Opinie o Demon RQ580

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest wyposażone w solidny, 2-suwowy silnik, który jest chłodzony powietrzem. Możemy bez obaw kosić bardzo długie źdźbła i chwasty bez ryzyka pojawienia się awarii. Wiele osób twierdzi, że to dobra kosa spalinowa, ponieważ gwarantuje w pełni bezpieczną oraz komfortową pracę. W komplecie otrzymujemy kilka przydatnych, dodatkowych elementów wyposażenia.

 

Najważniejsze wady:

Uruchamiając sprzęt po raz pierwszy musimy samodzielnie wyregulować gaźnik. Nie dla wszystkich kupujących jest to łatwa czynność, dotyczy to w szczególności osób, które do tej pory nie używały kosy spalinowej.

 

Werdykt: 9.7/10

Moc urządzenia wynosi 5,2 KM, a maksymalna prędkość pracy silnika to 8000 obr./min. Kosa ma 150 cm wysięgnik, podczas koszenia nie musimy mocno pochylać się nad ziemią. Razem z nią otrzymujemy w zestawie: 2 głowice żyłkowe (razem z żyłką), 15 m kłębek żyłki, maskę ochronną, osłonę tarczy i pojemnik do przygotowywania mieszanki paliwowej.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duże ostrze

Kosa jest wyposażona w dużą tarczę tnącą, jej wymiary to: 25,5 cm x 0,16 cm x 2,5 cm. Jest ona solidna i daje możliwość szybkiego skoszenia nie tylko źdźbeł trawy, ale i chwastów czy gęstych zarośli. To bardzo użyteczne urządzenie, co potwierdzają pochlebne opinie o Demon RQ580. Sprzęt może być wykorzystywany zarówno w przydomowym ogródku i na prywatnej działce, jak też na znacznie bardziej rozległym terenie, np. w parku miejskim.

Wygoda użytkowania

Za sprawą znajdujących się w zestawie szelek utrzymanie urządzenia przez dłuższy czas nie stanowi żadnego problemu. Uniwersalny, regulowany uchwyt sprawia, że możemy swobodnie manewrować kosą i dotrzeć do każdego zakamarka. Jest ona stosunkowo lekka (waży 8,5 kg) i jak dowiódł test Demon RQ580, podczas pracy nie trzeba zbyt często robić przerw na odpoczynek. Istotny wpływ na to ma również zastosowany system antywibracyjny, który odpowiada za redukcję powstających w czasie koszenia drgań. Trzymające urządzenie ręce nie męczą się za szybko, nie pojawia się nieprzyjemny ból mięśni.

 

Wytrzymała konstrukcja

Kosa jest wyprodukowana z solidnych materiałów, więc nie ma ryzyka, że stosunkowo szybko się zniszczy w wyniku intensywnej eksploatacji. Jednocześnie trzeba podkreślić, że cena Demon RQ580 nie jest zbyt wysoka (biorąc pod uwagę, że to model odpowiedni dla profesjonalistów). Kosa ma mocną przekładnię kątową z hartowanymi zębatkami, grube okładziny na sprzęgle i nowoczesny, membranowy gaźnik. Bębenek żyłki został wzmocniony, wał napędowy zamontowano na wieloklinie i łożyskach, a nie zwykłej lince i tulejce. Co ważne, na przekładni kątowej umieszczono specjalną nasadkę, która zapobiega ciągłemu plątaniu się sznurków, trawy itp. Kosa na pewno długo nam posłuży.

 

Łatwy rozruch silnika

Uruchomienie sprzętu nie stanowi dużego problemu. Wynika to z zastosowania nowej konstrukcji startera, to znacząco ułatwia rozruch jednostki napędowej. Przygotowanie mieszanki paliwowej także nie jest kłopotliwe, należy tylko pamiętać o zachowaniu proporcji 25:1 (paliwo:olej). Stworzenie mieszanki ułatwi specjalny pojemnik, który dołączono do kompletu. W zestawie jest też praktyczny lejek umożliwiający bezpieczne wlanie mieszanki do zbiornika bez ryzyka jej rozlania. Konsumenci często podkreślają też w swoich opiniach, że konserwacja kosy nie zajmuje dużo czasu. Bardzo łatwe jest m.in. smarowanie przekładni kątowej, pozwala na to praktyczna kalamitka (smarowniczka).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ