Ranking 6 najlepszych nożyc do żywopłotu elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

Nożyce do żywopłotu elektryczne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz kupić profesjonalne elektryczne nożyce do żywopłotu, by móc zadbać o swój ogród? A może interesują Cię nożyce do żywopłotu teleskopowe elektryczne? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi tak, powinieneś zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem. Przedstawiamy w nim dokładne opisy sprzętów, które cechuje wydajność, dokładność, a także łatwa obsługa. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazły się elektryczne nożyce do żywopłotu Karcher HGE 18-50 Battery Set 1.444-241.0. Skąd wiemy, że jest to model godny polecenia? Zapoznaliśmy się z prezentowanymi w Internecie opiniami. Z recenzji wynika, że urządzenie jest efektywne, a jego obsługa prosta. Na uwagę zasługuje odpowiednie wyprofilowanie, jak również niewielka waga. Do kompletu dołączono osłonę zabezpieczającą ostrza. W rezultacie możemy przechowywać i transportować produkt bez obaw o jego uszkodzenie. Jeśli jednak ten sprzęt nie przypadł Ci do gustu, poznaj pozostałe propozycje. Na drugim miejscu znalazły się elektryczne nożyce do żywopłotu Makita UH5261. Produkt zrobiono z wytrzymałych tworzyw – na sprzęcie nie widać zarysowań, co dowodzi, że obudowa jest trwała.

6 najlepszych nożyc do żywopłotu elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Pięknie przycięte żywopłoty i krzewy są ozdobą każdego ogrodu. Ponadto świadczą o dbałości i doświadczeniu ogrodnika. Do kształtowania roślin bardzo dobrze sprawdzają się nożyce. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę jakość wykonania zarówno ostrza, jak i rączki, aby sprzęt służył Ci przez wiele lat. Poniżej znajdziesz ranking elektrycznych nożyc do żywopłotu, które na pewno przypadną Ci do gustu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wymiary 970 x 213 x 188 mm i waga 2,9 kg sprawiają, że jest to poręczne urządzenie do przycięcia żywopłotu. Obrotowy uchwyt 180° sprawia, że operator jednym ruchem zmieni płaszczyznę przycinania. Maksymalna długość cięcia wynosi 50 cm.

Wady

Nożyce są przeznaczone do mniejszych ogrodów i żywopłotów, ponieważ jak podają użytkownicy, praca na w pełni naładowanej baterii wynosi około 40 minut. Zatem większy ogród trzeba będzie przycinać na raty.

Podsumowanie

To chętnie wykorzystywany sprzęt ze względu na jego ergonomiczną budowę i staranne wykonanie, gwarantujące wieloletnie użytkowanie. Zestaw jest sprzedawany z akumulatorem i ładowarką. Wyposażono go w osłonę ostrza i uchwyt do zawieszania podczas przechowywania.

Drugi wybór

Zalety

Ostrza w nożycach są odpowiedniej długości, więc można wygodnie przycinać jednocześnie sporą część żywopłotu. Sprzęt ma wbudowany, poręczny uchwyt, który pozwala na trzymanie sprzętu przez długi czas bez obawy o powstanie otarć czy zmęczenie.

Wady

Niewielka grupa konsumentów zauważyła, że skrzynia biegów umożliwiająca zmianę prędkości pracy narzędzia się psuje. Niektórzy nie są do końca zadowoleni z jakości noży, gdyż dość szybko się one tępią.

Podsumowanie

Sprzęt jest stosunkowo lekki, więc trzymanie go nie wymaga wysiłku. Urządzenie daje możliwość przycinania krzewów, gałązek i innych roślin. Model ma dużą ilość uchwytów, które umożliwiają przycinanie pod różnym kątem zmieniając zasięg noży.

Rozważ też

Zalety

Silnik produktu jest bardzo wydajny i się nie przegrzewa, więc można na urządzeniu pracować przez wiele godzin bez przerwy. Model jest dość lekki - niezbyt szybko męczy ręce i organizm. Nożyce mają wytrzymałą i solidną obudowę.

Wady

Niektórzy twierdzą, że kształt uchwytów nożyc nie jest zbyt dobrze dopasowany do dłoni, więc trzymanie rączek może się okazać niewygodne. Model nie jest odpowiedni do przycinania większych i grubszych gałązek.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia przycinanie i modelowanie krzewów i żywopłotów dostosowując ich kształt do własnych upodobań. Moc silnika tego modelu jest równa 420 W. Noże w sprzęcie są bardzo wytrzymałe i szybko się obracają (3400 obr./min).

 

1. Akumulatorowe Nożyce Ogrodnicze Karcher HGE 18-50 Battery Set 1.444-241.0

 

Wygodnym sprzętem do przycinania żywopłotu jest urządzenie akumulatorowe. Przedstawicielem tego sprzętu są akumulatorowe nożyce ogrodnicze Karcher HGE 18-50 Battery Set 1.444-241.0 cenione za swoją precyzje i łatwość użycia. Najbardziej cenioną funkcją przez użytkowników jest obrotowy uchwyt 180° pozwalający na szybką zmianę płaszczyzny przycinania, a także blokada wyłącznika, która sprawia, że przy pracy ciągłej nie ma potrzeby nieustannego jego przytrzymywania, aby utrzymać pracę silnika. Warto też wspomnieć, że model ten wyposażono w funkcje piły, która sprawia, że nawet przycinanie grubszych gałązek przebiega sprawnie i nie stwarza kłopotów.

Użyteczna jest też funkcja zmiatania ściętych gałązek, które operator jednym ruchem przesunie w wybrane miejsce. Nożyce sprzętu są szlifowane diamentowo, dlatego długo zachowują swoje parametry cięcia. Dodatkowo ostrze jest zabezpieczone osłoną chroniącą je i otaczające je przedmioty przed uszkodzeniem, gdy sprzęt jest nieużywany. W takim wypadku można wykorzystać specjalny uchwyt, który pozwala na odwieszenie sprzętu w wybranym miejscu w oczekiwaniu na kolejne użycie.

Wygodne nożyce do podcinania żywopłotu gwarantują osiągnięcie zamierzonych rezultatów. W tej pracy pomogą ci akumulatorowe nożyce ogrodnicze Karcher HGE 18-50 Battery Set 1.444-241.0.

 

Zalety

Praca w każdej pozycji: Na wygodę użycia sprzętu wpływa wyposażenie go w obrotowy uchwyt 180°, dzięki któremu jednym ruchem można zmienić płaszczyznę cięcia. Nożyce można używać zarówno w pionie jak i poziomie.

System antyblokujący: Jest to system, który pozwala załączyć urządzenie do wykonywania pracy ciągłej. System uwalnia użytkownika od ciągłego przytrzymywania włącznika, aby sprzęt pracował.

Włącznik oburęczny: Włącznik ten zapobiega niechcianemu i nieumyślnemu włączeniu maszyny. Wpływa to na większe bezpieczeństwo użytkowania.

Diamentowo szlifowane ostrze: Ostrze po obróbce diamentowego szlifowania zyskuje doskonałe właściwości tnące i nie oprą się mu również nico grubsze gałązki żywopłotu i innych krzewów. Długość ostrza to 50 cm.

Akumulator: Sprzęt wyposażono w akumulator i nie trzeba oddzielnie go kupować. Akumulator litowo-jonowy 18V 2,5 Ah do pełnego naładowania potrzebuje 83 minuty.

 

Wady

Czas pracy: Na jednym ładowaniu baterii, której czas ładowania wynosi 83 minuty, urządzenie oferuje około 40 minut nieprzerwanej pracy. Parametry te sprawiają, że znajdzie ono zastosowanie raczej w mniejszych ogrodach.

 

 

 

 

2. Nożyce do żywopłotu Makita UH5261 400W 52CM

 

Makita Uh5261 to bardzo dobry model, który prezentujemy w naszym rankingu. Produkt ten sprawdzi się zarówno w domowym ogrodzie, jak i do profesjonalnej pielęgnacji roślin. Te elektryczne nożyce mają moc równą 400 W. Pozwala to na skuteczną i wydajną pracę.

Długość cięcia wynosi 52 cm, więc za jednym pociągnięciem jesteś w stanie przyciąć dużą część żywopłotu. Model pozwala także na przycinanie gałązek o średnicy do 1,8 cm. Produkt działa z prędkością 1600 obrotów na minutę. Wymiary tego sprzętu wynoszą 92,1 cm x 19,4 cm x 19,4 cm. Narzędzie waży 3 kg, więc jest stosunkowo lekkie. Kompaktowe rozmiary pozwolą Ci na przycięcie roślin bez problemu zmęczonych rąk.

Produkt wyposażony jest w uchwyt przedni i kilka bocznych, które zwiększają zasięg przycinania. W dwóch z nich znajdują się włączniki, aby zmniejszyć ograniczenia pozycji cięcia. Narzędzie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Ostrze pokryte jest warstwą niklu, która zwiększa ich wytrzymałość. Natomiast rękojeść jest gumowa. Użytkownicy doceniają ten model za stosunkowo cichą pracę i solidność wykonania.

Makita UH5261 to elektryczne nożyce do żywopłotu zasilane sieciowo. Urządzenie ma moc równą 400 W, a jego waga jest równa 3 kg. Długość cięcia to 52 cm.

 

Zalety

Nakrętki: Do zestawu dołączono nakrętki, których celem jest zapobiegania luzowaniu się wkrętów mocujących ostrze. Nakrętki są solidnie wykonane, dlatego stanowią skuteczne zabezpieczenie.

Ostrza: Prezentowane nożyce mają ostrza o bardzo dobrych właściwościach tnących, co stanowi gwarancję efektywnej pracy. Warto dodać, że ostrza pokryte są warstwą chromonikieliny, dzięki czemu wykazują odporność na korozję i działanie wysokiej temperatury.

Obudowa: Wykonana z mocnych tworzyw obudowa nie nagrzewa się zbyt szybko. Dodatkowo nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Uchwyt: Internauci pozytywnie wypowiadają się na temat uchwytu – jest on dobrze wyprofilowany, co przekłada się na pewny chwyt, a tym samym precyzyjne cięcie żywopłotu.

Osłona: Kupując prezentowane urządzenie otrzymamy w zestawie osłonę na ostrza. W efekcie nie musimy się obawiać, że sprzęt uszkodzi się w trakcie przechowywania czy transportu.

 

Wady

Głośność: Część osób wskazuje, że silnik głośno pracuje. Może okazać się to uciążliwe dla niektórych konsumentów.

 

 

 

 

3. Nożyce do żywopłotu Bosch AHS 45-16 elektryczne

 

Ciekawym modelem, który prezentujemy w naszym zestawieniu jest Bosch AHS 45-16 0600847A00. Nożyce te sprawdzą się w każdym ogrodzie. Produkt ten jest odpowiedni do przycinania i modelowania żywopłotów i krzewów. Sprzęt wyposażony jest w silnik o mocy 420 W, który pozwala na wydajną i efektywną pracę.

Model ten waży 2,5 kg. Natomiast ostrze ma długość 45 cm, na którym odległość między nożami wynosi 1,6 cm. Prędkość, z jaką się one obracają, wynosi 3400 obrotów na minutę. Kompaktowe rozmiary, mała waga i odpowiednie wyważenie środka ciężkości pozwalają na wygodne manewrowanie sprzętem.

Dodatkowo ergonomiczna budowa i odpowiedni kształt uchwytów zapewniają dużą wygodę obsługi. Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Ostrze jest mocne i wytrzymałe, a uchwyty z tworzywa sztucznego posłużą przez wiele lat. Opinie o elektrycznych nożycach do żywopłotu producenta Bosch są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą trwałość i poręczność użytkowania.

Elektryczne nożyce do żywopłotu Bosch AHS 45-16 0600847A00 mają moc 420 W. Długość ostrza jest równa 45 cm. Waga produktu to 2,6 kg.

 

Zalety

Wykonanie: Wiele osób uważa, że wykonanie produktu jest bardzo dobre. Obudowa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw, więc nie trzeba się obawiać o jej szybkie uszkodzenie. Elementy tnące wykazują odporność na korozję.

Waga: Zdaniem konsumentów niewielka waga produktu przekłada się na komfort użytkowania. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, dlatego dłonie nie męczą się zbyt szybko. Nie trzeba więc robić częstych przerw w pracy.

Obsługa: Sprzęt polecany jest również dla osób początkujących. Model ma łatwy system obsługi, co sprawia, że nikt nie ma problemu z jego użytkowaniem. Warto wspomnieć, że do zestawu dołączono przejrzystą instrukcję.

Komfort: Biorąc pod uwagę dobrze przemyślaną budowę prezentowanych nożyc do żywopłotu nietrudno dojść do wniosku, że jest to model gwarantujący wysoki poziom komfortu w trakcie pracy.

 

Wady

Efektywność: W nielicznych recenzjach można przeczytać, że produkt nie radzi sobie z cięciem nieco grubszych gałązek.

 

 

 

 

4. Nożyce do żywopłotu AL-KO HT 550 Safety Cut

 

Wartym uwagi modelem, który prezentujemy w naszym rankingu jest AL-KO HT 550 Basic Cut. Produkt ten bardzo dobrze sprawdza się do przycinania średnich i dużych żywopłotów. Praktyczna konstrukcja pozwala na łatwe manipulowanie sprzętem.

Moc tego modelu wynosi 550 W. Dzięki temu nożyce pozwolą na skuteczne przycięcie gałęzi na całej długości. Produkt waży 3,6 kg, więc jest on stosunkowo lekki. Takie gabaryty pozwalają na łatwą obsługę. Ostrze ma długość 52 cm, a noże usytuowane są co 1,8 cm. Ostrze jest szlifowane diamentowo, co zapewnia dużą ostrość noży, które obracają się skokowo z prędkością 3200 obrotów na minutę. Głośność pracy tego urządzenia wynosi 97 dB.

Sprzęt wyposażony jest w poziomicę, która pozwala na przycinanie w linii prostej. Produkt można przechowywać w dołączonym do zestawu futerale. Dzięki temu dzieci nie będą miały bezpośredniego kontaktu z narzędziem. Użytkownicy doceniają ten model za lekkość, która pozwala na wygodne manewrowanie urządzeniem.

Nożyce do żywopłotu AL-KO HT 550 Safety Cut mają moc 550 W. Długość prowadnicy jest równa 52 cm, a waga produktu wynosi 3,6 kg.

 

Zalety

Wydajność: Urządzenie ma dużą moc (550 W), więc możemy być pewni, że poradzi sobie nie tylko z przycięciem małych, ale także dużych żywopłotów. Dobrej jakości silnik nie nagrzewa się zbyt szybko, co zmniejsza ryzyko awarii sprzętu.

Poziomica: Produkt ma wbudowaną poziomice, dzięki czemu użytkownik może przyciąć żywopłot tak, aby krzak był prosty na całej długości. W efekcie ogródek ładnie się prezentuje i wygląda na zadbany.

Uchwyt: Gwarancję komfortu podczas pracy zapewnia dobrze wyważona konstrukcja. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt ułatwia manewrowanie produktem, jak również sprawia, że model nie wyślizguje się z rąk.

 

Wady

Ostrza: W niektórych opiniach konsumenci zaznaczają, że na powierzchni ostrzy stosunkowo szybko pojawia się korozja. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przechowywanie sprzętu.

 

 

 

 

5. Nac Nożyce do żywopłotu elektryczne 600W 51cm HE60-CH

 

Model Nac HE60-CH to ciekawy produkt, który może wzbudzić Twoje zainteresowanie. Te dobre i tanie elektryczne nożyce do żywopłotu pozwalają na przycinanie i kształtowanie roślin ozdobnych w ogrodzie.

Narzędzie wyposażone jest w silnik o mocy 600 W. Pozwala on na wydajną i efektywną pracę nawet przez długi czas. Model ten waży 2,6 kg. Niewielkie rozmiary ułatwiają sprawne manewrowanie urządzeniem, a także nie obciążają kręgosłupa. Sprzęt uruchamia się za pomocą włączników umieszczonych w uchwytach. Poziom hałasu wynosi 101 dB.

Narzędzie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Długość ostrza jest równa 51 cm. Produkt jest solidny i dobrze naostrzony, co pozwala na precyzyjnie przycinanie gałęzi o wielkości do 1,6 cm. Dodatkowo zastosowano osłonę, która chroni dłonie przed przypadkowym zranieniem. Użytkownicy doceniają ten model za dobrą jakość wykonania w stosunku do ceny produktu.

Nac HE60-CH to dobre elektryczne nożyce do żywopłotu do 150 zł. Moc urządzenia to 600 W. Długość ostrza wynosi 51 cm, a waga produktu to 2,6 kg.

 

Zalety

Wykonanie: Do produkcji modelu wykorzystano mocne, odporne na uszkodzenia tworzywo PP. W rezultacie na nożycach nie pojawiają się zarysowania, ani inne ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

Obsługa: Sprzęt zyskał uznanie konsumentów m.in. z powodu łatwego systemu obsługi. Nie trzeba spędzać zbyt wiele czasu nad instrukcją, aby przystąpić do użytkowania nożyc.

Waga: Produkt niewiele waży, więc nie musimy się martwić o ból pleców i dłoni, a tym samym robić zbyt często przerw.

 

Wady

Przewód: Część osób uważa, że przewód zasilający jest zbyt krótki, a dodatkowo jego wykonanie nie jest najlepsze. Istnieje więc ryzyko, że element ten zmniejszy komfort użytkowania urządzenia.

Głośność: Zdaniem pewnej grupy Internautów produkt generuje duży hałas w trakcie pracy.

 

 

 

 

6. Sekator elektryczny Stiga SHT 600

 

Bardzo dobre wyniki przy obcinaniu żywopłotów osiąga model Stiga Sht 600. Produkt ten sprawdza się w ogrodzie do formowania i przycinania żywopłotów, a także krzewów. Sprzęt waży 3,44 kg, więc jest stosunkowo lekki i pozwala na komfortową obsługę maszyny.

Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 600 W. Taka wartość pozwala na wydajną i efektywną pracę. Ostrze modelu ma długość 55 cm, a zastosowane noże są rozstawione co 2 cm. Taka odległość pozwala na skuteczne przycinanie niewielkich gałęzi drzew. Aby zachować ostrość i dużą twardość materiału ostrze jest hartowane i szlifowane.

Produkt jest bezpieczny dla Twojej instalacji elektrycznej, gdyż wyposażony jest w zabezpieczenie przed przeciążeniem. Przycinanie żywopłotu nożycami elektrycznymi jest intensywną pracą, której drgania wpływają na ręce. Dlatego też w tym modelu zastosowano tłumienie wibracji, co pozytywnie wpływa na zdrowie dłoni i komfort ich pracy. Produkt wyposażony jest w regulowany uchwyt, który daje możliwość ustawienia w 5 pozycjach. Użytkownicy doceniają ten model za dużą moc.

Elektryczne nożyce do żywopłotu Stiga SHT 600 ważą 3,4 kg. Długość ostrza wynosi 55 cm, a moc urządzenia jest równa 600 W.

 

Zalety

Silnik: Nożyce zostały wyposażone w wydajny silnik. Nie ulega on awariom, co zapewnia długi czas użytkowania. Internauci podkreślają, że silnik nie nagrzewa się zbyt szybko, co dowodzi jego solidnego wykonania.

Ostrze: Dobrej jakości ostrza świetnie radzą sobie z cięciem nawet grubszych gałęzi. Z powodzeniem więc możemy używać sprzętu do pielęgnacji dużych żywopłotów.

 

Wady

Głośność: Konsumenci twierdzą, że przed przystąpieniem do pracy warto wyposażyć się w ochraniacze na uszy (duży hałas).

Uchwyt: Pojedyncze osoby uważają, że uchwyt nie jest dobrze wyprofilowany, przez co prowadzenie urządzenia może okazać się trudne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie elektryczne nożyce do żywopłotu kupić?

 

Ogród to wizytówka naszego domu. Dlatego też warto o niego zadbać. W dużej mierze świadczy to o domownikach, ponieważ jest zwykle pierwszym miejscem, które można zobaczyć . Możemy w nim hodować kwiaty, trawnik, a także żywopłot. Aby ten ostatni wyglądał estetycznie, należy go co jakiś czas podcinać. Wśród wielu narzędzi do tego przygotowanych, znajdziemy nożyce do cięcia żywopłotu elektryczne i ręczne. Przy użyciu tego sprzętu możemy łatwo i szybko podciąć nasz żywopłot. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tego urządzenia. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jakie elektryczne nożyce do żywopłotu wybrać.

 

 

Dlaczego elektryczne nożyce do żywopłotu?

Nożyce elektryczne są idealnym przyrządem do podcinania, jeżeli jesteśmy posiadaczami średniej wielkości działki. Wspaniale sprawdzają się przy drobnych pracach ogrodowych. Jest to lepsza opcja od nożyc spalinowych, ponieważ nie zanieczyszcza powietrza. Za kupnem nożyc elektrycznych przemawia także ich stosunkowo niższa cena. Nie są aż tak hałaśliwe, jak modele spalinowe. Bardzo dużym atutem jest ich stałe zasilanie. Dzięki temu nie musimy pamiętać, aby co jakiś czas napełniać je paliwem. Jest to więc o wiele bardziej komfortowa opcja. Jedyne, o co musimy się martwić, to odpowiednio długi kabel lub przedłużacz. Jeżeli jednak nie mamy możliwości, aby podłączyć urządzenie do gniazdka, to możemy zaopatrzyć się w typ, który zasilany jest akumulatorowo.

Jednakże test elektrycznych nożyc do żywopłotu wskazuje, że bezpośrednie podłączenie nożyc do sieci elektrycznej pozwalają uzyskać większą moc, niż tych zasilanych akumulatorowo. Jeśli decydujesz się na nożyce elektryczne z kablem, to koniecznie zwróć uwagę, czy posiada on uchwyt, który zapobiega wysunięciu się wtyczki z gniazdka przedłużacza. Możemy również kupić model zasilany elektrycznie z dodatkowym akumulatorem w zestawie. Pozwoli nam to dostosować się do różnych warunków pracy.

 

Ostrza – wybierz najlepsze elektryczne nożyce do żywopłotu

Istnieje kilka rodzajów ostrzy wykorzystywanych do produkcji nożyc elektrycznych. Dzielimy je na:

Jednostronne – używając nożyc, które posiadają ten typ ostrzy znacznie skracamy czas pracy. Dzieje się tak, ponieważ cechują się dłuższym cięciem. Idealnie nadają się do przycinania szerokich i płaskich żywopłotów. Dobrze sprawią się podczas podcinania niezbyt wymagających roślin, takich jak np. tuje. Takie rośliny zajmują zwykle dużą powierzchnię, dlatego zmniejszenie czasu pracy będzie naszym priorytetem.

Dwustronne – ten typ ostrzy przeznaczony jest do precyzyjnych cięć. Dlatego wykorzystywane są zwykle do przycinania żywopłotów, które posiadają skomplikowany, a także niecodzienny kształt. Generują one mniej wibracji, co sprawia, że możemy nimi popracować o wiele dłużej. Sprawdzą się dobrze przy żywopłocie zrobionym z buku i grabu, czy innych roślin liściastych. Szczególnie, jeżeli formowaliśmy je w różne skomplikowane kształty, które trzeba często podcinać, aby zachowały estetyczny wygląd.

Jeżeli zamierzamy używać nożyce bardzo często, to warto zastanowić się nad wyborem modelu z wymiennymi ostrzami. Każde ostrze po pewnym czasie się stępi, dlatego lepiej pomyśleć o jego wymianie już wcześniej. Wybierzmy noże, które zostały wycięte laserowo, i szlifowane diamentowo. Dzięki temu będą twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając noże ze stali nierdzewnej jesteśmy pewni, że będą one twarde, odporne na większe obciążenia i trwałe. Zwróćmy także uwagę na ich długość. Im szerszy posiadamy żywopłot, tym dłuższych noży będziemy potrzebować. Dla niewielkich rozmiarowo żywopłotów wystarczą nam krótkie ostrza. Aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy, polecamy kupno sprzętu z hamulcem noży.

 

Uchwyt

Pamiętajmy, aby wybrać nożyce, dzięki którym przycinanie żywopłotu będzie przyjemne i komfortowe. Wybierzmy wówczas uchwyt, który posiada ergonomiczny kształt i został dostosowany do trzymania oburącz. Niektóre przyrządy mają ruchomy uchwyt, dzięki czemu nożyce mogą pracować zarówno w poziomie, jak i pionie. Mogą mieć one wysuwany teleskopowo uchwyt. Takie nożyce elektryczne do żywopłotu na wysięgniku pozwolą na strzyżenie wysokiego żywopłotu bez używania drabiny. Wybierzmy taki model, który posiada osłonkę na rękę. Sprawi ona, że będziemy bezpieczni przed odpryskami gałęzi. Pamiętajmy jednak, aby była ona wykonana z przezroczystego materiału. Osłonki w innym kolorze mogą ograniczyć naszą widoczność podczas przycinania żywopłotu.

 

Moc

Przed kupnem nożyc elektrycznych zwróćmy uwagę na moc silnika. Jest to czynnik, który znacząco wpłynie na efektywność ich pracy. Wybierzmy te o dużej mocy, jeżeli w naszym ogródku posiadamy większy żywopłot z grubymi gałęziami.

Moment obrotowy – jakie elektryczne nożyce do żywopłotu są najlepsze?

Moment obrotowy podaje się w niutonometrach (Nm). Im wyższy moment obrotowy, tym szybsze cięcie urządzenia. Jeżeli posiadamy zdrewniałe żywopłoty, to zapewne będziemy potrzebować nożyc z silnikiem z momentem wynoszącym nawet 80 Nm. Jeżeli jednak nasz żywopłot jest dość młody, to wystarczy nam od 40 Nm do 60 Nm.

 

Waga

Używając narzędzi przez kilka godzin ważne, aby wybrać model, który jest lekki i poręczny. Jest to szczególnie ważne przy żywopłotach o dużej powierzchni. Waga przyrządu nie powinna przekraczać 3 kg.

 

Nożyce do żywopłotu elektryczne w dobrych cenach

Cena nożyc elektrycznych zwykle wynosi od 100 zł do 150 zł. Cena wzrasta w zależności od tego, czy urządzenie posiada wymienne ostrza i dodatkowy akumulator. Najdroższe modele kosztują około od 800 zł do 1 000 zł. Nożyce elektryczne do żywopłotu charakteryzuje duża dostępność w sklepach Castorama, OBI, Bricomarche czy Leroy Merlin. Nożyce elektryczne do żywopłotu kupimy też w sklepie Lidl i Allegro.

 

 

Nożyce do żywopłotu – elektryczne czy spalinowe?

 

Jeśli w naszym ogrodzie rośnie żywopłot, obowiązkową inwestycją okazuje się zakup specjalnych nożyc. Dzięki temu narzędziu łatwo zadbamy o wygląd rośliny. Wielu konsumentów zastanawia się jednak, jakie urządzenie wybrać. Czy zdecydować się na nożyce spalinowe, czy może lepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu elektrycznego. W tej części artykułu wskażemy, jakie wady i zalety mają poszczególne rodzaje urządzeń. Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Nożyce s$alinowe – wady i zalety

Na początku przyjrzymy się nożycom spalinowym. Tego typu sprzęty potrzebują do pracy paliwa. W związku z tym przygotowanie urządzenia do użytkowania zajmuje więcej czasu. Nie wystarczy jedynie włączyć odpowiedniego przycisku. Trzeba pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do użytkowania nożyc uzupełnić zbiornik na paliwo. Dla niektórych osób może okazać się to wadą. Wśród minusów tego typu urządzeń wymienia się także stosunkowo głośną pracę. Wszystko zależy jednak od tego, na jaki model się zdecydujemy, a konkretniej – czy zastosowany w urządzeniu silnik będzie dobrej jakości. Należy także pamiętać o tym, że sprzęt generuje spaliny, co dla osób dbających o środowisko może być minusem. Warto poznać także zalety nożyc spalinowych, bo zdaniem wielu konsumentów znacznie przeważają one nad wadami. Po pierwsze, urządzenie tego typu ma zwykle dużą moc, dlatego dobrze radzi sobie z przycinaniem nawet gęstego żywopłotu. Co więcej, podczas pracy nic nie ogranicza naszych ruchów – możemy swobodnie poruszać się po całym ogródku. Sprzęt można też wykorzystać w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Nożyce spalinowe są polecane zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego, co niewątpliwe podnosi ich funkcjonalność. Wydajny silnik będzie odpowiedni do pracy na dużych powierzchniach.

 

Dla kogo przeznaczone są nożyce elektryczne?

W poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się, jakie elektryczne nożyce do żywopłotu są polecane przez użytkowników. Teraz pora zdobyć informacje, które pomogą Ci zdecydować, czy tego typu produkt jest odpowiedni dla Ciebie. W tym celu warto poznać jego wady i zalety. Konsumenci doceniają to, że nożyce elektryczne zazwyczaj mają kompaktowe wymiary i niewiele ważą. Zaletą jest również to, że ich obsługa nie jest trudna. Aby przystąpić do pracy, wystarczy podłączyć sprzęt do źródła zasilania i wcisnąć odpowiedni przycisk. Należy jednak wskazać, że nożyce elektryczne znajdą zastosowanie tylko w przypadku niewielkich ogrodów. Nie będą więc odpowiednie np. dla profesjonalnych ogrodników. Wśród wad często wymienia się to, że urządzenie jest zasilane prądem. Jak wiemy, podłączony do źródła zasilania przewód niejednokrotnie krępuje nasze ruchy. Dodatkowo zwykle konieczne jest korzystanie z przedłużacza.

Bezpieczeństwo

Bez względu na to, czy wybierzesz nożyce spalinowe czy elektryczne, musisz pamiętać o zapewnieniu sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego tak istotne jest to, aby w przypadku urządzeń spalinowych sprawdzić, czy zbiornik na paliwo jest zrobiony z wytrzymałych materiałów. Jeśli mowa o sprzętach elektrycznych, musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania kabla zasilającego. Wybierając model z solidnie wykonanym przewodem mamy pewność, że nie dojdzie do zwarcia.

 

Podsumowanie

To, jaki produkt jest dla Ciebie odpowiedni, zależy głównie od tego, czego oczekujesz. Jeśli chcesz wykorzystywać sprzęt do pielęgnacji dużych ogrodów i zależy Ci na dużej mocy, lepszym rozwiązaniem będzie zakup nożyc spalinowych. Osoby, które mają zamiar korzystać z urządzenia sporadycznie z pewnością będą zadowolone z nożyc elektrycznych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ