Najlepszy szpadel Fiskars

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Szpadle Fiskars – ranking

 

 

Fiskars Ergo Ostry 131410

 

Jeżeli lubisz prace w ogrodzie, ale boisz się o swoje stawy to z pewnością zaciekawi Cię Fiskars Ergo Ostry 131410. Jest to model, który został skonstruowany w taki sposób, aby nie obciążał naszych pleców. Trzonek tego szpadla został nachylony tak, aby ramiona użytkownika nie były zbytnio obciążone. Oprócz tego trzonek jest długi, więc jest nam łatwiej operować narzędziem. Poza tym rączka produktu jest wygięta, co w rezultacie sprawia, że nasze dłonie nie są tak zmęczone.

Waga tego szpadla wynosi 2 kg. Aby nim manewrować przez dłuższy czas, potrzebna jest nam większa siła. Jednak dzięki trzonkowi o długości około 100 cm, jest to ułatwione. Został on pokryty PCV. Użytkowanie go jest więc bardzo komfortowe. Szerokość szpadla wynosi około 20 cm.

Głowica Fiskars Ergo Ostry 131410 została wykonana ze stali borowej. Jest ona bardzo mocna i nie ulega uszkodzeniom. Użytkownicy szczególnie chwalą komfort użytkowania tego szpadla. Nie jest on lekki, lecz rekompensuje to długi trzonek. Jest to jeden z najchętniej wybieranych szpadli dostępnych na rynku.

 

 

 

 

Fiskars Ergo Prosty 2001

 

Fiskars Ergo Prosty 2001 to szpadel prosty. Kształt jego głowicy wykonanej ze stali borowej został specjalnie przystosowany do niezbyt głębokiego kopania. Jest to więc najlepsza opcja, jeżeli chcemy pozbyć się z ogródka trawy lub wykopać dziury do sadzenia drzewek lub kwiatów. Wspomniana głowica została trwale przyspawana do trzonka. Użytkownicy donoszą, że elementy te prawie nigdy nie rozłączają się pod wpływem siły.

Blaty tego szpadla zostały specjalnie naostrzone. Dzięki temu zaraz po zakupie możemy przystąpić do pracy. Możemy bardzo łatwo wbić model ziemię, więc nawet przy niezbyt dużym nakładzie siły możemy przekopać sporą powierzchnię ogródka. Konstrukcja tego produktu zmusza nas do zachowania prawidłowej postawy. Oznacza to, że nasze plecy nie są obciążone podczas kopania.

Większość Internautów wystawia bardzo pochlebne komentarze na temat prezentowanego szpadla. Szczególnie cenią sobie jego profesjonalne wykonanie oraz dużą jakość elementów. Dodatkowo chwalą uchwyt w kształcie litery D, dzięki któremu łatwiej manewruje się szpadlem.

 

 

 

 

Fiskars Ostry Solid 131413

Dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się korzeni z ogródka, w którym chcą posadzić warzywa lub drzewka polecamy Fiskars Ostry Solid 131413. Dzieje się to z pomocą bardzo ostrego zakończenia głowicy. Pozwala nam ona także na usuwanie kępek trawy oraz głębokiego kopania. Wielu Internautów uważa ten model za szpadel Fiskars w dobrej cenie.

Rączka tego produktu ma kształt litery D. W efekcie manewrowanie szpadlem jest bardzo łatwe. Dodatkowo rączka została pokryta PCV, co podnosi komfort użytkowania modelu. Jest to także spowodowane stosunkowo niską wagą szpadla. Wynosi ona 1,85 kg. Przypatrzmy się dokładniej blatowi narzędzia. Wyposażony on został w specjalną podporę, która ułatwia naszą pracę.

Jest to bardzo wytrzymały model. Każdy jego element wykonany został z trwałych produktów. Jest to cecha, którą chwali większość użytkowników, którzy mieli już okazję wypróbować szpadel Fiskars Ostry Solid 131413. Uważają także, że jego kąt nachylenia został bardzo dobrze dobrany. W rezultacie możemy efektywnie pracować nawet przez długie godziny.

 

 

 

 

Jaki szpadel Fiskars wybrać?

 

Szpadel to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych podczas pracy w ogrodzie. Ciężko sobie wyobrazić przygotowanie ziemi pod warzywa bez takiego narzędzia. Szpadel to także przedmiot, który pomaga nam w wielu innych przydomowych czynnościach, wskutek czego tak często po niego sięgamy. Ważne jest więc, aby wybrać dobry produkt. Niepozornie wyglądające narzędzie ma kilka cech, które trzeba omówić przed zakupem. W artykule tym przygotowaliśmy wskazówki – z całą pewnością pomogą Ci wybrać odpowiedni model.

Na rynku istnieje wiele firm mających w swoim asortymencie szpadle. Jedną z popularniejszych jest Fiskars. Producent ten znany jest z wysokiej jakości przyrządów ogrodniczych oraz domowego użytku. Produkty Fiskars łączą w sobie funkcjonalność, jak i ciekawy design. Na końcu tego artykułu znajdziesz ranking, a w nim najlepsze szpadle Fiskars.

Na początku zajmijmy się rodzajami szpadli. Na rynku istnieją trzy typy: prosty, ostry i szkółkarski. Pierwszy z nich – prosty – używany jest najczęściej do sadzenia. Sztych, czyli końcówka szpadla, tego typu jest ucięty pod kątem prostym, więc jest to najlepsze narzędzie do pozbycia się trawy. Inaczej sprawa ma się ze szpadlem ostrym. Takim narzędziem bardzo łatwo przekopuje się ogródek i przecina korzenie. Podpora na blacie tego szpadla ułatwia nam kopanie. Znajdziemy także typ szkółkarski, który łączy ze sobą te dwa typy.

Kopanie szpadlem to wymagająca czynność. Ułatwić nam to może jednak waga narzędzia. Wielu ogrodników twierdzi, że najlepszy szpadel Fiskars w 2024 roku jest lekki. Narzędzie, które nie powinno sprawić nam problemu podczas kopania waży około 0,5 kg do 2 kg. Nie wybierajmy modeli, których waga przekracza 2 kg. Jest to raczej sprzęt dla profesjonalistów.

Jednym z najważniejszych elementów szpadla jest uchwyt. Wyróżniamy dwa typy uchwytów: w kształcie litery D i T. Pierwszy z nich – D – pozwala nam na lepsze manewrowanie szpadlem. Drugi rodzaj przypomina literę T i pozwala nam wykorzystać maksymalny potencjał naszej siły – raczej opcja dla doświadczonych ogrodników. Wybierz przyrząd, którego uchwyt pokryty został gumowym lub piankowym materiałem. Praca z takim szpadlem będzie o wiele przyjemniejsza, a do tego nie musimy obawiać się o poranienie dłoni.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ