Opinie o Makita EBH341U

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Co prawda jest to kosa spalinowa, ale nie generuje bardzo dużego hałasu w czasie pracy. To zmniejsza ryzyko, że podczas koszenia trawy zakłócimy spokój domowników czy nawet sąsiadów. Sprzęt jest odpowiedni dla profesjonalistów, umożliwia pielęgnację rozległych terenów zielonych. Pozwala on na dotarcie do wszystkich zakamarków.

 

Najważniejsze wady:

Zdaniem kupujących, którzy bardzo często używają kosy w zestawie powinno znaleźć się więcej dodatkowych elementów wyposażenia. Brakuje im przede wszystkim osłony na twarz, która zapewniłaby ochronę przed wyrzucanymi, skoszonymi źdźbłami i kamykami.

 

Werdykt: 9.4/10

Kosa została wyposażona w 4-suwowy silnik o mocy 1,45 KM (1,07 kW). Jest on nie tylko wydajny, ale również trwały. Sprzęt może być bez przeszkód wykorzystywany do wielogodzinnej pracy. Jest on wykonany z solidnych materiałów, a do tego poręczny, więc zapewnia wygodę użytkowania. Jak przyznają kupujący, cena Makita EBH341U nie jest według nich wygórowana.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Ekologiczna jednostka napędowa

Zazwyczaj kosy spalinowe emitują duże ilości spalin, a dodatkowo są bardzo hałaśliwe. Jednak nie dotyczy to modelu Makita EBH341U, opinie na jego temat są w większości pozytywne. Urządzenie ma ekologiczny silnik, który wyróżnia się nie tylko niskim zużyciem paliwa, ale także niską emisją spalin. Z tego względu jest ono chętnie używane przez profesjonalistów. Kosa umożliwia szybkie i efektywne koszenie miejskich terenów zielonych, znajduje zastosowanie również w lesie.

Dodatkowe wyposażenie

Do sprzętu dołączono dodatkowe wyposażenie, które może się nam przydać. Mowa tu o: 2-żyłkowej głowicy, 3-zębnej tarczy tnącej, komplecie kluczy, osłonie głowicy tnącej oraz szelkach. Ponieważ nie musimy kupować wymienionych elementów osobno, możemy sporo zaoszczędzić. W zestawie nie znajdziemy pojemnika służącego do przygotowywania mieszanki paliwowej. Wynika to z tego, że silnik jest napędzany benzyną bezołowiową (E95). Test Makita EBH341U pokazał, że takie rozwiązanie spodobało się większości kupującym. Przygotowanie kosy do pracy zajmuje mniej czasu, a emitowane spaliny nie mają tak nieprzyjemnego zapachu.

 

Uchwyt typu kierownica

Kosę wyposażono w uchwyt typu kierownica pozwalający na pewne utrzymanie jej w dłoniach (zwłaszcza gdy korzystamy z szelek). Możemy go samodzielnie regulować, tak aby był dopasowany do naszego wzrostu. Wysięgnik jest na tyle długi, że nie musimy mocno pochylać się nad ziemią w czasie pracy, co zapobiega pojawieniu się bólu pleców. Istotne znaczenie ma również to, że sprzęt jest stosunkowo lekki, waży nieco ponad 7 kg. Manewrowanie nim nie sprawia żadnych trudności, nawet w wąskiej alejce. Nie musimy robić częstych przerw podczas pracy, gdyż uchwyt nie drga mocno (mogłoby się to przyczynić do wydłużenia całkowitego czasu koszenia trawy). Wyczuwalne wibracje są niewielkie, a to zapobiega szybkiemu zmęczeniu rąk.

 

System łatwego rozruchu

Cechy, którymi wyróżnia się sprzęt to system łatwego rozruchu Primer oraz opatentowana technologia Easy Start. Uruchomienie kosy z pozycji tzw. zimnego silnika nie jest trudne. To sprawia, że model jest polecany nie tylko profesjonalistom, ale również osobom szukającym mocnego urządzenia do koszenia trawy (działającego nieco bardziej efektywnie niż kosa elektryczna czy zwykła kosiarka).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ