Najlepsza kosiarka do trawy traktor

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Do koszenia większych powierzchni warto wybrać kosiarkę typu traktorek. Zamiast chodzić za sprzętem można po prostu usiąść za jego kierownicą i ściąć trawę bez zmęczenia. Jednym z lepszych produktów jest Al-Ko T 15-95.6 HD-A, sprzęt o mocy 15 KM. Jest on bardzo mocny i bez problemu pomoże Ci skosić nawet bujną trawę na dużej powierzchni. Urządzenie pozwala na zmianę wysokości koszenia – do wyboru jest jeden z 7 poziomów. Można więc ściąć trawnik tak, jak zawsze sobie wymarzyłeś. Kosiarka ma napęd na tylne koła oraz bardzo mocny hamulec, dzięki któremu możesz szybko zatrzymać się przed przeszkodą. Inny traktorek do koszenia, który zwrócił uwagę konsumentów to Stiga Combi 1066 H. Ma on duży kosz (jego pojemność wynosi 150 l). Sprzęt ma możliwość siekania trawy podczas jej ścinania, po czym resztki mogą służyć jako nawóz. Warto pamiętać też o łatwej obsłudze skrzyni biegów, dzięki której można od razu korzystać z kosiarki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Traktor jest bardzo wygodny, gdyż jego siedzisko jest tak wyprofilowane, aby po kilku godzinach pracy nadal siedziało się komfortowo. Ponadto producent zadbał o to, aby użytkownik miał dużo miejsca na nogi, więc operowanie pedałami jest dużo prostsze.

Wady

Czerwona obudowa z biegiem czasu i pod wpływem działania promieniowania UV blaknie. W związku z tym sprzęt nie jest już tak atrakcyjny.

Podsumowanie

Jest to solidny traktor do koszenia trawnika, którego moc wynosi 15 kM. Kosiarka ma kosz, w którym zbiera się trawa, jego pojemność to 310 l. Koszenie urządzeniem nie zajmie dużo czasu, gdyż szerokość robocza wynosi 94 cm.

Drugi wybór

Zalety

Kosiarka ma aerodynamiczną budowę, oznacza to, że tłumi hałasy, które wydobywają się z niej, więc nie przeszkadzamy sąsiadom. Poza tym model ma też hydrostatyczną skrzynię biegów, aby nie przerywać jazdy podczas ich zmiany.

Wady

Część konsumentów uważa, że pojemnik na skoszoną trawę powinien być większy, aby nie trzeba było tak często go opróżniać podczas pracy.

Podsumowanie

Jest to kosiarka z wyrzutem tylnym. Trawa trafia do kosza o pojemności 150 l. Szerokość robocza urządzenia to 66 cm. Istnieje możliwość regulacji wysokości koszenia od 3 cm do 8 cm. Pojemność zbiornika na paliwo to 3,8 l.

Rozważ też

Zalety

Jest to kosiarka z kilkoma biegami, które pozwalają dostosować prędkość koszenia do gęstości trawy. Szerokość sprzętu jest stosunkowo niewielka, ułatwi to manewrowanie kosiarką pomiędzy drzewami.

Wady

Urządzenie pracuje dosyć głośno. W związku z tym podczas dłuższej pracy należy zaopatrzyć się w stopery do uszu.

Podsumowanie

Regulacja wysokości koszonej trawy mieści się w przedziale od 3,5 cm, do 7,5 cm. Kosz pomieści 150 l odpadów. Szerokość robocza kosiarki wynosi 61 cm. Moc sprzętu to 6,5 kM co jest wystarczające, aby skosić średniej wielkości trawnik.

 

 

Kosiarki do trawy traktor – ranking

 

 

Al-Ko T 15-95.6 HD-A

 

Jeżeli szukasz solidnego traktorka do koszenia swojego trawnika, to jesteś w dobrym miejscu. Al-Ko T 15-95.6 HD-A to produkt, który został bardzo dobrze wykonany. Każda z jego części jest bardzo trwała, a poza tym rzadko ulega awarii. Dlatego traktorek jest często wybierany przez osoby, które mają dużą działkę.

Jest to jedna z najwygodniejszych kosiarek dostępnych na rynku. Siedzisko modelu zostało wyprofilowane w taki sposób, aby nawet po kilku godzinach koszenia było nam komfortowo. Mamy też bardzo dużo miejsca na nogi, a operowanie pedałami jest w tym wypadku o wiele prostsze. Moc tego produktu wynosi 15 kM. Jest to wystarczające, by skosić bardzo duży obszar. Kosiarka wyposażona została w kosz, do którego zbiera się trawa. Ma on pojemność 310 l.

Jeżeli chodzi o szerokość roboczą modelu, to wynosi ona 94 cm. Dlatego skoszenie dużego trawnika nie powinno nam zająć zbyt dużo czasu. Produkt jest chwalony za niezawodność oraz komfort prowadzenia.

Al-Ko T 15-95.6 HD-A to sprzęt o mocy 15 KM. Ma on 4 koła, hamulec oraz biegi. Można nim kierować tak, jak samochodem. Szerokość robocza urządzenia wynosi 95 cm.

 

Zalety

Mocny hamulec: Sprzęt ma bardzo mocny hamulec, który sprawia, że możesz łatwo uniknąć najechania na przeszkodę lub zjechania z górki. Jest to przydatny element.

Wlew paliwa: Wlew paliwa został zaprojektowany w taki sposób, aby można było łatwo wlewać ciecz za każdym razem, kiedy paliwo się skończy. Żadna osoba nie będzie miała problemu z poprawnym uzupełnieniem baku.

Wygoda: W pojeździe można się wygodnie rozsiąść, dlatego nawet dłuższe koszenie nie będzie stanowić problemu. Krzesło jest wygodne, a kierowanie kosiarką jest łatwe.

Duża szerokość robocza: Szerokość robocza wynosi aż 95 cm. Test kosiarek do trawy typu traktorek wykazał, że skoszenie bardzo dużych obszarów właśnie ze względu na ten parametr nie zajmuje dużo czasu.

Obsługa: Jest to mały pojazd, który łatwo się obsługuje. Wszystkie przyciski znajdują się w zasięgu ręki lub nogi, nie trzeba więc zatrzymywać kosiarki, aby zmieniać ustawienia. Kierowaniem pojazdu można się nauczyć w kilka chwil.

 

Wady

Wykonanie: Plastikowa obudowa nie jest zbyt wytrzymała. Mogą na niej powstawać ryski, czasem nawet małe pęknięcia, więc trzeba na to uważać.

 

 

 

 

Stiga Combi 1066 H

 

Dla osób, które nie lubią hałasu mamy Stiga Combi 1066 H. Prezentowana kosiarka ma aerodynamiczną obudowę, która tłumi hałasy, wydobywające się z urządzenia. Dlatego podczas koszenia nie potrzebujesz nauszników. Jest to model z wyrzutem tylnym – trawa ląduje w koszu (o pojemności 150 l).

Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 66 cm. Jest to dobra opcja dla właścicieli średnich trawników, na których rosną drzewa albo umieszczone są klomby kwiatów. Produkt ten daje nam możliwość regulacji wysokością koszenia. Minimum wynosi 3 cm, a maksimum to 8 cm. Możemy więc dopasować wysokość do naszych preferencji.

Prezentowany traktorek ma hydrostatyczną skrzynię biegów, więc nie musimy przerywać jazdy, by zmienić bieg. Siedzisko jest bardzo wygodne nawet przy dłuższej pracy produktu. Użytkownicy bardzo zadowoleni są z obudowy, która tłumi hałas, a także z niewielkiej szerokości, która pozwala nam manewrować kosiarką.

Stiga Combi 1066 H to sprzęt o szerokości roboczej wynoszącej 66 cm. Jego waga to 130 kg. Urządzenie jest wyposażone w kosz, którego pojemność wynosi 150 l.

 

Zalety

Regulacja koszenia: Sprzęt ma aż 6 regulacji wysokości koszenia trawy. Można bez problemu skrócić trawę oraz ustalić, jak dokładnie powinien wyglądać trawnik.

Skrzynia biegów: Aby zmienić prędkość oraz bieg nie trzeba zatrzymywać pojazdu, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Duży kosz: Pojemność kosza na trawę wynosi 150 l, dlatego podcięcie trawy nawet na większej powierzchni nie zmusza do tego, aby przerwać pracę i opróżnić kosz. Można to zrobić po prostu na końcu koszenia.

Multiclip: Specjalna technologia Multiclip sprawia, że podczas koszenia trawa zostaje dokładnie pocięta w środku maszyny. W rezultacie resztkami możesz nawozić swój trawnik wcześniej ściętą trawą, co jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne.

 

Wady

Wykonanie niektórych elementów: Użytkownicy uważają, że niektóre elementy nie są wykonane solidnie i czasem ulegają awarii. Są to elementy z tworzywa sztucznego.

 

 

 

 

Hecht 5161

 

Hecht 5161 to jedna z najczęściej wybieranych kosiarek typu traktor. Jest to urządzenie z kilkoma biegami, które pozwalają nam dopasować prędkość koszenia do gęstości trawy. Jeśli chodzi o regulację wysokości trawnika, to wynosi ona od 3,5 cm, do 7,5 cm. Łatwo więc dopasować ten parametr do naszych potrzeb.

Kosz prezentowanej kosiarki ma pojemność 150 l. Z tak dużym zbiornikiem możemy przez długi czas użytkować produkt bez potrzeby opróżniania zbiornika. Szerokość koszenia kosiarki wynosi 61 cm. Jest to więc bardzo dobry produkt do mniejszych trawników. Zbyt duża szerokość robocza może sprawić, że ciężko nam będzie manewrować kosiarką pomiędzy drzewami. Moc tego urządzenia wynosi 6,5 kM. Jest to wystarczająca moc, by szybko skosić trawnik o średniej wielkości.

Użytkownicy uważają traktorek za bardzo wygodny. Z kolei Internauci zauważyli, że operowanie biegami oraz samym modelem jest bardzo łatwe i nie sprawia problemów. Dlatego ta kosiarka do trawy typu traktor w dobrej cenie jest tak często polecana przez wielu użytkowników.

Polecamy Hecht 5161, kosiarkę typu traktorek z 4 biegami (1 wsteczny). Moc sprzętu to 5,5 KM. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 4,5 km/h. Waga sprzętu to 115 kg. Jest to dobra kosiarka do trawy typu traktor do 5000 zł.

 

Zalety

Wygoda: Traktorek jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Ma on dobrze wyprofilowane siedzenie, na którym można się wygodnie rozsiąść. Wygodne jest również kierowanie pojazdem.

Duży kosz: Kosz ma pojemność 150 l, w efekcie czego zwykle wystarczy jednorazowe opróżnienie po skończonej pracy.

Manewrowanie: Kierownica bardzo szybko reaguje, dzięki czemu można łatwo ominąć klomb kwiatów lub drzewo. Operowanie biegami nie jest skomplikowane, można się tego bardzo szybko nauczyć.

 

Wady

Regulacje: Co pewien czas należy wyregulować biegi oraz hamulec. W przeciwnym razie korzystanie z urządzenia może być utrudnione.

 

 

 

 

Jaką kosiarkę do trawy traktor wybrać?

 

Do pielęgnacji trawy możemy używać kosiarek ręcznych lub specjalnych robotów koszących. Popularny ostatnio stał się również traktorek koszący, czyli urządzenie, na którym możemy usiąść i kierując nim poprowadzić go w miejsca, gdzie rośnie przydługa trawa. Jest to bardzo dobra opcja w przypadku bardzo dużych trawników. Jeżeli jesteś właścicielem dużej posesji, to zainwestuj w takie urządzenie. Co jest więc istotne przy wyborze kosiarki typu traktor? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Na początku zdecydujmy, czy chcemy używać ściętej trawy jako nawozu. Niektóre modele mają wyrzut tylny. W takim wypadku traktorki zazwyczaj wyposażone są w kosze, w które wpada trawa. Ich pojemność zwykle wynosi od 150 l do 350 l. Inne modele mają wyrzut boczny. Wtedy trawa pada z powrotem na trawnik, więc jest naturalnym nawozem.

Według właścicieli bardzo dużych trawników najlepsza kosiarka do trawy typu traktor w 2024 roku ma bardzo dużą szerokość roboczą. Parametr ten zwykle wynosi od 70 cm do 140 cm. Wybierzmy mniejszą szerokość, jeżeli na naszym trawniku znajdują się drzewa lub kwiaty, pomiędzy którymi musimy manewrować.

Nie mniej istotna jest także moc traktorka. Moc dobieramy do powierzchni naszego trawnika. Jeżeli nie przekracza on 20 arów, to możemy wybrać urządzenie o mocy od 5 kW do 8 kW. Na rynku znajdziemy też modele o większej mocy, lecz są one przeznaczone do pielęgnacji bardzo dużych obszarów obrośniętych trawą.

Najlepsze kosiarki do trawy typu traktor mają wygodne siedzisko . Jeżeli zamierzamy używać urządzenia przez długi czas, to ten element jest bardzo istotny. Powinno ono umożliwić nam komfortowe siedzenie przy jednoczesnej swobodnej obsłudze kosiarki. Powinniśmy sięgać kierownicy oraz pedałów bez potrzeby schylania się.

Przypatrzmy się również wykonaniu traktorka. Każda z części powinna być solidna, a każdy element stabilnie przytwierdzony. W innym przypadku jazda taką kosiarką może być niebezpieczna.

Aby uruchomić traktorek, potrzebujemy paliwa. Na rynku nie spotkamy modeli sieciowych. Zbiornik na paliwo zazwyczaj ma pojemność kilku litrów. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy spalanie danego modelu nie jest zbyt duże.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ