Najlepsza kosa spalinowa Hecht

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Kosiarki spalinowe to urządzenia, które towarzyszą ogrodnikom oraz właścicielom posesji od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Sprzęty pozwalają pozbyć się niechcianej roślinności oraz oczyścić z traw trudno dostępne miejsca. Wśród znanych i cenionych producentów kosiarek jest Hecht. Konsumenci chętnie wybierają urządzenia tej firmy, ponieważ są bardzo dokładnie wykonane i bezawaryjne. Kosy spalinowe tej marki mają dobrze naostrzone ostrza, które przycinają nawet grubsze gałązki. Polecanym produktem jest Hecht 1330. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, w zestawie znajduje się piła i nożyce do żywopłotu. Sprzęt jest bezawaryjny, wytrzymały oraz wygodny podczas pracy. Rączka jest dobrze wyprofilowana, a co najważniejsze ma regulację długości, więc kosiarka może być używana przez osoby o różnym wzroście. Drugim proponowanym produktem jest Hecht 142 BTS. Doskonale sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, w pobliżu drzew lub ścian budynków, dobrze radzi sobie również z takimi roślinami, jak samosiejki drzew.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kosa poradzi sobie nawet z wysoką trawą, dodatkowo trójzębna tarcza jest tak ostra, że nie zatrzyma się nawet na większej kępie trawy. Poza tym uchwyt jest dobrze wyprofilowany, więc dłuższa praca z urządzeniem nie sprawia problemu.

Wady

Sprzęt jest wykonany ze średniej jakości materiału i zdarza się, że po dłuższym użytkowaniu plastikowe elementy się przebarwiają lub blakną.

Podsumowanie

Akcesorium jest urządzeniem wielofunkcyjnym, dzięki któremu pozbędziemy się trawy z każdego miejsca. Trójzębna tarcza ma średnicę 25,5 cm, a ostrza do cięcia całego trawnika mają średnicę 43 cm. Moc modelu wynosi 1,5 KM.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie można bez problemu przenosić, gdyż wał kosy można rozmontować. Sprawia to, że transport dwóch części nie jest kłopotliwy. Dobrym rozwiązaniem jest to, że uchwyt jest regulowany, dlatego możemy go dopasować do własnego wzrostu.

Wady

Planując dłuższe koszenie należy zaopatrzyć się w stopery lub słuchawki, ponieważ sprzęt jest bardzo głośny i po dłuższym czasie przebywania w takim hałasie może rozboleć głowa.

Podsumowanie

Podkaszarka jest wyposażona w szelki, więc praca ze sprzętem o masie 6,8 kg nie sprawia problemu. Moc urządzenia to 2 KM. Co więcej, akcesorium jest dokładne, półokrągła głowica i ostrza pozbywają się traw z trudno dostępnych miejsc.

Rozważ też

Zalety

Regulowana rączka, którą ma sprzęt zwiększa komfort naszej pracy. Kosę można rozłożyć na dwie części, więc jej transport jest ułatwiony, a sam montaż i demontaż jest bardzo prosty. Dodatkowo urządzenie w zestawie ma kilka końcówek do wyboru.

Wady

Dłuższa praca z kosą, z uwagi na jej ciężar wynoszący 8 kg, jest męcząca. Dodatkowo tarcza osłaniająca ostrza nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Podsumowanie

Moc, z jaką pracuje urządzenie to 2,2 KM. Kosa jest wyposażona w szerokie pasy, aby odciążyć nasze dłonie podczas pracy, pojemnik do sporządzania mieszanki paliwowej i tarcze tnącą. Szerokość robocza modelu to 43 cm.

 

 

Kosy spalinowe Hecht – ranking

 

 

Hecht 1330

 

Hecht 1330 to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala pozbyć się trawy z każdego miejsca na posesji. Kiedy dotrzemy do trudno dostępnego punktu, możemy zmienić ostrza na mniejsze, abyśmy mogli usunąć trawę z kątów, obok płotów oraz obok drzew.

Moc prezentowanego urządzenia wynosi 1,5 KM. Kosa nie ma problemu, aby pozbyć się zdrewniałej trawy albo krzewów. Trójzębna tarcza jest wystarczająco ostra, aby nie zatrzymać się na większej kępce trawy. Ze względu na różne końcówki średnica cięcia jest zmienna. Trójzębna tarcza ma średnicę 25,5 cm. Z kolei ostrza do cięcia całego trawnika mają średnicę 43 cm. W zestawie znajduje się również sekator do żywopłotów oraz piła.

Obwiedniowy uchwyt jest bardzo dobrze wyprofilowany, więc umożliwia utrzymanie kosy w rękach przez bardzo długi czas. Waga produktu wynosi 4,8 kg, ale sprzęt ma w zestawie pasy pozwalające na odciążenie rąk – nakładamy je na plecy. Użytkownicy docenili wysoką moc prezentowanej kosy.

Urządzenie wielofunkcyjne Hecht 1330 ma silnik o pojemności 33 cm³ oraz moc 1,1 kW. Silnik pracuje na mieszance oleju oraz benzyny.

 

Zalety

Wielofunkcyjność: Kosiarka może być wykorzystywana nie tylko do koszenia trawy, ale również jako nożyce do żywopłotu i piła. Test kos spalinowych Hecht potwierdził, że jest ona przystosowana do pracy na trudnym terenie.

Bezpieczeństwo: Nóż tnący i głowica żyłkowa są osłonięte obudową z odpornego tworzywa, aby wyeliminować odpryskiwanie roślin, gałązek lub kamyków w stronę użytkownika.

Jakość: Wszystkie elementy kosiarki zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, cechuje je trwałość oraz wytrzymałość.

Zmienny obszar cięcia: Kosa w zestawie ma tarcze o różnej średnicy, zależnie od wybranej końcówki może to być od 25,5 cm w przypadku noża do aż 43 cm podczas koszenia żyłką.

Pasek: Sprzęt jest wyposażony w pasek na ramię, który pozwala przenieść część ciężaru urządzenia na plecy, może to być pomocne w przypadku koszenia dużych obszarów.

 

Wady

Uchwyt: Kosiarka nie została wyposażona w uchwyt typu V, który ułatwiłby manewrowanie głowicą oraz utrzymanie jej przez długi czas.

 

 

 

 

Hecht 142 BTS

 

Hecht 142 BTS to urządzenie, które możemy łatwo przenosić. Wał kosy jest dzielony. Oznacza to, że możemy ją rozmontować, więc transport dwóch lekkich części nie jest trudny, a włożenie produktu do samochodu nie sprawi problemu. Ponowny montaż kosy zajmuje tylko chwilkę.

Uchwyt jest regulowany, więc możliwe jest dopasowanie urządzenia do naszego wzrostu. Tym samym użytkowanie kosy jest bardziej komfortowe. Jeżeli chodzi o sam uchwyt, to ma on specjalny kształt, który pozwala lepiej trzymać sprzęt. Dodatkowo prezentowana kosa spalinowa Hecht w dobrej cenie jest wyposażona w szelki. Dlatego praca z 6,8 kg sprzętem nie jest uciążliwa.

Opisywany produkt jest bardzo dokładny. Półokrągła głowica oraz krótkie ostrza pozwolą nam na pozbycie się trawy z trudno dostępnych miejsc. Jest to cecha, o której wspomina bardzo wielu Internautów. Oprócz tego użytkownicy uważają, że moc równa 2 KM, jest wystarczająca, aby pozbyć się nawet większych krzaków.

Hecht 142 BTS to dobra kosa spalinowa Hecht do 800 zł wyposażona w silnik o mocy 1,45 kW, który osiąga 13 000 obr/min.

 

Zalety

Zakres działania: Sprzęt doskonale sprawdza się w obszarach trudno dostępnych lub tam, gdzie trawa jest wyjątkowo bujna i wysoka, dzięki temu, że jest wyposażony w dodatkową tarczę tnącą.

Wygodny uchwyt: Użytkownik może regulować uchwyt zależnie od preferencji. W miejscu ułożenia rąk jest pokryty warstwą antypoślizgową. Dodatkowo są na nim umieszczone przyciski sterujące kosiarką.

Pasek oraz szelki: Do kosy dołączono szelki oraz pasek, które pomagają zniwelować jej ciężar.

Łatwość przechowywania: Urządzenie można rozdzielić na 2 elementy, co zmniejsza obszar, jaki jest potrzebny do jego przechowywania.

 

Wady

Głośność: Przy pracy na wysokich obrotach dźwięk silnika może być bardzo głośny. Gdy długo kosimy kosą zaleca się stosowanie słuchawek ochronnych.

 

 

 

 

Hecht 152

 

Chcielibyśmy zaprezentować kosę spalinową Hecht 152 o wadze 8 kg. Pomimo stosunkowo wysokiej wagi użytkowanie kosy nie jest trudne, ponieważ jest ona wyposażona w szerokie pasy, które rozkładają jej wagę na rękach oraz na plecach. Oprócz tego regulowana rączka sprawia, że komfort pracy znacznie się zwiększa.

Transport kosy jest znacznie ułatwiony z powodu możliwości złożenia jej w pół. Montaż oraz demontaż produktu przebiega bardzo sprawnie. Jeżeli chodzi o moc, to wynosi ona 2,2 KM. Duże kępki trawy, większe krzaki o grubych badylach nie są w stanie zatrzymać kosy nie tylko dzięki dużej mocy, ale także za sprawą ostrych ostrzy.

Sprzęt ma kilka końcówek. Znajdziemy więc jedną przeznaczoną do szczegółowego przycinania boków trawnika, a także końcówkę do pozbywania się większych roślin. Dlatego kosa nie ma stałej średnicy cięcia – może wynosić od 25,5 cm do 44 cm. Użytkownicy wybierają produkt ze względu na dużą moc oraz wygodną pracę.

Kosa spalinowa Hecht 152 jest wyposażona w silnik o pojemności 52 cm³ i o mocy 1,9 kW.

 

Zalety

Płynna regulacja żyłki: Gdy żyłka jest zbyt długa nóż znajdujący się w osłonie przycina ją, a jeśli jest zbyt krótka, wystarczy delikatnie uderzyć głowicą o ziemię, aby ją rozwinąć.

Dobry silnik: Kosiarka została wyposażona w mocny silnik, co gwarantuje, że poradzi sobie nawet z bujną roślinnością. Silnik charakteryzuje się małym zużyciem paliwa oraz bezawaryjnością.

Zestaw narzędzi: Do zestawu dołączono klucze oraz elementy potrzebne do montażu tarczy tnącej oraz pojemnik do sporządzania mieszanki paliwowej.

 

Wady

Waga: Sprzęt jest dość ciężki. Jego waga to około 8 kg. Może to utrudniać precyzyjne manipulowanie urządzeniem oraz powodować zmęczenie przy dłuższej pracy.

 

 

 

 

Jaką kosę spalinową Hecht wybrać?

 

Kosa spalinowa to obok kosiarki oraz podkaszarki jedno z niezastąpionych urządzeń służących do pielęgnacji ogrodu. Jest ono zazwyczaj używane do pozbywania się niechcianych roślin z ogrodu oraz jego obrzeży, takich jak kępki trawy oraz krzaki. Kosa nadaje się również do oczyszczania pobocza drogi z większych roślin. Sprzęt tego typu najczęściej jest zasilany paliwem. Takie rozwiązanie pozwala nam na swobodne poruszanie się po posesji, a nawet poza nią. Zajrzyj do naszego krótkiego poradnika, w którym prosto wyjaśniliśmy, co jest istotne podczas wyboru kosy spalinowej.

Produkty Hecht są znane w całej Polsce. Konsumenci wybierają je, ponieważ każda z części sprzętu jest bardzo dokładnie wykonana, a sprzęt rzadko ulega awarii. Marka produkuje urządzenia, które służą głównie do pielęgnacji posesji oraz ogrodu. W naszym zestawieniu znajdziesz opisy kilku kos spalinowych Hecht.

Najlepsza kosa spalinowa Hecht w 2024 roku jest wygodna. Jest to bardzo ważne, jeżeli zamierzamy używać sprzętu na większej posesji. Dokładnie przyjrzyjmy się rączce danego produktu. Powinna być ona dobrze wyprofilowana, a co najważniejsze musi mieć ona regulację długości, dzięki której sprzęt może być używany przez osoby o różnym wzroście. Na wygodę kosy duży wpływ ma również jej waga. Modele ważące więcej niż 10 kg mogą być problematyczne, jeśli chodzi o przenoszenie. Pomogą nam w tym jednak dołączone do kosy pasy. Na masę urządzenia wpływa też pojemność zbiornika na paliwo – im jest większy, tym urządzenie jest cięższe, ale też dłużej pracuje

Nie zapominajmy również o wykonaniu sprzętu. Najlepsze kosy spalinowe Hecht mają dobrze naostrzone ostrza, które przycinają nawet grubsze gałązki. Jeżeli chodzi o obudowę, to każda z części powinna się ze sobą solidnie łączyć i być odporna na powstawanie rys oraz pęknięcia.

Jeżeli chodzi o średnicę cięcia, to waha się od 15 cm do 30 cm. Parametr ten dobierz do wielkości swojej posesji. W dużym ogrodzie lepiej się sprawdzi kosa z większą średnicą cięcia – praca nie zajmie Ci zbyt dużo czasu. Z kolei w małych ogrodach mniejsza średnica cięcia oznacza lepsze manewrowanie sprzętem. Wydajność pracy zależy również od mocy, w przypadku urządzeń spalinowych podawana jest w koniach mechanicznych i zwykle oscyluje w granicach 1,5 KM – 2 KM

Głośność jest parametrem, którego także nie możemy pominąć. Urządzenia emitujące więcej niż 80 dB mogą sprawić, że użytkowanie ich nie będzie zbyt przyjemne. Pamiętaj również o używaniu nauszników, które chronią słuch.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ