Nożyce do żywopłotu spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

W naszym rankingu prezentujemy spalinowe nożyce do żywopłotu, które zdobyły wiele pozytywnych opinii konsumentów. Popularność wśród Internautów dowodzi, że przedstawione modele są solidnie wykonane i spełniają oczekiwania użytkowników. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazły się spalinowe nożyce do żywopłotu Stiga SHP 60. Jest to stosunkowo lekki model, dlatego nie musimy się obawiać o ból dłoni czy pleców spowodowany zbyt dużym obciążeniem. Konsumenci, którzy przetestowali sprzęt twierdzą, że system tłumienia wibracji jest skuteczny. W efekcie mamy zapewniony komfort w trakcie pracy. Kolejną zaletą produktu jest jakość wykonania – wytrzymała obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Wiele osób zapewnia również, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Na drugim miejscu w rankingu znalazły się spalinowe nożyce do żywopłotu McCulloch ErgoLite 6028. Są one uznawane za efektywne i dobrze wykonane. Jeśli wspomniane modele nie są tym, czego oczekujesz, przejdź do zestawienia. Znajdziesz tam opisy pozostałych produktów cenionych przez konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W modelu znajduje się nowoczesny silnik dwufazowy o mocy 1,2 KM (850 W). Gwarantuje on wydajną pracę przez kilkadziesiąt minut. Ponieważ zastosowano mocny silnik nożyce poradzą sobie z bardzo ciężkimi pracami. Ostrze jest podwójne i naostrzone laserowo - zapewnia to precyzyjne cięcie.

Wady

Obsługa i manewrowanie sprzętem może sprawić trudność osobom bez doświadczenia. Użytkownicy muszą się przyzwyczaić do wagi i trybu pracy modelu.

Podsumowanie

Choć początkowo obsługa produktu wydaje się trudna, wystarczy kilka użyć, by się przyzwyczaić. Hartowane ostrze jest bardzo dokładne. Kształt uchwytu dopasowano do dłoni, co zapewnia dobry chwyt w czasie pracy. Poza tym model ma system tłumienia wibracji.

Drugi wybór

Zalety

Nożyce mają system tłumienia drgań, dlatego praca nie obciąża nadgarstka. Mocny i wydajny silnik (600 W) bez trudu poradzi sobie z gałęziami o średnicy 2 cm. System Soft Start i pompka paliw gwarantują szybkie uruchamianie się urządzenia. W produkcie znajdziesz obustronny nóż o dużej wydajności.

Wady

Niestety, w czasie pracy produkt generuje bardzo dużo hałasu. Wpływa to negatywnie na komfort używania nożyc. Dlatego odradza się przycinanie gałęzi wcześnie rano lub w godzinach wieczornych.

Podsumowanie

Produkt jest nie tylko wydajny, ale również bezpieczny. Ostre i precyzyjne ostrze ma specjalną osłonę, która zmniejsza ryzyko skaleczenia. Duża prędkość robocza (4050 cięć/min) jest gwarantem komfortowej i szybkiej pracy. Waga produktu to tylko 5 kg.

Rozważ też

Zalety

Moc sprzętu to 1,1 kW, dlatego jego tempo pracy jest bardzo szybkie. Urządzenie jest dostosowane do cięcia zarówno niewielkich, jak i grubych gałęzi. Jest to spowodowane dużymi odstępami między zębami ostrza. Waga nożyc to 5,4 kg, dlatego utrzymanie ich nie będzie problemem.

Wady

Dużą wydajność produktu zawdzięczamy mocnemu silnikowi, który w czasie pracy generuje spory hałas. Wydawane dźwięki mogą przeszkadzać osobom wrażliwym na głośne odgłosy.

Podsumowanie

Nożyce są nie tylko wydajne i lekkie, ale też zgrabne. Dlatego utrzymanie ich w czasie pracy nie będzie stanowiło dla Ciebie trudności. Rękojeść została pokryta specjalnym materiałem, który zapewnia stabilny chwyt w czasie pracy.

 

 

Najlepsze nożyce do żywopłotu spalinowe w 2024 roku

 

Nasze zalecenia

 

Stiga SHP 60 252961002/14

 

Bardziej zaawansowani użytkownicy z pewnością mogą się zainteresować spalinowymi nożycami do żywopłotu Stiga SHP 60 252961002/14. Silnik dwusuwowy tego modelu ma moc 1,2 konia mechanicznego, co przekłada się na 850 W, a jego pojemność wynosi 24,5 cm³.

Taki silnik sprosta najcięższym pracom w Twoim ogrodzie. Mamy tu również podwójne ostrze o długości 55 cm (odstęp między zębami 28 mm), które radzi sobie z przycinaniem gałęzi o średnicy do 28 mm. Nóż ten jest szlifowany i hartowany, a także ostrzony laserowo.

Wygodę użycia podnosi uchwyt, który ma nie tylko ergonomiczny kształt, ale również jest regulowany w zakresie trzech stopni, co pozwala swobodnie wybrać sposób trzymania narzędzia. Również mamy tu zaawansowany system tłumienia wibracji, dzięki czemu praca jest mniej męcząca. Dość mała waga urządzenia, wynosząca 5,5 kg, pozwala na precyzyjne manewrowanie podczas cięcia.

Opinie o spalinowych nożycach do żywopłotu Stiga SHP 60 252961002/14, potwierdzają, że radzą one sobie dobrze z grubszymi gałęziami, użytkownicy chwalą także obracaną rękojeść, oraz atrakcyjny design.

Nożyce do żywopłotu Stiga SHP 60 mają moc 0,85 kW. Produkt waży 5,5 kg, a długość ostrzy wynosi 61 cm. Pojemność zbiornika na paliwo to 0,33 l.

 

Zalety

Tłumienie wibracji: Prezentowane nożyce mają dobrze opracowany system tłumienia wibracji, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną wygodę w trakcie cięcia żywopłotu. Nie trzeba się martwić o to, że zbyt szybko pojawi się dokuczliwy ból dłoni.

Uchwyt: Model ma dobrze zbudowany uchwyt, co stanowi gwarancję precyzji. Rączka jest odpowiednio wyprofilowana, dlatego użytkownik ma zapewniony pewny chwyt. Ogranicza to ryzyko wyślizgnięcia się sprzętu z rąk.

Obudowa: Do produkcji obudowy wykorzystano solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne materiały. W związku z tym możemy być pewni, że obudowa dobrze zabezpiecza silnik.

Waga: W opiniach wielu Internautów można przeczytać, że produkt jest poręczny – urządzenie nie waży zbyt wiele, dlatego nie ma problemu z utrzymaniem go w dłoniach.

Obsługa: Użytkownicy potwierdzają, że odpalenie sprzętu nie jest trudne, więc poradzi sobie z tym każdy.

 

Wady

Głośność: Jak podaje producent, głośność modelu jest równa 109 dB. W związku z tym korzystanie z modelu może być uciążliwe – warto wyposażyć się w ochraniacze na uszy.

 

 

 

 

McCulloch Ergolite 6028

 

Nasz ranking spalinowych nożyc do żywopłotu zawiera także model McCulloch Ergolite 6028. Jest to urządzenie o mocy silnika 600 W i pojemności skokowej 21,7 cm³. Silnik też został wyposażony w system tłumienia drgań, co czyni pracę dużo mniej męczącą. Producent podaje, że nożyce poradzą sobie z gałęziami o średnicy do 20 mm.

Model ten został wyposażony w system Soft Start i pompę paliwa, dzięki którym jest ułatwione uruchomienie urządzenia. Jego zbiornik paliwa ma pojemność 0,3 litra. A listwa tnąca, dzięki swojej długości 60 cm (z odstępem między zębami 28 mm) i obustronnym ostrzu zapewnia dużą wydajność, a bezpieczeństwo dają zintegrowane osłony ostrza.

Według producenta prędkość robocza tego urządzenia wynosi 4050 cięć/min. Mamy tu również regulowany, tylny uchwyt, co ułatwia trzymanie narzędzia, choć jego waga wynosi jedynie 5 kg. Użytkownicy przekazują informację, że jest to trwały sprzęt, który dobrze sobie radzi z grubszymi gałązkami, a także bardzo gęstymi żywopłotami.

McCulloch ErgoLite 6028 to spalinowe nożyce do żywopłotu o mocy 0,6 kW. Waga produktu wynosi 5 kg, a pojemność zbiornika na paliwo jest równa 0,3 l.

 

Zalety

Moc: Urządzenie ma stosunkowo dużą moc, dlatego dobrze radzi sobie z cięciem nawet bardzo gęstego żywopłotu. Przy użyciu tego sprzętu można także przyciąć niewielkie krzewy, co zwiększa jego funkcjonalność.

Jakość: Model zrobiono z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu produkt nie ulega awariom. Obudowa nie jest podatna na zarysowania, a ostrza zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Zbiornik: Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup prezentowanego sprzętu, potwierdzają, że zbiornik jest szczelny. Warto również dodać, że napełnianie pojemnika jest wygodne (duży otwór).

Uchwyt: Użytkownik ma możliwość regulowania tylnego uchwytu. W rezultacie może łatwo dostosować nożyce do swoich potrzeb, a tym samym zapewnić sobie komfort.

 

Wady

Wibracje: Nieliczne opinie wskazują, że system tłumienia drgań nie jest skuteczny, przez co użytkowanie sprzętu po pewnym czasie może okazać się mało wygodne.

 

 

 

 

Hecht 924

 

Wygodną pracę, bez użycia kabla zasilającego zapewniają nożyce Hecht 924. Mają one silnik dwusuwowy o pojemności 24,5 cm³ oraz mocy 1,1 kW. Silnik tak dużej mocy pozwala na szybkie przycinanie żywopłotu, co wpływa na tempo pracy. Maksymalna grubość gałęzi, z jakimi sobie poradzi to urządzenie wynosi 28 mm, a listwa tnąca o długości 64 cm jednym ruchem dokładnie przytnie dużą ilość krzewów na raz.

Natomiast duży odstęp pomiędzy zębami na listwie tnącej, wynoszący 2,8 cm, pozwala na cięcie grubych gałęzi, bez blokowania urządzenia. Możemy ustawić urządzenie do własnych wymagań, gdyż ma ono uchwyt ustawiany w zakresie 180°, więc każdy użytkownik znajdzie dogodne ustawienie dla siebie. Waga tego modelu wynosi 5,4 kg, więc nie należy on do najcięższych w swojej kategorii mocy silnika.

Osoby, które używają ten model w swoim ogrodzie przekazują, że jest poręczny i wygodny w użytkowaniu i bardzo dobrze spisuje się przy pracach w ogrodzie. Ponadto nożyce są lekki i zgrabne.

Hecht 924 to dobre spalinowe nożyce do żywopłotu do 700 zł. Moc sprzętu wynosi 0,85 kW, a waga jest równa 5,4 kg. Długość robocza prowadnicy to 55 cm.

 

Zalety

Budowa: Konsumenci dobrze wypowiadają się na temat budowy urządzenia. Rączka ma odpowiedni kształt, co minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się modelu z dłoni, a tym samym poprawia bezpieczeństwo użytkowania.

Efektywność: Ze względu na dużą moc nożyce są efektywne. Ostrza dobrze radzą sobie z cięciem nawet większych gałęzi, dzięki czemu produkt znajdzie zastosowanie przy wielu pracach ogrodowych.

Obsługa: Publikowane w Internecie recenzje potwierdzają, że obsługa urządzenia nie jest trudna. W efekcie model będzie odpowiedni także dla osób, które nigdy nie korzystały z tego typu narzędzi ogrodniczych.

 

Wady

Nakrętka: Część osób uważa, że nakrętka na zbiorniku nie jest wykonana najlepiej, przez co jej odkręcanie czasami bywa kłopotliwe.

 

 

 

 

Makita EH6000W

 

Niską emisją spalin, zgodną z obowiązującymi normami UE, może się pochwalić model Makita EH6000W. Ma on silnik spalinowy dwusuwowy o pojemności 22,2 cm³ i mocy 680 W. Zbiornik paliwa może zmieścić 0,4 litra benzyny. Producent zadbał tu o niski środek ciężkości, który zapewnia większy komfort pracy, a także system antywibracyjny, oraz system łatwego rozruchu “Primer”.

Makita EH6000W posiada 3-stopniowe ostrze tnące w tym 2 noże tnące i stabilizator. Powłoka ostrza o długości 58,8 cm została pokryta warstwą niklu charakteryzującą się wysoką wytrzymałością. Pięciostopniowa regulacja uchwytu umożliwia ustawienie noży tnących w pięciu pozycjach 0º, 45º oraz 90º w lewo, oraz prawo ułatwia strzyżenie w pionie i pod kątem.

Waga urządzenia wynosi 5 kg, a wymiary to długość 1119 mm, szerokość 262 mm, wysokość 216 mm. Wyposażenie dodatkowe dołączone do urządzenia to zapasowe ostrze tnące, osłona noża, olej do smarowania ostrza nożyc, oraz pasta silikonowa. U użytkowników uznanie zyskały obok solidności wykonania i trwałości urządzenia, wydmuch spalin w kierunku od operatora, a także wygodna rękojeść pokryta elastomerem.

Spalinowe nożyce do żywopłotu Makita EH6000W mają moc 0,68 kW. Produkt waży 5 kg, a jego wymiary to: 111,9 cm x 26,2 cm x 21,6 cm.

 

Zalety

Zbiornik: Pojemny zbiornik (0,4 l) sprawia, że użytkownik nie musi zbyt często dolewać paliwa, co z pewnością wydłuża czas pracy. Należy też podkreślić, że duży wlot pojemnika gwarantuje wygodę podczas nalewania.

System antywibracyjny: Konsumenci zapewniają, że system antywibracyjny dobrze tłumi drgania. Dzięki temu nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko.

Jakość: Do wykonania modelu wykorzystano mocne materiały, dlatego możemy mieć pewność, że sprzęt będzie przez długi czas spełniał swoje zdanie.

 

Wady

Obsługa: Cześć osób uważa, że odpalanie urządzenia zajmuje dużo czasu i trzeba użyć do tego sporo siły.

Silnik: Niektórzy Internauci zauważyli, że silnik czasami się przegrzewa, co skutkuje koniecznością wyłączenia sprzętu i odczekania kilku minut.

 

 

 

 

Honda Hhh 25S-75E

 

Wyjątkowe nożyce do żywopłotu Honda Hhh 25S-75E pozwalają na obrót silnika o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie bez zakłóceń jego pracy. Silnik to maszyna czterosuwowa (mikro 4-suw GX25 ) o mocy 1 kW. Maksymalny rozmiar gałęzi, jakie nożyce dadzą rady uciąć to aż 1,9 mm. Pozwala na to wysoki moment obrotowy wynoszący 0,26 kW/kg.

A długość cięcia to 69 cm, bo tyle wynosi długość jednostronnego ostrza urządzenia. Mamy tu również specjalną listwę ułatwiającą zrzucanie ściętych pędów podczas wykonywania cięć. Ergonomiczny, regulowany uchwyt ułatwia pracę, jak również to, że nożyce są doskonale wyważone i ważą tylko 5,8 kg. Producent zastosował tutaj układ automatycznej dekompresji, który zapewnia szybki i łatwy rozruch.

Dodatkowo urządzenie to należy do cichszych urządzeń, bo jego głośność wynosi 104 dB. Natomiast wymiary to długość 112,5 cm, szerokość 31 cm, oraz wysokość 25,9 cm. Użytkownikom tego modelu podoba się wysoka jakość urządzenia i potwierdzają, że jest on wart swojej ceny. Dodatkowo model posiada zbiornik paliwa o pojemności 0,45 litra, który wystarcza na około godzinę nieprzerwanej pracy.

Nożyce spalinowe do żywopłotu Honda HHH 25S-75E mają moc 1 kM. Model ma następujące wymiary: 112,5 cm x 31 cm x 25,9 cm. Masa produktu to 5,8 kg.

 

Zalety

Silnik: Mocny silnik gwarantuje efektywną pracę i nie nagrzewa się zbyt szybko. W związku z tym ryzyko jego uszkodzenia wskutek przegrzania jest niewielkie.

Deflektor: Urządzenie wyposażono w deflektor, czyli specjalną listę, która ułatwia zrzucanie ściętych pędów. Możemy być pewni, że ścięte gałęzie nie będą nam przeszkadzać.

 

Wady

Uchwyt: Pewna grupa konsumentów uważa, że uchwyt mógłby być nieco lepiej wyprofilowany.

Głośność: Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, co jest nieprzyjemne. Warto więc wyposażyć się w ochraniacze na uszy.

 

 

 

 

Jakie spalinowe nożyce do żywopłotu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tematem tego poradnika będą spalinowe nożyce do żywopłotu w dobrych cenach. Dla wielu z nas ogród to nie tylko hobby, to wręcz pasja. Gdy tak jest, to wszystkie narzędzia pomagające w utrzymaniu go we właściwej formie są pożądane. Takim właśnie narzędziem są nożyce do żywopłotu. Właściwie bez nich nie da się żadnego żywopłotu utrzymać we właściwym porządku. Ale na rynku istnieje wiele rozmaitych rodzajów nożyc do żywopłotu i dla użytkownika kupującego taki sprzęt po raz pierwszy może być trudno wybrać właściwy sprzęt.

Jakie spalinowe nożyce do żywopłotu wybrać?

Nożyce spalinowe są przeznaczone do znacznych obszarów, więc jeśli masz duży ogród, lub żywopłot, który okala Twoją działkę to takie nożyce jak najbardziej są przeznaczone dla Ciebie. Jednak wybierając model dla siebie zwróć uwagę na kilka elementów. Upewnij się, że nożyce do żywopłotu są wyposażone w efektywny system tłumienia drgań, zapewniający większą wygodę podczas ich użytkowania.

Drugim elementem wpływającym na wygodę użytkowania to długość ostrza tnącego. Dobrze jest wybrać o takiej długości, która będzie najbardziej optymalna do Twoich roślin. Poza tym z myślą o ochronie środowiska lepiej wybierać egzemplarze, które mają funkcję kontroli emisji spalin.

 

Dwustronne nożyce do formowania żywopłotu

Taki model najlepiej się nadaje do kształtowania krzewów. Dobrze też się spisuje, gdy żywopłot jest wysoki i sięga do wysokości ramion użytkownika. A gdy takie nożyce wyposażymy w regulowany uchwyt tylny, który zwiększa elastyczność i ergonomię użytkowania podczas cięcia bocznych części krzewów, to mamy już uniwersalne narzędzie.

 

Jednostronne nożyce do żywopłotu

Takie nożyce wykorzystamy głównie do cięcia dużych, prostych powierzchni. Gdy nożyce mają z jednej strony nóż tnący to może on być dłuższy przy stosunkowo niewielkiej wadze całego urządzenia. Dłuższe ostrza umożliwiają cięcie większej powierzchni jednym ruchem.

 

Nożyce do żywopłotów na wysięgniku

Taki rodzaj nożyc pozwala na przycinanie wysokich albo bardzo niskich żywopłotów. Pozwala to na obcinanie wysoko, bez użycia drabiny lub bardzo nisko, bez męczącego schylania się. Dodatkowo można tu listwę tnącą ustawić pod kątem, co pozwala na szybszą pracę, a silnik ustawiony, jako przeciwwaga w takim urządzeniu powoduje również, że obcinanie krzewów jest mniej męczące.

 

Jakie są najlepsze spalinowe nożyce do żywopłotu – ostrza

Nożyce do żywopłotów mogą mieć ostrza jednostronne, które służą głównie do długich, prostych cięć i sprawdzają się w szerokich i płaskich żywopłotach. Ostrza dwustronne są wykorzystywane do cięć bardziej precyzyjnych, gdy chcemy żywopłot przyciąć nadając mu fantazyjne i skomplikowane kształty. Gdy często używamy tego narzędzia w naszym ogrodzie, to warto też zaopatrzyć się w nożyce z wymiennymi nożami. Jeśli chodzi, o jakość ostrzy to najlepsze są te wycinane laserowo i szlifowane diamentowo. Takie ostrza charakteryzują się dużą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 

Inne ważne cechy nożyc do żywopłotu

Przy zakupie nowego sprzętu zwróć uwagę na jego uchwyt. Jest to narzędzie, które używa się stosunkowo długo, więc dobrze jest się przymierzyć do uchwytu maszyny, którą zamierzasz kupić. Uchwyt powinien być ergonomiczny i wygodny, a także przystosowany do trzymania oburącz. Najlepsze spalinowe nożyce do żywopłotu są też wyposażone w odboje zapobiegające kontuzjom stawów. Często też dobre modele są wyposażone w wysuwany teleskopowo uchwyt, pozwalający na obcinanie wysokiego żywopłotu bez drabiny, lub niskich krzaczków bez schylania się.

A niektóre modele mają ruchomy uchwyt, który pozwala na wygodną pracę zarówno w poziomie, jak i w pionie. Wystarczy zmienić położenie uchwytu i nożyce są zmienione z pracy pionowej na poziomą. Upewnij się też, czy noże mają osłonkę na czubku. Chroni ona przed zniszczeniem urządzenia podczas prac przy murach i blisko podłoża.

 

Dobre i tanie spalinowe nożyce do żywopłotu – moc

Zawsze kupując spalinowe nożyce do żywopłotu musisz zwrócić uwagę na moc silnika. To ta wartość decyduje, jak długo nożyce będą mogły pracować bez przegrzania, a także, jak grube gałęzie będziesz w stanie za ich pomocą uciąć. Gdy Twój żywopłot jest już wiekowy i posiada duże, grube i twarde gałęzie, lepiej się zaopatrzyć w urządzenie o mocy powyżej 600 W. Również silnik powinien mieć wysoki moment obrotowy, rzędu 60-80 Nm (niutonometrów). Wysoki moment obrotowy umożliwia szybkie cięcie.

Nożyce o takich parametrach poradzą sobie również z cięciem mokrego żywopłotu krzewów, czy też trawy. Generalnie nożyce spalinowe cechuje większa moc niż urządzeń zasilanych akumulatorowo, czy elektrycznie. Cięcie takimi nożycami również odbywa się szybciej, bo są bardziej efektywne.

 

Waga

Istotny element, gdy pracujesz długo i narzędzie zaczyna Ci ciążyć. Waga takiego urządzenia jest dość indywidualna dla każdego użytkownika, bo każdy z nas inaczej będzie to obciążenie odbierać. Generalnie przyjmuje się za stosunkowo lekkie narzędzie o wadze 3 kg. Ale są osoby, którym i 5 kg nie sprawia trudności w kilkugodzinnym przycinaniu krzewów.

 

Hałas

Wbrew obiegowej opinii spalinowe nożyce do żywopłotu nie muszą być bardzo głośne. Narzędzie dobrej jakości, posiadające nawet podwójne ostrze, może emitować niski poziom hałasu. Na ogół większość modeli emituje hałas od 85 dB do 105 dB.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ