Ranking 13 najlepszych myjek ciśnieniowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

 

Myjka ciśnieniowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wynika to z tego, że po pierwsze każdy ma nieco inne potrzeby, a po drugie na rynku jest wiele tego typu urządzeń. Jak znaleźć najlepszy dla siebie model? Warto poznać opinie innych użytkowników. Przeczytaliśmy wiele recenzji, które pozwoliły nam stwierdzić, że efektywnie działającą myjką ciśnieniową jest Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0. To sprzęt dostępny w zestawie z wieloma akcesoriami, w tym ze środkiem do czyszczenia. Model ma teleskopowy uchwyt i płynnie działające koła u podstawy. Drugie miejsce w rankingu należy do myjki ciśnieniowej Lavor Spacer 160 SP160. Wyróżnia ją cicha praca i łatwy system obsługi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Myjka ciśnieniowa ma aluminiową pompę, która skutecznie działa. Uchwyt z pistoletem jest solidnie zrobiony i dobrze wyprofilowany. Teleskopową rączkę można regulować. W komplecie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów m.in.: przystawka T-Racer T 350 i pistolet wysokociśnieniowy.

Wady

Podczas czyszczenia mocno zabrudzonej powierzchni można stwierdzić, że moc sprzętu nie jest wystarczająco duża. W przypadku wymagających prac efektywność urządzenia nieco spada.

Podsumowanie

Choć model ma drobne wady, mimo to gwarantuje zadowolenie z użytkowania. Odpowiednio długi, 8 m wąż zapewnia komfort pracy. Uniwersalność urządzenia zwiększa adapter do podłączenia węża ogrodowego 3/4". Pozycja “parking” i możliwość przechowywania akcesoriów na obudowie jest sporym plusem.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma metalową pompę, która jest mniej od plastikowej narażona na poważne awarie. Myjka ciśnieniowa ma regulowany poziom ciśnienia, który można łatwo dopasować w zależności od czyszczonej powierzchni. Poręczny, dobrze wyprofilowany pistolet ma funkcję blokady.

Wady

W części komentarzy można przeczytać, że zwijanie węża bywa irytujące. Uchwyt do przenoszenia sprzętu jest stosunkowo mały i w związku z tym nieco nieporęczny.

Podsumowanie

Opinie na temat myjki ciśnieniowej są w większości pozytywne. Sporo osób dobrze ocenia stosunek jakości wykonania do ceny produktu. Model ma wbudowany filtr wody, a w zestawie znajduje się wiele przydatnych do prac akcesoriów. Maksymalna temperatura pracy wynosi 40 st. C.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma rozkładaną, poręczną rękojeść. Jakość wykonania urządzenia, począwszy od zastosowanych komponentów po obudowę, jest bardzo dobra. Myjka ma funkcję samozasysania, co pozwala zaopatrywać się w wodę nawet w przypadku braku ciśnienia.

Wady

Znajdujące się u podstawy kółka ułatwiają przenoszenie sprzętu. Niemniej jednak wydają one nieprzyjemny dźwięk w trakcie poruszania się, co może być irytujące.

Podsumowanie

Urządzenie ma system zasysania środka czyszczącego, który gwarantuje bezpieczne i skuteczne dozowanie produktu. Myjka ciśnieniowa jest dostępna w zestawie z dyszą 3w1 i filtrem wody. Sprzęt nadaje się m.in. do czyszczenia tarasów czy balkonów. W komplecie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów.

 

 

13 najlepszych myjek ciśnieniowych. Opinie w 2024 roku 

 

Przygotowaliśmy na naszą stronę ranking myjek ciśnieniowych, aby ułatwić dokonanie decyzji dotyczącej wyboru najbardziej efektywnie działającego sprzętu. W zestawieniu znajdują się urządzenia z różnych grup cenowych.

 

Myjka ciśnieniowa Karcher

 

1. Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0

 

Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0 to model, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Jest on pozytywnie oceniany przez użytkowników ze względu na bardzo dobre parametry. Wydajność tłoczenia wynosi maksymalnie 500 l/h. Wydajność powierzchniowa jest równa 40 m2/h. Moc przyłącza wynosi 2,1 kW. Dokładne wymiary urządzenia to: Długość – 39,7 cm, szerokość – 30,5 cm i wysokość – 58,4 cm. 

Myjka ciśnieniowa Karcher jest uniwersalna, można ją stosować do czyszczenia różnych powierzchni np. schodów, balkonów, samochodów czy podjazdów. Silnik jest chłodzony wodą. Urządzenie wyposażono w skutecznie działający filtr. Uchwyt teleskopowy ma regulowaną długość. W zestawie znajduje się środek myjący, który montuje się w całości na obudowie. 

Jakie opinie zdobywa myjka ciśnieniowa Karcher? Większość osób wypowiada się pochlebnie na temat jakości wykonania sprzętu. Jest on dostępny w zestawie z potrzebnymi do pracy akcesoriami.

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa Lavor

 

2. Myjka Ciśnieniowa Lavor Spacer 160 SP160

 

Myjka ciśnieniowa Lavor Spacer 160 SP160 ma moc równą 2500 W, więc dobrze radzi sobie z usuwaniem nawet mocniejszych zabrudzeń. Jej ciśnienie maksymalne wynosi 240 bar, a przepływ wody to około 500 l/h. Długość węża jest równa 8 m. Dokładne wymiary urządzenia to: Długość – 26 cm, szerokość – 24 cm i wysokość – 88 cm. Jego waga to około 10 kg. 

Ta dobra myjka ciśnieniowa ma mocną metalową pompę, która nie nagrzewa się w trakcie pracy i jest mniej narażona na poważne awarie niż modele zrobione z plastiku. W komplecie znajduje się 8-metrowy wąż zrobiony z wytrzymałego tworzywa. Ma on wytrzymałe złącze. Klasa bezpieczeństwa urządzenia to IPX5. Z tyłu myjki znajduje się łatwy do uzupełniania zbiornik na detergent.

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt i regularnie z niego korzystają, są zadowolone z osiąganych efektów. Myjka ciśnieniowa ma odpowiednio dużą moc i jest solidnie wykonana.

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa Bosch

 

3. Myjka ciśnieniowa Bosch UniversalAquatak 125

 

W naszym rankingu znalazła się też myjka ciśnieniowa Bosch UniversalAquatak 125 z silnikiem o mocy równej 1500 W. Jej maksymalne ciśnienie wynosi 125 bar, a wydajność pompy jest równa 360 l/h. Temperatura wody wynosi 40 st. C. Długość przewodu zasilającego, tak samo jak węża, wynosi 5 m. Sprzęt waży niecałe 7 kg. 

W tej myjce ciśnieniowej zastosowano metalową pompę odznaczającą się wydajnością pracy i wytrzymałością. Na obudowie znajduje się system szybkozłączek, więc do urządzenia można łatwo podłączyć inne akcesoria. Schowek na pistolet natryskowy jest praktycznym rozwiązaniem. W zestawie poza nim znajduje się lanca, 5-metrowy wąż wysokociśnieniowy, dysza 3w1 i filtr.

Na pytanie, czy warto inwestować w ten sprzęt, większość osób bez wahania odpowiada, że tak. Myjka ciśnieniowa jest stosunkowo tania, biorąc pod uwagę ceny innych tego typu urządzeń. Ma sporo akcesoriów w zestawie, a jej obsługa nie jest trudna.

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa Castorama

 

4. MacAllister Myjka Wysokociśnieniowa 1800W

 

MacAllister 212240 to myjka ciśnieniowa dostępna w sklepie Castorama. Urządzenie kosztuje około 500 zł, więc nie ma wygórowanej ceny. Parametry sprzętu są zadowalające, szczególnie dla osób szukających myjki do zwykłego, domowego zastosowania. Model wyposażono w wytrzymałą metalową pompę, która jest mniej narażona na szybkie zniszczenie.

Wydajność myjki ciśnieniowej wynosi 440 l/h. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 130 bar, a minimalne 81 bar. Moc sprzętu to 1800 W. Długość wężą wysokociśnieniowego jest równa 6 m. W myjce ciśnieniowej wykorzystano system szybkozłączek i skutecznego blokowania i zwalniania węża. Model ma solidną konstrukcję i jest łatwy w przenoszeniu.

Czytając recenzje dotyczące urządzenia MacAllister 212240, można stwierdzić, że jest ono polecane przez użytkowników. Oczywiście, jak każdy sprzęt, i ten ma pewne wady, ale nie są one znaczące. Myjka dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń i przydaje się do różnych prac. 

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa Stihl

 

5. Myjka Wysokociśnieniowa Stihl RE 143 Plus

 

Stihl RE 143 Plus to godna polecenia myjka wysokociśnieniowa, której ciśnienie robocze jest równe 135 bar. Maksymalna wydajność pompy to 500 l/h. Długość przewodu zasilającego wynosi 5 m, a węża tekstylnego – 12 m. Do wykonania urządzenia wykorzystano m.in. dobre gatunkowo aluminium, które odznacza się wytrzymałością. 

W komplecie znajduje się mocna dysza rotacyjna, która pozwala na skuteczne usunięcie nawet uporczywych zabrudzeń. Regulator ciśnienia i przepływu wody daje możliwość dopasowania sprzętu w zależności od potrzeb. System dozujący daje pewność, że do czyszczenia wykorzystywana jest odpowiednia ilość środka myjącego. 

Prezentowana myjka ciśnieniowa Stihl zasługuje na uwagę. Choć jest to stosunkowo drogi sprzęt, konsumenci chętnie się na niego decydują. Z czego wynika popularność urządzenia? Przede wszystkim z solidności wykonania i efektywności działania. W zestawie znajduje się lanca, dysza rotacyjna, pistolet, przewód wysokociśnieniowy i dysza z regulacją ciśnienia.

 

 

 

 

Jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł?

 

6. Myjka Ciśnieniowa Kärcher K3 1.601-812.0

 

Zastanawiasz się, jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł byłaby dobra? Jednym z polecanych modeli tego typu jest model Karcher K3 1.601-812.0. Wydajność tłoczenia tego sprzętu jest równa 380 l/h. Ciśnienie robocze to 120 bar, a długość węża wynosi 6 m. Moc przyłączeniowa jest równa 1,6 kW. 

Myjka ciśnieniowa ma wyjmowany zbiornik na środek czyszczący. Jego uzupełnianie jest proste i nie zabiera dużo czasu. Na obudowie znajduje się duży hak, na którym można zawiesić zwinięty wąż ciśnieniowy. Model jest sprzedawany w komplecie z pistoletem wysokociśnieniowym, wężem, lancą Vario Power, filtrem wody, przyłączem Quick Connect i dyszą rotacyjną.

Ta myjka ciśnieniowa Karcher K3 jest polecana do mycia mebli ogrodowych, tarasu, a także samochodu, przyczepy czy roweru. Użytkownicy potwierdzają, że urządzenie sprawdza się do różnego rodzaju prac i pozwala skutecznie pozbyć się zabrudzeń.

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa spalinowa

 

7. Hecht 3228 Spalinowa Myjka Ciśnieniowa 220 Bar

 

Opinie o myjkach ciśnieniowych Hecht są z reguły pozytywne, dlatego też w naszym zestawieniu musiał znaleźć się model tej marki. Jednym z najczęściej polecanych sprzętów jest Hecht 3228. To spalinowa myjka ciśnieniowa, której wydajność wynosi prawie 500 l/h. Pojemność silnika jest równa 208 cm3, a maksymalne ciśnienie robocze to 220 bar. 

Urządzenie jest stosunkowo ciężkie, bo waży ok. 40 kg, niemniej jednak dzięki umieszczonym u podstawy solidnym kółkom jego przenoszenie nie jest trudne. 4-suwowy silnik gwarantuje wydajną, bezawaryjną pracę. Do zestawu dołączone są następujące akcesoria: 7-metrowy wąż z pistoletem, 5 dysz i wąż do czyszczenia.

Spalinowa myjka ciśnieniowa Hecht jest dostosowana do wymagającej pracy, co potwierdzają opinie konsumentów zamieszczone w Internecie. Urządzenie znajduje zastosowanie do prac przydomowych takich jak np. czyszczenie kostki czy pojazdu. Wykorzystuje się je także w przemyśle.

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa Kranzle

 

8. Myjka ciśnieniowa Kranzle K 1050 TS T

 

Jeśli produktem, który chcesz kupić, jest dobra myjka ciśnieniowa do okien, polecamy model Kranzle K 1050 TS T. Ma on szerokie możliwości zastosowania, można z niego korzystać nie tylko do prac domowych, ale także w ogrodzie i do czyszczenia samochodu czy podjazdu. Urządzenie ma moc równą 2200 W, wydajność tłoczenia wynosi 450 l/h, a ciśnienie to 130 MPa.

Myjka ciśnieniowa Kranzle ma miejsce na detergent. Jest on dozowany automatycznie przez urządzenie, co daje pewność, że środek nie będzie się marnował, a sprzątanie przyniesie oczekiwane efekty. Maksymalna temperatura wody używanej do czyszczenia wynosi 40 st. C. 

Opinie dotyczące tego sprzętu są pochlebne. Kupujący zaznaczają, że jest to stosunkowo droga myjka ciśnieniowa, jednak warta swojej ceny. Przy jej użyciu można skutecznie pozbyć się zabrudzeń z różnych powierzchni. Sprzęt jest solidnie zrobiony, a dzięki znajdującym się u podstawy kółkom, łatwy w przenoszeniu.

 

 

 

 

Myjka ciśnieniowa Makita

 

9. Myjka wysokociśnieniowa Makita HW1011300W

 

Makita HW1011300W to dobra i tania myjka ciśnieniowa o mocy równej 1,3 kW. Maksymalne ciśnienie to 100 bar. Wydajność tłoczenia jest równa 360 l/h, a maksymalna temperatura wody wynosi 50 st. C. Urządzenie waży 6,5 kg, więc jego przenoszenie nie jest trudne.

Myjka wysokociśnieniowa ma wytrzymały silnik elektryczny z opcją wymiany szczotek węglowych. Urządzenie wyposażono także w filtr wody, który zmniejsza ryzyko uszkodzenia pompy. Lanca ma regulowaną dyszę, którą można dostosować do potrzeb i łatwy do uzupełniania zbiornik na środek czyszczący. System Total Stop pozwala na automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie sprzętu.

Przeprowadzony przez użytkowników test myjek ciśnieniowych wykazał, że urządzenie jest solidnie zrobione i efektywnie działa. Sprzęt można wykorzystać do czyszczenia markiz, tarasów, ogrodu i samochodów.

 

 

 

 

10. Myjka Wysokociśnieniowa Bosch Aquatak AQT 42-13

 

Bosch Aquatak AQT 42-13 to myjka ciśnieniowa o mocy 1900 W. Taka moc może generować ciśnienie 130 bar. Do zbiornika można wlać wodę w temp. do 40 st. C. Długość węża myjki wynosi 7 m i jest on wykonany z PVC. Z kolei długość przewodu wynosi 5 m.

To, co najbardziej podoba się użytkownikom to bardzo dobrze wykonane kółka, które potrafią pokonać nawet większe przeszkody. Dzięki rękojeści transport myjki nie sprawia żadnego problemu. Wszystkie elementy, które znajdują się w zestawie można schować na obudowie lub w środku obudowy, więc nie zajmują one miejsca i się nie zgubią. Według opinii użytkowników sprzątanie myjką jest skuteczne.

Wysokociśnieniowym pistoletem łatwo się operuje, a jeżeli chcemy, można z jego pomocą łatwo zmienić ciśnienie. Pompa sprzętu jest przygotowana do pracy w różnych warunkach. Jej maksymalna wydajność wynosi 420 l na godzinę.

Bosch Aquatak AQT 42-13 to myjka ciśnieniowa o mocy 1900 W. Jej waga wynosi 11 kg. Długość przewodu sprzętu wynosi 5 m, a długość węża to 7 m. Maksymalne ciśnienie myjki to 130 bar.

 

Zalety

Wykonanie: Każdy element kompletu został wykonany z dużą precyzją. Dlatego sprzęt nie jest awaryjny i nie trzeba się obawiać, że myjka ulegnie uszkodzeniu, jeżeli przez przypadek się przewróci.

Przenoszenie: Kółka urządzenia są na tyle duże, że transport jest bardzo łatwy, nawet jeżeli droga jest pełna przeszkód (np. kamyczki). W transporcie pomagają również dobrze wyprofilowane uchwyty. Myjka nie waży dużo (11 kg).

Kompatybilność: W zestawie wraz z myjką jest kilka dodatkowych elementów (np. długi wąż). Każdy z nich możesz odpowiednio ułożyć na sprzęcie tak, że nie zabierają dodatkowego miejsca.

Obsługa: Specjalna konstrukcja sprawia, że model jest zawsze gotowy do pracy, wystarczy podłączyć go do prądu. Jego obsługa jest bardzo łatwa.

 

Wady

Ciśnienie: Ciśnienie wynoszące 130 bar może być niewystarczające, aby wyczyścić stare zabrudzenia na posadzce.

 

 

 

11. Myjka ciśnieniowa Karcher K 2 Basic 1.673-159.0

 

3.Karcher K2 BasicTa podstawowa wersja myjki wysokociśnieniowej jest odpowiednia do domu – z jej użyciem wyczyścisz elementy ogrodu, zabrudzone narzędzia, samochód czy rower. Produkt nie jest przeznaczony do regularnego czyszczenia, a do okazjonalnych, niezbyt częstych porządków. Posiada przyłącze do węża ogrodowego, dzięki czemu będzie kompatybilny z posiadanym już przez Ciebie domowym sprzętem.

Lekkość tego modelu (4 kg) pozwala na swobodne przenoszenie go podczas pracy. Dlatego stosunkowo krótki wąż nie jest problemem. Opinie Klientów często pozytywnie opisują właśnie łatwą obsługę oraz niską cenę urządzenia. Na uwagę zasługuje też kompaktowy kształt, estetyczny, żółty kolor oraz wygodna rączka, która pozwala na pewny uchwyt sprzętu. Niskie zużycie energii elektrycznej pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Silnik chłodzony jest wodą, dlatego ten model również jest bardzo cichy. Moc 1400 watów sprawia, że urządzenie może bardzo długo pracować w wydajny sposób, nie przegrzewając się. Wężyk zasysający detergent regularnie dostarcza pachnącą pianę do węża, która wzmocni efekt długotrwałej czystości.

Karcher K2 to dobra i tania myjka ciśnieniowa do 1000 zł. Posiada wiele ciekawych funkcji, docenionych przez użytkowników.

 

Zalety

Wymiary: Z racji faktu, iż Karcher K2 Basic został wyprodukowany z myślą o potrzebach domowych, producent zaprojektował go w bardzo poręcznym rozmiarze. Urządzenie zamyka się bowiem w pudle o wymiarach 176 cm x 280 cm x 443 cm.

Poręczność: Oprócz bardzo wygodnego w pracy i magazynowaniu kształtu, myjka jest wyjątkowo poręczna. Mała waga nie przekraczająca 4 kg i dobrze zaprojektowane uchwyty sprawiają, że sprzęt może być użytkowany nie tylko przez rodziców, ale również starsze dzieci.

Energooszczędność: Niewielka moc myjki sprawia, że pobiera ona bardzo mało prądu. Fakt ten nie przekłada się jednak na efektywność – pomimo niewielkiej siły, urządzenie poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi zanieczyszczeniami.

Cena: Produkt Karcher K3 Basic został doceniony przez konsumentów dzięki niskiej cenie. Myjkę kupisz już za niecałe 300 zł, co jest korzystną ofertą na tle innych marek.

 

Wady

Głośność: Niektórzy użytkownicy skarżą się na zbyt głośny tryb pracy sprzętu. Nie jest to jednak poziom, który uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Zwykle po kilku użyciach możemy się do niego przyzwyczaić.

 

 

 

 

12. Myjka Wysokociśnieniowa Bosch AQT 37-13+

 

2.Bosch AQT 37-13+Ta myjka Bosch jest dość tania w porównaniu do ceny Karchera. Podobnie jak jej droższy odpowiednik, jest przeznaczona do czyszczenia większych powierzchni zewnętrznych. Dzięki temu łatwo posprzątasz na przykład zabrudzone patio. Urządzenie posiada funkcję auto-stop, która wyłącza silnik, kiedy maszyna nie jest przez nas używana. To spora oszczędność energii.

Sprzęt ma wbudowany filtr wody, dzięki któremu płyn używany do czyszczenia będzie pozbawiony kamienia oraz innych zanieczyszczeń. Wzrośnie zatem jakość naszej pracy. Producent dołączył do zestawu kilka funkcjonalnych dodatków – między innymi pistolet spryskujący oraz specjalną przystawkę do mycia tarasów.

Dzięki temu ten model Boscha dostosuje się do każdego rodzaju brudnej powierzchni. Klienci słusznie mają duże zaufanie do tego produktu, ponieważ jej producent posiada dużą renomę w branży urządzeń czyszczących i ogrodowych. Na uwagę zasługuje duża pojemność sprzętu, również często oceniana jako zaleta przez nabywców.

Myjka nie posiada zbiornika na środek czyszczący, ale jest on doprowadzany specjalnym wężykiem. Dzięki temu umyte nawierzchnie będą pachnące.

Nowoczesne urządzenie Bosch AQT 37-13+ to wysokiej klasy myjka ciśnieniowa oferowana przez sklepy w bardzo atrakcyjnej cenie. Idealne połączenie gwarantuje konsumentom satysfakcję z użytkowania produktu bez konieczności wydawania dużej kwoty pieniędzy.

 

Zalety

Auto-stop: Jedną z podstawowych zalet myjki Bosch jest funkcja auto stop. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku urządzenie niemal natychmiast się wyłącza. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie ze sprzętu jest ciche, ekonomiczne i bezpieczne.

Końcówka do tarasu: Taras, jako element jednocześnie naszego podwórka i domu, bardzo szybko ulega zabrudzeniom. Stąpanie po ubrudzonych deskach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, dlatego też konsumenci szukają rozwiązań, aby tego uniknąć. Z urządzeniem Bosch AQT 37-13+ wyposażonym w specjalną końcówkę w szybki i prosty sposób usuniesz nawet bardzo trwałe zabrudzenia ze swojego balkonu.

Bęben: Myjka posiada bardzo dobrze wyprofilowany bęben, który służy do przechowywania różnych elementów zestawu. Takie rozwiązanie pomoże Ci dokładnie zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi np. przycięciem przewodu lub węża.

Gumowe kółka: Myjka ciśnieniowa Bosch AQT 37-13+ to urządzenie, które świetnie nadaje się do użytku domowego. Posiada wytrzymałe, gumowe kółka, za pomocą których niemal bezszelestnie przesuniesz sprzęt z jednego miejsca w inne.

 

Wady

Awaryjność: Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że urządzenie jest dość awaryjne.

 

 

 

 

13. Myjka Ciśnieniowa Karcher HDS 6/14 C

 

5.Karcher HDS 6-14CJeśli interesują Cię myjki profesjonalne, to zwróć uwagę na ten model firmy Karcher. Szerokie zastosowanie sprzętu (mycie pojazdów, maszyn, urządzeń, basenów) pozwala na jego wykorzystanie przemysłowe. Jest to myjka z podgrzewaniem wody, dzięki czemu zmaksymalizuje efekty swojej pracy – nawet w przypadku trudnych zabrudzeń.

Co bardzo istotne w przypadku tak mocnych urządzeń, jest ono wyposażone w system monitoringu temperatury spalin. Dzięki niemu, po przekroczeniu 300 stopni Celsjusza, silnik automatycznie się wyłącza, aby temperatura mogła zostać obniżona.

Doskonały filtr nie pozwala na przedostanie się zanieczyszczeń do pompy wody, co znacznie przedłuża żywotność sprzętu. Zastosowana w myjce technologia Easy Press umożliwia operatorowi maszyny wygodne, delikatne naciskanie spustu pistoletu, dzięki czemu obsługująca urządzenie osoba nie męczy się i może długo wydajnie pracować.

Producent uwzględnił w budowie tego modelu duży hak na wąż, dzięki czemu można go wygodnie zwijać i przechowywać. Tryb ekologiczny pozwala na zmniejszenie emisji spalin oraz dwutlenku węgla – to istotne w przypadku nowoczesnych firm.

Karcher HDS 6/14C to urządzenie, w którym zastosowano zaawansowaną technologię, która umożliwiła stworzenie sprzętu najnowszej generacji, służącego do obsługi profesjonalnych zakładów i myjni.

 

Zalety

Podgrzewanie wody: Trudne do usunięcia zabrudzenia mogą być odporne nawet na bardzo silny strumień wody. Z tego względu producent wyposażył swoje urządzenie w podgrzewacz, który podnosi temperaturę cieczy, dzięki czemu czyszczenie jest o wiele szybsze.

Profesjonalizm: Myjka ciśnieniowa HDS 6/14C została zaprojektowana w taki sposób, aby poradziła sobie w dużych myjniach samochodowych lub innych przedsiębiorstwach. Urządzenie jest bardzo wydajne i efektywne, dlatego też spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 

Wady

Cena: Model jest bardzo drogi i może kosztować nawet 11000 zł.

Waga: Zaawansowane systemy, podzespoły i akcesoria sprawiają, że sprzęt waży aż 93 kg.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

 

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokładnie zastanowić się, jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza. Dokładnie mowa o tym, aby poznać parametry sprzętu i dowiedzieć się, jakie powinny one być, aby zapewnić efektywne czyszczenie. Należy też wziąć pod uwagę jakość wykonania i komfort jego użytkowania. O wszystkich tych kwestiach wspominamy w naszym poradniku. Jego lektura powinna dać Ci proste odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Istotne parametry

Istotnym parametrem pracy jest maksymalne ciśnienie wody, pod jakim jest w stanie pracować nasz sprzęt. Parametr ten jest podawany zazwyczaj w barach i megapaskalach (MPa). Maksymalne ciśnienie wody w przypadku myjek do zwykłego, domowego zastosowania wynosi około 100 bar lub więcej. W przypadku bardziej zaawansowanych sprzętów parametr ten jest wyższy, nawet kilkukrotnie. Mając podane dwie wartości, czyli ciśnienie robocze i maksymalne, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na tę pierwszą wartość. 

Oprócz ciśnienia wody trzeba brać także pod uwagę ilość wykorzystywanej wody w ciągu godziny. W przypadku sprzętów do zwykłego, domowego zastosowania, wartość ta wynosi przeciętnie około 350 litrów na godzinę. Jeśli urządzenie jest przystosowane do bardziej wydajnej pracy, zazwyczaj parametr ten osiąga wartość około 500 litrów na godzinę.

Rozważając wartość mocy, wiele zależy od tego, czy decydujemy się kupić zwykły model do codziennego użytkowania czy może sprzęt przystosowany do bardziej wymagającej pracy. Przeciętnie moc myjki ciśnieniowej wynosi około 1300 W lub więcej. Do użytku domowego moc ok. 1300 W jest wystarczająca, ale do dłuższej, bardziej wymagającej pracy bardziej odpowiedni będzie sprzęt o mocy przynajmniej 2000 W

 

Wykonanie

Zastanawiając się nad tym, jaką myjkę ciśnieniową wybrać, nie można pominąć kwestii jakości wykonania, która, o ile jest wysoka, stanowi gwarancję długiego czasu użytkowania. Istotnym elementem urządzenia jest pompa, która powinna być zrobiona z aluminium lub mosiądzu. Modele z tworzyw sztucznych (kompozytowe) są tańsze, ale bardziej narażone na awarię. Innym istotnym elementem jest wąż ciśnieniowy, który powinien być gruby i dodatkowo zbrojony. Wtedy nie będzie łamał się w trakcie pracy, więc woda będzie przepływać bez żadnych problemów. Jeśli wąż będzie miękki, na jego powierzchni szybko pojawiają się przetarcia. Należy pamiętać, że z myjki ciśnieniowej korzysta się przede wszystkim na zewnątrz i zwykle w dosyć wymagających warunkach. Z tego też powodu jakość wykonania kluczowych elementów ma bardzo duże znaczenie.

 

Waga

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza myjka ciśnieniowa charakteryzuje się komfortem użytkowania. W tej kwestii spore znaczenie ma waga urządzenia. Wiele osób sądzi, że im jest ono lżejsze, tym wygodniej się z niego korzysta. Owszem, jest w tym sporo prawdy, choć zazwyczaj cięższe modele wykazują zdecydowanie większą odporność na czynniki zewnętrzne od lżejszych urządzeń. Jeśli sprzęt jest duży i stosunkowo ciężki, oznacza to zazwyczaj, że działa wydajnie i bezawaryjnie. Warto pamiętać, że właściwie przy każdej myjce ciśnieniowej znajdują się kółka, a na obudowie umieszczony jest solidny uchwyt. Dzięki tym elementom przenoszenie nawet cięższego modelu nie jest trudne. 

 

Zbiornik na detergent

Elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest także pojemnik na detergent. Niekiedy opakowanie ze środkiem myjącym zakłada się bezpośrednio na obudowie. Nie ma więc konieczności przelewania płynu z opakowania do zbiornika. Jeśli jednak w urządzeniu nie ma takiego systemu, warto upewnić się, że zastosowany pojemnik na środek czyszczący jest nie tylko solidnie zrobiony, ale też łatwo się go otwiera i uzupełnia. Dobrym wyborem są modele, w których opisywany zbiornik jest przezroczysty, bo można łatwo zauważyć, kiedy płyn się kończy.

Dodatkowe akcesoria

W zestawie wraz z myjką ciśnieniową powinny znajdować się dodatkowe akcesoria, które zagwarantują komfortową i wydajną pracę. Wśród nich znajduje się m.in. filtr wody, który wydłuża czas przydatności urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu zanieczyszczenia nie trafiają do lanc i przewodów, nie dochodzi do zatykania się tych elementów. W rezultacie nie trzeba poświęcać dużo czasu na ich czyszczenie i konserwację. Warto też, aby w zestawie, poza filtrem wody, znalazł się też zestaw lanc, dysz i szczotek. Im więcej wymiennych końcówek otrzymamy, tym bardziej uniwersalny będzie nasz sprzęt. Dzięki dodatkowym elementom myjki ciśnieniowe można stosować do czyszczenia różnych powierzchni. Pamiętajmy też, że jeśli w komplecie nie ma dużo końcówek, zawsze istnieje możliwość ich dokupienia.

 

Myjki ciśnieniowe w dobrych cenach

Ile trzeba zapłacić za myjkę ciśnieniową? Cena sprzętu zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy kupić urządzenie dostosowane do wymagającej pracy czy wystarczy nam takie o przeciętnych parametrach. Za zwykły model do domowego, okazjonalnego stosowania zapłacimy około 300 zł. Na rynku dostępne są też myjki ciśnieniowe za kilka tysięcy złotych. Takie sprzęty są zrobione z solidnych materiałów i potrafią wydajniej pracować przez dłuższy czas.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa myjka ciśnieniowa?

Zasady działania myjki ciśnieniowej nie są skomplikowane. W sprzęcie tego typu najważniejsze są dwa elementy: Silnik (elektryczny lub spalinowy) i pompa. Urządzenie wielokrotnie zwiększa ciśnienie wody i w ten sposób możliwe jest pozbycie się uporczywych zabrudzeń z różnych powierzchni. Woda pod wysokim ciśnieniem jest doprowadzana do pistoletu, który jest aktywowany poprzez naciśnięcie spustu. Część dostępnych na rynku modeli daje możliwość regulowania ciśnienia wody, co jest dobrym rozwiązaniem, bo pozwala na idealne dopasowanie ustawień do potrzeb. Niektóre myjki świetnie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń nawet bez stosowania dodatkowych środków do czyszczenia. 

 

P2: Myjka ciśnieniowa – jaka pompa?

W myjce ciśnieniowej pompa jest jednym z najważniejszych elementów, dlatego też jakość jej wykonania ma duże znaczenie. Do produkcji tego elementu wykorzystuje się różne materiały: kompozyt, aluminium lub mosiądz. Urządzenia z pompą kompozytową (z tworzyw sztucznych), są lekkie, ale podatne na awarie. Zazwyczaj takie modele nie są przystosowane do dłuższej pracy. Myjki ciśnieniowe z pompą aluminiową odznaczają się większą wytrzymałością. Pompy mosiężne są najmniej podatne na awarie, ale jednocześnie są ciężkie. Jeśli zależy nam na jak najdłuższym działaniu sprzętu, warto wybierać cięższe, solidniej wykonane modele. Nie trzeba się martwić o wygodę ich przenoszenia, bo prawie wszystkie myjki mają zainstalowane obrotowe koła u podstawy.

P3: Jak myć samochód myjką ciśnieniową?

Jednym ze sposobów na zachowanie czystości swojego samochodu jest używanie myjki ciśnieniowej. Za jej pomocą można skutecznie pozbyć się zabrudzeń z zewnątrz naszego auta, a korzystanie z urządzenia zwykle nie jest trudne. Przy pomocy lancy i pistoletu należy rozprowadzić ciepłą wodę pod ciśnieniem z dodatkiem środka myjącego po powierzchni całego samochodu. Auto warto ustawić w takim miejscu, aby z każdej strony mieć do niego łatwy dostęp. Pamiętajmy też, aby, jeśli to możliwe, ustawić odpowiednie ciśnienie pracy. Jeśli będzie ono za wysokie, istnieje niebezpieczeństwo lekkiego zarysowania lakieru.

 

P4: Myjka ciśnieniowa – ile bar?

Jakie parametry powinna mieć dobra myjka ciśnieniowa? Ciśnienie wody jest wyrażane w megapaskalach (MPa) i barach. W przypadku myjek do zwykłego, okazjonalnego stosowania parametr ten powinien wynosić około 100 bar. Jeśli jednak zależy nam na bardziej efektywnie działającym sprzęcie, wartość ta powinna być większa. Istotną wskazówką jest, aby brać pod uwagę w szczególności ciśnienie robocze, a nie maksymalne. Poza tym parametrem ważnym jest także moc silnika, wydajność tłoczenia wody czy czas pracy.

 

P5: Jak podłączyć myjkę ciśnieniową do kranu?

Podłączenie myjki ciśnieniowej do kranu nie jest niczym trudnym, ale potrzeba do tego odpowiednich akcesoriów. Użytkownik musi zakupić specjalny adapter, który umożliwi swobodną instalację. Taki produkt kosztuje zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu złotych i jest dostępny w wielu sklepach budowlanych. Jego przyłączenie jest intuicyjne i zajmuje tylko chwilę. Do produkcji adapterów na kran często używa się nie tylko tworzyw sztucznych, ale też mosiądzu (do wykonania gwintu).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ