Ranking 3 najlepszych myjek ciśnieniowych Lavor w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.07.24

 

Myjka ciśnieniowa Lavor – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poszukując dobrze spełniającej swoje zadanie myjki ciśnieniowej, warto zwrócić uwagę na Lavor STM 160 2500W 160Bar. Według użytkowników jest to obecnie najbardziej atrakcyjny sprzęt do użytkowania przydomowego biorąc pod uwagę jego cenę i funkcjonalność. Myjka uzyskała 6. stopień sprawności w czyszczeniu różnych powierzchni, a użytkownicy szczególnie chwalą jej szczotkę do tarasów. Pompa wykonana z aluminium zachowuje sprawność przez długie lata użytkowania, a 8-metrowy wąż pozwoli na dotarcie do wszelkich zakamarków. Do sprzętu dołączonych jest szereg końcówek dopasowanych do czyszczonych powierzchni. Na jakość czyszczenia wpływa także możliwość osiągniecia w trybie turbo do 270 bar ciśnienia. Równie chętnie kupowanym sprzętem jest Lavor Ikon 160 myjka wysokociśnieniowa 2200W 8.108.0002C. Myjka pozwala na osiągnięcie 160 bar ciśnienia, a jej trzy-tłokowa pompa aluminiowa charakteryzuje się trwałością. Cichą prace zapewnia 2200W silnik indukcyjny. Myjka jest sprzedawana z kilkoma dyszami, lancą pistoletem i wężem ciśnieniowym o długości 8 metrów.

3 najlepszych myjek ciśnieniowych Lavor. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to myjka ciśnieniowa przeznaczona do użytku domowego, wyposażona w aluminiową pompę, co bez wątpienia wydłuża żywotność sprzętu. Wiele różnych końcówek pozwala na rozmaite zastosowanie myjki.

Wady

Według użytkowników wiele z końcówek jest wykonanych ze słabej jakości plastiku. Po kilku użyciach ulegają one trwałemu uszkodzeniu i trzeba je wymienić na nowe.

Podsumowanie

Pompa pozwala na uzyskanie 160 bar ciśnienia, dzięki temu jest użyteczna do czyszczenia dużych i mocno zabrudzonych powierzchni. Niewielka waga i kółka transportowe wpływają na mobilność sprzętu.

Drugi wybór

Zalety

Myjka uzyskuje ciśnienie 160 bar, a z dyszą turbo 225 bar. W zestawie dołączono 3 różne dysze do różnego sposobu czyszczenia. Aluminiowa pompa sprawia, że urządzenie jest trwałe i można nim pracować kilka lat bez awarii.

Wady

Do zestawu nie dołączono żadnej szczotki. Chcąc myjkę wykorzystywać przy czyszczeniu na przykład tarasu, trzeba szczotkę dokupić oddzielnie jako kolejny produkt.

Podsumowanie

Myjka z silnikiem 2200 W i przepływem wody 390 litrów na godzinę pozwala na szybkie oczyszczenie dużych powierzchni. Sprzęt waży 18 kg i wyposażono go w 8-metrowy wąż ciśnieniowy.

Rozważ też

Zalety

To lekki sprzęt ważący 8,7 kg o wymiarach 69,5 x 29 x 54 cm. Nadaje się on do niewielkich przydomowych posesji, sprawdzi się przy myciu auta lub roweru. Kółka transportowe i rączka ułatwiają przemieszczanie.

Wady

Część użytkowników postrzega myjkę jako urządzenie, które wytwarza zbyt małe ciśnienie do umycia na przykład podjazdu.

Podsumowanie

To tania myjka o budżetowym charakterze. Sprawdzi się tam, gdzie nie wymaga intensywnego wykorzystania. W zestawie jest kilka dysz, lanca, wąż ciśnieniowy i pojemnik na detergent.

 

1. Myjka Ciśnieniowa Lavor STM 160 2500W 160Bar

 

Do użytku domowego jest przeznaczona myjka ciśnieniowa Lavor STM 160 2500W 160Bar. To co zwraca uwagę użytkowników jest fakt wyposażenia jej w pompę wykonaną z aluminium, zapewniającą przepływ wody 510 litrów na godzinę. Myjka pozwala na wytworzenie ciśnienia roboczego na poziomie 160 bar, a przy użyciu turbo lancy nawet 270 bar.

Zestaw wyposażony jest w szereg dodatkowych akcesoriów, na które obok myjki składają się: Pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem, lanca, dysza uniwersalna i turbo, szczotka uniwersalna i rotacyjna, nasadka do czyszczenia podłoża, pianownica, zbiornik na detergent i 8-metrowy wąż. Podczas użytkowania sprzętu sprawdza się system A.S.S., który wyłączy sprzęt automatycznie po zwolnieniu spustu kondensatu. Użytkownicy zwracają uwagę na dobrze sprawdzającą się szczotkę do mycia tarasów, która spełnia swoje zadanie.

Można nią także wyczyścić kostkę na przydomowym podjeździe. Sprzęt waży 12,5 kg i jest przystosowany do użytkowania z wodą o maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza. Myjka ciśnieniowa Lavor STM 160 2500W 160Bar uzyskała 6. stopień dotyczący sprawności czyszczenia, do tego jest sprzedawana z bogatym zestawem akcesoriów.

 

Zalety

Duża moc: Myjka została wyposażona w silnik o mocy 2500W o liczbie 2800 obrotów na minutę. Dzięki temu osiąga ciśnienie 160 bar, a przy użyciu lancy turbo nawet 270 bar.

Przepływ wody: Duzy przepływ wody, pod dużym ciśnieniem, wynoszący 510 litrów na minutę sprawia, że powierzchnie przeznaczone do czyszczenia są szybko pozbawiane brudu.

Kółka transportowe: Dzięki zamocowanym u podstawy kółkom transportowym urządzenie łatwo się przestawia do miejsca pracy, a także manipuluje nim podczas jej wykonywania.

Bogate wyposażenie: Praca przebiega sprawnie ze względu na bogate wyposażenie dodatkowe, na które składają się: Pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem, szczotka uniwersalna i rotacyjna, lanca, dysza uniwersalna i turbo, pianownica, nasadka do czyszczenia podłoża, zbiornik na detergent i 8-metrowy wąż.

Pompa z aluminium: Na trwałość użytkowania wpływa pompa wykonana z aluminium, inaczej niż ma to miejsce w wielu myjkach posiadających pompę plastikową.

 

Wady

Wąż: Wąż ciśnieniowy o długości 8 metrów jest bardzo sztywny i nie sposób go nawinąć na bęben przeznaczony do jego zwijania. Utrudnia to przechowywanie sprzętu.

 

 

 

 

2. Lavor Ikon 160 Myjka Wysokociśnieniowa 2200W 8.108.0002C

 

Lavor Ikon 160 myjkę wysokociśnieniową 2200W 8.108.0002C charakteryzuje typowa dla producenta żółto – czarna obudowa. Myjka została wyposażona w silnik indukcyjny 2200W zapewniający sprzętowi cicha pracę, przepływ wody maksymalnie 390 litrów na godzinę, a także ciśnienie robocze 160 bar, a z dyszą turbo nawet 225 bar. Na sprawność roboczą i trwałość urządzenia wpływa także wyposażenie jej w trzy-tłokową pompę wykonaną z aluminium.

Dodatkowo myjka ma wbudowany zbiornik na detergent i aktywną pianę, a system A.S.S. ogranicza zużycie energii, bo włącza myjkę tylko wtedy, gdy jest naciśnięty spust pistoletu. W wyposażeniu standardowym znajdziemy obok samego urządzenia także pistolet, lancę do dysz, wąż ciśnieniowy o długości 8 metrów, a także dyszę turbo, dyszę z regulacją strumienia wody, a także dyszę z podawaniem chemii.

Choć myjka waży 18 kg, jej transport nie należy do trudnych, bo została ona wyposażona w kółka transportowe, a także ergonomiczną rączkę ułatwiającą przemieszczanie sprzętu. Cenionym sprzętem do przydomowych porządków jest Lavor Ikon 160 Myjka Wysokociśnieniowa 2200W 8.108.0002C.

 

Zalety

Atrakcyjne parametry robocze: Lavor Ikon 160 pozwala na przepływ wody na poziomie 390 litrów na godzinę i uzyskanie ciśnienia roboczego 160 bar, a z dyszą turbo nawet 225 bar. Są to dobre parametry do sprawnego wykonywania czyszczenia wielu powierzchni.

System A.S.S.: System A.S.S. (Automatic Stop System) wpływa na ograniczenie zużycia energii. Jest ona potrzebna tylko wówczas, gdy spust pistoletu jest zwolniony.

System łatwego transportu: Kółka transportowe i ergonomiczna rączka wpływają na łatwiejsze prowadzenie sprzętu podczas pracy, a także transport do i z miejsca pracy.

Wyposażenie: Myjka jest sprzedawana wraz z wyposażeniem pozwalającym na przystąpienie do pracy od razu po rozpakowaniu sprzętu. Składa się na nie wąż ciśnieniowy 8 m, pistolet, lanca do dysz, a także dysze: Turbo, z regulacją strumienia wody i z podawaniem chemii.

 

Wady

Brak szczotek: Aczkolwiek sprzęt został wyposażony w szereg dysz, to nie dołączono do standardowego zestawu żadnej szczotki. Trzeba je dokupić oddzielnie.

 

 

 

 

3. Myjka Ciśnieniowa Lavor NINJA PLUS 130bar 1800W

 

Jako łatwą w obsłudze określają klienci myjkę ciśnieniową Lavor NINJA PLUS 130bar 1800W. Ma ona zwartą i prostą konstrukcję o wadze całkowitej 8,7 kg. Przeznaczona jest do niewielkich przydomowych posesji i dobrze się w tym charakterze sprawdza, bo wyposażona jest w silnik 1800 W. Pozwoli to na sprawne wyczyszczenie samochodu, roweru czy kostki brukowej przed domem.

Dzięki niewielkiej wadze, a także zamontowanym kółkom transportowym i wygodnej rączce, myjkę łatwo można transportować do miejsca jej pracy lub przechowywania. Zapewnia ona maksymalne ciśnienie robocze 130 bar i przepływ wody na poziomie 420 litrów na godzinę. Wymiary urządzenia wynoszą 69,5 x 29 x 54cm. Dla wzmocnienia i wytrzymałości roboczej sprzętu, głowica pompy została wykonana z aluminium, zawiera 3 aluminiowe tłoki i zawór by-pass.

Kupując ten zestaw klient otrzymuje obok samej myjki również takie elementy jak: Wąż 5 metrów, szczotkę uniwersalną i do tarasów, lancę turbo i lancę z regulacją oraz pojemnik na detergent. Tanim zestawem i dlatego cieszącym się powodzeniem jest myjka ciśnieniowa Lavor NINJA PLUS 130bar 1800W

 

Zalety

Dodatki: Mimo, że zestaw jest niedrogi, to zawiera szereg dodatków takich jak: Wąż ciśnieniowy 5 m, szczotka do tarasów i szczotka uniwersalna, lanca turbo i lanca z regulacją, a także pojemnik na detergent.

Niewielkie wymiary, mała waga: Urządzenie jest poręczne w użytkowaniu, jego waga to zaledwie 8,7 kg, a wymiary to: 69,5 x 29 x 54cm.

Bęben do węża: Sprzęt został wyposażony w bęben do nawinięcia węża ciśnieniowego, gdy ten nie jest używany. Specjalna rączka ułatwia jego nawinięcie.

 

Wady

Niewielkie ciśnienie: Urządzenie oferuje ciśnienie jedynie 130 bar i przepływ wody na poziomie 420 litrów na godzinę. Determinuje to jego użycie do niewielkich i krótkotrwałych prac przydomowych.

Pompa: Pompa ma jedynie tłoki i głowicę wykonaną z aluminium, reszta to plastikowa konstrukcja. Taka pompa jest znacznie mniej trwała od tej w całości wykonanej z aluminium.

 

 

 

 

Jaką myjkę ciśnieniową Lavor wybrać?

 

Myjka ciśnieniowa to niezwykle praktyczny sprzęt umożliwiający szybkie umycie samochodu, podjazdu, a niekiedy także okien i innych powierzchni w domu. Jeżeli chcemy znaleźć niezawodne urządzenie, musimy wiedzieć, czym się kierować robiąc zakupy. Wskazówki na ten temat umieściliśmy w poniższym poradniku. Przygotowaliśmy także ranking myjek ciśnieniowych Lavor prezentujący łatwe w obsłudze modele.

Dlaczego marka Lavor? Ta włoska firma uznawana jest za lidera w produkcji urządzeń przeznaczonych do czyszczenia małych i dużych powierzchni. Sprzęty te dostosowane są do użytku domowego i profesjonalnego. Lavor oferuje nie tylko myjki ciśnieniowe, ale również maszyny zamiatające, pompy do brudnej i czystej wody oraz odkurzacze przystosowane do pracy na sucho i mokro.

Jaka jest najlepsza myjka ciśnieniowa Lavor w 2024 roku? Tego typu produkt powinien mieć dużą moc, gdyż tylko wtedy będzie skutecznie działać. Uważa się, że minimalna wartość tego parametru to ok. 1000 W. Równie istotną rolę odgrywa maksymalne ciśnienie robocze, którego wartość daje nam informację o tym, czy urządzenie poradzi sobie z usunięciem nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Zwykle maksymalne ciśnienie robocze wynosi ok. 120 barów, jednak czasem jest to ponad 150 barów.

Myjka ciśnieniowa do użytku domowego powinna być lekka i mieć kompaktowe wymiary, abyśmy mogli ją swobodnie przechowywać w szafce i przenosić do pomieszczeń, w których chcemy posprzątać. Choć duży i rozbudowany sprzęt ma bardziej profesjonalny charakter, osoby, które nie mają zbyt dużo siły, mogą nie poradzić sobie np. z wyniesieniem myjki na zewnątrz. Dobrze, jeśli w podstawie produktu będą kółka, ponieważ znacząco ułatwiają przenoszenie urządzenia.

Jeżeli zakupiony sprzęt chcemy wykorzystać do różnego rodzaju prac, musimy się upewnić, że dołączono do niego niezbędne akcesoria, czyli dysze i szczotki. Im więcej ich będzie w komplecie, tym bardziej uniwersalny okaże się produkt.

Najlepsze myjki ciśnieniowe Lavor są nie tylko praktyczne, ale i bezpieczne w użytkowaniu. Przed zakupem sprawdźmy, czy dany model został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Inaczej w wyniku długotrwałej pracy silnik ulegnie uszkodzeniu i konieczna będzie naprawa. Niektóre sprzęty mają dodatkowo systemy zmniejszające zużycie energii, co powoduje, że częste użytkowanie myjki nie wpływa znacząco na wzrost rachunków za prąd.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ