Opinie o NAC BP520-27-T

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Opublikowane przez kupujących opinie o NAC BP520-27-T świadczą o tym, że sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Poleca się go osobom, które do tej pory używały tylko zwykłej kosiarki elektrycznej. Za pomocą kosy możemy precyzyjnie przyciąć trawę we wszystkich zakamarkach ogrodu. Jej przechowywanie, podobnie jak przenoszenie jest bardzo wygodne.

 

Najważniejsze wady:

Przed rozpoczęciem pracy należy założyć na uszy słuchawki lub specjalne ochronniki. Jest to konieczne, ponieważ kosa generuje duży hałas. Wydawane przez nią dźwięki często drażnią pozostałych domowników, a niekiedy także sąsiadów.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie ma silnik o mocy 2,7 KM, którego pojemność skokowa wynosi 51,2 cm3. Wiele osób uważa, że to najlepsza kosa spalinowa do przydomowego ogródka, która sprawdza się także w innych miejscach, np. na rekreacyjnej działce. Sprzęt waży 7,8 kg, ma składany wał napędowy. Generowany przez niego hałas wynosi ok. 114 dB.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość koszenia żyłką lub tarczą

Kosa daje możliwość wyboru, czym będziemy kosić trawę. Do dyspozycji mamy zarówno żyłkę, jak i tarczę, oba elementy zostały dołączone do kompletu. Ten pierwszy bardzo dobrze sprawdza się podczas koszenia trawnika w pobliżu krawężnika, dużych drzew lub podmurówki. Nawet w przypadku kontaktu z kamieniem żyłka nie powinna się zniszczyć, co potwierdził wykonany przez fachowców test NAC BP520-27-T. Z kolei wykonana z metalu tarcza tnąca jest odpowiednio przystosowana do koszenia bardzo wysokiej trawy, a także wycinania krzewów i zarośli. To oznacza, że kosa nadaje się do użytku na zaniedbanym terenie.

Wygodna praca

Praca z użyciem sprzętu jest w 100% komfortowa. Ma on uchwyt typu V, który swoim wyglądem przypomina kierownicę rowerową. Co ważne, jego pochylenie można swobodnie regulować i dopasować do swojego wzrostu. Razem z kosą otrzymujemy naramienny pas, dlatego możemy wygodnie zawiesić ją na barkach, a to pozwala na odciążenie rąk. Jej jednostka napędowa jest zasilana mieszanką oleju i benzyny. Jej przygotowanie nie jest bardzo trudne, możemy to zrobić przy użyciu specjalnego pojemnika, także dołączonego do zestawu. Sprzęt może z powodzeniem zastąpić zwykłą kosiarkę elektryczną. Manewrowanie nim w zakamarkach jest znacznie łatwiejsze, ponadto możemy precyzyjnie skosić trawę nawet na wzniesieniu i przy ogrodzeniu. Po złożeniu wału napędowego urządzenie ma niewielkie wymiary, więc można je wygodnie przewieźć w samochodowym bagażniku, a także schować w garażu razem z innymi sprzętami ogrodowymi.

 

Trwałość

Mimo że cena NAC BP520-27-T nie jest wysoka, możemy mieć pewność, co do trwałości i efektywnej pracy urządzenia. Do jego produkcji wykorzystano solidne materiały, niepodatne na pęknięcia, zarysowania i podobne uszkodzenia. Silnik kosy jest skutecznie chłodzony, dlatego nie ma ryzyka jego przegrzania w wyniku długotrwałej pracy. Z tego względu sprzęt jest chętnie wykorzystywany do pielęgnacji bardziej rozległych terenów, przykładowo w miejskich parkach. Za pomocą kosy szybko przytniemy trawę, zarośla i chwasty, nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Jej konserwacja nie zajmuje dużo czasu, a żyłka i tarcza tnąca są na tyle wytrzymałe, że z pewnością nie zniszczą się już po kilku użyciach.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ