Najlepsza kosa spalinowa Stiga

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Chcesz kupić kosę spalinową, ale zupełnie nie wiesz, jaki model wybrać? Polecamy Twojej uwadze produkty marki Stiga. Spośród sporej liczby urządzeń, wybraliśmy do naszego rankingu te najlepsze. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła kosa spalinowa Stiga SGT 226 J 287110102/15. Jest to model wyposażony w mocny, 2-suwowy silnik, który jest efektywny i nie nagrzewa się zbyt intensywnie w trakcie pracy. Urządzenie ma także skuteczny system redukujący drgania. W efekcie podczas pracy dłonie nie męczą się zbyt szybko. Na duży komfort użytkowania sprzętu wpływa także jego niewielka waga, jak również dobrze wyprofilowany uchwyt. Rączka pokryta została przyjemnym w dotyku i antypoślizgowym tworzywem. Urządzenie można łatwo uruchomić i nie trzeba używać do tego zbyt dużo siły. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się kosa spalinowa Stiga SBC 242 D 28732100216. Urządzenie ma sporą szerokość roboczą, co oznacza, że przy jego użyciu można stosunkowo szybko wykosić trawę w sporej wielkości ogrodzie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Specjalny uchwyt w kształcie pętli sprawia, że korzystanie z kosy jest dla nas całkowicie bezpieczne. Sprzęt skutecznie usuwa nie tylko trawę, ale także mniejsze oraz grubsze gałązki. Urządzenie jest solidnie wykonane i nie ulega awariom. Wał napędowy można złożyć, więc przechowywanie produktu jest łatwe.

Wady

Kosa jest ciężka. Operowanie nią szczególnie przez dłuższy czas może być więc niezbyt komfortowe. Jest to raczej sprzęt do podcinania mniejszej ilości trawy.

Podsumowanie

Moc prezentowanej kosy wynosi 0,7 kW. Jej waga to 5,8 kg. Szerokość robocza kosy wynosi 38 cm. Silnik tego urządzenia nie zużywa zbyt dużo paliwai. Podczas transportu kosa nie zabiera dużo miejsca.

Drugi wybór

Zalety

Jest to sprzęt z systemem antywibracyjnym. Dlatego korzystanie z niego nie sprawia dyskomfortu. Ze względu na specjalny kształt głowicy z pomocą sprzętu można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc w ogrodzie.

Wady

Kosę można łatwo zatrzeć. Dlatego przygotowując mieszankę, trzeba bardzo uważać, aby proporcje były prawidłowe. Według użytkowników niektóre części są słabiej wykonane.

Podsumowanie

Pojemność zbiornika paliwa produktu to 1 l. Moc narzędzia wynosi 1,25 kW. Szerokość koszenia wynosi 45 cm. Głowicę tego sprzętu można wydłużyć - używając do tego żyłki. Sprzęt jest bezpieczny w obsłudze.

Rozważ też

Zalety

Szerokość robocza urządzenia wynosi 45 cm. Właśnie dlatego przycinanie trawy na dużej powierzchni nie zajmuje zbyt dużo czasu. Uchwyt typu V oraz bardzo mocne szelki sprawiają, że manewrowanie urządzeniem nie jest trudne. Urządzenie jest dobrze wykonane.

Wady

Ten sprzęt spalinowy generuje dość silne wibracje. Dlatego koszenie w niektórych miejscach może być szczególnie trudne. Nie jest to urządzenie dla słabszych osób.

Podsumowanie

Jest to kosa spalinowa o mocy 1,55 kW. Urządzenie jest proste w obsłudze i dlatego nadaje się nawet dla początkujących użytkowników. Odśrodkowe sprzęgło sprawia, że uruchomienie kosy jest bezpieczne. Urządzenie oraz elementy do niego dołączone są solidnie wykonane.

 

 

Kosy spalinowe Stiga – ranking

 

 

Stiga SGT 226 J 287110102/15

 

Model Stiga SGT 226 J 287110102/15 to wysokiej jakości kosa spalinowa, która wyposażona została w mocny silnik dwusuwowy. Dzięki temu maszyna gwarantuje dużą wydajność pracy, zatem będzie w stanie w krótkim czasie wysprzątać całą Twoją działkę oraz usunąć nawet bardzo grube chwasty.

Moc modelu to 0,7 kW zatem nie będziesz musiał robić regularnych przerw w czasie pracy, by uchronić silnik przed przegrzaniem. Duża wydajność maszyny sprawia, że cięcie trawy odbywa się bardzo szybko. Rozrusznik w urządzeniu jest ręczny i gwarantuje bardzo szybki start. Pojemność zbiornika na paliwo to 0,67 l, co w pełni wystarczy na pracę w średniej wielkości ogrodzie. Głowica tnąca została wykonana zgodnie z technologią Tap & Go, a do tego posiada podwójną żyłkę, co gwarantuje dużą łatwość cięcia. Szerokość koszenia wynosi 38 cm.

Według opinii konsumentów prezentowany model jest bardzo wydajny, zatem na pewno upora się z trawą i chwastami na średniej wielkości działce. Poza tym za sprawą niewielkiej wagi, która wynosi 5,7 kg utrzymanie urządzenia nie będzie problemem. Wielu użytkowników zgodnie uznało, że ta kosiarka spalinowa Stiga w dobrej cenie, to godny polecenia sprzęt.

Model SGT 226 J 287110102/15 to bardzo dobra kosa spalinowa Stiga do 600 zł. Moc urządzenia wynosi 0,7 kW. Szerokość robocza jest równa 38 cm. Waga sprzętu to 5,7 kg.

 

Zalety

Uchwyt: Model wyposażono w uchwyt w kształcie pętli. Z uwagi na to, że element ten został dobrze wyprofilowany użytkownik ma zapewniony pewny chwyt. To przekłada się nie tylko na większy komfort, ale też bezpieczeństwo podczas pracy.

Silnik: 2-suwowy silnik jest wytrzymały i efektywny. Dzięki temu prezentowana kosa spalinowa jest odpowiednia także do wykonania bardziej wymagających prac ogrodowych. Silnik nie nagrzewa się zbyt intensywnie podczas pracy, co zmniejsza ryzyko jego awarii.

System antywibracyjny: Kosiarka ma system antywibracyjny ABS, który skutecznie ogranicza drgania. To sprawia, że nasze dłonie nie męczą się zbyt intensywnie podczas pielęgnacji ogrodu.

Łatwe uruchamianie: Konsumenci wskazują, że uruchamianie urządzenia nie jest trudne i zajmuje mało czasu.

Waga: Prezentowany model jest lekki, dlatego nawet kilkugodzinna praca z użyciem kosiarki nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla naszych dłoni i kręgosłupa.

 

Wady

Sporządzanie mieszanki: Trzeba liczyć się z tym, że sporządzanie odpowiedniej mieszanki oleju i benzyny do urządzenia może być problematyczne dla osób, które nie mają w tym doświadczenia.

 

 

 

 

Stiga SBC 242 D 28732100216

 

Osoby, które poszukują urządzenia, które pomoże im się szybko uporać z chwastami w ogrodzie, powinny zastanowić się nad zakupem Stiga SBC 242 D 28732100216. Jest to wysokiej jakości dwusuwowa kosa spalinowa, która gwarantuje wydajną pracę i wycięcie nawet bardzo grubych chwastów.

Największym atutem produktu jest moc silnika, która wynosi aż 1,25 kW. Gwarantuje to długi czas pracy, bez konieczności robienia przerwy. Dzięki temu znacznie szybciej uporasz się z chwastami na dużej powierzchni działki. Pojemność zbiornika na paliwo to 1 l, taka ilość wystarczy na kilkanaście minut intensywnej pracy. Głowica tnąca z technologią Tap & Go ma podwójną żyłkę, co gwarantuje precyzyjne cięcie. Zaś szerokość cięcia to 45 cm. Z kolei ostrze ma średnicę aż 25,5 cm i wykonane jest z bardzo twardego materiału, zatem nie musisz się obawiać o jego zniszczenie przy pracy. Poziom emitowanego hałasu utrzymuje się na poziomie 115 dB. Waga produktu to 8,2 kg, co bez problemu uniesiesz dzięki wytrzymałym szelkom.

Opinie konsumentów o zaprezentowanej maszynie są bardzo pochlebne. Wiele osób w swoich opiniach podkreśla, że jest to bardzo nowoczesny i wydajny sprzęt, który pozwoli na szybkie uporanie się z nieestetycznymi chwastami.

Kosa spalinowa Stiga SBC 242 D 28732100216 ma moc równą 1,25 kW. Pojemność zbiornika na paliwo wynosi 1 l. Waga modelu to 8,2 kg.

 

Zalety

Głowica: Urządzenie ma głowicę Tap & Go, która pozwala na wydłużenie żyłki w trakcie pracy. W tym celu wystarczy docisnąć głowicę do ziemi. Zdaniem użytkowników to rozwiązanie jest bardzo praktyczne.

Szelki: W zestawie znajdują się podwójne szelki – wykonano je z przyjemnych dla skóry, a jednocześnie wytrzymałych materiałów. Za sprawą pasów koszenie jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia (szelki odciążają kręgosłup).

Szerokość koszenia: Ze względu na to, że szerokość robocza wynosi 45 cm, użytkownik może w krótkim czasie wykosić duży obszar.

Ostrze: Jakość wykonania ostrza jest bardzo dobra. Użyty do jego produkcji materiał jest wytrzymały i nawet po wielu miesiącach użytkowania nie ulega zniekształceniom.

 

Wady

Gaźnik: Czasami gaźnik się zapycha i wtedy zazwyczaj konieczne okazuje się serwisowanie urządzenia.

 

 

 

 

Stiga SBC 252 D 69474S

 

Poszukując dobrej jakości sprzętu do uporządkowania działki czy ogródka, warto kierować się opiniami konsumentów. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie urządzenie spełniło oczekiwania kupujących. Z tego powodu możemy polecić Ci model Stiga SBC 252 D 69474S. Jest to wydajna i bardzo sprawna kosa spalinowa.

Produkt posiada bardzo ergonomiczną rączkę, która gwarantuje pewny chwyt. Dzięki temu nawigowanie urządzeniem jest bardzo proste. Moc produktu wynosi aż 1,55kW, co gwarantuje szybką i wydajną pracę. Poza tym maszyna jest w stanie uporać się nawet z bardzo grubymi roślinami. Co więcej, możliwa jest wielogodzinna praca, bez konieczności przerywania, aby silnik się ochłodził. Pojemność zbiornika na paliwo to 1 l, co gwarantuje długi czas intensywnego użytkowania. Szerokość koszenia to 45 cm.

Recenzje tego modelu są bardzo pochlebne, bowiem pozwala on na długotrwałe użytkowanie. Poza tym konsumenci docenili też dużą wydajność maszyny, która związana jest jej mocą. Dodatkowo użytkowanie produktu jest bardzo proste dzięki szelkom, które ułatwią Ci podniesienie urządzenia, które waży 8,5 kg.

Stiga SBC 252 D 69474S to kosa spalinowa o mocy 1,55 kW. Zbiornik na paliwo ma pojemność równą 1 l. Szerokość robocza wynosi 45 cm.

 

Zalety

System antywibracyjny: Za sprawą skutecznego systemu antywibracyjnego nie musimy się obawiać o to, że użytkowanie kosiarki będzie stanowiło spore obciążenie dla naszych dłoni.

Przeznaczenie: Prezentowany model będzie odpowiedni do małych, średnich i dużych ogrodów. Urządzenie skutecznie kosi zarówno niską trawę, jak i gęste zarośla. Dlatego też uznaje się je za efektywne i uniwersalne.

Komfort pracy: Uchwyt typu V znacznie ułatwia manewrowanie sprzętem. Dodatkowo do zestawu dołączono szelki, które pozwalają odciążyć kręgosłup i uchronić się przed dotkliwym bólem pleców.

 

Wady

Jakość wykonania: W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że jakość wykonania urządzenia nie jest najlepsza, co zwiększa ryzyko jego awarii.

 

 

 

 

Jaką kosę spalinową Stiga wybrać?

 

Jeśli posiadasz dużą działkę lub ogród, to zapewne wiesz, że pielęgnacja tego terenu jest czynnością bardzo męczącą. Dlatego warto zakupić jedną, wydajną maszynę, która pozwoli Ci na szybkie uporanie się z nieestetycznymi chwastami. Ponieważ nie każdy z nas wie, jaki zakup będzie najlepszy, dlatego polecamy lekturę naszego poradnika. W tekście znajdziesz przydatne informacje o tym, jakie cechy powinny posiadać najlepsze kosy spalinowe Stiga. Aby dodatkowo ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz 3 ciekawe modele tego producenta.

 

 

Stiga jest znanym szwedzkim producentem sprzętu ogrodowego. Oferowane przez firmę maszyny cechują się wysoką jakością oraz dużą wydajnością. Obecnie producent w swoim asortymencie posiada: kosiarki, sekatory, kosy, traktory, pilarki oraz dmuchawy.

Sprzęty spalinowe cechują się dużą mocą, z tego powodu wyposażono je w większy silnik. Wiąże się to z wydajną pracą oraz nieco większą wagą. Niestety, sprzątnięcie dużego terenu może się w takiej sytuacji okazać dość trudne, dlatego polecamy Ci zakup maszyny wyposażonej w pas podtrzymujący. Zdecydowanie zwiększy to komfort użytkowania.

Dokonując zakupu pamiętaj, aby zwrócić uwagę na moc produktu. Bowiem najlepsza kosiarka spalinowa Stiga w 2024 roku musi mieć wystarczającą ilość watów, by zapewnić wydajną pracę. Im większa jest siła silnika, tym dłużej urządzenie będzie mogło pracować bez odpoczynku. Jest to szczególnie ważne, gdy nasza działka ma dużą powierzchnię i każda przerwa znacząco przedłuża czas pracy. Ponadto, jeśli w Twoim ogrodzie znajdują się grube chwasty, tylko wydajne i silne maszyny się z nimi uporają. Dobrej jakości sprzęt ma od 450 W do aż 3000 W.

Koniecznie sprawdź, jaka jest średnica cięcia kosy, jaką chcesz zakupić i upewnij się, że będzie ona odpowiednia dla Twojego ogródka. Naturalnie im większa jest ta wartość, tym szybciej uporamy się z chwastami. Pamiętaj jednak, że szerokie modele mają małą możliwość ruchu w niewielkich przestrzeniach, takich jak luka obok domu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ