Opinie o Stiga SBC 242 D

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Kosa jest wyposażona w pojemny zbiornik na paliwo (1 l), w efekcie czego podczas długotrwałej pracy nie musimy robić częstych przerw, żeby go uzupełnić. Ponieważ ma ona sprzęgło odśrodkowe, rozruch nie stanowi żadnego problemu. Ponadto urządzenie daje możliwość koszenia trawy przy użyciu tarczy lub żyłki, zależnie od własnych potrzeb.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda opinie o urządzeniu Stiga SBC 242 D są głównie pozytywne, ale część kupujących uważa, że jego przewożenie w bagażniku auta nie jest do końca wygodne. Ich zdaniem kosa spalinowa powinna mieć składany wał napędowy.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt jest przystosowany do użytku w trudno dostępnych miejscach, a także na obszarach o nierównej powierzchni. Przydaje się nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale i na bardziej rozległym terenie. Manewrowanie urządzeniem nie jest męczące, gdyż jest ono stosunkowo lekkie (waży 9 kg). Cena Stiga SBC 242 D to mniej niż 1000 zł, dlatego model nie jest uznawany za bardzo drogi.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Mocny silnik

Kosa ma dwusuwowy silnik o mocy 1,7 KM, którego pojemność skokowa wynosi 42,7 cm3. Zapewnia on efektywną pracę, a w dodatku jest dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem. Z tego powodu sprzęt może być wykorzystywany do koszenia trawy i zarośli na zaniedbanym terenie. Maksymalna szerokość koszenia wynosi 45 cm, co oznacza, że możemy szybko wykonać pracę w ogrodzie lub na działce o większej powierzchni.

Komfort użycia

Konsumenci, którzy zaraz po zakupie przeprowadzili test Stiga SBC 242 D, przekonują, że jest urządzenia bardzo komfortowe w użyciu. Wpływa na to zastosowanie systemu antywibracyjnego, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych drgań. Uchwyt typu V umożliwia wygodne ułożenie na nim dłoni (jak na kierownicy rowerowej), ale jeśli uznamy, że nie jest to dobre rozwiązanie, możemy zawiesić sprzęt na ramionach. W zestawie znajdziemy pozwalające na to szelki wykonane z mocnego materiału, który nie podrażnia i nie obciera skóry. Do kosy dołączono zarówno tarczę tnącą, jak i żyłkę, więc możemy je swobodnie wymieniać, w zależności od tego, gdzie będziemy pracować. Montaż wspomnianych części nie jest skomplikowany, zajmuje tylko kilka minut.

 

Nie tylko do ogrodu

Sprzęt jest uznawany za bardzo użyteczny, ponieważ przydaje się nie tylko w ogrodzie. Jest on dobrze przystosowany także do użytku w sadzie, na łące, działce rekreacyjnej, a nawet w parku. Za pomocą kosy możemy swobodnie skosić trawę w miejscach, do których trudno byłoby dotrzeć zwykłą kosiarką elektryczną. Mowa tu nie tylko o działce bez dostępu do prądu, ale i np. zakamarkach między krzewami i drzewami czy rabatami z kwiatami. Dzięki urządzeniu możemy łatwo i precyzyjnie przyciąć źdźbła trawy przy ścianach domu, ogrodzeniu, w rowie i na wzniesieniach. Możemy mieć pewność, że trawnik będzie równo skoszony na całej powierzchni.

 

Nie generuje dużej ilości spalin

Mimo że jest to kosa spalinowa, nie generuje dużej ilości spalin. Tym samym wykorzystując ją do pracy nie przyczyniamy się do znacznego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Konsumenci zauważyli także, że w porównaniu do innych modeli ten oferowany przez markę Stiga nie jest tak hałaśliwy.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ