Najlepsza glebogryzarka ogrodowa

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Glebogryzarki ogrodowe – ranking

 

 

Hecht 746R

 

Przedstawiamy jedną z najciekawszych propozycji, jeżeli chodzi o glebogryzarki ogrodowe – sprzęt elektryczny Hecht 746R. W wyposażeniu sprzętu znajduje się 6 bardzo ostrych noży. Spulchniają one ziemię na głębokości do 22 cm. Nie musimy jednak się obawiać o nasze bezpieczeństwo. Noże zostały osłonięte metalową obudową, więc nie jesteśmy narażeni na odpryskujące kamienie.

Moc tego produktu wynosi 1500 W. Nadaje się więc on do spulchniania mniejszych ogrodów. Jest to lekki model – waży jedynie 11 kg. Operowanie nim nie powinno więc stanowić żadnego problemu. Przechowywanie sprzętu jest łatwe. Uchwyt można odmontować, więc w rezultacie glebogryzarka nie zabiera dużo miejsca. Oprócz tego z pomocą nakrętek zaciskowych możemy złożyć sprzęt i tym samym łatwo go przetransportować.

Jeżeli chodzi o szerokość roboczą, jest ona regulowana. Mamy do wyboru od 36 cm do 60 cm. Urządzenie to pozwoli nam na szybkie spulchnienie całego ogródka. Hecht 746R to według Internautów solidna glebogryzarka ogrodowa w dobrej cenie. Szczególnie docenili niską wagę produktu oraz możliwość łatwego transportu.

 

 

 

 

Texas Lilli 534 TG

 

Produkt, który zebrał bardzo wiele pozytywnych komentarzy to Texas Lilli 534 TG. Jest to glebogryzarka spalinowa. Oznacza to, że nie jesteśmy zależni od przewodów. Jest to więc bardzo dobra opcja dla posiadaczy dużych ogrodów.

Moc tego urządzenia wynosi 5,5 KM. Z tak dużym wynikiem bez problemu potrafi on rozkruszyć twarde bryły ziemi. Z kolei głębokość robocza produktu wynosi 33 cm. Szczególnym atutem tej glebogryzarki jest obecność dwóch biegów – przedniego i tylnego. Prowadzenie tego sprzętu jest więc bardzo łatwe. Szerokość robocza jest regulowana – maksymalnie 86 cm.

Urządzenie ma napęd na koła. W efekcie manewrowanie nim nie kosztuje nas zbyt dużo energii. Użytkownicy uważają, że jest to jedna z najlepszych glebogryzarek ogrodowych dostępnych na rynku. Szczególnie cenią sobie dużą moc produktu.

 

 

 

 

NAC Ursus UR-TIP80-CR950

 

Jeżeli szukasz solidnego, bezawaryjnego urządzenia, to polecamy zapoznać się z glebogryzarką ogrodową NAC Ursus UR-TIP80-CR950. Jest to model spalinowy o mocy 3,5 kW. Glebogryzarka wraz ze swoimi 24 nożami jest w stanie spulchnić nawet najbardziej grudkowatą i gliniastą ziemię. Produkt ten może być używany nawet w okresie wczesno-zimowym lub wczesno-wiosennym.

Waga tego urządzenia wynosi 64 kg. Zostało ono jednak wyposażone w napęd, więc nie musimy obawiać się, że pchanie tego sprzętu będzie problemem. Z pomocą dwóch rodzajów biegów możemy łatwo manewrować glebogryzarką. Bieg tylny przydaje się szczególnie w przypadkach, kiedy wjedziemy w niepożądane miejsce i chcemy wycofać sprzęt.

Sprzęt ten zebrał wiele pozytywnych opinii Internautów. Jest on chwalony szczególnie za bardzo solidne wykonanie i łatwą obsługę. Użytkownicy są zadowoleni z dużej mocy produktu i możliwości pracy z wieloma rodzajami gleby.

 

 

 

 

Jaką glebogryzarkę ogrodową wybrać?

 

Dla wszystkich osób posiadających większy ogródek szpadel jako spulchniacz może być niewystarczający. Obecnie lubimy ułatwiać sobie pracę używając wielu bardziej zaawansowanych urządzeń. Jednym z przykładów jest glebogryzarka ogrodowa. Sprzęt ten spulchnia ziemię o wiele lepiej niż klasyczny szpadel. Wybór odpowiedniego produktu bez wiedzy o jego parametrach może być jednak dość ryzykowny. Poniżej przygotowaliśmy artykuł, w którym umieściliśmy kilka wskazówek.

Na początku opowiemy o rodzajach glebogryzarek. Gdy mieszkasz na terenach, gdzie ziemia jest twarda, polecamy model spalinowy. Ma on mocny silnik, który potrafi spulchnić bardzo twarde grudy ziemi. Użytkując urządzenie spalinowe nie jesteśmy zależni od długości kabla oraz obecności gniazdka. Dlatego jest to też dobra opcja na duże powierzchniowo działki. Z kolei modele elektryczne to najkorzystniejsze glebogryzarki ogrodowe, gdy masz mniejszą działkę. Jest to także dobra opcja dla osób, które przejmują się losem środowiska i nie chcą, aby w powietrzu unosiły się opary spalin. Glebogryzarki takiego typu są jednak słabsze oraz nie spulchniają ziemi bardzo głęboko.

Według wielu użytkowników najlepsza glebogryzarka ogrodowa w 2024 roku ma dużą moc. Jeżeli chcemy, aby nasz sprzęt spulchniał ziemię głęboko, a na dodatek pracował przez dłuższy czas, to polecamy model o mocy co najmniej 2000 W – w przypadku sprzętów elektryczny lub 3 KW – spalinowych. Tak duża moc nie jest jednak konieczna w przypadku, kiedy nasz ogródek jest mały, a my nie potrzebujemy bardzo głębokiego obruszania ziemi.

Dobre modele wyposażone są w koła. Ich obecność pozwala nam na łatwiejsze operowanie sprzętem. Ważne jest, aby były one szerokie. Nie będziemy musieli używać zbyt dużo siły podczas pchania urządzenia. Przydatną funkcją jest również zmiana prędkości obrotowej noży. Możemy dostosować ją do różnego rodzaju gleb. Istotna jest szerokość robocza danego urządzenia. Najlepsze glebogryzarki ogrodowe mają szerokość pomiędzy 35 cm a 45 cm.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ