiarką spalinową.

Osłonki: Do kompletu dołączono osłonki na głowicę tnącą i tarczę. To daje pewność, że elementy te są odpowiednio zabezpieczone.

Dla początkujących: Wiele osób zapewnia, że prezentowana kosa spalinowa będzie także odpowiednia dla osób początkujących, dlatego, że jest silnik nie psuje się pod wpływem ciągłej zmiany prędkości.

 

Wady

Zbyt mała moc: Część osób twierdzi, że urządzenie ma zbyt małą moc, dlatego nie jest odpowiednie do koszenia wysokiej trawy i chwastów.

 

 

 

 

Makita EM 3400 U

 

Jeśli szukasz kosy spalinowej „na start” to chcielibyśmy polecić Ci MAKITA EM 3400 U. Jest to urządzenie o 2-suwowym silniku o pojemności 34 cm3 oraz mocy 1,6 KM (1,5 kW). Ponieważ model ten jest wyposażony w silnik dwusuwowy to jest on zasilany mieszanką paliwową, na którą składa się paliwo E95 oraz olej w stosunku 1:50. Wbudowany pojemnik na paliwo ma pojemność 0,75 litra. A całość waży 6,4 kg. W dołączonym do tej kosy spalinowej wyposażeniu znajdziemy osłonkę uniwersalną, klucz imbusowy i klucz montażowy.

Komfort pracy zapewniają pas barkowy oraz uchwyt wielofunkcyjny typu kierownica, który dodatkowo pomaga na precyzyjne sterowaniu urządzeniem. Dodatkowo producent dla podniesienia komfortu do MAKITA EM 3400 U dołącza poduszkę amortyzującą, którą umieszcza się w talii. Natomiast element tnący zastosowany w tym sprzęcie to 4-zębny nóż tnący i 2-żyłkowa głowica tnąca.

Z komentarzy użytkowników dowiemy się, że produkt jest dobrej jakości. Został wyposażony w mocny silnik i jest dostępny w przystępnej cenie, można więc powiedzieć, że jest to najlepsza kosa spalinowa Makita w dobrej cenie.

Model EM 3400 U to bardzo dobra kosa spalinowa Makita do 1000 zł. Moc urządzenia jest równa 1,6 KM. Produkt waży 6,4 kg.

 

Zalety

Szybko się włącza: Ogromnym atutem prezentowanej kosy spalinowej jest to, że bardzo szybko się włącza, co ma duże znaczenie szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu sprzętu. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu.

Niewielka waga: Model waży niewiele ponad 6 kg. W związku z tym koszenie nie jest zbyt męczące.

Miękka rękojeść: Należy podkreślić, że rękojeść została wykonana z miękkich tworzyw. Dodatkowo dłonie nie ślizgają się po uchwycie, co zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Wykonanie: Produkt zrobiono z dobrej jakości tworzyw. Daje to pewność, że urządzenie wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Silnik zbyt szybko się nie przegrzewa, a na elementach tnących nie pojawia się korozja.

 

Wady

Wibracje: W niektórych komentarzach można przeczytać, że sprzęt generuje duże wibracje w trakcie pracy. Ma to wpływ na komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

Makita BBC5700

 

MAKITA BBC5700 charakteryzuje się dwusuwowym silnikiem o pojemności 56,5 cm3 oraz mocy 2,21 kW (3 KM). W związku z tym, że urządzenie zostało wyposażone w dwusuwowy silnik, jest ono zasilane mieszanką paliwową. Do wyboru mamy zasilanie kosy olejem pełnosyntetycznym, w tym przypadku mieszamy go z paliwem w stosunku 1:50.

Możemy też wykorzystać olej mineralny lub półsyntetyczny. Z tym komponentem mieszamy paliwo w stosunku 1:20. Zbiornik na paliwo w tym modelu ma pojemność 0,9 litra. Kupując MAKITA BBC5700 w zestawie otrzymujemy klucze montażowe, osłonę oraz głowicę żyłkową, nóż tnący i uprząż. Sprzęt jest bardzo wygodny w użyciu, dzięki zastosowaniu podwójnego systemu antywibracyjnemu oraz uchwytowi typu kierownica.

Całość waży 7,7 kg. Przeglądając opinie pozostawione przez konsumentów, którzy kupili ten produkt możemy stwierdzić, że większość z nich jest przekonana o tym, że MAKITA BBC5700 to najlepsza kosa spalinowa Makita. Ponadto przekazują oni, że urządzenie jest ekonomiczne w użytkowaniu oraz wykazują bardzo dobry stosunek ceny do mocy sprzętu.

Kosa spalinowa Makita BBC5700 ma moc równą 3 KM. Produkt waży 7,7 kg. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 0,9 l.

 

Zalety

Efektywność: Z uwagi na dużą moc sprzęt jest uznawany za efektywny. Urządzenie dobrze radzi sobie z koszeniem nawet bardzo wysokiej trawy. Model jest polecany nie tylko do średniej wielkości terenu, ale także do dużych ogrodów.

Wygodna uprząż: Kupując Makita BBC5700 otrzymujemy w komplecie wygodną uprząż. Jest ona zrobiona z miękkich i przyjemnych dla skóry materiałów. Nie musimy się martwić o to, że po kilku godzinach pracy na ciele pojawią się bolesne podrażnienia.

System antywibracyjny: Kosa spalinowa ma skuteczny system antywibracyjny, który dobrze redukuje drgania.

 

Wady

Zbiornik na paliwo: Pewna grupa konsumentów twierdzi, że zbiornik na paliwo nie jest dobrze przymocowany do urządzenia.

 

 

 

 

Jaką kosę spalinową Makita wybrać?

 

Czy mamy duży ogród, czy mały trawniczek dobrej jakości kosa spalinowa zawsze będzie przydatna. Taki sprzęt jest niezastąpiony, gdy chcesz podciąć trawę, czy chwasty przy płocie, drzewach lub krzewach. Dużo osób też nie wyobraża sobie koszenia trawy na nierównym terenie innym sprzętem niż kosa ręczna. Także nawet, jeśli jesteś już właścicielem tradycyjnej kosiarki to warto się rozglądnąć za chociażby najtańszym modelem kosy ręcznej. Gdyż taki sprzęt z pewnością usprawni, a tym samym przyspieszy proces koszenia trawnika. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni sprzęt to spieszymy z pomocą.

Jeśli zdecydowaliśmy się na kosę ręczną to musimy się zastanowić nad tym, czy powinna to być kosa elektryczna, czy spalinowa. Elektryczne sprzęty są bardziej ekologiczne, jednak charakteryzują się niską mocą. A jeśli wybierzemy model zasilany sieciowo, to i małym zasięgiem. Natomiast kosy spalinowe są cięższe i z reguły głośniejsze, jednak mają większą moc, więc szybciej będziemy w stanie uporać się z pracą.

Wybierając kosę spalinową musimy upewnić się, że urządzenie jest odpowiednio wyposażone. Urządzenia tego typu ważą od 6 do 8 kg, ważne jest więc, by nie były zbyt dużym obciążeniem dla użytkownika. Specjalnie skonstruowane szelki, które pozwalają rozłożyć ciężar znacznie ułatwiają pracę. Warto też wybrać model z uchwytami. Taki element powoduje, że łatwiej sterujemy końcówką tnącą i możemy bez problemu skierować ją w miejsca, które wymagają przycięcia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ