Ranking 3 najlepszych kos spalinowa Oleo Mac w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Kosy spalinowe Oleo Mac – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaką kosę spalinową wybrać? Na to pytanie odpowiedzi szuka wielu konsumentów. Polecane są urządzenia marki Oleo Mac, która według użytkowników dostarcza na rynek dobrej jakości sprzęty cechujące się wydajnością i bezawaryjną pracą. Jednym z najczęściej polecanych modeli jest BC 240 T. Ta kosa spalinowa ma 2-suwowy silnik z wysokim momentem obrotowym gwarantujący efektywność działania. Rozruch maszyny jest prosty dzięki sprawnie działającej dźwigni ssania połączonej z półgazem. Model ma system antydrganiowy mający poprawić komfort pracy. Dobrze spełnia on swoje zadanie, co potwierdzają użytkownicy. Wytrzymała głowica umożliwia szybkie nawijanie żyłki i zapewnia bezawaryjne działanie. Warto poznać opisy także innych, godnych uwagi sprzętów do ogrodu, abyś miał większy wybór. Po dokładnej analizie opinii konsumentów doszliśmy do wniosku, że dobrą kosą spalinową jest Oleo-Mac 746 T PROFI. Ma ona papierowy filtr powietrza skutecznie chroniący silnik przed zanieczyszczeniami, zwiększający jego trwałość i zabezpieczający przed awarią.

3 najlepszych kos spalinowa Oleo Mac. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Waga kosy to niewiele ponad 2 kg, więc można bez trudu pracować przez wiele godzin nawet na dużych powierzchniach. Sprzęt jest na tyle solidny, że nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Dzięki cyfrowej, regulowanej elektronicznie cewce z ogranicznikiem prędkości obrotowej, rozruch maszyny jest znacznie ułatwiony.

Wady

Kosa zaczyna pracować wolniej przy pracy z dłuższą trawą, co może nieco wydłużyć czas koszenia. Zwiększa się wtedy również spalanie.

Podsumowanie

Silnik ma moc 1,2 KM. Jego pojemność wynosi 21,7 cm3. Pojemność silnika wynosi ok. 0,4 l. Kierownica, będąca również wygodnym uchwytem, znacznie ułatwia sterowanie maszyną. Wysięgnik o średnicy 24 mm pozwala na precyzyjne koszenie trudno dostępnych miejsc.

Drugi wybór

Zalety

Stalowy, kuty wał korbowy zapewnia wytrzymałość maszyny, nawet jeśli jest ona poddawana intensywnej eksploatacji. Silnik maszyny generuje wysoki stały moment obrotowy nawet w niskim zakresie prędkości obrotowej wału i zapewnia efektywną pracę oraz szybkie koszenie. Montaż i demontaż układu tnącego jest bardzo łatwe.

Wady

Maszyna jest ciężka, bo waży ponad 8 kg. Powoduje to szybkie zmęczenie użytkownika, zwłaszcza przy pracy na dużej powierzchni.

Podsumowanie

Dwusuwowy silnik spalinowy ma pojemność 45,7 cm3. Sprzęt ma moc 2,5 KM. Zbiornik paliwa ma pojemność 1,5 l. Do sprzętu można podłączać przystawki, takie jak glebogryzarkę, sekator lub pilarkę. Model jest polecany dla właścicieli małych ogródków.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt pozwala na utrzymanie stałych parametrów zapewniających wysoką wydajność, nawet wtedy, kiedy praca wykonywana jest w wyjątkowo trudnych warunkach. Stalowy wał napędowy o średnicy ok. 7 mm zapewnia nie tylko maksymalne przekazanie mocy, ale również niski poziom drgań, co jest szczególnie istotne, zwłaszcza w trakcie długotrwałej pracy.

Wady

Kosy lepiej używać do koszenia małych obszarów. Żyłka wytrzymuje wtedy znacznie dłużej, bo w trakcie długotrwałej pracy może się nawet kilkukrotnie zerwać.

Podsumowanie

Urządzenie ma specjalny filtr filcowy zapobiegający przedostaniu się brudu do środka, nawet w trakcie pracy w unoszącym się pyle. Moc sprzętu to 1,3 KM, a pojemność silnika wynosi 36,3 cm3. Osłona wału napędowego została wykonana z aluminium, dzięki czemu urządzenie jest dość lekkie.

 

1. Kosa spalinowa Oleo-Mac BC 240 T

 

Kosa spalinowa Oleo-Mac BC 240 T jest doceniana przez wielu użytkowników, co przekłada się na jej popularność. Sprzęt ma dużą moc, która wynosi 1,4 KM. Przy pomocy tego urządzenia można wykosić także wysoką i gęsto rosnącą trawę i szybko doprowadzić ogród do odpowiedniego stanu. Sprzęt waży ponad 5 kg, więc jest stosunkowo lekki.

2-suwowy silnik ma wysoki moment obrotowy nawet przy małej prędkości. Tłok ma elastyczne pierścienie i odlewany cylinder, który pokryto niklem. Zapewnia to większą wytrzymałość urządzenia. Regulowana elektronicznie cewka cyfrowa ułatwia rozruch i gwarantuje spalanie na optymalnym poziomie.

Na komfort pracy wpływa system antydrganiowy, dzięki któremu nie odczuwa się zbyt szybko bólu dłoni. Zdaniem użytkowników przydatnym akcesorium są miękkie pasy ułatwiające stabilne trzymanie kosy spalinowej. Sprzęt jest wytrzymały i ma dobrze wyprofilowane uchwyty pozwalające na precyzyjne manewrowanie.

Model BC 240 T to bardzo dobra kosa spalinowa Oleo Mac do 1000 zł. Moc urządzenia wynosi 1,4 KM.

 

Zalety

Tarcza: Kosiarka spalinowa ma 3-zębną tarczę wykonaną z wyjątkowo wytrzymałej stali. Materiał ten nie jest podatny na zniekształcenia, więc tarcza przez cały okres użytkowania zachowuje swoje początkowe właściwości.

Silnik: Sprzęt wyposażono w 2-suwowy silnik o pojemności skokowej równej 21,7 cm3. Wyróżnia go wysoki moment obrotowy, efektywna i stosunkowo cicha praca.

Szelki: W skład kompletu wchodzą solidnie wykonane szelki pozwalające na łatwiejsze, a co najważniejsze, wygodniejsze trzymanie kosy spalinowej. Dzięki nim nie odczujemy tak szybko bólu pleców.

Ograniczenie drgań: W urządzeniu zastosowano system przeciwdrganiowy, który ogranicza to zjawisko zapewniając tym samym komfort pracy.

Szybki rozruch: Martwisz się, że będziesz miał problem z szybkim odpaleniem kosy spalinowej? Wybierając Oleo-Mac BC 240 T możesz mieć pewność, że uruchamianie urządzenia zajmie niewiele czasu. Model ma dźwignię ssania połączoną z półgazem.

 

Wady

Stosunkowo szybko się nagrzewa: Urządzenie, szczególnie latem, szybko się nagrzewa, a w związku z tym czasami konieczne jest robienie przerw.

 

 

 

 

2. Oleo-Mac Kosa spalinowa 746 T PROFI

 

Jeżeli szukasz profesjonalnej kosy spalinowej, to jesteś w dobrym miejscu. Chcielibyśmy zaprezentować Ci Oleo-Mac 746 T PROFI. Jest to niezawodny sprzęt, który może okazać się bardzo potrzebny w dużym ogrodzie. Wiele osób nie wyobraża sobie koszenia trawy bez użycia opisywanego produktu.

Moc urządzenia wynosi 2,5 KM., więc możemy skosić nim trawę, grubsze źdźbła trawy, gałązki, uprzykrzające chaszcze czy krzaki. Sprzęt ten pomoże Ci zmienić Twój zaniedbany ogród w elegancki i estetyczny zakątek. Z pomocą kosy spalinowej pozbędziesz się przydługiej trawy, która może wyglądać niezbyt reprezentacyjnie.

Rękojeść tego produktu została specjalnie wyprofilowana w taki sposób, aby użytkowanie kosy było wygodne. Element ten podlega regulacji. Możemy więc dopasować długość rękojeści do naszego wzrostu. Podczas długiego koszenia jest to bardzo komfortowa dla nas opcja. Rączki dodatkowo zostały otulone gumą, więc podczas pracy nie ucierpią nasz ręce. Waga tego produktu wynosi 8 kg. Dla niektórych z nas może być to całkiem spore obciążenie, lecz większość powinna bez problemu operować urządzeniem. Do sprzętu domontowane zostały specjalne szelki, które ubrane na ramiona zredukują ciężar kosy.

Średnica cięcia prezentowanej kosy wynosi 45 cm. Oznacza to, że w przeciągu krótkiego czasu możemy pozbyć się trawy z dość dużej powierzchni. Osoby, które już miały okazję wypróbować prezentowaną kosę uważają, że jest to dobry i bezawaryjny produkt.

Kosa spalinowa Oleo-Mac 746 T PROFI ma moc równą 2,5 KM. Sprzęt waży 8,1 kg, a pojemność zbiornika na paliwo jest równa 1,5 l.

 

Zalety

Łożyska: Układ przeniesienia napędu ma samosmarujące się łożyska, które nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Dodatkowo to rozwiązanie pozwala ograniczyć drgania, które jak wiadomo, zmniejszają komfort pracy.

Rękojeść: Przeprowadzony test kos spalinowych Oleo Mac potwierdził, że model 746 T PROFI ma idealnie wyprofilowaną rękojeść, więc można swobodnie trzymać sprzęt i zapewnić sobie precyzję ruchów.

Filtr: Dobrą ochronę silnika zapewnia papierowy filtr powietrza idealnie sprawdzający się w otoczeniu, w którym jest dużo pyłków. Skuteczne zabezpieczenie silnika jest gwarancją dłuższego czasu użytkowania.

Przekładnia kątowa: Warto zwrócić uwagę na przekładnię kątową ze wzmocnionym trzpieniem mocującym. Pozwala ona na łatwy i szybki montaż i demontaż układu tnącego.

 

Wady

Waga: Urządzenie jest ciężkie, co ma znaczenie, szczególnie jeśli mamy do wykoszenia spory obszar i czeka nas długa praca.

 

 

 

 

3. Oleo-Mac Sparta 380 T Kosa spalinowa

 

Oleo-Mac Sparta 380 T to kosa spalinowa, która zdobyła wiele pozytywnych komentarzy Internautów na wielu platformach. Popularność produktu jest spowodowana faktem, że bardzo łatwo się nim manewruje. Kosa waży jedynie 7 kg, więc przenoszenie jej nie powinno sprawić nam problemu. Oprócz tego model ma specjalne szelki. Po ich założeniu masa kosy rozkłada się nie tylko na naszych rękach i ramionach, ale także na plecach. W rezultacie koszenie sprzętem jest bardzo wygodne.

Średnica cięcia tej kosy wynosi 36 cm. Jest to wystarczające, aby szybko i sprawnie pozbyć się za długiej trawy oraz przytrawnikowych krzaków Moc tego produktu wynosi 1,8 KM. Dzięki tak dużej mocy możemy bez problemu pozbyć się większych chaszczy oraz krzaków z trawnika.

Przyjrzyjmy się uchwytowi tej kosy. Jest to element regulowany, więc mamy możliwość dopasowania produktu do naszego wzrostu. Kosa może być używana przez wiele osób, ponieważ rączka może być dopasowana w taki sposób, aby każdemu było wygodnie. Oprócz tego uchwyt tego modelu jest pokryty miękką gumą. Zabezpiecza ona nasze dłonie przed ewentualnymi przetarciami lub ranami.

Jest to solidna kosa spalinowa Oleo Mac w dobrej cenie. Osoby, które już zakupiły ten produkt wypowiadają się o nim bardzo pochlebnie. Uważają, że kosa dobrze spełnia swoje zadanie i jest wysoce bezawaryjna.

Oleo-Mac Sparta 380 T to kosa spalinowa o mocy 1,8 KM. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 0,87 l, a waga urządzenia jest równa 7,3 kg.

 

Zalety

Wytrzymałość: Jak zapewnia producent, kosa spalinowa Oleo-Mac Sparta 380 T jest dostosowana do pracy w trudnych warunkach – nie nagrzewa się zbyt szybko i można z niej korzystać w miejscach, gdzie jest dużo pyłków.

Aluminiowa obudowa sprzęgła: Prezentowany model ma aluminiową obudowę sprzęgła wykazującą odporność na wstrząsy.

Szelki: W skład zestawu wchodzą wytrzymałe szelki pozwalające odciążyć kręgosłup w trakcie pracy. Zdaniem użytkowników znacznie poprawiają one komfort pracy.

 

Wady

Hałas: Sprzęt ogrodowy generuje duży hałas, więc niektórzy użytkownicy decydują się na zakup słuchawek ochronnych.

 

 

 

 

Jaką kosę spalinową Oleo Mac wybrać?

 

Kosa spalinowa to urządzenie, które pomoże nam uporać się z przydługą trawą, chaszczami oraz niechcianymi krzakami rozrośniętymi w naszym ogrodzie. Jeżeli nie możesz poradzić sobie z nimi zwykłą kosiarką, to musisz zainwestować właśnie w kosę. Jeśli nie jesteś pewien, co powinno zwrócić Twoją uwagę w czasie wybierania takiego sprzętu, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Wytłumaczymy w nim, jaka powinna być najlepsza kosa spalinowa Oleo Mac w 2024 roku.

Dlaczego właśnie Oleo Mac? Jest to firma, która dba o środowisko. Produkując każde urządzenie marka uważa, by wyrządzało jak najmniej szkody naszemu naturalnemu środowisku. Oprócz tego możemy zauważyć, że wszystkie produkty Oleo Mac, a szczególnie kosy spalinowe, zostały bardzo starannie wykonane.

Bardzo ważnym parametrem, jeśli chodzi o kosy spalinowe, jest średnica cięcia produktu. Właścicielom bardzo dużych obszarów do koszenia polecamy wybór urządzenia z dużą średnicą cięcia. Najlepiej, by wynosiła ona około 30 cm. Jeżeli jednak nasz ogród jest stosunkowo mały, to aby swobodnie manewrować między drzewami, lepiej zaopatrzyć się sprzęt z mniejszą szerokością cięcia.

Koniecznie sprawdź również moc danego produktu. Aby koszenie trawy było płynne i byśmy mogli poradzić sobie nawet z większymi chaszczami, wybierzmy mocny sprzęt. Według posiadaczy sporych ogródków najlepsze kosy spalinowe Oleo Mac mają moc co najmniej 1,5 KM. Jeżeli sprzętem zamierzasz jedynie podcinać boki trawnika, to w zupełności wystarczy Ci kosa o mocy około 0,5 KM.

Istotna jest także wygoda użytkowania. Przed zakupem weź sprzęt do ręki i sprawdź, czy dobrze w niej leży. Nie powinniśmy mieć problemu z manewrowaniem kosą oraz jej noszeniem. Dlatego dany produkt nie powinien być zbyt ciężki. Jeżeli chodzi o modele ważące więcej niż 5 kg, sprawdź, czy nie są one wyposażone w szelki, które ułatwią nam koszenie. Dobre kosy spalinowe mają dodatkowo regulowaną rękojeść. Regulacja pozwala nam na dopasowanie sprzętu do naszego wzrostu. Dobre wyregulowanie kosy może być konieczne przy dłuższym użytkowaniu urządzenia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ