Najlepsza pompa ogrodowa ręczna

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jedną z głównych zalet modelu jest jego design, który przywodzi na myśl wiekowe pompy. Tak wyrazisty element nadaje charakteru całemu ogrodowi. Montaż poszczególnych części nie jest zbyt trudny. Obsługa pompy również nie jest zbyt skomplikowana. Wykonanie pompy z żeliwa sprawia, że jest ona wyjątkowo odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Wady

Model nie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie nowoczesne elementy wyposażenia ogrodu. W razie awarii pompę trudno rozmontować ze względu na jej wagę.

Podsumowanie

Sprzęt pompuje wodę z głębokości około 8 m. Wodę nabiera się poruszając rączką w górę i w dół. Zdaniem kupujących jest to jeden z najmniej awaryjnych sprzętów spośród wszystkich dostępnych na rynku. Wymiary produktu to 65 cm x 40 cm x 16 cm.

Drugi wybór

Zalety

Pompa została wykonana z żeliwa, które jest jednym z najbardziej odpornych materiałów. Nabywając ten sprzęt nie musisz martwić się o jego konserwację oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Wydajność produktu wynosi 0,65/l, więc woda wydostaje się dość szybko, co jest szczególnie korzystne w przypadku podlewania dużych obszarów.

Wady

Urządzenie ma srebrny kolor. Wyróżnia się więc na tle kwiatów i trawnika w ogrodzie, co nie każdemu może wizualnie odpowiadać.

Podsumowanie

Model jest odporny na niskie temperatury, nie wymaga więc dodatkowego zabezpieczenia przed zimą. Pompa wydobywa wodę z głębokości około 7m. To wytrzymały, solidny sprzęt, który zdaniem użytkowników posłuży długie lata.

Rozważ też

Zalety

Montaż wyposażenia można przeprowadzić bez pomocy specjalisty. Zasada użytkowania pompy jest bardzo prosta – wystarczy poruszać rączką w górę i w dół. Model nie jest zbyt wysoki – dzięki wysokości 113 cm osoby zarówno niskie, jak i wysokie nie będą miały kłopotów z wydobywaniem za jego pomocą wody. Głęboki, zielony kolor pompy doskonale wpasowuje się w zieleń ogrodu.

Wady

Zanim w pompie pojawi się woda trzeba chwilę poruszać rączką, co może być irytujące dla osób, którym zależy na szybkim wydobyciu wody.

Podsumowanie

Średnica podstawy pompy wynosi około 16 cm, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia w tym przypadku jest równa 8 m. Model nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jest więc odpowiedni zarówno do dużego ogrodu, jak i montażu na niewielkiej działce.

 

 

Pompy ogrodowe ręczne – ranking

 

 

Vidaxl Żeliwna 41173


Vidaxl Żeliwna 41173 to pompa, która odpowiada na potrzeby wielu osób. Tym, czym prezentowany model się wyróżnia, jest z pewnością design. Stylistyka vintage nada charakteru każdemu ogrodowi. Produkt nie sprawi Ci problemu w montażu. Ma on bardzo prostą budowę, więc samodzielne zamontowanie pompy nie zajmie zbyt dużo czasu.

Model pompuje wodę z głębokości około 8 m. Obsługa pompy nie jest skomplikowana. Wystarczy, że będziemy poruszać rączką do góry i na dół. W ten sposób z kranu zacznie wydobywać się woda. Jest to produkt wykonany z żeliwa, czyli bardzo mocnego, odpornego na uszkodzenia materiału.

Pompa bardzo rzadko ulega awarii. Wymiary modelu wynoszą 65 cm x 40 cm x 16 cm. Z kolei średnica podstawy to 16 cm. Pompa nie zajmuje zbyt dużo miejsca w ogrodzie. Użytkownicy najbardziej cenią dobre wykonanie prezentowanego produktu. Równie często wspominają także o atrakcyjnym designie pompy.

 

 

 

 

Schlosser 1102


Chcielibyśmy przedstawić jedną z pozytywnie ocenianych pomp ogrodowych – Schlosser 1102. Na początku powinniśmy wspomnieć o wykonaniu produktu. Głównym tworzywem wykorzystanym do wykonania pompy jest żeliwo. Jest to bardzo mocny materiał, który rzadko się niszczy. Nie mają na niego wpływu żadne warunki zewnętrzne takie, jak wiatr, słońce oraz śnieg.

Produkt przez długi czas będzie wyglądał schludnie, a poza tym nie musimy martwić się o ewentualne awarie. Sprzęt może wydobywać wodę nawet z 7 m poniżej ziemi. Wszystko zależy od naszej instalacji oraz obecności strumienia podziemnego. Wydajność pompy wynosi 0,65 l/min. Jest ona wystarczająca, aby woda leciała z kranu stosunkowo szybko.

Pompa ma elegancki, srebrny kolor. Z pewnością będzie wyróżniać się na tle kwiatów oraz zieleni ogrodu. Użytkownicy wybierają produkt ze względu na jego walory estetyczne oraz dobre wykonanie.

 

 

 

 

Vidaxl Ze Stojakiem

 

Vidaxl Ze Stojakiem to ręczna pompa ogrodowa w dobrej cenie, która nie sprawi Ci większego problemu podczas eksploatacji. Montaż sprzętu nie zabiera zbyt dużo czasu, a najważniejsze jest to, że możemy go podłączyć bez pomocy specjalisty. Użytkowanie produktu polega na poruszaniu rączką w górę oraz w dół. Po kilku ruchach w kranie powinna pojawić się woda.

Pompa jest w całości wykonana z żeliwa. Wysokość produktu wynosi 113 cm. Nie jest on zbyt wysoki, więc wydobywanie z niego wody nie będzie problemem. Średnica podstawy wynosi 16 cm. Maksymalna wysokość podnoszenia wody to 8 m.

Użytkownicy najczęściej wybierają tę pompę ze względu na jej głęboki, zielony kolor, który bardzo dobrze się prezentuje. Internauci uważają również, że produkt jest wysoce bezawaryjny i dobrze wykończony.

 

 

 

 

Jaką pompę ogrodową ręczną wybrać?

 

Masz działkę ze studnią, ale nie masz dostępu do prądu i bieżącej wody? Jest na to rozwiązanie – ręczna pompa ogrodowa. Pamiętaj, że nawadnianie jest jedną z najważniejszych czynności w ogródku. Jednak profesjonalna instalacja nie może być zainstalowana na każdej działce. Pompa ręczna pozwala nam na czerpanie wody ze studni. Zastanawiasz się nad kupnem urządzenia tego typu? Przeczytaj przygotowane przez nas wskazówki i wybierz odpowiedni sprzęt.

Na rynku znajdziemy dwa główne typy pomp ogrodowych: abisynkę (kolumienkowy) oraz motylkowy. Pierwszy z nich ma bardzo prostą konstrukcję i dlatego jest łatwy w obsłudze. Zasysanie wody przebiega przez tłok oraz uszczelkę. Im większy tłok, tym wydajniejsza jest pompa. Z kolei model motylkowy ma bardziej skomplikowaną budowę. Ma on system wielu zaworów, które prowadzą wodę na powierzchnię dzięki przeponie.

Najlepsza ręczna pompa ogrodowa w 2024 roku ma dużą wydajność. Jest to parametr, który określa się w litrach na minutę. Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który ma wydajność wynoszącą, co najmniej 20 l/min. Taki wynik pozwala na szybkie przepompowanie wody do wiadra lub do innego naczynia.

Wiele osób przyznaje również, że najlepsze ręczne pompy ogrodowe mogą wyciągać na powierzchnię wodę znajdującą się na na stosunkowo dużej głębokości. Polecamy wybór urządzenia, które podnosi wodę z poziomu co najmniej 7 m.

Warto również przyjrzeć się wykonaniu pompy ogrodowej. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do produkowania urządzeń tego typu jest żeliwo. Jest to bardzo mocny materiał, który dodatkowo jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Możemy być więc pewni, że pompa żeliwna jest inwestycją na lata. Dobrym wyborem jest również zakup sprzętu ze stali nierdzewnej. Jest to równie wytrzymały materiał, który jest odporny na korozję.

Pompa ogrodowa może być stosunkowo trudna do zamontowania. Poszukajmy więc modelu, który nie sprawi nam z tym problemu. W tym wypadku lepszym wyborem jest pompa typu abisynka, która ma bardzo prostą konstrukcję. Przyjrzyj się również rączce. Ważne jest, aby podnoszenie oraz opuszczanie jej było dla łatwe.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ