Ranking 2 kosiarek samojezdnych do trawy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 14.06.24

 

Najlepsza kosiarka do trawy samojezdna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Samojezdna kosiarka do trawy to marzenie wielu osób. Dzięki takiemu urządzeniu można zaoszczędzić dużo czasu i mieć pewność, że ogród będzie wyglądał na zadbany. Tego typu sprzęty są jednak stosunkowo drogie, dlatego należy być pewnym, że kosiarka, w którą inwestujemy, działa efektywnie i nas nie zawiedzie. Takie modele prezentujemy w naszym zestawieniu, które powstało po dokładnej analizie komentarzy wystawianych przez użytkowników. Największą popularnością cieszy się samojezdna kosiarka do trawy JOHN DEERE TANGO E5 Seria II zrobiona z dobrej jakości materiałów. Ma ona podwójną, wytrzymałą obudowę. Sprzęt wyróżnia cicha i efektywna praca. Kosiarka samojezdna ma czujnik podnoszenia i przechylania. Elementy sterujące są rozmieszczone intuicyjnie, aby obsługa sprzętu nie powodowała problemów. Kolejnym godnym polecenia sprzętem jest Stiga Autoclip 225 S. To kosiarka samojezdna z wytrzymałą tarczą tnącą, która na długo zachowuje początkowe właściwości. Urządzenie ma funkcję mulczowania i automatycznie ustawia m.in. szybkość pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą kosiarki JOHN DEERE TANGO E5 Seria II niewątpliwie jest wytrzymała obudowa wykonana z dobrej jakości materiałów, która jest odporna na wilgoć, co gwarantuje ochronę sprzętu nawet podczas niespodziewanego deszczu.

Wady

Kosiarka jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym o małej pojemności, trzeba pamiętać o jego regularnym ładowaniu, a jeśli mamy duży ogród, 90 min pracy na jednym ładowaniu może nie wystarczyć.

Podsumowanie

Urządzenie waży 15 kg, a jego wymiary wynoszą 77,5 cm x 53,5 cm x 36 cm. Decydując się na zakup tej kosiarki kupujemy niezawodny sprzęt znanego producenta, który stawia na jakość swoich produktów.

Drugi wybór

Zalety

Stiga Autoclip 225 S to mała i zgrabna kosiarka zautomatyzowana, która może długo pracować na jednym ładowaniu akumulatora. Aplikacja umożliwiająca zdalne sterowanie kosiarką jest bardzo wygodna. Jest to ciekawe rozwiązanie.

Wady

Model 225 S ma staromodny interfejs użytkownika. Mały, dwuwierszowy wyświetlacz ma miejsce tylko na kilka słów i przycisków. To sprawia, że programowanie jest czasochłonne.

Podsumowanie

Stiga 225 S jest odpowiednia do koszenia średniej wielkości trawników, które są płaskie i mają prosty kształt. Urządzenie ma mocny silnik, a co najważniejsze na jednym ładowaniu pracuje do 150 minut.

Rozważ też

Zalety

Wady

Podsumowanie

 

 

Kosiarki do trawy samojezdne – Ranking

 

 

1. Robot koszący JOHN DEERE TANGO E5 Seria II

 

Model JOHN DEERE TANGO E5 Seria II jest przeznaczony do koszenia trawników o powierzchni do 2200 m2. Urządzenie ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, który zapewnia do 90 minut pracy (czas ładowania wynosi 80 minut). Produkt waży 15 kg, a jego dokładne wymiary to: 77,5 cm x 53,5 cm x 36 cm.

Kosiarka ma wytrzymałą obudowę, która jest odporna na wilgoć, dlatego niespodziewane opady deszczu z pewnością nie doprowadzą do uszkodzenia sprzętu. Model ten wyróżnia się regulowaną szerokością koszenia w zakresie od 1,9 cm do 10,2 cm. Poza tym urządzenie cicho pracuje i może jeździć po terenie o nachyleniu do 36%.

Konsumenci chwalą produkt JOHN DEERE TANGO E5 Seria II za to, że łatwo można go zaprogramować. Ponadto kosiarka została wyposażona w wiele zabezpieczeń zapobiegających m.in. skaleczeniu się przy podnoszeniu pracującego urządzenia. Samojezdna kosiarka do trawy JOHN DEERE TANGO E5 Seria II jest przeznaczona do trawników o powierzchni do 2200 m2. Dokładne wymiary sprzętu to: 77,5 cm x 53,5 cm x 36 cm.

 

Zalety

Ostrze: Kosiarka samojezdna ma wysokiej jakości ostrze, które nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

Łatwe programowanie: Użytkownicy doceniają ten sprzęt za to, że mimo zastosowania nowoczesnych rozwiązań pozostaje łatwy w obsłudze. Jego programowanie jest proste, bo na obudowie znajduje się duży ekran, a przyciski sterujące są intuicyjnie rozmieszczone.

Wykrywa przeszkody: Kosiarka samojezdna wykrywa przeszkody i je omija, dzięki czemu nie ma ryzyka, że szybko dojdzie do uszkodzenia i trzeba będzie ponosić dodatkowe koszty związane z naprawą.

Odporność na czynniki zewnętrzne: Urządzenie ma wytrzymałą obudowę, która nie jest podatna na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych.

Cicha praca: Przeprowadzony test samojezdnych kosiarek do trawy potwierdził, że prezentowany model cicho pracuje i można z niego korzystać nawet w nocy.

 

Wady

Akumulator: Dołączony do zestawu akumulator ma stosunkowo małą pojemność, więc trzeba często go ładować.

 

 

 

 

2. Robot koszący Stiga Autoclip 225 S

 

Stiga Autoclip 225 S to samojezdna kosiarka do trawy w dobrej cenie, która świetnie sprawdza się na działce o powierzchni do 1100 m2. Wymiary urządzenia to: 53,7 cm x 42 cm x 25,2 cm. Model ten ma dwa wbudowane akumulatory gwarantujące niezawodne działanie do 150 minut. Czas ładowania sprzętu wynosi ok. 120 minut.

Szerokość koszenia urządzenia to 25 cm. Kosiarka jest wyposażona m.in. w czujnik deszczu, za sprawą którego produkt samodzielnie wraca do stacji ładującej, kiedy wykryje, że poziom wilgotności podłoża jest zbyt wysoki. Model ma bezszczotkowe silniki, w efekcie czego cicho pracuje, a dodatkowo nie jest podatny na awarie.

Według konsumentów największą zaletą urządzenia jest to, że świetnie trzyma się podłoża i można go użytkować nawet na bardzo nierównym terenie z nachyleniem do 24 stopni. Kosiarka działa efektywnie i szybko kosi nawet stosunkowo wysoką trawę, a do tego estetycznie się prezentuje za sprawą czarnej obudowy. Stiga Autoclip 225 S to dobra samojezdna kosiarka do trawy do 7000 zł. Jej szerokość robocza wynosi 25 cm.

 

Zalety

Tarcza tnąca: 4-ramienną tarczę tnącą zrobiono z wysokiej jakości stali, która nie jest podatna na zniekształcenia czy działanie korozji. Na długo zachowuje początkowe właściwości.

Automatyczne dostosowanie ustawień: Warto wiedzieć, że ta kosiarka samojezdna dobiera szybkość pracy w zależności od danego obszaru koszenia i stanu trawnika.

Funkcja wykrywania skoszonej trawy: Użytkownicy doceniają to, że sprzęt ma funkcję wykrywania skoszonej trawy. Dzięki temu działa wydajnie i dokładnie.

System mulczowania: Należy zwrócić także uwagę na funkcję mulczowania. To ona sprawia, że darń otrzymuje naturalny nawóz, a tym samym trawa ładniej rośnie.

 

Wady

Obsługa: Urządzenie ma mały wyświetlacz, dlatego też jego programowanie nie jest tak wygodne, jak można by tego oczekiwać.

 

 

 

 

Jaką kosiarkę do trawy samojezdną wybrać?

 

Samojezdna kosiarka to doskonały sprzęt dla osób, które nie lubią kosić trawy, a jednocześnie marzą o pięknym i zadbanym ogrodzie. Produkt ten dobrze sprawdza się na posesji o niewielkim, jak również bardzo dużym metrażu. Chcesz kupić takie urządzenie, ale masz wątpliwości, który model spełni Twoje oczekiwania? W takim razie koniecznie zapoznaj się z krótkim poradnikiem ułatwiającym zakup samojezdnej kosiarki. Na końcu umieściliśmy ranking popularnych sprzętów znanych marek.

Doświadczeni ogrodnicy przekonują, że aby trawnik świetnie się prezentował musi być koszony regularnie, najlepiej raz na tydzień. Nie wszyscy jednak mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, żeby móc tak często podcinać trawę. Samojezdna kosiarka może rozwiązać ten problem, gdyż nie wymaga obsługi. Wystarczy odpowiednio zaprogramować sprzęt, aby zadbał o trawnik za nas – musimy tylko określić dni i godziny, w jakich urządzenie ma pracować, a także wyznaczyć obszar, po którym ma się poruszać.

Najlepsza samojezdna kosiarka do trawy w 2024 roku ma wydajny akumulator, który zapewnia długą pracę. Zazwyczaj po pełnym naładowaniu baterii urządzenie może nieprzerwanie kosić trawę przez ok. 60, czasami nawet ponad 100 minut. W tym czasie sprzęt z pewnością przytnie trawnik na stosunkowo dużym obszarze, a jeśli działka jest niewielka upora się z wykoszeniem całej posesji.

Jeśli chodzi o automatyczne kosiarki, to duże znaczenie w efektywności ich działania ma szerokość koszenia, która wynosi od 1 cm do ponad 30 cm (czasem możemy ją samodzielnie regulować). Parametr ten wpływa na czas, jaki jest potrzebny do całkowitego skoszenia trawnika. Równie ważny jest obszar, na jakim sprzęt może niezawodnie pracować. Zazwyczaj wynosi on do 1000 m2, choć dostępne są też modele idealne do użytku na znacznie większym terenie. Robiąc zakupy musimy więc wziąć pod uwagę to, jak duża jest nasza posesja.

Wielu użytkowników twierdzi, że najlepsze samojezdne kosiarki do trawy nie zakłócają spokoju sąsiadów ani domowników. Powinniśmy wybrać sprzęt, który nie generuje zbyt dużego hałasu (maksimum to ok. 70 dB), inaczej będziemy musieli tak ustawić godziny pracy, aby nie narazić się na kłótnie z mieszkającymi w pobliżu osobami.

Wybierając idealne urządzenie nie możemy też zapomnieć o sprawdzeniu, czy dana kosiarka jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Niezbędne są również czujniki wykrywające przeszkody, opady oraz nachylenie zbocza.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ