Najlepsza kosiarka ręczna samoostrząca

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma hartowane noże bębnowe, które wykonano z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Ważne jest też to, że kosiarka cicho pracuje. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w pojemny worek na skoszoną trawę.

Wady

Mankamentem są kółka, które mają duże żłobienia. Dlatego podczas pracy zostają oblepione skoszoną trawą, więc trzeba często je czyścić.

Podsumowanie

Jest to ręczna kosiarka samoostrząca przeznaczona do koszenia trawników na działkach oraz w małych ogrodach. Szerokość koszenia wynosi 40 cm. Z pomocą ręcznego mechanizmu możemy ustawić wysokość koszenia.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma specjalną konstrukcję, gdzie nóż tnący nie styka się z cylindrem. Zapewnia to dokładne strzyżenie trawy. Koła mają dużą średnicę, dzięki czemu sprzętem łatwo się manewruje.

Wady

Dla wielu osób minusem jest to, że kosiarka nie ma kosza na odpady. W związku z tym nasza praca znacznie się wydłuża.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony do przycinania trawy w ogrodach o powierzchni do 250 m2. Szerokość koszenia wynosi 40 cm. 4 stopniowa regulacja przycinania trawy ułatwia dostosowanie kosiarki do indywidualnych potrzeb.

Rozważ też

Zalety

Kosiarka ma 5 noży ze stali nierdzewnej, które gwarantują precyzyjne przycinanie. Sprzęt bardzo cicho pracuje, więc nie będzie przeszkadzał sąsiadom podczas pracy. Model jest wyposażony w kosz o pojemności 27 l.

Wady

Przestawianie wysokości koszenia, może być początkowo trudne i zajmować sporo czasu. Urządzenie średnio radzi sobie z pracą na nierównym terenie.

Podsumowanie

Konstrukcja kosiarki jest lekka, waży ona ok. 9 kg. Szerokość koszenia wynosi 40 cm. Sprzęt ma 4 regulacje wysokości koszenia od 15 mm do 35 mm. Sprawdzi się na powierzchniach nie przekraczających 250 m2.

 

 

Kosiarki ręczne samoostrzące – Ranking

 

 

Nac LM-40

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne, gdyby zabrakło w nim urządzenia Nac LM-40. Jest to samoostrząca kosiarka ręczna, która idealnie nadaje się do koszenia trawników na działkach i w małych ogrodach.

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 40 cm. Sprzęt daje nam możliwość ustawienia wysokości koszenia, którego zakres wynosi od 15 mm do 42 mm. Regulacja odbywa się szybko i łatwo przy użyciu ręcznego mechanizmu.

Urządzenie wyposażone jest w hartowane noże bębnowe wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dolny nóż jest szlifowany i zapewnia precyzyjne cięcie. Dużą zaletą kosiarki jest też jej ciche działanie, a także niewielka waga. Urządzenie wyposażone jest też w pojemny kosz, do którego wpada skoszona trawa.

Osoby, które nabyły kosiarkę Nac LM-40 twierdzą, że jest ona lekka, trwała i precyzyjna. Twierdzą oni, że idealnie nadaje się do koszenia niewielkiego trawnika.

 

 

 

 

Gardena 400 C 4022-20

 

Gardena 400 C 4022-20 to kosiarka ręczna wyposażona w mechanizm samoostrzący. Przeznaczona jest do przycinania trawników w przydomowych ogrodach oraz ogródkach działkowych, których powierzchnia nie przekracza 250 metrów kwadratowych.

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 40 cm, natomiast jego wysokość jest regulowana i może wynosić od 12 mm do 42 mm. Regulacja jest czterostopniowa: 12 mm, 22 mm, 32 mm i 42 mm. Sprzęt ma koła o dużej średnicy, dzięki którym łatwo się nim manewruje. Ma on również składany uchwyt ułatwiający przechowywanie.

Kosiarka ma specjalną konstrukcję, w której nóż tnący nie styka się z cylindrem. Takie rozwiązanie gwarantuje dokładne strzyżenie trawy, a także ułatwia pracę. Całość jest także bardzo lekka, gdyż waży zaledwie 9,4 kg.

Opinie użytkowników na temat kosiarki Gardena 400 C 4022-20 są pozytywne. Konsumenci doceniają to urządzenie za jego solidne wykonanie, lekkość i łatwość obsługi. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu łatwo się go przechowuje.

 

 

 

 

Einhell GMHM 40

 

Einhell GMHM 40 to samoostrząca kosiarka ręczna w dobrej cenie, która rekomendowana jest do koszenia trawników o powierzchni nieprzekraczającej 250 metrów kwadratowych.

Urządzenie ma cztery poziomy regulacji wysokości koszenia (od 15 mm do 35 mm), a jego szerokość pracy wynosi 40 cm. Szerokie koła o średnicy 21,8 cm ułatwiają prowadzenie i manewrowanie sprzętem. Kosiarka wyposażona jest w 5 ostrzy ze stali nierdzewnej, które gwarantują dokładne i precyzyjne strzyżenie trawy.

Przyrząd ma kosz o pojemności 27 litrów, do którego wpada skoszona trawa. Konstrukcja urządzenia jest niezwykle lekka, gdyż całość waży zaledwie 8,8 kg. Sprawia to, że kosiarkę się łatwo i zwinnie prowadzi. Dużą zaletą jest również bardzo ciche działanie sprzętu.

Warto mieć na uwadze także pozytywne opinie konsumentów na temat modelu Einhell GMHM 40. Użytkownicy kosiarki doceniają ją przede wszystkim za dobry stosunek ceny do jakości, a także wygodę pracy, lekkość użytkowania oraz łatwość obsługi.

 

 

 

 

Jaką kosiarkę ręczną samoostrzącą wybrać?

 

Wybór kosiarki uzależniony jest od wielkości naszego trawnika. Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej powierzchni do koszenia, dobrym wyborem z pewnością będzie urządzenie ręczne – nie jest ono zasilane elektrycznie, a koła i mechanizm tnący działają dzięki użyciu naszych rąk. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie również na działkę, gdzie dostęp do prądu może być ograniczony. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru tego typu sprzętu oraz czym charakteryzuje się najlepsza samoostrząca kosiarka ręczna w 2024 roku.

Przyrząd do koszenia wyposażony jest zazwyczaj w noże listwowe, montowane w mechanizmach bębnowych, cylindrowych lub walcowych, których działanie jest bardzo zbliżone. Ostrza kosiarki działają w oparciu o technikę bezkontaktową, to znaczy, że ostrza się nie stykają w trakcie pracy. W ten sposób koszenie jest bardzo szybkie i dokładne. Dużym ułatwieniem jest mechanizm samoostrzący, dzięki któremu nie musimy martwić się o wydajne działanie kosiarki.

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Tomasz

June 22, 2021 at 11:07 am

Witam, chciałem zapytać czy kosiarka gardena 400 classic również jest samoostrzaca, czy dotyczy to jedynie modelu 400c?

Respuesta
Zespół Ogrodowanie.pl

July 9, 2021 at 9:28 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Według znalezionych informacji kosiarka Gardena Classic 400 nie ma samoostrzących noży.

Pozdrawiamy,
Zespół Ogrodowanie.com

Respuesta