Najlepsza kosa spalinowa Solo

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Kosy spalinowe Solo są dobrze oceniane przez użytkowników i stąd też wynika ich popularność. W zestawieniu przygotowaliśmy opisy kilku najlepiej ocenianych modeli. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedni dla siebie sprzęt. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się kosa spalinowa Solo AL-KO 120 z mocnym silnikiem gwarantującym wydajną pracę. Model ma uchwyt w kształcie kierownicy, dzięki czemu łatwo się nim steruje. Kosa spalinowa przyda się do koszenia nawet bardzo wysokiej trawy w trudno dostępnych miejscach. Do jej wykonania wykorzystano solidne materiały, więc na powierzchni nie pojawiają się zniekształcenia. W komplecie otrzymujemy szpulę z żyłką, czyli niezbędne akcesorium do rozpoczęcia pracy w ogrodzie. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, poznaj nasze pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się kosa spalinowa Solo AL-KO 137 SB. Jest ona stosunkowo lekka i ma dobrze wyprofilowany uchwyt ułatwiający prowadzenie. Silnik jest wytrzymały i odporny na awarie, a dodatkowo nie nagrzewa się zbyt intensywnie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Podkaszarka jest wyposażona w system EasyStart, dlatego włączenie jej jest łatwe. Rączka jest regulowana, więc każdy będzie mógł dostosować ją do własnych potrzeb, by praca była bardziej komfortowa.

Wady

Sprzęt głośno pracuje. Dlatego, kiedy planujemy pracę w ogrodzie z tym akcesorium dla większego komfortu należy zaopatrzyć się w nauszniki.

Podsumowanie

Jest to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 1,1 kW. Użytkownik ma możliwość wyboru trybu pracy, co oznacza, że możemy wybrać, czy chcemy pracować z żyłką czy tarczą. W zestawie z kosą jest również pas, który odpowiada za rozłożenie wagi.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma rękojeść w kształcie kierownicy, która jest specjalnie wyprofilowana. W związku tym dłuższa praca w ogrodzie nie sprawia problemu. Dodatkowo można ją regulować. Ostrza wykonano ze stali nierdzewnej, więc nie ulegają uszkodzeniu.

Wady

Podczas dłuższej pracy kosy silnik się nagrzewa, co wymusza na użytkowniku przerwanie czynności koszenia, aż do momentu ostygnięcia.

Podsumowanie

Obsługa sprzętu jest stosunkowo łatwa. Bez trudu uruchamia się urządzenie, a pas nośny, który dołączono do zestawu ułatwia przenoszenie i koszenie. Podkaszarka ma silnik o mocy 1,4 kW. Obudowa jest wytrzymała, nawet przy intensywnej eksploatacji.

Rozważ też

Zalety

Atutem sprzętu jest to, że został wyposażony w odśrodkowe sprzęgło dla łatwego rozruchu oraz bezpieczeństwa. Kosa generuje niski poziom wibracji, co zwiększa komfort pracy. Szerokość robocza urządzenia wynosi aż 41 cm.

Wady

Obudowa akcesorium jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, więc trzeba uważać na odpryskujące kamienie.

Podsumowanie

Sprzęt dobrze radzi sobie z wysoką trawa, koszeniem w miejscach gdzie nie docierają duże urządzenia oraz pracą na terenach pochyłych. Kosa ma silnik o mocy 1 kW. Waga akcesorium wynosi 6,4 kg. Do zestawu dołączono pas nośny.

 

 

Kosy spalinowe Solo – ranking

 

 

Solo AL-KO 120

 

Solo AL-KO 120 to kosa spalinowa, która ma silnik o mocy 1,1 kW. Jest ona wystarczająca, aby w dość szybki oraz sprawny sposób pozbyć się niepożądanych roślin z naszego ogrodu (krzaki przy klombach lub drzewach). Silnik ma bardzo niskie spalanie, a co najważniejsze jest wytrzymały. Dlatego z pewnością nie jest to element, który będzie wymagał wymiany.

Specjalny system EasyStart sprawia, że włączenie kosy jest bardzo łatwe. Mamy również wybór trybu pracy. Może to być praca z żyłką lub z tarczą. Rączka prezentowanego modelu ma system regulacji. Dlatego manewrowanie sprzętem nie będzie trudne. Został on również wyposażony w pas nośny, który pozwala rozłożyć wagę (8 kg) na całe ciało. Ta kosa spalinowa Solo w dobrej cenie uznawana jest za wydajną.

Wykonanie sprzętu jest bardzo dobre. Nie ulega on łatwo zniszczeniu, a czerwona obudowa jest bardzo łatwa do zauważenia w trawie. Użytkownicy najbardziej chwalą wygodę użytkowania prezentowanej kosy. Wspominają również o stosunkowo dużej mocy.

Solo AL-KO 120 to kosa spalinowa z silnikiem o mocy 1,1 kW. Szerokość robocza wynosi 41 cm. Urządzenie waży 8 kg.

 

Zalety

Wydajny silnik: Kosa spalinowa została wyposażona w wydajny, 2-suwowy silnik, który nie nagrzewa się w trakcie pracy i zapewnia efektywne działanie. Test kos spalinowych Solo potwierdził, że urządzenie działa sprawnie i radzi sobie z usuwaniem nawet gęstej i wysokiej trawy.

Rękojeść: Model ma dobrze wyprofilowaną rękojeść, na której znajdują się wszystkie potrzebne elementy obsługowe.

Łatwe uruchamianie: Obawiasz się, że będziesz miał problem z uruchomieniem urządzenia? Nie musisz się o to martwić. Kosa spalinowa Solo AL-KO 120 ma funkcję Easy-Start, dzięki której uruchomienie sprzętu zajmuje niewiele czasu.

Zasilanie: Solo AL-KO 120 to kosa spalinowa, więc można jej używać wszędzie, niezależnie od tego, czy mamy swobodny dostęp do prądu. Co istotne, sprzęt nie ma przewodów, a w związku z tym mamy pewność, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów.

Akcesoria w zestawie: W komplecie znajdują się przydatne akcesoria, a są nimi: szpula z żyłką, szyna do pasa nośnego i tarcza tnąca.

 

Wady

Waga: Sprzęt waży 8 kg, więc dłuższa praca z jego użyciem może być nieco męcząca. Warto od czasu do czasu zrobić przerwę, aby nie obciążać nadmiernie pleców.

 

 

 

 

Solo AL-KO 137 SB

 

Solo AL-KO 137 SB to urządzenie, które zyskało uznanie większości użytkowników. Jest to sprzęt wygodny i wydajny. Silnik kosy ma moc 1,4 kW. Dłuższe użytkowanie urządzenia nie jest więc problemem.

Rękojeść w kształcie kierownicy jest specjalnie wyprofilowana, dzięki czemu przenoszenie sprzętu nie sprawia kłopotu. Dodatkowo uchwyt reguluje się. Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa oraz ostrza są bardzo wytrzymałe oraz nie ulegają uszkodzeniu nawet na skutek bardzo intensywnej eksploatacji.

Użytkownicy docenili prezentowaną kosę ze względu na jej łatwą obsługę. Włączenie urządzenia nie jest trudne, a przenoszenie ułatwia nam pas nośny. Przez wielu użytkowników kosa jest uważana za bardzo dobrze wykonane urządzenie, a przy tym dość oszczędne, bo nie zużywa zbyt dużo paliwa.

Kosa spalinowa Solo AL-KO 137 SB waży 7,7 kg. Jej szerokość robocza wynosi 41 cm. Moc silnika jest równa 1,47 kW.

 

Zalety

Uchwyt: Kosa spalinowa ma regulowany uchwyt przypominający ten montowany przy rowerach. Można go dostosować do indywidualnych preferencji użytkownika, więc każdy ma szansę zapewnić sobie maksymalny komfort pracy.

Efektywność działania: Jak wynika z opublikowanych w Internecie recenzji, sprzęt działa efektywnie i dobrze radzi sobie nawet z gęstymi zaroślami (bez przegrzewania się silnika).

Jakość wykonania: Trzeba przyznać, że jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra. Wszystkie elementy konstrukcyjne są zrobione solidnie i nie ulegają zniekształceniom.

Wytrzymały silnik: Zastosowany w kosie spalinowej silnik ma świece, które zwiększają jego wytrzymałość. To daje pewność długiego czasu pracy bez żadnej awarii.

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, więc niektóre osoby decydują się na używanie słuchawek ochronnych.

 

 

 

 

Solo AL-KO 116B

 

Solo AL-KO 116B to kosa spalinowa dostępna w przystępnej cenie, wyposażona w silnik o mocy 1 kM i pojemności ok. 25 cm3. Szerokość robocza modelu jest równa 41 cm, nóż ma długość 25 cm. Urządzenie waży tylko 6,4 kg, więc jest stosunkowo lekkie, jeśli porównamy je z innymi, dostępnymi na rynku modelami.

Rura prowadząca została zrobiona z aluminium, które jest odporne na zniekształcenia, a przy tym lekkie. Uchwyt oburęczny wyprofilowano w ten sposób, aby prowadzenie kosy spalinowej było proste. Urządzenie jest polecane zarówno do małych, jak i średnich i większych ogrodów. Efektywność jego działania jest oceniana bardzo dobrze.

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt przyznają, że spełnia on ich oczekiwania. Urządzenie ma stosunkowo dużą moc, silnik jest wytrzymały i się nie nagrzewa, a zbiornik na paliwo można łatwo uzupełnić. Bez wątpienia dużą zaletą jest to, że w zestawie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów.

Model AL-KO 116B to dobra kosa spalinowa Solo do 700 zł. Silnik ma moc równą 1 kM. Szerokość robocza jest równa 41 cm.

 

Zalety

Oburęczny uchwyt: Kosa ma oburęczny uchwyt, który został dobrze wyprofilowany. Przy końcach umieszczono specjalne, gumowe tworzywo zabezpieczające przed ślizganiem się dłoni.

Szelki: W zestawie znajdują się solidnie wykonane szelki, które czynią pracę bardziej komfortową (zmniejszą obciążenie kręgosłupa).

Niewielka waga: Wiele osób docenia też sprzęt za niewielką wagę w porównaniu z innymi kosami spalinowymi dostępnymi na rynku (tylko 6,4 kg). Z racji tego, że urządzenie jest lekkie, wolniej się męczymy.

 

Wady

Sporządzanie mieszanki: Choć w zestawie otrzymujemy specjalną butelkę do sporządzania mieszanki część osób przyznaje, że na początku ta czynność wydaje się skomplikowana.

 

 

 

 

Jaką kosę spalinową Solo wybrać?

 

Pielęgnacja ogródka może być bardzo pracochłonną czynnością. Jednak może być przyjemniejsza, jeśli mamy dobry sprzęt. Aby dokładnie usuwać krzaki oraz inne, niepożądane rośliny z naszego trawnika warto zainwestować w dobrą kosę spalinową. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy chwilę się zastanowić. Kosy mają różne średnice cięcia, moce oraz budowę. Dlatego przed zakupem koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Solo to firma, która już od kilku lat zajmuje się produkowaniem urządzeń do pielęgnacji ogródka. W asortymencie prezentowanej marki znajdziemy nożyce, kosiarki spalinowe, elektryczne, a także kosy. Ze względu na pozytywne opinie na temat produktów Solo postanowiliśmy umieścić w naszym artykule opisy kos spalinowych tego producenta.

Na początku warto zaznaczyć, że najlepsza kosa spalinowa Solo w 2024 roku jest wygodna. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze – waga. Jeżeli kosa waży więcej niż 7 kg, to większość osób będzie miała problem, aby swobodnie nią manewrować. Niektóre urządzenia mają jednak duże silniki, które sporo ważą. Dlatego producenci postarali się, aby noszenie kosy nie było nieprzyjemne. Do niektórych modeli dołączono pasy, więc część wagi możemy przełożyć na plecy. Elementem, który również może zwiększyć wygodę użytkowania kosy spalinowej jest rączka. Powinna być dobrze wyprofilowana, a także mieć gumową osłonę.

Najlepsze kosy spalinowe Solo mają dużą moc. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy bardzo duży ogródek. Zazwyczaj moc sprzętu tego typu oscyluje pomiędzy 0,7 kW – 2,5 kW. Kosy spalinowe z tak dużą mocą bez problemu usuwają większe krzaki oraz duże kępki traw. Im mocniejszy jest silnik, tym wydajniejsze jest urządzenie. Warto też sprawdzić, jak wygląda zużycie paliwa – tutaj najlepiej kierować się ocenami konsumentów, którzy już korzystali ze sprzętu.

Jeżeli chodzi o średnicę cięcia, to trzeba ją dobierać do powierzchni naszego ogrodu. Mniejsze trawniki wymagają mniejszej powierzchni cięcia (około 20 cm) – ponieważ takim urządzeniem łatwiej się manewruje. Z kolei wybierając kosę do dużych ogrodów, ze względu na krótszą pracę, lepiej zakupić sprzęt z dużą średnicą cięcia, czyli około 30 cm.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ