Najlepsza kosa spalinowa Demon

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Demon RQ580 

 

Najważniejsze zalety

Demon RQ580 to najlepsza kosa spalinowa Demon, która jest sprzedawana z bogatym osprzętem, bo klient otrzymuje duży zapas żyłki tnącej wzmacnianej stalą, trymer z żyłką, szelki nośne, komplet kluczy, osłonę na tarczę lub żyłkę tnącą, szelki nośne, czy maskę ochronną. Całość wygląda bardzo zachęcająco, gdy również sprawdzimy cenę tego modelu, który wynosi niespełna 350 złotych.

Klienci uważają, że na tak bogato wyposażone, sprawnie działające, urządzenie jest to cena niewygórowana. Można więc powiedzieć, że jest to dobra i tania kosa spalinowa Demon.

 

Najważniejsze wady

Część klientów podnosi temat mocy silnika, jako moc niewystarczającą do wykonywania prac w ogrodzie. Opisują, że model ten nie radzi sobie ze zbyt dużą powierzchnią trawnika, albo twardymi pędami chwastów.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kosa spalinowa Demon RQ580 została wyposażony w silnik dwusuwowy chłodzony powietrzem, który pracuje na mieszankę benzyny z olejem napędowym. Maksymalne obroty silnika wynoszą 8000 obrotów na minutę, natomiast moc tego urządzenia wynosi 5,2 KM. Demon RQ580 można używać zamiennie z żyłką tnącą i wówczas zalecana średnica żyłki wynosi 2,4 mm, albo z tarczą o wymiarach 255 mm x 25,4 mm. Model ten posiada chromowany cylinder, a także napęd działający za pomocą sprzęgła odśrodkowego, a przeniesienie napędu wykonane tak, że wał napędowy jest zamontowany w sztycy. W przekładni kątowej jest umieszczona specjalna kalamitka, która pozwala na bezproblemowe smarowanie przekładni.

 

 

A sama przekładnia kątowa posiada hartowane zębatki. W miejscu zaczepienia żyłki tnącej znajduje się wzmocniony bębenek, czyli metalowy czpień w grzybku z otworami, skąd wysuwa się żyłkę. Producent zastosował tu również japoński, nowej generacji membranowy gaźnik, oraz grube i mocne okładziny na sprzęgle. Dla zapobieżenia wplątywaniu się trawy i innych elementów w element tnący, została zastosowana nasadka na przekładni kątowej.  Waga całego urządzenia wynosi około 9 kg, a długość wysięgnika wynosi 150 cm. Klient kupując tę kosę spalinową, wraz z nią otrzymuje komplet kluczy, osłonę żyłki i tarczy, dwie głowice żyłkowe wraz z żyłką i jest to profesjonalna żyłka, odporna na ścieranie, wzmocniona stalą. Klient otrzymuje również trymer z żyłką, szelki nośne, maskę ochronną oraz pojemnik do sporządzania mieszanki benzyny z olejem.

 

Klient wraz z zakupionym produktem zostaje zaopatrzony przez producenta w zapasową szpulę żyłki tnącej, a także instrukcję obsługi urządzenia w języku polskim. Ważne jest, aby w trakcie docierania urządzenia stosować bogatszy skład mieszanki paliwo: olej w proporcji 25:1, a także kontrolować stan świec, czy nie gromadzi się nich nagar. W przypadku jego gromadzenia się należy skorygować mieszankę. Przy pierwszym uruchomieniu kosy spalinowe Demon potrzebują czasu na rozruch i po uruchomieniu należy rozgrzać silnik 2 – 3 minuty zanim rozpoczniemy pracę. Dobrze jest też po 10 minutach dać kosie „odpocząć” ponownie na wolnych obrotach. Stopniowo czas pracy wydłużamy. Po zużyciu 3 – 4 baków mieszanki kosa powinna być dotarta i można ją już używać intensywniej. 

 

 

Jaka jest najlepsza kosa spalinowa Demon w 2024 roku?

 

Jeśli posiadasz trawnik, to zapewne jesteś także właścicielem kosiarki. Większość osób kupuje tradycyjne kosiarki, gdyż pozwalają one szybko skosić duże połacie trawy. Jednak, jeśli teren, na którym znajduje się Twój trawnik jest bardzo nierówny, bądź masz dużo drzew, krzewów czy płotków, których ominięcie sprawia dużą trudność, to powinieneś zastanowić się nad zakupem kosy spalinowej. Taki sprzęt pozwoli Ci dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc, więc nie będziesz się już musiał gimnastykować z nożycami ogrodowymi, a Twój ogród nie będzie nierówno przystrzyżony.

 

 

Kosa spalinowa, to urządzenie, którym łatwo manewrować i dotrzeć do wszystkich zakamarków ogrodu. Nie przeszkadza w niej również ciągnący się za operatorem kabel elektryczny, bo składa się ona z silnika spalinowego, wysięgnika i mechanizmu tnącego.

Kosy spalinowe zwykle dysponują większą mocą od ich braci elektrycznych i sprawdzają się nawet przy grubych, trudnych do usunięcia chwastach. Ponieważ takie modele są również dość ciężkie, są sprzedawane często wraz ze specjalnymi szelkami i pasem podtrzymującym urządzenie w odpowiedniej pozycji do pracy.

Najpopularniejsze na naszym rynku są kosy spalinowe z silnikiem dwu lub czterosuwowym. Silnik dwusuwowy pracuje na mieszance benzyny z olejem. Jest to rozwiązanie, które zużywa więcej paliw, a także wydziela więcej spalin i jest bardziej hałaśliwe od rozwiązania czterosuwowego, gdzie do zbiornika paliwa wlewa się benzynę. Jednak urządzenia z silnikiem dwusuwowym będą lżejsze i dysponują z zasady większą mocą.

Wybierając kosę tnącą, koniecznie trzeba się zainteresować jej systemem tnącym. Tarcza tnąca w zależności od kształtu i ilości zębów jest przeznaczona do różnych zadań. Tarcza dwu, trzy, cztero i więcej zębna służy do cięcia trawy i gęstych zarośli. Trójząb to najbardziej agresywne ostrze do cięcia trawy, zarośli, jeżyn i młodych drzewostanów o średnicy do 4 cm. Natomiast tarcza do karczowania nadaje się do prac przy wycinaniu i karczowaniu, od zarośli po pnie o grubości do 20 cm.

Bardzo ważnym parametrem kosy spalinowej jest moc jej silnika. Im większa moc, tym łatwiej kosa poradzi sobie z dużą powierzchnią, z grubymi chwastami, czy młodymi pędami drzew. Moc wpływa także na wydajność. Na rynku są dostępne kosy o wydajności od 0,6 KM do 3 KM. Równie istotna i też zależna od mocy urządzenia jest średnica koszenia. Oczywiście kosy o dużej mocy łatwiej sobie poradzą z dużą średnicą koszenia, a Ty wówczas szybciej sobie poradzisz z zarośniętym ogrodem.

Ważną sprawą dla wygody użytkowania jest dostosowanie rękojeści do wzrostu operatora, a także możliwość zawieszenia kosy na ramionach za pomocą specjalnych pasów. Wówczas ciężar urządzenia rozkłada się na całe ciało operatora i łatwiej jest manewrować kosą.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ