Najlepsza myjka ciśnieniowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Twojej uwadze polecamy Makita HW101, solidną myjkę ciśnieniową, z pomocą której szybko i dokładnie posprzątasz różne powierzchnie. Sprzęt jest skuteczny, co ma związek ze sporą mocą, a co za tym idzie generowanym ciśnieniem. Nie są to jednak wszystkie zalety sprzętu. Jego obsługa jest bardzo łatwa, więc nawet jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś myjki w ręce, to nie będziesz miał problemu z poprawnym obchodzeniem się z tym modelem. Wielu osobom podoba się możliwość regulacji ciśnienia na lancy. Wystarczy przekręcić jeden z przycisków, aby zmniejszyć lub zwiększyć ciśnienie, dlatego można szybko przystąpić do sprzątania. W naszym rankingu znajdziesz kilka innych modeli, które są uznawane za niezawodne. Jednym z nich jest Makita HW102. Ta myjka również ma dużą moc i skutecznie oczyszcza różnego rodzaju powierzchnie. Użytkownicy zaznaczają, że dzięki dobrze wykonanym i dużym kółkom, a także małej wadze transport sprzętu nie sprawia kłopotu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Myjkę możemy wykorzystać nie tylko podczas sprzątania w domu, ale i na zewnątrz. To użyteczny model, który jest solidny i łatwy w obsłudze. Sprzęt wyposażono w wytrzymałą pompę i silnik o dużej mocy.

Wady

W komplecie z urządzeniem dostajemy pianownicę. Osoby, które wypróbowały jej działanie, twierdzą, że nie tworzy ona zbyt gęstej piany, co może utrudniać pozbycie się zabrudzeń z czyszczonej powierzchni.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 1300 W, a jego maksymalna wydajność to 360 l/godz. Myjka jest poręczna, gdyż ma wygodny uchwyt do przenoszenia. Obudowa urządzenia została wykonana z wytrzymałego tworzywa ABS, dlatego nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest lekki, a ponieważ w jego podstawie są kółka, nie musimy go przenosić w rękach (wystarczy, że przesuniemy go po podłożu). Model wyposażono w system Total Stop, który pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie go.

Wady

Co prawda myjka ma wytrzymałą obudowę, ale dołączone do niej akcesoria nie są tak solidne. Dotyczy to w szczególności wysokociśnieniowego węża, który jest podatny na pęknięcia.

Podsumowanie

Urządzenie ma mimośrodową pompę 3-tłokową i komutatorowy silnik. Moc modelu wynosi 1300 W. Sprzęt jest zasilany sieciowo, ale ma długi przewód, więc nie będziemy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Razem z myjką dostajemy m.in. dwie lance – z dyszą rotopower oraz z dyszą regulacyjną.

Rozważ też

Zalety

To profesjonalny model, który jest przystosowany do użytku przemysłowego. Ma on wytrzymały silnik bezszczotkowy o mocy 2200 W, a także trzytłokową pompę. Do myjki dołączono akcesoria: lancę turbo, lancę ze zmienną dyszą i wysokociśnieniowy wąż.

Wady

Aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu zaworów umieszczonych wewnątrz obudowy, najlepiej samodzielnie dokupić i zamontować filtr wody wpływającej. Zajmuje to sporo czasu, ale może zapobiec poważnej awarii urządzenia.

Podsumowanie

Myjka waży 33 kg, ale w jej podstawie są kółka, co daje możliwość przesuwania jej po podłożu. Maksymalna wydajność urządzenia to 500 l/h. Sprzęt podgrzewa wodę do 60 st. C i daje możliwość szybkiego usunięcia uporczywych zabrudzeń.

 

 

Myjki ciśnieniowe Makita – Ranking

 

 

Makita HW101

 

Model HW101 marki Makita to bardzo nowoczesna i wydajna myjka ciśnieniowa, przeznaczona do użytku zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki temu, przyrząd pomoże Ci wyczyścić fugi i podłogi w domu oraz elewację, chodnik przed domem.

Ta najlepsza myjka ciśnieniowa Makita w 2024 roku cechuje się dużą mocą, która wynosi aż 1,3 kW. Gwarantuje Ci to dużą wydajność pracy. Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie napotkane plamy lub przebarwienia zostaną usunięte. Ciśnienie maszyny wynosi 100 bar, zaś wydajność 360 l/h. Takie parametry sprawiają, że prezentowany produkt zdecydowanie skróci czas potrzebny na sprzątanie. Dużym atutem myjki jest system Total Stop, który umożliwia jego automatyczne uruchomienie i zatrzymanie.

Urządzenie posiada ponadto osobny zbiornik na detergenty, który jest bardzo prosty w wyczyszczeniu. Całkowita długość kabla wynosi 3 m, co daje Ci większe pole do manewrowania podczas sprzątania. Warto dodać, że całkowita waga modelu to 6,7 kg, zatem jego przenoszenie nie powinno stanowić problemu.

Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami użytkowników. W swoich opiniach konsumenci wskazali wydajność oraz dużą moc jako jego dwie największe zalety.Makita HW101 to sprzęt o wadze 6,5 kg. Długość węża wynosi 3 m. Moc myjki ciśnieniowej wynosi 1300 W. Z kolei maksymalne ciśnienie wynosi 100 bar. Sprzęt ma konstrukcję pionową. Jest to dobra myjka ciśnieniowa Makita do 250 zł.

 

Zalety

Wykonanie: Poszczególne części produktu są dobrze wykonane. Nie odłączają się one od siebie a z biegiem czasu i nie pojawiają się na nich przetarcia.

Skuteczność sprzętu: Myjka pozwala dokładnie umyć samochód, chodnik oraz inne trudne do utrzymania w czystości powierzchnie. Po umyciu masz pewność, że wszystko będzie dokładnie wyczyszczone.

Moc: Bardzo duża moc 1300 W sprawia, że sprzęt generuje ciśnienie równe 100 bar, co jest wystarczające, aby nie trzeba było długo walczyć z uporczywym brudem.

Obsługa: Myjka ciśnieniowa nie jest zbyt ciężka i dlatego jest uznawana za mobilną, Również obsługa nie sprawia większych problemów, gdyż wszystko zostało dokładnie opisane w instrukcji.

Regulacje ciśnienia: Ciśnienie można w bardzo łatwy sposób kontrolować na lancy. W każdej chwili możesz szybko zareagować, zmieniając ciśnienie.

 

Wady

Niezbyt dobrze działająca pianownica: Pianownica jest elementem, który tworzy pianę. Niektórzy użytkownicy uważają, że piana jest zdecydowanie za rzadka.

 

 

 

 

Makita HW102

 

Model urządzenia HW102 to bardzo wydajna myjka ciśnieniowa Makita w dobrej cenie, która może być używana, zarówno do sprzątania domu, jak i Twojego ogrodu. Wiele osób używa tego sprzętu do usuwania zabrudzeń z podjazdów, elewacji, tarasów oraz drzwi garażowych.

Dużą zaletą modelu jest niewielka waga maszyny, która wynosi 5,8 kg. Zatem przenoszenie maszyny nie powinno stanowić problemu. Sama obsługa przyrządu jest bardzo prosta, gdyż produkt posiada innowacyjny system Total Stop. Umożliwia on natychmiastowe uruchamianie i zatrzymywanie pracy myjki. Co więcej, model ten został wyposażony w automatyczny zawór bezpieczeństwa, który wykorzystuje system by-pass.

Maksymalne ciśnienie generowane przez prezentowany produkt wynosi 100 bar, zaś wydajność tłoczenia to 360 l/h. Parametry te sprawiają, że czas potrzebny na dodatkowe wysprzątanie Twojego domu i jego okolic zostanie znacznie skrócony.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup, ze względu na dużą wydajność pracy oraz mały ciężar samej maszyny. Sprawia to, że nawet osoby starsze będą w stanie ją przenosić.

Makita HW102 to myjka o wadze 5,5 kg. Długość węża wynosi 5 m. Maksymalna temperatura wody w myjce to 50 st. C. Moc modelu wynosi 1300 W.

 

Zalety

Moc: Ze względu na dużą moc (1300 W) strumień wody jest dostatecznie mocny, aby pozbył się nawet zaschniętego brudu z posadzek i innych powierzchni. Maksymalne ciśnienie to 100 bar.

Łatwy transport: Myjka jest wyposażona w duże kółka, dzięki którym można bez problemu przesuwać ją po posadzce. Poza tym sam sprzęt nie jest zbyt ciężki (około 5,5 kg).

System Total Drop: System Total Drop oznacza, że z pomocą jednego przycisku można rozpocząć pracę myjki, a także od razu ją zatrzymać. Test myjek ciśnieniowych Makita pokazuje, że praca sprzętu jest tym samym bardziej płynna.

Wykonanie: Model jest wykonany z dobrego gatunkowo plastiku, więc nawet częsta eksploatacja nie uszkodzi go.

 

Wady

Problematyczny wąż: Wąż jest elementem, którego nie można schować w obudowie. Dlatego może przeszkadzać podczas przechowywania (ma on długość 5 m).

 

 

 

 

Makita HW131

 

Nowoczesna myjka ciśnieniowa HW131 marki Makita jest jednym z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Popularność wynika z tego, że może być on używany na wielu powierzchniach. Produkt ten pomoże Ci usunąć nawet duże zabrudzenia z elewacji, kafelek, kamiennych posadzek, samochodów, czy powierzchni lakierowanych w domach.

Prezentowana myjka posiada głowicę natryskową, która ma możliwość zmiany generowanego strumienia. Zapewnia to większą precyzję działania. Maksymalne ciśnienie, jakie może wygenerować model to 130 bar. Zaś moc urządzenia to aż 2,2 kW, a wydajność – 500 l/h. Takie parametry sprawiają, że czas potrzebny na precyzyjne sprzątanie zostaje zmniejszony.

Ze względu na dość dużą wagę maszyny, która wynosi 33 kg, producent dodał do urządzenia 2 – pionowe koła transportowe, które zwiększają mobilność sprzętu. Sprawia to, że nawet nieco słabsze osoby będą w stanie przesuwać myjkę.

Prezentowany produkt posiada wiele pozytywnych recenzji. W swoich opiniach konsumenci docenili trwałą konstrukcję oraz dodatkowy pojemnik na detergenty, co zwiększa efektywność sprzątania.

Makita HW131 to myjka ciśnieniowa o mocy 2300 W. Maksymalne ciśnienie generowane przez sprzęt wynosi 130 bar. Maksymalna temperatura wody to 60 st. C.

 

Zalety

Wąż: Wąż myjki, nie tylko został wykonany bardzo dokładnie, ale co najważniejsze, jest on długi. Jego długość wynosi 15 m. Dlatego bez konieczności przenoszenia myjki można umyć większy obszar.

Obsługa: Obsługa akcesorium jest bardzo łatwa i nawet bez instrukcji obsługi można się domyślić, jak z niej korzystać. Regulacje również nie sprawiają problemów.

Wykonanie: Większość elementów modelu wykonano z solidnych tworzyw sztucznych, które nie są podatne na zarysowania czy wgniecenia.

 

Wady

Delikatne wnętrze: Lepiej nie dopuść do tego, aby myjka przyjmowała zanieczyszczoną wodę, ponieważ jej zawory są bardzo delikatne. Warto dokupić dodatkowy filtr.

 

 

 

 

Jaką myjkę ciśnieniową Makita wybrać?

 

Dokładne wysprzątanie takich powierzchni, jak garaż, chodnik czy podjazd przed domem. Nie jest to ani proste, ani szybkie. Innymi problematycznymi miejscami są elewacje budynków oraz wnętrza samochodów. Jeśli problem ten jest Ci bliski, polecamy zakup myjki ciśnieniowej. Urządzenie takiego typu pozwoli Ci na szybkie usunięcie nawet bardzo mocnych zabrudzeń.

 

 

Co więcej, takie modele usuwają nie tylko brud, ale i zarazki, drobnoustroje, które mogą zagrażać zdrowiu dzieci. Niestety, zakup takiej maszyny nie należy do najprostszych. Właśnie dlatego, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jakie parametry powinien mieć dobry i wydajny produkt. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze myjki ciśnieniowe Makita.

Japońska marka Makita jest jednym z czołowych producentów narzędzi elektrycznych i spalinowych. W swojej ofercie ma ona wiele sprzętów z branży leśnej oraz ogrodowej. Firma ta znana jest z produkcji wysokiej jakości sprzętów, które cechują się dużą wytrzymałością. W ofercie marki znajdują się wiertarki, bruzdownice, szlifierki, młotki, odkurzacze i pilarki.

Decydując się na zakup myjki, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na moc silnika. Im jest ona większa, tym bardziej wydajna będzie praca maszyny. Kolejną rzeczą, która wymagać będzie Twojej uwagi jest ciśnienie wody. Podobnie, jak w przypadku mocy, im ten parametr jest wyższy, tym przyrząd jest lepszy. Wartość ta wyrażana jest w barach. Jeśli interesujący Cię model ma być używany tylko w Twoim domu, jego ciśnienie nie powinno przekraczać 160 barów. Inaczej jest w przypadku produktów stosowanych na zewnątrz – ich ciśnienie może być większe.

Następnym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest wydajność interesującego Cię produktu. Parametr ten wyrażany jest w litrach na godzinę. W przypadku sprzętów domowych, wartość ta powinna wynosić około 500 l/h. Gdy jednak maszyna ma być używana na zewnątrz do czyszczenia elewacji, parametr ten musi być większy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ